25. Kerzerslauf 2003 - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name und Vorname       Jg Land/Ort             S Start        Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M45        121. Schleiss Josef         58 Udligenswil          G  6364   1:06.49,8     15.58,6  (6364)    4.27
M35         57. Schmid Ernst           65 Udligenswil          B  1041     58.38,0     10.26,9  (1041)    3.54
M45        123. Stalder Martin         55 Udligenswil          G  6382   1:06.52,6     16.01,4  (6382)    4.27
M55        135. Weibel Hans-Rudolf     44 Udligenswil          E  4204   1:16.07,6     23.37,3  (4204)    5.04
F50         34. Weibel Klara           52 Udligenswil          E  4203   1:19.48,0     17.30,0  (4203)    5.19
F35        180. Baur Nayeli            64 Ueberstorf           K  9061   1:34.20,4     37.14,4  (9061)    6.17
F9          21. Baur Nicté             94 Ueberstorf           M 11179      6.18,5      0.58,5 (11179)    4.30
M35        406. Boschung Manfred       64 Ueberstorf           H  7250   1:23.08,6     34.57,5  (7250)    5.32
F7          39. Brülhart Daniela       97 Ueberstorf           Q 15072      1.14,1      0.17,8 (15072)    3.05
F40          7. Erni Helena            60 Ueberstorf           C  2169   1:04.19,6      9.09,7  (2169)    4.17
F9          15. Finsterwald Jasmin     94 Ueberstorf           M 11180      6.09,8      0.49,8 (11180)    4.24
M35          8. Geissbühler Alex       64 Ueberstorf           A    51     52.38,7      4.27,6    (51)    3.30
F9          32. Glatzfelder Laura      95 Ueberstorf           M 11183      6.32,1      1.12,1 (11183)    4.40
M11         21. Hodgson Kevin          92 Ueberstorf           L 10183      5.19,1      0.55,7 (10183)    3.47
M35        351. Hörner Michael         66 Ueberstorf           G  6253   1:17.12,9     29.01,8  (6253)    5.08
F7          79. Hörner Naima           97 Ueberstorf           Q 15057      1.27,0      0.30,7 (15057)    3.37
M7         115. Hörner Yael            99 Ueberstorf           P 14013      1.35,0      0.40,9 (14013)    3.57
M11         22. Jungo Joel             92 Ueberstorf           L 10016      5.19,2      0.55,8 (10016)    3.48
F20        205. Kottmann Helena        71 Ueberstorf           K  9075   1:28.09,0     36.07,7  (9075)    5.52
M35        384. Kreienbuehl Didier     67 Ueberstorf           F  5372   1:19.13,2     31.02,1  (5372)    5.16
WA-KU      ---  Lüscher Paul           45 Ueberstorf           V 22027     42.03,7     14.39,2 (22027)    8.24
F-KU        52. Niederhäusern Anita    64 Ueberstorf           U 21242     27.20,2      8.51,9 (21242)    5.28
F9         104. Niederhäusern Cécile   95 Ueberstorf           M 11178      8.09,6      2.49,6 (11178)    5.49
F11         29. Reinmann Corina        93 Ueberstorf           M 11181      5.47,9      0.52,2 (11181)    4.08
F7          65. Schafer Deborah        98 Ueberstorf           R 16044      1.23,4      0.27,1 (16044)    3.28
M55        185. Schär Beat             47 Ueberstorf           G  6178   1:20.36,3     28.06,0  (6178)    5.22
M11         33. Schmutz Alain          92 Ueberstorf           L 10525      5.29,6      1.06,2 (10525)    3.55
M13         70. Schmutz David          91 Ueberstorf           N 12211     11.01,4      2.20,5 (12211)    4.35
M35        266. Schwaninger Ralf       67 Ueberstorf           G  6158   1:10.43,2     22.32,1  (6158)    4.42
M20        172. Siffert Robert         69 Ueberstorf           C  2122   1:01.19,7     16.14,3  (2122)    4.05
M20        499. Sobrino Javier         71 Ueberstorf           C  2047   1:24.09,3     39.03,9  (2047)    5.36
F40        142. Wymann Rita            62 Ueberstorf           K  9081   1:37.42,8     42.32,9  (9081)    6.30
M7          15. Zwicky Kumy            96 Ueberstorf           O 13510      1.04,9      0.10,8 (13510)    2.42
