Lausanne Marathon 2003 - par nom "A"

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SH3          1. Abantes Jose                        55 Sierre                      1:09.47,4       -----  (3001)   ¦ 
MH2        474. Abbiati Franco                      65 Umiken                      4:56.06,0   2:42.53,7  (1965)   ¦ 
SD4          4. Abcottspon Julia                    50 Gwatt (Thun)                1:37.53,9     11.53,9  (3002)   ¦ 
MH3        432. Abegglen Eddy                       54 Mürren                      4:24.11,4   1:47.58,3  (1940)   ¦ 
QD3        112. Abel Marit, N-Hamar                 55 NORSK TIPPING RUNNING CLU     58.03,1     16.32,2  (7001)   ¦ 
QH5          5. Abgottspon Medard                   42 Visp                          44.39,8      3.05,5  (7002)   ¦ 
QH1        103. Abgottspon Peter                    74 Zermatt                       44.52,1     13.48,8  (7003)   ¦ 
MD1          1. Abossa Emebet                       74 ETH-Ethiopie                2:34.39,7       -----    (23)   ¦ 
RH         101. Abraham Michel                      46 F-Pontarlier                  52.32,9     15.29,3 (11001)   ¦ 
MH2        204. Abrial Denis                        67 F-La Chapelle d'Aurec       3:27.02,2   1:13.49,9   (101)   ¦ 
MH4          4. Abrial Jean-Pierre                  53 F-Ste Sigolene              2:56.22,6      6.10,6   (102)   ¦ 
SH2        187. Abriel Hugues                       64 Lausanne                    1:34.42,8     28.07,3  (3003)   ¦ 
SH2        372. Accetta-Parisi Vicenzo              69 Belmont-Lausanne            1:45.09,8     38.34,3  (3004)   ¦ 
SD2         92. Aceti Vendrami Daniela              68 St-Saphorin-Morges          1:51.19,8     33.00,3  (3005)   ¦ 
SD1         92. Achermann Kerstin                   82 Bülach                      1:59.00,1     43.45,7  (3006)   ¦ 
SH3        299. Achermann Mario                     54 Bülach                      1:47.02,0     37.14,6  (3007)   ¦ 
SH1         14. Achermann Matthias                  79 Monthey                     1:13.55,7      8.30,0  (3008)   ¦ 
SH4          6. Ackermann Louis                     51 Vessy                       1:22.27,0      6.21,5  (3009)   ¦ 
MD2         23. Ackermann Monika                    66 Wolfwil                     3:43.54,3   1:02.43,5   (103)   ¦ 
MH2        361. Ackermann Stefan                    71 Fribourg                    3:55.30,7   1:42.18,4   (104)   ¦ 
SH3        410. Ackermann Ueli                      57 Biel/Bienne                 1:54.36,0     44.48,6  (3010)   ¦ 
SH1         48. Acosta Hervé                        74 Lausanne                    1:23.20,9     17.55,2  (5735)   ¦ 
SD1        111. Adachi Tomoko, JPN-244-0816 Kanagaw 79 KINTETSU INTERNATIONAL-FE   2:05.27,0     50.12,6  (3011)   ¦ 
MH2        322. Adam Andreas                        66 D-Gernsbach                 3:47.08,0   1:33.55,7   (105)   ¦ 
SH3         53. Adam Christian                      62 F-Granvillars               1:27.10,5     17.23,1  (3012)   ¦ 
SH1        341. Adam Cyril                          74 F-Verthemex                 2:34.21,4   1:28.55,7  (3013)   ¦ 
RH         125. Adam Stéphane                       62 Meyrin                        55.06,0     18.02,4 (11002)   ¦ 
MH2        251. Addor Bertrand                      72 Grandson                    3:34.43,3   1:21.31,0   (106)   ¦ 
SD3         88. Addor Marie-Claude                  54 Lausanne                    1:55.22,5     35.18,1  (3014)   ¦ 
SH3        314. Adjadj Norbert                      58 Nyon                        1:47.47,4     38.00,0  (3015)   ¦ 
SH1         77. Adreani Jean-Yves                   84 F-Pontarlier                1:28.05,2     22.39,5  (3016)   ¦ 
