8. Münsiger Louf - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16           2. Jäggi Ulrich, Bad Ragaz             43 LV 95 Burgdorf                44.52,3      0.02,9   (188)  
12           1. Fortunato Yakob, Basel              80 LC Basel                      31.48,8       -----   (214)  
13          18. Probst Gregor, Basel                72 LC Basel                      37.37,3      4.12,4   (213)  
12          14. Blum Beat                           74 Bätterkinden                  45.11,4     13.22,6     (9)  
02           4. Grass Nicole                        78 Bätterkinden                  44.08,9      5.52,3    (39)  
22          59. Aeschlimann Anita                   66 Belp                          28.19,7      8.00,4   (479)  
52           5. Amrein Fabian                       94 Belp                           4.46,3      0.27,7   (830)  
53          14. Amrein Robin                        93 Belp                          10.01,7      2.33,5   (969)  
42           5. Amrein Tina                         94 Belp                           5.27,3      0.46,5   (829)  
22          81. Blatter Kathrin                     27 Belp                          39.00,5     18.41,2   (310)  
15          27. Bögli Kurt                          52 Belp                          47.25,5     11.04,9   (203)  
04          15. Brandt  Marika                      59 Belp                          55.27,8     14.48,0    (12)  
14          37. Brandt Francis                      58 Belp                          44.54,1     12.27,8    (13)  
14          50. Eggenschwiler Bruno                 58 Belp                          48.13,4     15.47,1    (27)  
32          50. Gerber Daniel, Belp                 60 Banda Bunda II                25.39,6      9.48,5   (455)  
42           6. Laska  Mirjam                       94 Belp                           5.36,0      0.55,2   (814)  
54           7. Laska Benedikt                      91 Belp                           7.48,6      1.08,1   (926)  
15          22. Müller Urs                          50 Belp                          45.05,6      8.45,0   (216)  
32          39. Nienhüser Denis, Belp               66 Geits no?                     23.14,4      7.23,3   (380)  
54           6. Nydegger Joel                       91 Belp                           7.38,7      0.58,2   (989)  
22          38. Nydegger Therese                    56 Belp                          26.56,6      6.37,3   (476)  
22          27. Schöni Monika, Belp                 68 Geits no?                     25.57,8      5.38,5   (407)  
13          40. Sommer Jürg                         65 Belp                          48.56,6     15.31,7   (107)  
13          42. van Swam Rob                        71 Belp                          50.00,5     16.35,6   (234)  
13          27. Walther Andreas                     73 Belp                          43.20,8      9.55,9   (125)  
12           8. Wissenburg Iwan                     74 Belp                          40.02,0      8.13,2   (236)  
15          23. Wittwer Werner                      45 Belp                          45.54,2      9.33,6   (205)  
13          13. Alig-Jacobson Danny                 72 Bern                          36.47,9      3.23,0   (191)  
04          21. Antonioli Madeleine                 56 Bern                          57.02,8     16.23,0     (2)  
13           5. Basler Peter, Bern                  65 BTV Aarau                     34.49,4      1.24,5   (196)  
04          23. Bodenmann Beatrice                  56 Bern                          57.34,2     16.54,4    (11)  
Walk       ---  Brügger Rosita                      45 Bern                          45.50,8     10.42,8   (512)  
02           6. Buri  Priska                        79 Bern                          44.24,7      6.08,1    (19)  
14           8. Coimbra Artur                       60 Bern                          35.19,3      2.53,0   (259)  
14           1. Gerber Markus                       60 Bern                          32.26,3       -----   (199)  
22          42. Gottsponner Yvonne, Bern            78 Sprützesprinter               27.10,3      6.51,0   (336)  
51           8. Hirschi Tim                         97 Bern                           5.49,3      0.48,8   (609)  
22          70. Iseli Katrin, Bern                  76 Sprützesprinter               30.08,4      9.49,1   (358)  
12           3. Leane Adam                          74 Bern                          32.52,9      1.04,1   (195)  
14          51. Lewis Chris                         61 Bern                          48.24,0     15.57,7   (256)  
04          14. Lewis Riitta                        62 Bern                          53.34,3     12.54,5   (255)  
03          13. Linder Manuela                      64 Bern                          58.19,3     19.15,8    (70)  
