(13) Männer III HM

47. Brienzerseelauf - (13) Männer III HM

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦ 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Griffon Max                         45 Chernex                     1:19.43,4       -----   (536)  93       10.    3.46 ¦ 
    2. Schmid Guido                        53 Stetten AG                  1:24.27,6      4.44,2   (703)  93       21.    4.00 ¦ 
    3. Wolf Heinz                          49 Giswil                      1:25.06,9      5.23,5   (721)  93       23.    4.02 ¦ 
    4. Kobel Hans, Ittigen                 45 LV 95 Burgdorf              1:27.11,8      7.28,4   (565)  93       31.    4.07 ¦ 
    5. Heiniger Hans-Ulrich                ?? Niederscherli               1:27.40,1      7.56,7   (764)  93       32.    4.09 ¦ 
    6. Ganz Konrad                         53 Nidau                       1:28.47,4      9.04,0   (694)  93       39.    4.12 ¦ 
    7. Götz Ernst                          52 Unterseen                   1:30.03,7     10.20,3   (711)  93       44.    4.16 ¦ 
    8. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:30.35,7     10.52,3   (509)  93       46.    4.17 ¦ 
    9. Roth Fritz Jun.                     51 Rütihof                     1:31.50,4     12.07,0   (736)  93       56.    4.21 ¦ 
   10. Leutenegger Josef                   44 Basel                       1:32.04,1     12.20,7   (739)  93       57.    4.21 ¦ 
   11. Hostettler Toni, Bönigen            49 Drei-vo-Bönige              1:33.55,6     14.12,2   (723)  93       64.    4.27 ¦ 
   12. Bissig Hans                         52 Cham                        1:34.06,9     14.23,5   (510)  93       67.    4.27 ¦ 
   13. Stricker René, Dübendorf            50 SLVS                        1:34.58,6     15.15,2   (700)  93       73.    4.30 ¦ 
   14. Erne Bernhard                       53 Uster                       1:35.01,8     15.18,4   (530)  93       74.    4.30 ¦ 
   15. Gut Paul                            48 Fislisbach                  1:35.56,9     16.13,5   (719)  93       79.    4.32 ¦ 
   16. Abt Werner, Spiez                   47 HuWeBa LT Spiez             1:36.39,3     16.55,9   (740)  93       83.    4.34 ¦ 
   17. Schäfer Toni                        46 Zürich                      1:38.17,9     18.34,5   (603)  93       91.    4.39 ¦ 
   18. Bärtschi Walter, Rütschelen         46 Laufgruppe LVL              1:38.21,6     18.38,2   (336)  93       92.    4.39 ¦ 
   19. Chautems Alain                      53 Cormondrèche                1:39.44,1     20.00,7   (717)  93       94.    4.43 ¦ 
   20. Binggeli Fritz, Matten b. Interl    47 TV Unterseen                1:40.03,8     20.20,4   (763)  93       98.    4.44 ¦ 
   21. Felber Guido                        49 Bern                        1:40.19,6     20.36,2   (644)  93       99.    4.45 ¦ 
   22. Ritschard Ruedi                     44 Interlaken                  1:40.48,1     21.04,7   (655)  93       104.   4.46 ¦ 
   23. Züricher Beat                       53 Bern                        1:41.44,9     22.01,5   (692)  93       108.   4.49 ¦ 
   24. Steiner Kurt, Ittigen               53 SLVS                        1:43.13,0     23.29,6   (616)  93       113.   4.53 ¦ 
   25. Kämereit Wolfgang, Schopfheim       48 SG Eichen 2                 1:43.25,4     23.42,0   (685)  93       114.   4.54 ¦ 
   26. Mazenauer Niklaus                   45 Brugg AG                    1:43.46,2     24.02,8   (580)  93       117.   4.55 ¦ 
   27. Oberli Fritz                        53 Wichtrach                   1:46.43,3     26.59,9   (707)  93       130.   5.03 ¦ 
   28. Moser Hansueli                      52 Bönigen                     1:46.48,6     27.05,2   (656)  93       131.   5.03 ¦ 
   29. Schenk Erich                        47 Steffisburg                 1:46.56,8     27.13,4   (604)  93       132.   5.04 ¦ 
   30. Bürki Andreas                       52 Faulensee                   1:47.14,0     27.30,6   (521)  93       133.   5.04 ¦ 
   31. Streit Daniel                       49 Thun                        1:47.34,0     27.50,6   (330)  93       136.   5.05 ¦ 
   32. Küttel Meinrad                      48 Unterseen                   1:50.50,0     31.06,6   (572)  93       141.   5.15 ¦ 
   33. Schmid Fritz                        44 Worb                        1:54.03,7     34.20,3   (606)  93       152.   5.24 ¦ 
   34. Hugi Franz                          49 Bern                        1:58.28,3     38.44,9   (746)  93       159.   5.36 ¦ 
   35. Kramer Martin                       53 Ostermundigen               1:59.01,1     39.17,7   (688)  93       162.   5.38 ¦ 
   36. Engesser Hans                       45 Wintersingen                2:02.18,9     42.35,5   (769)  93       171.   5.47 ¦ 
   37. Kurt Fritz                          47 Bern                        2:03.23,6     43.40,2   (687)  93       174.   5.50 ¦ 
   38. Simon Robert Anton                  47 Zürich                      2:04.00,2     44.16,8   (611)  93       175.   5.52 ¦ 
   39. Rieben Ueli                         46 Uetendorf                   2:04.27,1     44.43,7   (597)  93       176.   5.53 ¦ 
   40. Moser Andreas                       52 Worb                        2:04.35,6     44.52,2   (583)  93       177.   5.54 ¦ 
   41. Spiegel Peter                       48 Esslingen                   2:08.52,5     49.09,1   (612)  93       185.   6.06 ¦ 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.