MH2        107. Aeberhard Bruno                     69 Herzogenbuchsee             3:12.48,7     59.36,4   (107)   ¦ 
SD1        126. Aeberhard Marianne                  76 Bern                        2:11.47,5     56.33,1  (3017)   ¦ 
K3         103. Aebi Quentin                        92 Lausanne                      28.13,3     13.07,1 (10002)   ¦ 
MH1        148. Aebi-Ramon Cabrera Christoph        76 Binningen                   4:58.36,9   2:48.32,2   (108)   ¦ 
K3          87. Aebi Salman                         91 La Conversion                 22.22,6      7.16,4 (10003)   ¦ 
SH3        404. Aebischer Beat                      60 Bern                        1:53.44,4     43.57,0  (5855)   ¦ 
5 km        22. Aebischer Christoph                 72 Dübendorf                     22.17,8      4.46,7 (12345)   ¦ 
MD2         24. Aebischer Marie-Madeleine           65 Heitenried                  3:44.07,1   1:02.56,3   (109)   ¦ 
MH1         85. Aebischer Olivier                   78 Tafers                      3:46.55,9   1:36.51,2   (110)   ¦ 
QH3        187. Aeby Alain                          61 Yens                          53.03,2     19.43,7  (7005)   ¦ 
QD1         24. Aeby Daghé Sandrine                 75 Lausanne                      43.09,6     10.41,8  (7006)   ¦ 
QH3        190. Aeby Francois                       54 Lausanne                      53.09,2     19.49,7  (7007)   ¦ 
MH2        195. Aeby Patrik                         72 Marly                       3:26.13,1   1:13.00,8   (111)   ¦ 
QH5         43. Aeby Rene                           42 Lausanne                    1:01.25,6     19.51,3  (7009)   ¦ 
5 km        60. Aegerter Caroline                   63 Les Paccots                   25.54,0      8.22,9 (12247)   ¦ 
SH3        473. Aegerter Jean-Jacques               57 Renens VD                   2:01.03,5     51.16,1  (3018)   ¦ 
QH3         76. Aelvoet Jean-Paul                   55 Lens                          44.34,6     11.15,1  (7011)   ¦ 
SD3         10. Aepli Marie-France                  62 Bern                        1:35.23,9     15.19,5  (3019)   ¦ 
QD2        151. Aeschimann Barbara                  66 Prangins                      58.21,8     21.23,3  (7012)   ¦ 
QH2         76. Aeschimann Nicolas                  64 Prangins                      43.46,2     12.53,2  (7013)   ¦ 
SH5         12. Aeschlimann Jean-Daniel             43 Uettligen                   1:39.00,2     16.52,8  (3020)   ¦ 
SH1        284. Aeschlimann Thomas                  77 Bern                        1:56.21,4     50.55,7  (3021)   ¦ 
SH1        301. Agassis Cedric                      75 Echallens                   2:00.26,8     55.01,1  (3022)   ¦ 
SH4        147. Agassis Jean-Luc                    49 Cugy VD                     1:50.55,8     34.50,3  (3023)   ¦ 
SH1        165. Agramelal Mehdi                     78 Saint-Sulpice               1:40.09,6     34.43,9  (3024)   ¦ 
K8           5. Agrifoglio Celine                   92 Cheseaux-Lausanne             17.06,0      2.22,1 (10004)   ¦ 
K9          35. Agrifoglio Christelle               90 Cheseaux-Lausanne             21.15,2      5.23,8 (10005)   ¦ 
K3          80. Agudelo Waldo                       92 Lausanne                      21.28,7      6.22,5 (10006)   ¦ 
MH2        252. Agustinelli René                    70 F-Paris                     3:34.52,7   1:21.40,4   (112)   ¦ 
MH3        409. Agustoni Ueli                       59 Möhlin                      4:17.38,5   1:41.25,4   (113)   ¦ 
5 km        53. Ahmad Fawad Ayan                    80 Renens VD                     25.25,0      7.53,9 (12001)   ¦ 
QH1        244. Ai Takahashi                        86 Leysin                      1:00.25,7     29.22,4  (9186)   ¦ 
