Lausanne Marathon 2003 - par lieu "O"

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SH3         38. Odermatt Guido                      59 Oberaegeri                  1:24.59,5     15.12,1  (4764)   ¦ 
SH3        184. Blattmann Albert                    58 Oberägeri                   1:39.33,1     29.45,7  (3234)   ¦ 
MH3        451. Hochstrasser Kurt                   56 Oberbuchsiten               4:34.49,4   1:58.36,3   (896)   ¦ 
MH1        108. Kirsch Mark                         76 Oberburg                    3:59.09,5   1:49.04,8  (1009)   ¦ 
MD1         22. Völckers Thabea                     74 Oberburg                    3:59.09,5   1:24.29,8  (1813)   ¦ 
QD2        115. Stauffer Christa                    66 Oberbütschel                  55.43,3     18.44,8  (8454)   ¦ 
MD1         27. Wyss Daniela De Oberdiessbach       81 Oberdiessbach               4:18.12,4   1:43.32,7  (1882)   ¦ 
MH4        141. Gysin Ernst                         45 Oberdorf                    3:58.42,3   1:08.30,3   (839)   ¦ 
SH2          5. Hauser René                         72 Oberdorf NW                 1:10.17,8      3.42,3  (4089)   ¦ 
MH2        ---  Banke Soren                         68 Oberengstringen                 -----       parti   (180)   ¦ 
MH2        394. Huber Daniel                        64 Oberengstringen             4:02.27,2   1:49.14,9   (915)   ¦ 
MH4        195. Meyer Franz                         53 Oberengstringen             4:26.57,3   1:36.45,3  (1947)   ¦ 
SH5          8. Schwarz Hans-Rudolf                 38 Oberhofen                   1:35.18,0     13.10,6  (5244)   ¦ 
QD1        144. Dettling Verena                     76 Oberiberg                     56.54,9     24.27,1  (7478)   ¦ 
SH2         10. Müller Erwin                        66 Oberkirch                   1:12.02,8      5.27,3  (4699)   ¦ 
SD2         10. Müller Monika                       72 Oberkirch                   1:27.50,2      9.30,7  (4701)   ¦ 
MH3        394. Räss Daniel                         61 Oberlunkhofen               4:12.01,1   1:35.48,0  (1449)   ¦ 
MD3         45. Bitter Doris                        56 Obermumpf                   3:58.17,4     45.26,0   (270)   ¦ 
MH3        106. Bitter Walter                       55 Obermumpf                   3:21.17,8     45.04,7   (271)   ¦ 
MH2        140. Geniets Markus                      70 Oberrieden                  3:18.49,8   1:05.37,5   (742)   ¦ 
MD3         29. Lukas Marianka                      62 Oberrieden                  3:50.05,1     37.13,7  (1147)   ¦ 
MD2         76. Stadelmann Gabriela                 65 Oberrieden                  4:38.45,2   1:57.34,4  (1664)   ¦ 
MH2        393. Slowik Slawomir                     73 Oberrohrdorf                4:02.24,2   1:49.11,9  (1651)   ¦ 
SH1        283. Oetterli Toni                       75 Oberrüttenen                1:56.01,0     50.35,3  (4769)   ¦ 
MH4         75. Bachmann Hermann                    52 Oberwangen b. Bern          3:37.29,4     47.17,4   (170)   ¦ 
MH2        153. Johnson Christopher                 71 Oberwil                     3:20.09,8   1:06.57,5   (969)   ¦ 
MD1          8. Oei Sabrina                         75 Oberwil                     3:23.09,3     48.29,6  (1329)   ¦ 
SH4         98. Studhalter Franz                    44 Oberwil BL                  1:43.09,5     27.04,0  (5332)   ¦ 
SH4         67. Beck Philippe                       53 Oetwil am See               1:39.23,0     23.17,5  (3148)   ¦ 
MD3         30. Schmid Susanna                      59 Oetwil am See               3:50.50,0     37.58,6  (1923)   ¦ 
MH3        290. Arbenz Andi                         63 Ohringen                    3:48.54,4   1:12.41,3   (141)   ¦ 