F9          40. Zwicky Kyra            94 Ueberstorf           M 11182      6.35,1      1.15,1 (11182)    4.42
F40        119. Burkhalter Karin       63 Uetendorf            I  8116   1:29.55,9     34.46,0  (8116)    5.59
M20        366. Durtschi Thomas        69 Uetendorf            D  3325   1:11.26,1     26.20,7  (3325)    4.45
F45         86. Oester Katharina       57 Uetendorf            I  8027   1:25.37,4     26.04,4  (8027)    5.42
M55          4. Scholl Hans            46 Uetendorf            A   586     57.49,3      5.19,0   (586)    3.51
M60         14. Aeschlimann Jean-Danie 43 Uettligen            D  3161   1:08.24,4      9.59,5  (3161)    4.33
M20        431. Aeschlimann Patrick    70 Uettligen            H  7039   1:15.52,2     30.46,8  (7039)    5.03
M-KU        10. Bieri Matthias         87 Uettligen            U 21109     17.15,7      1.43,3 (21109)    3.27
M40        266. Haenni Beat            60 Uettligen            F  5088   1:10.15,7     22.17,0  (5088)    4.41
M7         120. Odermatt Brian         97 Uettligen            O 13057      1.38,9      0.44,8 (13057)    4.07
F20        236. Odermatt Ursula        71 Uettligen            G  6358   1:31.40,5     39.39,2  (6358)    6.06
M20        233. Trachsel Markus        71 Uettligen            B  1295   1:05.02,9     19.57,5  (1295)    4.20
F20        196. Buess Christine        77 Uhwiesen             I  8229   1:26.25,1     34.23,8  (8229)    5.45
F9          85. Baur Melanie           94 Ulmiz                M 11156      7.30,7      2.10,7 (11156)    5.21
M60        140. Kistler Eric           41 Ulmiz                K  9057   1:50.52,3     52.27,4  (9057)    7.23
WALK       ---  Kistler Nelly          45 Ulmiz                W 20012   2:17.54,8     36.46,3 (20012)    9.11
F45         54. Lichtensteiger Mariann 55 Ulmiz                F  5086   1:19.50,1     20.17,1  (5086)    5.19
F9          80. Meyer Bianca           95 Ulmiz                M 11136      7.25,2      2.05,2 (11136)    5.18
M13         94. Ramseier Lorenz        90 Ulmiz                N 12510     11.55,8      3.14,9 (12510)    4.58
FV           7. Schlegel Kathrin       57 Ulmiz                V 90051   1:18.49,1      6.46,5 (90051)    5.15
M50        190. Imoberdorf Emil        50 Ulrichen             E  4306   1:14.11,5     18.59,7  (4306)    4.56
M35        111. Pfister Roney          67 Unterehrendingen     C  2294   1:03.14,5     15.03,4  (2294)    4.12
F20         31. Egger Beatrice         70 Unterentfelden       A   323   1:02.19,2     10.17,9   (323)    4.09
M35        340. Leuenberger Urs        65 Unterlangenegg       H  7029   1:16.00,9     27.49,8  (7029)    5.04
M-KU       129. Waldvogel Anton        51 Unterlunkhofen       U 21122     29.19,8     13.47,4 (21122)    5.51
F-KU        74. Waldvogel Maria        64 Unterlunkhofen       U 21121     28.31,5     10.03,2 (21121)    5.42
M45        382. Wöhrle Hanspeter       56 Unterlunkhofen       G  6909   1:26.34,6     35.43,4  (6909)    5.46
F45        101. Wöhrle Regula          56 Unterlunkhofen       G  6910   1:27.36,8     28.03,8  (6910)    5.50
M35         25. Brügger Markus         68 Unterseen            A   531     55.41,4      7.30,3   (531)    3.42
F45         99. Grütter Doris          57 Unterseen            H  7213   1:26.33,6     27.00,6  (7213)    5.46
M45        181. Grütter Rudolf         57 Unterseen            E  4168   1:09.37,7     18.46,5  (4168)    4.38
F45         26. Hintermeister Beatrice 55 Unterseen            F  5511   1:13.36,6     14.03,6  (5511)    4.54
M45         92. Hintermeister Walter   55 Unterseen            C  2905   1:04.53,3     14.02,1  (2905)    4.19
M20        244. Megert Bernhard        82 Unterseen            H  7051   1:05.50,3     20.44,9  (7051)    4.23
F40         14. Michel Marion          61 Unterseen            C  2279   1:08.33,1     13.23,2  (2279)    4.34