SH1        329. Aiello Marco                        79 Pully                       2:16.03,2   1:10.37,5  (3025)   ¦ 
MH3        276. Aigroz Richard                      60 Tretorrens                  3:46.33,1   1:10.20,0   (114)   ¦ 
QH3        214. Aime Dominique                      57 La Croix sur Lutry            55.45,0     22.25,5  (7015)   ¦ 
K2          41. Aita Florian                        93 Bottens                       20.14,3      3.58,2 (10007)   ¦ 
SH3        122. Aita Jean-Paul                      54 Echallens                   1:35.30,4     25.43,0  (5730)   ¦ 
MH2        410. Aita Moreno                         65 Bottens                     4:09.02,3   1:55.50,0   (116)   ¦ 
MH3        507. Akai Hidekazu, JPN-157-0066 Setagay 59 KINTETSU INTERNATIONAL I    2:53.08,1 La Tour-de-   (117)   ¦ 
SH2        323. Akincioglu Mehmet                   68 Seedorf                     1:41.54,8     35.19,3  (3026)   ¦ 
MH2        156. Akpinar Hakan                       68 Würenlos                    3:21.44,1   1:08.31,8   (118)   ¦ 
MH2        348. Alabogaz Karim                      64 Lausanne                    3:51.45,4   1:38.33,1   (119)   ¦ 
SH2        650. Alabudy Nadir                       72 Lausanne                    2:26.31,5   1:19.56,0  (5859)   ¦ 
QD3         39. Alaux Arlette, F-Castres            57 COUREURS DE FOND CASTRES      51.20,2      9.49,3  (7016)   ¦ 
QH1        193. Alba Eugenio-Fiore                  76 Pully                         50.22,4     19.19,1  (7017)   ¦ 
SD3        138. Albanese Marianne                   57 Genève                      2:04.45,8     44.41,4  (3027)   ¦ 
QH1        255. Albertin Ismael                     81 Marbach SG                  1:30.15,9     59.12,6  (6380)   ¦ 
MH2        353. Albisser Beat                       65 Bubendorf                   3:53.17,3   1:40.05,0  (1954)   ¦ 
SD2         18. Albisser Elisabeth                  64 Seengen                     1:33.49,7     15.30,2  (3029)   ¦ 
MD2         60. Albisser Nicole                     65 Bubendorf                   4:16.31,9   1:35.21,1  (1955)   ¦ 
MH3        302. Albrecht Tom                        54 Eglisau                     3:51.29,0   1:15.15,9   (120)   ¦ 
SH1         54. Alemayehu Gadissa                   79 Basel                       1:24.37,7     19.12,0  (3030)   ¦ 
RD          59. Alepee Christine                    73 Le Landeron                 1:09.52,9     28.37,8 (11440)   ¦ 
SH1        132. Aletru Aurelien                     75 Nyon                        1:36.50,6     31.24,9  (3031)   ¦ 
SD3        194. Alevy Catrin                        59 Puidoux                     2:58.25,1   1:38.20,7  (3032)   ¦ 
SH1        228. Alexis Karl                         74 F-Montpellier               1:47.29,5     42.03,8  (3033)   ¦ 
SH2        657. Alfio Cultrona                      73 Vouvry                      2:41.27,4   1:34.51,9  (3034)   ¦ 
SH2        639. Ali Santo                           64 Pully                       2:16.03,2   1:09.27,7  (3035)   ¦ 
SH2         61. Alig Jacobson Daniel                72 Bern                        1:24.35,2     17.59,7  (3036)   ¦ 
SH1         70. Allaman Sébastien                   80 Le Lignon                   1:26.59,2     21.33,5  (5876)   ¦ 
MH2        233. Allard Sebastien                    71 F-Annecy-le-Vieux           3:29.44,1   1:16.31,8   (122)   ¦ 
MD2         10. Allard Sophie                       71 F-Annecy-le-Vieux           3:29.46,0     48.35,2   (123)   ¦ 
K1          37. Allaz Florian                       95 Lausanne                      23.55,2      6.09,5 (10008)   ¦ 