SH4        125. Christin John                       50 Ollon                       1:47.37,1     31.31,6  (3460)   ¦ 
SD2        208. Guex Pascale                        66 Ollon                       2:11.17,0     52.57,5  (5708)   ¦ 
MH4         44. Bergmann Fritz                      44 Ollon VD                    3:27.08,2     36.56,2   (232)   ¦ 
K3          90. Casal Yannick                       92 Ollon VD                      22.43,6      7.37,4 (10101)   ¦ 
QH2        240. Cave Vin                            71 Ollon VD                      56.24,6     25.31,6  (9165)   ¦ 
SH3        544. Grosjean Laurent                    57 Ollon VD                    2:17.32,8   1:07.45,4  (4010)   ¦ 
SH5         76. Morisod Jean-Pierre                 38 Ollon VD                    2:09.36,9     47.29,5  (4677)   ¦ 
SD3         51. Nicolas Claudine                    58 Ollon VD                    1:49.17,2     29.12,8  (4736)   ¦ 
SH3        332. Nicolas Herve                       55 Ollon VD                    1:49.16,8     39.29,4  (4737)   ¦ 
K4          16. Planes Gael                         90 Ollon VD                      16.29,5      2.19,1 (10615)   ¦ 
MH4        157. Berger Hanspeter                    47 Olten                       4:05.44,1   1:15.32,1   (230)   ¦ 
SD2        216. Chiovetta Nathalie                  72 Onex                        2:14.31,9     56.12,4  (3454)   ¦ 
QD3         28. Courtin Genevieve                   63 Onex                          50.09,8      8.38,9  (7393)   ¦ 
K10          6. Giacomelli Eugenie                  88 Onex                          18.23,0      1.51,5 (10241)   ¦ 
SH3        452. Griessen Alfred                     61 Onex                        1:58.26,2     48.38,8  (4000)   ¦ 
SH2        192. November Philippe                   70 Onex                        1:34.50,0     28.14,5  (5772)   ¦ 
K10          8. Orioli Jonna                        88 Onex                          19.48,9      3.17,4 (10404)   ¦ 
QH2         64. Passeri Olivier                     70 Onex                          42.27,2     11.34,2  (8185)   ¦ 
SD2        154. Schleimer Pellet Caroline           66 Onex                        2:00.39,8     42.20,3  (5201)   ¦ 
K3           8. Starkenmann Olivier                 91 Onex                          16.48,2      1.42,0 (10506)   ¦ 
QH1         76. Starkenmann Victor                  88 Onex                          42.39,3     11.36,0  (8453)   ¦ 
SD2         69. Maillard Corinne                    66 Onnens FR                   1:47.14,5     28.55,0  (4480)   ¦ 
SH3        160. Yerly Pierre-Benoit                 60 Onnens FR                   1:37.49,2     28.01,8  (5856)   ¦ 
MH2        285. Jaquet Michael                      72 Onnens VD                   3:41.39,2   1:28.26,9   (953)   ¦ 
MH3        335. Godel Philippe                      63 Orbe                        3:58.15,4   1:22.02,3   (775)   ¦ 
MH2         31. Goedecke Frederic                   65 Orbe                        2:53.10,2     39.57,9   (776)   ¦ 
K2          18. Graf Mael                           94 Orbe                          18.52,7      2.36,6 (10254)   ¦ 
QH2         81. Jaggi Pierre-Yves                   65 Orbe                          44.03,7     13.10,7  (7833)   ¦ 
QH3        101. Pilet Daniel                        63 Orbe                          46.31,3     13.11,8  (8239)   ¦ 
MH2        453. Sancier Yannick                     72 Orbe                        4:28.25,2   2:15.12,9  (1561)   ¦ 
QD1        103. Schaerrer Caroline                  79 Orbe                          53.47,8     21.20,0  (8389)   ¦ 
MH3        227. Vauthey Daniel                      57 Orbe                        3:38.12,5   1:01.59,4  (1787)   ¦ 
