47. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15           1. Kronig Manuela                      81 Saas Grund                  1:27.30,3       -----   (569)    4.08 ¦ 
12          71. Hiltbrunner Beat                    67 Schmidigen-Mühlew           1:48.01,8     30.43,2   (710)    5.07 ¦ 
3           35. Guidon Daniel                       58 Schmitten FR                2:44.44,6     38.46,4    (60)    4.42 ¦ 
1           25. Boscaini Matthias                   82 Schnottwil                  3:03.33,1     55.07,7   (272)    5.14 ¦ 
15          20. Iseli Sandra                        74 Schönbühl-Urtenen           1:59.46,8     32.16,5   (550)    5.40 ¦ 
3           66. Kaufmann Konrad                     63 Schönbühl-Urtenen           3:06.13,2   1:00.15,0   (270)    5.19 ¦ 
10           4. Steiner Thomas+Stähli Sandra+Griffi 62 Mürren CHaNZers             2:10.40,7      9.59,7  (1083)    ---- ¦ 
13          25. Kämereit Wolfgang, Schopfheim       48 SG Eichen 2                 1:43.25,4     23.42,0   (685)    4.54 ¦ 
15           4. Baumann Martina                     71 Schüpfen                    1:35.48,7      8.18,4   (713)    4.32 ¦ 
12          52. Ammann Adrian                       65 Schwanden-Brienz            1:39.45,8     22.27,2   (504)    4.43 ¦ 
11           1. Linder Philippe                     78 Schwanden-Brienz            1:12.54,2       -----   (501)    3.27 ¦ 
9           19. Binggeli Ruth+Müller Renate+Hediger 60 FTV Mühleberg               3:20.44,4   1:00.05,4  (1209)    ---- ¦ 
16          18. Michel Marianne                     54 Schwarzenburg               1:52.29,3     26.56,9   (725)    5.19 ¦ 
3           85. Michel René                         54 Schwarzenburg               3:23.57,5   1:17.59,3   (293)    5.49 ¦ 
3           57. Hornep Paul                         59 Schwarzsee                  2:58.39,8     52.41,6   (307)    5.06 ¦ 
10          19. Marti Alois+Wuest Hans+Brunner Dani 53 BARACOA                     2:30.47,6     30.06,6  (1013)    ---- ¦ 
4           14. Houbé Alfons                        52 Sigriswil                   2:44.03,1     29.18,6   (306)    4.41 ¦ 
9           15. Zürcher Beatrice+Erika Ambühl+von A 52 Sardinien Pläuschler        3:15.07,9     54.28,9  (1216)    ---- ¦ 
7            8. Minten Barbara                      65 Sissach                     2:47.20,4     16.46,5   (108)    4.46 ¦ 
10           9. Egger Reto+Karlen Nicolas+Leuthold  75 Ex-HSWler                   2:19.09,3     18.28,3  (1065)    ---- ¦ 
1           30. Finger Marc                         72 Solothurn                   3:24.53,5   1:16.28,1   (288)    5.51 ¦ 
3           76. Friedli Werner                      55 Solothurn                   3:17.46,1   1:11.47,9    (45)    5.39 ¦ 
3           78. Rossel Heiner                       57 Solothurn                   3:18.51,5   1:12.53,3   (237)    5.40 ¦ 
2           39. Schneider Bruno                     68 Solothurn                   3:01.12,2     58.34,4   (138)    5.10 ¦ 
3           48. Wiedmer Hansruedi                   56 Solothurn                   2:52.32,8     46.34,6   (171)    4.55 ¦ 
3           40. Gäumann Bruno                       60 Spiegel b. Bern             2:47.23,9     41.25,7    (50)    4.46 ¦ 
13          16. Abt Werner, Spiez                   47 HuWeBa LT Spiez             1:36.39,3     16.55,9   (740)    4.34 ¦ 
3           11. Ammeter Manfred                     63 Spiez                       2:24.02,3     18.04,1   (266)    4.06 ¦ 
10          12. Bärtschi Philippe+Trummer Stefan+Sc 82 TV Spiez                    2:22.30,5     21.49,5  (1056)    ---- ¦ 
22          20. Berisha Suleika                     95 Spiez                          9.34,9      1.20,4   (919)    4.47 ¦ 
21          14. Bircher Jens                        94 Spiez                          8.27,5      1.22,4   (810)    4.13 ¦ 
7           15. Brägger Spena Sonja                 59 Spiez                       3:03.14,6     32.40,7   (267)    5.14 ¦ 
8            2. Brunner Marlyse                     50 Spiez                       3:11.05,5     22.10,9    (27)    5.27 ¦ 
19           3. Burkhart Dominik                    88 Spiez                          8.55,5      0.09,9   (932)    3.11 ¦ 
3           22. Gimarosti Toni                      56 Spiez                       2:36.55,3     30.57,1   (265)    4.29 ¦ 
11          17. Holzer Benjamin                     74 Spiez                       1:33.49,1     20.54,9   (547)    4.26 ¦ 