K9          41. Allaz Justine                       90 Lausanne                      22.54,4      7.03,0 (10009)   ¦ 
K3          81. Allaz Mathieu                       92 Lausanne                      21.35,3      6.29,1 (10010)   ¦ 
SD2         45. Allegre Laure                       70 Genève                      1:44.07,3     25.47,8  (5879)   ¦ 
QH1        175. Allemann Dominic                    80 Solothurn                     49.14,5     18.11,2  (7019)   ¦ 
SH1         31. Allenbach Emmanuel                  75 F-Colmar                    1:18.33,9     13.08,2  (3037)   ¦ 
SH4         14. Allenbach Jean Martin               48 F-Eckwersheim               1:26.21,1     10.15,6  (3038)   ¦ 
MH2        206. Allesina Flavio                     67 Corsier-sur-Vevey           3:27.13,7   1:14.01,4   (124)   ¦ 
RH         119. Allet Jean-Marc                     69 Saint-Maurice                 54.52,6     17.49,0 (11003)   ¦ 
SH5         37. Allgöwer Dietegen                   42 Genève                      1:50.56,1     28.48,7  (3039)   ¦ 
MH3        221. Allmendinger Andre                  55 Yverdon-les-Bains           3:36.52,9   1:00.39,8   (125)   ¦ 
MD3         33. Allmendinger Verena                 56 Yverdon-les-Bains           3:51.14,1     38.22,7   (126)   ¦ 
SH3        223. Almeida Antonio-Carlos, Lausanne 26 61 TL LAUSANNOIS               1:42.16,3     32.28,9  (3040)   ¦ 
MH3        426. Alonso Jeronimo                     62 Epalinges                   4:22.26,8   1:46.13,7   (127)   ¦ 
QH2        260. Altankhuyag Borghio                 69 Vessy                         59.04,1     28.11,1  (7020)   ¦ 
QD2        221. Altanov-Chatelain Flore             68 Morges                      1:08.29,1     31.30,6  (7021)   ¦ 
QH3        146. Althaus Jacques                     59 Pully                         49.09,6     15.50,1  (7022)   ¦ 
QH1        216. Alther Stephane                     75 Lausanne                      53.52,9     22.49,6  (7023)   ¦ 
MH2        415. Altmikus Christoph                  66 Grandvaux                   4:09.58,8   1:56.46,5   (128)   ¦ 
QH3        161. Alvarez Manuel                      63 Perly                         50.20,9     17.01,4  (7024)   ¦ 
SD2        224. Alvaro Maria Rosa                   68 I-Aosta                     2:19.48,4   1:01.28,9  (3041)   ¦ 
SH2        418. Alvaro Stefano                      70 I-Genova                    1:47.02,6     40.27,1  (3042)   ¦ 
K2          97. Alves Joel                          94 Vaulion                       28.04,8     11.48,7 (10011)   ¦ 
5 km       123. Alves Oliveira Vitor                78 Crissier                      29.51,8     12.20,7 (12002)   ¦ 
K6          39. Alvez Jessica                       96 Vaulion                       29.31,4     10.30,5 (10012)   ¦ 
SD3        111. Amar Marion                         58 Petit-Lancy                 1:59.47,1     39.42,7  (3043)   ¦ 
SH2        408. Amez-Droz Pascal                    72 Bern                        1:46.29,6     39.54,1  (3044)   ¦ 
SH4        183. Amiguet Jean-Louis                  45 Belmont-Lausanne            1:56.53,8     40.48,3  (3046)   ¦ 
MH4         36. Amman Rene                          50 Schoefflisdorf              3:21.53,3     31.41,3   (129)   ¦ 
QH4         90. Ammann Beat                         45 Vandoeuvres                   52.54,3     17.07,9  (7025)   ¦ 
SH2        245. Ammann Beat, Zürich                 65 LAC TV UNTERSTRASS          1:38.02,9     31.27,4  (5913)   ¦ 
QD3        106. Ammann Lynda                        54 Vandoeuvres                   57.08,6     15.37,7  (7026)   ¦ 
MH2        399. Ammann Urs                          65 Roggwil BE                  4:04.02,4   1:50.50,1   (131)   ¦ 