SH5         34. Musy Pierre De L'Orient             38 Orient                      1:50.06,0     27.58,6  (4716)   ¦ 
QH3          1. Pasandin Francisco, Orient          58 AVONDO SPORT SCUDERI III      33.19,5       -----  (8183)   ¦ 
QD2        140. Girard Catherine                    67 Orny                          57.39,6     20.41,1  (7685)   ¦ 
SH3        193. Demierre Philippe                   57 Oron-la-Ville               1:40.02,8     30.15,4  (5750)   ¦ 
SD3         85. Demierre Simone                     60 Oron-la-Ville               1:54.31,8     34.27,4  (3610)   ¦ 
K9          27. Hilty Cristina                      89 Oron-la-Ville                 20.13,6      4.22,2 (10274)   ¦ 
QH1        122. Hilty Yoann                         87 Oron-la-Ville                 45.57,0     14.53,7  (7781)   ¦ 
SH3        470. Klay Michael                        60 Oron-la-Ville               2:00.51,7     51.04,3  (4291)   ¦ 
SH3        185. Schenkel Philippe                   60 Oron-la-Ville               1:39.35,1     29.47,7  (5190)   ¦ 
QD3         61. Stoudmann Eveline                   59 Oron-la-Ville                 53.47,3     12.16,4  (8470)   ¦ 
SH3        195. Wyss Laurent                        63 Oron-la-Ville               1:40.03,3     30.15,9  (5748)   ¦ 
SD2        109. Wyss Monique                        64 Oron-la-Ville               1:54.31,0     36.11,5  (5749)   ¦ 
K4          41. Zriba Mehdi                         90 Oron-la-Ville                 19.27,6      5.17,2 (10570)   ¦ 
SH2        485. Pittet Serge                        69 Oron-le-Châtel              1:52.11,5     45.36,0  (4920)   ¦ 
MH4         53. Murisier Jean-Francois              50 Orsières                    3:29.25,1     39.13,1  (1302)   ¦ 
QD2         24. Castella Danielle                   65 Orsonnens                     47.45,5     10.47,0  (7293)   ¦ 
QH2         84. Castella Jean-Marc                  64 Orsonnens                     44.19,3     13.26,3  (7294)   ¦ 
MH2         24. Kessler Bertrand                    72 Orsonnens                   2:49.48,2     36.35,9  (1007)   ¦ 
SH3        483. Perey Thierry                       56 Orzens                      2:02.23,5     52.36,1  (4857)   ¦ 
SH3        358. Baumann Matthias                    55 Ostermundigen               1:51.17,0     41.29,6  (3131)   ¦ 
QH4         63. Kramer Martin                       53 Ostermundigen                 50.06,1     14.19,7  (9204)   ¦ 
MH2        256. Künzi Markus                        64 Ostermundigen               3:35.27,0   1:22.14,7  (1049)   ¦ 
SH2        163. Ruggli Nicolas                      64 Ostermundigen               1:33.27,3     26.51,8  (5124)   ¦ 
SH1        219. Streit Peter                        75 Ostermundigen               1:46.29,3     41.03,6  (5322)   ¦ 
SH3         84. Zimmerli Kurt                       57 Ostermundigen               1:31.39,6     21.52,2  (5613)   ¦ 
SD3         45. Zimmerli Liliane                    60 Ostermundigen               1:47.49,2     27.44,8  (5614)   ¦ 
SH2         57. Callura Arnoldo, Ottenbach          67 LAC TV UNTERSTRASS          1:23.57,6     17.22,1  (3382)   ¦ 
SH4        198. Braissant Didier                    50 Oulens-Echallens            1:58.35,7     42.30,2  (3317)   ¦ 
MH2        249. Merle Olivier                       68 Oulens s/Lucens             3:32.56,9   1:19.44,6  (1229)   ¦ 
QD1        128. Kilchenmann Esther                  81 Oulens-sur-Lucens             55.37,7     23.09,9  (7873)   ¦ 
QH3        118. Défayes Olivier                     54 Ovronnaz                      47.27,2     14.07,7  (7440)   ¦ 

total 94



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.