M20        447. Wyss Werner            71 Unterseen            H  7016   1:16.59,6     31.54,2  (7016)    5.07
M40        137. Stucki Beat            59 Untersiggenthal      B  1328   1:04.10,0     16.11,3  (1328)    4.16
F55          7. Keller Margrit         48 Urdorf               H  7060   1:15.29,8     11.27,1  (7060)    5.01
M55         90. Keller Max             48 Urdorf               E  4015   1:11.52,0     19.21,7  (4015)    4.47
M11         76. Frei Adrian            93 Urtenen              L 10088      6.03,2      1.39,8 (10088)    4.19
M-KU        62. Frei Daniel            65 Urtenen              U 21254     23.22,9      7.50,5 (21254)    4.40
M9           9. Frei David             94 Urtenen              L 10184      5.40,4      0.28,9 (10184)    4.03
M13         14. Frei Raphael           91 Urtenen              N 12142      9.14,6      0.33,7 (12142)    3.51
M7         102. Kunz Jon               96 Urtenen              O 13054      1.25,2      0.31,1 (13054)    3.33
M55        223. Walther Alfred         47 Urtenen              H  7193   1:28.31,9     36.01,6  (7193)    5.54
M35         28. Beccarelli Giuliano    64 Uster                A   755     56.04,5      7.53,4   (755)    3.44
M-KU        28. Leuthold Toivo         76 Uster                U 21082     19.49,5      4.17,1 (21082)    3.57
M35        361. Osterwalder Urban      68 Uster                E  4300   1:17.51,0     29.39,9  (4300)    5.11
F65          6. Pellegrini Rösly       38 Uster                K  9174   1:44.32,3     27.43,2  (9174)    6.58
M45        103. Schlegel Hans          54 Uster                C  2015   1:05.38,3     14.47,1  (2015)    4.22
M60         95. Thalmann Hans          41 Uster                G  6179   1:22.14,2     23.49,3  (6179)    5.28
WALK       ---  Thalmann Käthi         42 Uster                W 20037   2:11.49,9     30.41,4 (20037)    8.47
M50         24. Aspali Fabio           49 Uttigen              B  1120   1:00.45,1      5.33,3  (1120)    4.03
M7         134. Gerber Loris           00 Uttigen              P 14502      2.47,5      1.53,4 (14502)    6.58
M40          8. Gerber Walter          59 Uttigen              A   530     53.14,3      5.15,6   (530)    3.32
M20        319. Hänni Karl             70 Uttigen              C  2521   1:09.31,7     24.26,3  (2521)    4.38
M60        111. Härter Hanspeter       39 Uttigen              H  7197   1:26.46,5     28.21,6  (7197)    5.47
F50         45. Müller Lotti           53 Uttigen              H  7908   1:24.23,8     22.05,8  (7908)    5.37
M55         14. Tschanz Res            48 Uttigen              B  1158   1:02.21,2      9.50,9  (1158)    4.09
F20        194. Kauz Claudia           75 Utzenstorf           H  7303   1:25.56,0     33.54,7  (7303)    5.43
M20        365. Kilchenmann Patrick    74 Utzenstorf           E  4055   1:11.25,4     26.20,0  (4055)    4.45
M60         44. Klatt Hurbert          41 Utzenstorf           E  4902   1:13.29,7     15.04,8  (4902)    4.53
M20        262. Rüegsegger Michael     80 Utzenstorf           B  1018   1:06.39,9     21.34,5  (1018)    4.26
M-KU       105. Schweingruber Rene     70 Utzenstorf           U 21113     26.54,7     11.22,3 (21113)    5.22
M20        418. Bernhard Rolf Michael  70 Utzigen              G  6077   1:14.54,2     29.48,8  (6077)    4.59
M50        330. Habegger Hans          53 Utzigen              H  7415   1:27.21,0     32.09,2  (7415)    5.49
F13         12. Leisibach Elena        91 Utzigen              N 12167      9.58,3      1.29,4 (12167)    4.09
F20         17. Abossa Emebet          74 Uznach               A   308     57.42,1      5.40,8   (308)    3.50
M20         13. Lalimo Anato           75 Uzwil                A   204     48.32,8      3.27,4   (204)    3.14

Total 102



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.