MH3        449. Amrein Philippe                     62 Lausanne                    4:33.47,9   1:57.34,8   (132)   ¦ 
QH3         27. Amstutz Jean                        55 Tavannes                      39.56,0      6.36,5  (7027)   ¦ 
QH3         36. Amstutz Jean-Claude                 57 Morges                        40.46,5      7.27,0  (7028)   ¦ 
QH2        154. Amy Alain                           66 Pully                         49.23,7     18.30,7  (7029)   ¦ 
QH4         69. Anagnostaras George                 45 Pully                         50.36,8     14.50,4  (7030)   ¦ 
QD2        219. Anastasio Maria                     66 Prilly                      1:07.39,6     30.41,1  (7031)   ¦ 
SH2          2. Ancay Tarcis, Ayer                  70 CS 13 ETOILES               1:07.49,0      1.13,5  (3048)   ¦ 
SH4          1. Anderegg Albert                     46 Bern                        1:16.05,5       -----  (3049)   ¦ 
SH3        501. Anderegg Yann                       59 Glion                       2:04.47,2     54.59,8  (3050)   ¦ 
QD3        114. Andereggen Elisabeth                62 Genève                        58.08,2     16.37,3  (7032)   ¦ 
SD1         71. Andereggen-Ireland Heather          79 Saas Fee                    1:53.27,7     38.13,3  (3051)   ¦ 
SH2        267. Andersen Arnfinn, N-Hamar           67 NORSK TIPPING RUNNING CLU   1:38.53,5     32.18,0  (3052)   ¦ 
MH3        460. Anderson Tim, USA-Aspen CO          57 CHALLENGE ASPEN TEAM        4:40.23,2   2:04.10,1   (133)   ¦ 
QH1         17. Andnowa Zaekarias, Leysin           85 LEYSIN AMERICAN SCHOOL        34.41,1      3.37,8  (7033)   ¦ 
QH4          8. Andre Francois                      52 Aubonne                       40.44,0      4.57,6  (7034)   ¦ 
K7          48. Andre Joanne                        94 Yens                          26.51,2     10.41,4 (10013)   ¦ 
SD3          3. Andre-Mairot Claire                 55 F-Dole                      1:27.28,7      7.24,3  (3053)   ¦ 
K3          78. Andre Maxime                        92 Yens                          21.25,9      6.19,7 (10014)   ¦ 
QD2         89. Andre Stephanie                     72 Lausanne                      54.02,0     17.03,5  (7035)   ¦ 
K3          70. Andrejenski Romain                  91 Echandens-Denges              20.44,4      5.38,2 (10015)   ¦ 
QH2         90. Andrejewski Gabriel                 64 Denges                        44.33,7     13.40,7  (7036)   ¦ 
K4          32. Andrejewski Mathieu                 89 Echandens-Denges              18.06,7      3.56,3 (10016)   ¦ 
5 km        68. Andres Kevin                        93 La Tour de Peilz              26.40,6      9.09,5 (12003)   ¦ 
QH4        102. Andrews Patrick                     44 F-Prévessin-Moëns             54.39,0     18.52,6  (7037)   ¦ 
SH3         39. Andrey Patrick                      57 Prilly                      1:25.05,0     15.17,6  (5703)   ¦ 
QD2         28. Andriamanantenasoa Dominique        66 Nyon                          48.30,6     11.32,1  (7038)   ¦ 
MH3        414. Andrier Jean-François               58 F-Evian                     4:19.32,0   1:43.18,9   (136)   ¦ 
QD2        144. Andrist Suzanne                     70 Bern                          57.46,6     20.48,1  (7039)   ¦ 
RH         115. Angeli Jacques                      47 F-Besancon                    54.22,4     17.18,8 (11004)   ¦ 
RH          74. Angeli Pierre                       77 F-Besancon                    49.36,0     12.32,4 (11005)   ¦ 
QH1         53. Angelino Paolo                      75 Renens VD                     40.54,2      9.50,9  (9132)   ¦ 
QD1          5. Annen-Lamard Sandra                 77 Ecublens VD                   38.21,6      5.53,8  (7040)   ¦ 
