47. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "Z"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7           21. Erb Doris                           66 Zeiningen                   3:12.46,5     42.12,6    (36)    5.30 ¦ 
4           25. Götzenberger Franz                  49 Zermatt                     2:58.39,7     43.55,2    (56)    5.06 ¦ 
12          46. Jost Jürg                           56 Zollbrück                   1:36.08,8     18.50,2   (553)    4.33 ¦ 
11          15. Jost Tobias                         87 Zollbrück                   1:32.23,3     19.29,1   (554)    4.22 ¦ 
5            6. Lauper Peter                        42 Zollikerberg                3:18.19,4     38.50,4    (96)    5.39 ¦ 
7           22. Lauper Simone                       69 Zollikerberg                3:18.26,2     47.52,3    (97)    5.40 ¦ 
1            4. Brunner Beat                        76 Zollikofen                  2:20.07,8     11.42,4   (264)    4.00 ¦ 
3           61. Feller Markus                       63 Zollikofen                  3:03.51,3     57.53,1    (38)    5.15 ¦ 
12           3. Pfyl Thomas                         56 Zollikofen                  1:19.24,7      2.06,1   (715)    3.45 ¦ 
12          24. Seibert Heinz-Peter                 54 Zollikofen                  1:29.56,0     12.37,4   (716)    4.15 ¦ 
9            9. Tschumi Anic+Hug Salomé+Steudler Ka 81 Anlorin                     3:01.14,4     40.35,4  (1220)    ---- ¦ 
12          97. Dietze Markus                       59 Zug                         2:18.08,4   1:00.49,8   (525)    6.32 ¦ 
2           11. Ulrich Daniel                       65 Zug                         2:28.12,0     25.34,2   (163)    4.14 ¦ 
3           10. Jenny Peter                         56 Zumholz                     2:23.08,8     17.10,6   (253)    4.05 ¦ 
10           6. Fischer Alois+Bacher Beat+Zumstein  64 Läuferverein Baselland      2:12.23,8     11.42,8  (1030)    ---- ¦ 
15          19. Goldfuss Nadia                      75 Zürich                      1:58.02,3     30.32,0   (705)    5.35 ¦ 
15          13. Minassian Maria                     73 Zürich                      1:43.44,4     16.14,1   (672)    4.54 ¦ 
6            7. Oren Laura, Zürich                  72 Limmatal Tri Team           3:26.03,9     40.21,3   (215)    5.53 ¦ 
13          17. Schäfer Toni                        46 Zürich                      1:38.17,9     18.34,5   (603)    4.39 ¦ 
13          38. Simon Robert Anton                  47 Zürich                      2:04.00,2     44.16,8   (611)    5.52 ¦ 
7           11. Thomi Muriel                        63 Zürich                      2:54.09,5     23.35,6   (159)    4.58 ¦ 
17           9. Wittwer Gertrud                     50 Zürich                      2:00.08,0     30.58,1   (634)    5.41 ¦ 
24         ---  Binkert Anni                        60 Zuzgen                        34.34,0      6.19,2   (809)    5.45 ¦ 

Total 23



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.