47. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24         ---  Lehmann Lotti                       58 Gals                          38.55,6     10.40,8   (833)    6.29 ¦ 
24         ---  Rod Marie                           47 Gals                          38.56,3     10.41,5   (863)    6.29 ¦ 
24         ---  Schwander Heidi                     53 Gals                          38.55,7     10.40,9   (875)    6.29 ¦ 
24         ---  Schweizer-Hug Ursula                54 Gals                          35.47,5      7.32,7   (877)    5.57 ¦ 
24         ---  Tribolet Elisabeth                  68 Gals                          38.57,8     10.43,0   (882)    6.29 ¦ 
16           1. Keller Jaqueline                    62 Gebenstorf                  1:25.32,4       -----   (558)    4.03 ¦ 
14           1. Haldimann Hans                      43 Giebenach                   1:28.08,9       -----   (541)    4.10 ¦ 
24         ---  Feuz Margrit                        52 Gimmelwald                    38.27,7     10.12,9   (819)    6.24 ¦ 
4            4. Aeschlimann Ulrich                  51 Gippingen                   2:31.48,9     17.04,4   (240)    4.20 ¦ 
13           3. Wolf Heinz                          49 Giswil                      1:25.06,9      5.23,5   (721)    4.02 ¦ 
21           9. Wolf Pascal                         92 Giswil                         7.55,9      0.50,8   (951)    3.57 ¦ 
5            8. Garbely Georg, Glis                 42 KTV Glis                    3:23.52,2     44.23,2   (250)    5.49 ¦ 
10          23. Frankiny Bernhard+Garbely Klaus+Sch 64 Hohbachschnupfer            2:32.38,2     31.57,2  (1026)    ---- ¦ 
11           3. Peter Thomas                        79 Goldiwil                    1:17.05,2      4.11,0   (329)    3.39 ¦ 
1           32. Wagner Daniel                       74 Goldiwil (Thun)             3:39.13,4   1:30.48,0   (169)    6.15 ¦ 
20           9. Brunner Lea                         88 Goldswil                      11.18,0      1.17,4   (907)    4.02 ¦ 
22          18. Brunner Nora                        94 Goldswil                       9.19,4      1.04,9   (977)    4.39 ¦ 
16          35. Brunner Pia                         59 Goldswil                    2:08.30,0     42.57,6   (519)    6.05 ¦ 
21          34. Dietrich Jan                        94 Goldswil                       9.37,2      2.32,1   (814)    4.48 ¦ 
21          40. Dietrich Joël                       95 Goldswil                      10.25,5      3.20,4   (815)    5.12 ¦ 
21          42. Gasser Cedric                       96 Goldswil                      10.29,5      3.24,4   (952)    5.14 ¦ 
24         ---  Imboden Elisabeth                   60 Goldswil                      35.40,2      7.25,4   (974)    5.56 ¦ 
20          10. Isch Beatrice                       88 Goldswil                      11.18,2      1.17,6   (829)    4.02 ¦ 
24         ---  Isch Margrit                        55 Goldswil                      32.59,6      4.44,8   (830)    5.29 ¦ 
21          22. Marinri Dario                       93 Goldswil                       8.48,2      1.43,1   (953)    4.24 ¦ 
3           17. Roth Thomas                         62 Goldswil                    2:35.14,3     29.16,1   (324)    4.26 ¦ 
3          100. Schenkel Peter                      63 Goldswil                    4:13.27,2   2:07.29,0   (134)    7.14 ¦ 
7           13. Scheurer Annette                    70 Goldswil                    2:58.11,5     27.37,6   (309)    5.05 ¦ 
21          11. von Gunten Louis                    94 Goldswil                       8.04,9      0.59,8   (888)    4.02 ¦ 