MH2        105. Annic Stephane                      67 F-Lanester                  3:12.11,9     58.59,6   (138)   ¦ 
SD2         97. Ansermet Ansermet Veronique Vé      73 Daillens                    1:51.46,6     33.27,1  (3054)   ¦ 
RH         145. Ansermet Daniel                     65 Meggen                        58.25,9     21.22,3 (11006)   ¦ 
RD          24. Ansermet Viviane                    75 Meggen                        58.26,0     17.10,9 (11007)   ¦ 
SH2        295. Ansermoz Christophe                 68 Lausanne                    1:40.19,2     33.43,7  (3055)   ¦ 
SH2        621. Antelo Antonio                      68 Gland                       2:10.36,2   1:04.00,7  (3056)   ¦ 
QH3        133. Antenen Jacques                     56 Lausanne                      48.07,1     14.47,6  (9153)   ¦ 
K8          41. Antille Coralie                     92 La Conversion                 21.50,9      7.07,0 (10017)   ¦ 
QD2         58. Antille Daniela                     64 La Conversion                 52.14,3     15.15,8  (7041)   ¦ 
SH4        174. Antille Jean-Noel                   45 Lutry                       1:55.32,8     39.27,3  (3057)   ¦ 
K6          10. Antille Marine                      95 La Conversion                 22.36,2      3.35,3 (10018)   ¦ 
SH3        336. Antille Pierre-Andre                60 La Conversion               1:49.30,2     39.42,8  (3058)   ¦ 
SH2        ---  Antoine Roger                       72 Biel                            -----       parti  (3059)   ¦ 
MD3         46. Antonetti Marie-Louise              58 Pully                       3:58.28,3     45.36,9   (139)   ¦ 
5 km         4. Antonietti Ruedin Silvana           62 Grandevent                    19.14,9      1.43,8 (12004)   ¦ 
QD3         92. Antonietti Silvana                  62 Grandevent                    56.12,8     14.41,9  (7043)   ¦ 
SH2        316. Antonini Daniel                     66 Neuchâtel                   1:41.33,9     34.58,4  (3060)   ¦ 
SH2        153. Antonioli Denis                     66 Zuerich                     1:32.53,1     26.17,6  (3061)   ¦ 
QD1         63. Antonioni Irma, Lausanne            75 DOCMED 2002                   48.52,3     16.24,5  (7044)   ¦ 
QH2        177. Aparicio Laurent                    65 Gland                         51.16,9     20.23,9  (7045)   ¦ 
MD3         67. Appaix Maïté                        59 F-Sochaux                   4:23.33,2   1:10.41,8   (140)   ¦ 
MH1        129. Appelt Nicolas                      81 Lausanne                    4:22.17,0   2:12.12,3  (1969)   ¦ 
K3         104. Appiah Vahisan                      92 Lausanne                      30.22,9     15.16,7 (10019)   ¦ 
SH3          5. Appius Aeneas                       60 Bubendorf                   1:14.06,3      4.18,9  (3062)   ¦ 
SH2         66. Appourchaux Bertrand                65 F-Clermont Ferrand          1:25.14,5     18.39,0  (5653)   ¦ 
5 km       191. Aquoise Maryse                      55 Lausanne                      34.33,3     17.02,2 (12005)   ¦ 
SD2         20. Aramini Chantal                     69 Servion                     1:34.37,7     16.18,2  (3063)   ¦ 
MH3        290. Arbenz Andi                         63 Ohringen                    3:48.54,4   1:12.41,3   (141)   ¦ 
MH3        203. Arbenz Peter                        59 Altendorf                   3:33.41,6     57.28,5   (142)   ¦ 
SD1         76. Arbus Alexandra                     78 Carouge GE                  1:55.04,1     39.49,7  (5793)   ¦ 
K8           6. Arcari Lara                         92 Staufen                       17.37,5      2.53,6 (10020)   ¦ 