Walk       ---  Lüthi Kurt                          50 Bern                          35.08,0       -----   (515)  
Walk       ---  Lüthi Therese                       48 Bern                          45.49,9     10.41,9   (514)  
14          17. Müller Michael                      60 Bern                          38.05,6      5.39,3    (80)  
32           4. Müller Ronny                        74 Bern                          17.19,1      1.28,0   (377)  
32          46. Neff Reto                           72 Bern                          24.42,4      8.51,3   (379)  
14          45. Pavesi Marco                        60 Bern                          46.12,7     13.46,4   (200)  
14          31. Ragonesi Gianni                     62 Bern                          42.16,9      9.50,6   (201)  
14          12. Reber Markus                        54 Bern                          37.21,4      4.55,1   (187)  
22          30. Röthlisberger Anna, Bern            76 Sprützesprinter               26.11,8      5.52,5   (392)  
02          10. Röthlisberger Sandra                80 Bern                          51.32,8     13.16,2    (93)  
22          26. Roulet Ariane, Bern                 73 ASO Team                      25.47,1      5.27,8   (396)  
16           3. Scheidegger Christian               34 Bern                          49.16,2      4.26,8    (96)  
04           6. Singer Rosalinda                    57 Bern                          48.16,3      7.36,5   (231)  
41           4. Stöckli Ariane                      97 Bern                           6.05,6      0.26,0   (619)  
41           9. Stöckli Isabelle                    99 Bern                           7.09,1      1.29,5   (632)  
15          17. Tinella Angelo                      50 Bern                          44.01,3      7.40,7   (121)  
22          28. von Burg Jasmin                     71 Bern                          26.10,0      5.50,7   (438)  
15          14. Zürcher Beat                        53 Bern                          43.15,0      6.54,4   (239)  
Walk       ---  Christinet Ursula                   37 Biel/Bienne                   41.27,3      6.19,3   (504)  
04          18. Blum Marianna                       56 Biglen                        56.20,6     15.40,8   (197)  
14          36. Brechbühl Hanspeter                 59 Biglen                        43.56,4     11.30,1    (15)  
22           8. Riesen Anita                        67 Biglen                        23.01,5      2.42,2   (390)  
04          12. Stucki Anna                         54 Blumenstein                   52.58,7     12.18,9   (233)  
15          18. Stucki Ernst                        53 Blumenstein                   44.05,8      7.45,2   (232)  
12          13. Dolder Daniel                       75 Boll                          44.39,2     12.50,4    (24)  
55           3. Ferrari Jan                         88 Boll                           7.04,7      0.17,3   (921)  
44           2. Müller Eva                          91 Boll                           7.36,8      0.07,7   (971)  
22          23. Ryser Marianne                      70 Boll                          25.21,2      5.01,9   (399)  
11           2. Baumgartner Simon                   84 Bolligen                      38.13,1      0.41,6   (159)  
22           5. Gruber Priska, Bolligen             80 St Bern                       21.57,8      1.38,5   (488)  
22          60. Hunziker Beatrice                   75 Bolligen                      28.24,2      8.04,9   (356)  
14          32. Abdrey Urs                          57 Bönigen                       42.44,9     10.18,6   (149)  
32          40. Moser Hansueli                      52 Bönigen                       23.46,4      7.55,3   (467)  
22          53. Baumann Brigitte, Bösingen          70 Nonames                       27.44,6      7.25,3   (307)  
22          57. Wieland Renate, Bösingen            68 Nonames                       28.00,0      7.40,7   (428)  
04           3. Blum Erna                           58 Brenzikofen                   46.24,5      5.44,7    (10)  
14          11. Kalbermatten Gaston                 ?? Brienz BE                     36.45,0      4.18,7   (215)  
02          16. Christen Stefanie                   83 Burgdorf                      59.32,2     21.15,6   (229)  
02           9. Urech Melanie                       82 Burgdorf                      48.31,6     10.15,0   (226)  
14          62. Zimmerman  Stefan                   55 Burgdorf                      52.59,8     20.33,5   (133)  
21          12. Abel Kathleen                       86 Burgistein                    30.36,1     10.33,1   (301)  
31          11. Schläfli Tobias                     86 Burgistein                    25.14,7      8.34,9   (402)  

Total 84



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.