7           30. Wyss Barbara                        56 Goldswil                    3:39.09,3   1:08.35,4   (175)    6.15 ¦ 
12          88. Schnidrig Roland                    57 Grächen                     2:02.04,6     44.46,0   (722)    5.47 ¦ 
4           45. Rüedlinger Walter                   50 Greifensee                  3:23.34,0   1:08.49,5   (124)    5.48 ¦ 
24         ---  Abegglen Hanni                      54 Grindelwald                   39.38,2     11.23,4   (801)    6.36 ¦ 
15          10. Almer Elisabeth                     72 Grindelwald                 1:41.59,2     14.28,9   (676)    4.50 ¦ 
3            5. Brawand Ulrich                      63 Grindelwald                 2:19.43,9     13.45,7   (268)    3.59 ¦ 
22          36. Michel Andrea                       94 Grindelwald                   10.54,1      2.39,6   (840)    5.27 ¦ 
4           28. Steuri Walter                       45 Grindelwald                 3:01.56,1     47.11,6   (153)    5.11 ¦ 
15          11. Strupler Annina                     84 Grindelwald                 1:42.58,0     15.27,7   (621)    4.52 ¦ 
24         ---  Uetz Rosmarie                       56 Grindelwald                   39.37,6     11.22,8   (884)    6.36 ¦ 
12          94. Blöchlinger Peter                   58 Gross                       2:07.35,6     50.17,0   (733)    6.02 ¦ 
12          72. Wüthrich Peter                      60 Grosshöchstetten            1:49.13,9     31.55,3   (635)    5.10 ¦ 
10          68. Ramseier Alfred+Kocher Markus+Hügli 52 SV Sumiswald I              3:04.08,7   1:03.27,7  (1046)    ---- ¦ 
3           88. Feuz Marcel                         62 Gsteigwiler                 3:27.19,7   1:21.21,5    (40)    5.55 ¦ 
3           80. Feuz Thomas                         63 Gsteigwiler                 3:20.53,7   1:14.55,5    (41)    5.44 ¦ 
10          38. Giacometti Cristian+Gamboni Luca+Gi 80 Sport Club Bödeli II        2:45.07,1     44.26,1  (1052)    ---- ¦ 
4           31. Giacometti Mario, Gsteigwiler       49 Eiger Sport Interlaken      3:03.27,8     48.43,3   (281)    5.14 ¦ 
2           44. Sterchi Daniel                      65 Gsteigwiler                 3:11.16,2   1:08.38,4   (152)    5.27 ¦ 
7           25. Burkhalter Barbara Ursula           62 Gümligen                    3:23.01,4     52.27,5   (254)    5.48 ¦ 
16          19. Dürrenmatt Isabelle                 66 Gümligen                    1:53.57,3     28.24,9   (528)    5.24 ¦ 
4           32. Kummer Peter                        48 Gümligen                    3:03.45,6     49.01,1    (91)    5.15 ¦ 
12          84. Schwarz Niklaus                     64 Gümligen                    1:59.24,8     42.06,2   (609)    5.39 ¦ 
2           36. Zimmermann Thomas                   68 Gümligen                    2:59.09,5     56.31,7   (269)    5.07 ¦ 
10          71. Diem Miriam+Ruprecht Urs+Schütz Tho 69 DRS 3                       3:05.14,5   1:04.33,5  (1019)    ---- ¦ 
3           96. Remund Andres                       59 Gümmenen                    3:41.02,4   1:35.04,2   (117)    6.18 ¦ 
21          12. Oppliger Nils                       92 Gunten                         8.06,6      1.01,5   (856)    4.03 ¦ 
17          10. Stritt Christine                    47 Gurmels                     2:01.14,5     32.04,6   (620)    5.44 ¦ 
16          37. Badertscher Jacqueline              57 Gwatt (Thun)                2:12.57,0     47.24,6   (734)    6.18 ¦ 
12          54. Löffler Otto, Gwatt (Thun)          58 All Blacks Berner Oberlan   1:40.22,6     23.04,0   (663)    4.45 ¦ 

Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.