MH3        101. Arcari Roger                        56 Staufen                     3:19.21,9     43.08,8   (143)   ¦ 
MD3         17. Arcari Therese                      62 Staufen                     3:39.41,0     26.49,6   (144)   ¦ 
MH3          4. Archer Didier, F-Le Puy en Velay    61 VELAY ATHLETISME I          2:46.19,3     10.06,2   (145)   ¦ 
MH4        197. Ardon Dominique, F-Poitiers         48 CREDIT AGRICOLE TOURAINE    4:27.07,6   1:36.55,6   (146)   ¦ 
SD2        110. Ardouin Audrey, F-Bourg la Reine    73 PEGO SPORT I                1:54.39,9     36.20,4  (3064)   ¦ 
SH2         22. Aregger Arthur                      69 St. Urban                   1:15.07,8      8.32,3  (3065)   ¦ 
SH2        125. Arm Laurent                         71 Aigle                       1:30.50,7     24.15,2  (3066)   ¦ 
MH2        370. Armbruster Denis                    67 Bottens                     3:58.28,4   1:45.16,1   (147)   ¦ 
QD2         55. Arnal Sonia                         72 Lausanne                      51.52,3     14.53,8  (7046)   ¦ 
MH4         33. Arnaud Pierre, F-Montbonnot St Mart 46 COUREURS DE FOND CASTRES    3:21.20,3     31.08,3   (148)   ¦ 
MD2         19. Arnold Corinne                      70 F-Charmois                  3:40.38,3     59.27,5   (149)   ¦ 
QD2         99. Arnold Magnin Vanessa               72 Bottens                       54.43,9     17.45,4  (7047)   ¦ 
MH3        190. Arnold Markus                       54 Zuerich                     3:31.53,2     55.40,1   (150)   ¦ 
5 km        95. Arnold Patrick                      91 Boudry                        28.21,8     10.50,7 (12349)   ¦ 
5 km       146. Arnold Philippe                     52 Boudry                        30.56,9     13.25,8 (12350)   ¦ 
QD1        152. Arnold Ruth                         77 Lausanne                      57.09,9     24.42,1  (7048)   ¦ 
SH1        138. Arnold Yannick                      82 Bussigny-Lausanne           1:37.21,9     31.56,2  (5702)   ¦ 
MH2        257. Arnoult Christophe                  69 F-Draguignan                3:35.40,3   1:22.28,0   (151)   ¦ 
QD1         55. Arquint Coralie                     78 Villars-sur-Glâne             48.00,7     15.32,9  (7049)   ¦ 
QH1         27. Arrandel Sebastien                  77 Lausanne                      37.50,7      6.47,4  (7050)   ¦ 
SD3         62. Arthaud Veronique                   56 Genève                      1:50.25,5     30.21,1  (3067)   ¦ 
MD2         55. Artingstall Nicola                  65 Lutry                       4:11.32,6   1:30.21,8   (152)   ¦ 
SH3        362. Artique Pierre-Alain                58 Versoix                     1:51.43,1     41.55,7  (5883)   ¦ 
SH2        449. Aschilier Hans                      66 Steg                        1:49.10,7     42.35,2  (3068)   ¦ 
QD2         19. Ashida Asami, Crissier              69 PHILIPPE ROCHAT               47.03,3     10.04,8  (7051)   ¦ 
MD2         88. Askey Jolynne, USA-Aspen CO         66 CHALLENGE ASPEN TEAM        4:57.18,6   2:16.07,8   (153)   ¦ 
MH3        428. Assfalg Markus                      56 Zürich                      4:22.50,8   1:46.37,7   (154)   ¦ 
SH3        369. Astolfi Mario                       58 Lausanne                    1:52.01,7     42.14,3  (5732)   ¦ 
5 km       171. Atmani Anne                         58 Lausanne                      32.46,5     15.15,4 (12006)   ¦ 
QH3        166. Atmani Mohesseine                   54 Lausanne                      50.49,8     17.30,3  (7052)   ¦ 
MH2        486. Attali Hervé                        69 ISR-Netanya                 1:13.02,9 La Tour-de-    (11)   ¦ 
MH1         10. Aubanelle Pierre                    75 F-Annecy-le-vieux           2:52.20,8     42.16,1   (156)   ¦ 