3           47. Karlen Christian, Spiez             56 Laufteam Bircher Reichenb   2:50.35,8     44.37,6   (294)    4.52 ¦ 
16          13. Keller-Knecht Sylvia                66 Spiez                       1:46.11,8     20.39,4   (560)    5.01 ¦ 
9            5. Kohler Sandra+Wyssen Marlies+Schmid ?? Kohler-Wyssen-Schmid        2:53.28,1     32.49,1  (1215)    ---- ¦ 
12          11. Kunz Martin                         67 Spiez                       1:25.11,0      7.52,4   (661)    4.02 ¦ 
12          27. Streilein-Hurni André               62 Spiez                       1:30.58,7     13.40,1   (619)    4.18 ¦ 
7           19. Toneatti Margrit, Spiez             56 Lauftreff Spiez             3:09.50,1     39.16,2   (228)    5.25 ¦ 
19           2. Trummer Marco                       89 Spiez                          8.53,1      0.07,5   (933)    3.10 ¦ 
3           52. Zbinden Peter                       59 Spiez                       2:53.25,0     47.26,8   (178)    4.57 ¦ 
24         ---  Okaya Catherine Yoko                58 St. Gallen                    41.42,9     13.28,1   (855)    6.57 ¦ 
1           13. Inäbnit Rinaldo                     77 Stans                       2:38.54,7     30.29,3    (78)    4.32 ¦ 
21          23. Greber Adrian                       95 Steffisburg                    8.56,5      1.51,4   (825)    4.28 ¦ 
10           7. Jenni Markus+de Roche Rafael+Bähler 69 Flüeli Runners I            2:17.22,2     16.41,2  (1025)    ---- ¦ 
3           98. Krebs Werner                        62 Steffisburg                 3:48.49,2   1:42.51,0    (89)    6.32 ¦ 
4           38. Kundert Hanspeter                   44 Steffisburg                 3:14.59,9   1:00.15,4   (236)    5.34 ¦ 
12           5. Lehmann Hans-Peter                  62 Steffisburg                 1:20.19,3      3.00,7   (575)    3.48 ¦ 
17           3. Luginbühl Christa                   52 Steffisburg                 1:43.02,2     13.52,3   (577)    4.52 ¦ 
3           95. Lüthi Hanspeter                     59 Steffisburg                 3:38.34,5   1:32.36,3   (274)    6.14 ¦ 
21           6. Maibach Christian                   93 Steffisburg                    7.45,3      0.40,2   (837)    3.52 ¦ 
21          18. Maibach Michael                     95 Steffisburg                    8.36,5      1.31,4   (838)    4.18 ¦ 
10          85. Menz Res+Gottier Beat+Lauener Hans, 61 Mooshüpfer II               3:18.36,7   1:17.55,7  (1039)    ---- ¦ 
10          33. Okle Marianne+Hofer Markus+Hofer Ch 66 LAST MINUTE                 2:40.35,5     39.54,5  (1029)    ---- ¦ 
15          12. Renfer Christine                    73 Steffisburg                 1:43.21,3     15.51,0   (595)    4.53 ¦ 
1           29. Rohr Martin                         75 Steffisburg                 3:21.10,2   1:12.44,8   (121)    5.44 ¦ 
13          29. Schenk Erich                        47 Steffisburg                 1:46.56,8     27.13,4   (604)    5.04 ¦ 
12          81. Schütz Daniel                       62 Steffisburg                 1:57.09,8     39.51,2   (607)    5.33 ¦ 
19          16. Schütz Lars                         91 Steffisburg                   11.12,8      2.27,2   (872)    4.00 ¦ 
11           5. Willi Christof                      78 Steffisburg                 1:19.16,6      6.22,4   (633)    3.45 ¦ 
19           4. Würsten Andres                      90 Steffisburg                    9.33,8      0.48,2   (980)    3.24 ¦ 
19           1. Würsten Michael                     90 Steffisburg                    8.45,6       -----   (893)    3.07 ¦ 
3           64. Wyssbrod Heinz                      54 Steffisburg                 3:05.12,8     59.14,6   (176)    5.17 ¦ 
13           2. Schmid Guido                        53 Stetten AG                  1:24.27,6      4.44,2   (703)    4.00 ¦ 
11          38. Jost Rainer                         73 Stettlen                    2:07.39,8     54.45,6   (678)    6.03 ¦ 
6            3. Ammann Manuela                      79 Subingen                    3:05.58,9     20.16,3   (233)    5.18 ¦ 
10          69. Herrmann Andreas+Haueter Max+Wasem  64 SV Sumiswald II             3:04.58,8   1:04.17,8  (1047)    ---- ¦ 
16          20. Reinhard Madelaine                  54 Sumiswald                   1:54.28,8     28.56,4   (701)    5.25 ¦ 
4            6. Baumann Max, Sundlauenen            47 All Blacks                  2:33.37,3     18.52,8    (16)    4.23 ¦ 

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.