SH3        199. Auberger Gilles, F-Strasbourg       59 RUNNING CLUB CIAL II        1:40.17,4     30.30,0  (3069)   ¦ 
SH2        169. Auberson Alain                      66 Gland                       1:33.52,6     27.17,1  (3070)   ¦ 
MH2        263. Auberson Alain                      64 Daillens                    3:36.45,4   1:23.33,1   (157)   ¦ 
K3          33. Auberson Dominique                  92 Bavois                        18.30,7      3.24,5 (10021)   ¦ 
QD2         29. Auberson Ursula                     66 Bavois                        48.41,6     11.43,1  (7053)   ¦ 
MD3         40. Aubert Catherine                    60 Epalinges                   3:53.37,5     40.46,1   (158)   ¦ 
QH2        114. Aubert Jerome                       65 Gingins                       46.34,2     15.41,2  (7054)   ¦ 
QH2        232. Aubert Laurent                      66 Lutry                         55.39,5     24.46,5  (7055)   ¦ 
RD          22. Aubert Micheline                    71 L'Isle                        58.19,1     17.04,0 (11009)   ¦ 
5 km        20. Aubert Sebastien                    90 St-Prex                       21.42,7      4.11,6 (12398)   ¦ 
5 km        99. Aubert Sylvia                       56 Colombier NE                  28.32,5     11.01,4 (12007)   ¦ 
K9          25. Aubry Anne-Laure                    90 Pully                         19.36,5      3.45,1 (10022)   ¦ 
QH1          4. Aubry Antoine                       86 La Chaux-de-Fonds             33.06,3      2.03,0  (7056)   ¦ 
MH4        116. Aubry Hubert                        49 F-Nogent                    3:50.47,4   1:00.35,4   (159)   ¦ 
SD1        116. Aubry Sandra                        77 Saignelégier                2:08.48,5     53.34,1  (5790)   ¦ 
MH3         44. Audry Dominique, F-Chalon sur Saone 62 ECA CHALON SUR SAONE        3:06.12,9     29.59,8   (160)   ¦ 
MH3         18. Augsburger Peter                    56 Wynigen                     2:56.47,7     20.34,6   (162)   ¦ 
QH2        181. Augsburger Philippe                 65 Pully                         51.47,7     20.54,7  (7057)   ¦ 
MH2        335. Aulet Reginald                      69 La Rippe                    3:49.12,7   1:36.00,4  (1930)   ¦ 
MD3         94. Aunela Stella                       62 SF-Turku                    5:31.03,3   2:18.11,9   (163)   ¦ 
SH1        188. Ausperdu Marco                      76 Crissier                    1:42.52,4     37.26,7  (5706)   ¦ 
MD1         12. Austrui Anne-Sophie, F-Ormoy        74 AJ.AUXERRE MARATHON ATHLE   3:42.48,5   1:08.08,8   (164)   ¦ 
QH2         68. Austrui Richard, F-Ormoy            66 AJ.AUXERRE MARATHON ATHLE     43.00,1     12.07,1  (7058)   ¦ 
QD5         12. Aveni Marguerite                    43 Crissier                    1:15.36,9     21.58,3  (7059)   ¦ 
SH4        188. Avocat Dominique, F-Morsang sur Org 52 ASSO ESCRP                  1:57.16,9     41.11,4  (3073)   ¦ 
SH2        386. Avril Serge                         64 Lausanne                    1:45.39,6     39.04,1  (3074)   ¦ 
MH3        273. Aymard Jacques, F-Limoges           55 KM 42 ST.JUST I             3:45.59,8   1:09.46,7   (165)   ¦ 
SH2          8. Aymon Pascal, Ayent                 67 CS 13 ETOILES               1:11.31,7      4.56,2  (3075)   ¦ 
MH3        163. Ayrom Houman                        62 Morges                      3:28.19,4     52.06,3   (166)   ¦ 
SH1         55. Azdad Ali, F-Compiegne              80 SPORTIF A BORD              1:24.45,0     19.19,3  (3076)   ¦ 
SH3         46. Azevedo Martinho, Lausanne          58 TL LAUSANNOIS               1:26.27,4     16.40,0  (3077)   ¦ 

total 252



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.