47. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "F"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10          20. Dubach Peter+Gerber Stefan+Rüeger Y 51 All Blacks 23               2:31.40,5     30.59,5  (1011)    ---- ¦ 
12           1. Gyger Peter                         69 Fahrni b. Thun              1:17.18,6       -----   (539)    3.39 ¦ 
8            5. Haechler Rose                       53 Fällanden                   4:04.12,0   1:15.17,4    (65)    6.58 ¦ 
3           30. Kunz Ernst                          54 Fällanden                   2:40.53,5     34.55,3    (92)    4.35 ¦ 
24         ---  Kunz Trudy                          53 Fällanden                     36.23,9      8.09,1   (920)    6.03 ¦ 
13          30. Bürki Andreas                       52 Faulensee                   1:47.14,0     27.30,6   (521)    5.04 ¦ 
1           28. Freiburghaus Marcel                 80 Faulensee                   3:12.14,3   1:03.48,9   (218)    5.29 ¦ 
16          27. Jaberg Doris                        63 Faulensee                   2:00.09,4     34.37,0   (551)    5.41 ¦ 
7           26. Rieder Kathrin                      59 Faulensee                   3:27.25,2     56.51,3   (118)    5.55 ¦ 
13          15. Gut Paul                            48 Fislisbach                  1:35.56,9     16.13,5   (719)    4.32 ¦ 
1            6. Hadorn Thomas                       73 Forst                       2:28.46,3     20.20,9    (64)    4.15 ¦ 
10          88. Gasche Urs+Gasche Isabelle+Gasche U 55 Urs Gasche                  3:40.29,2   1:39.48,2  (1080)    ---- ¦ 
11           6. Hofer Bruno                         76 Fraubrunnen                 1:19.47,0      6.52,8   (543)    3.46 ¦ 
3           26. Keller Christoph, Frauenfeld        60 LSV Frauenfeld              2:38.22,7     32.24,5   (213)    4.31 ¦ 
21          38. Keller Fabian, Frauenfeld           96 LC Frauenfeld                 10.00,3      2.55,2   (917)    5.00 ¦ 
10          34. Infanti Silvano+Güdel Anton+Jost Ch 60 TSV Frauenkappelen III/Mä   2:42.44,2     42.03,2  (1008)    ---- ¦ 
20           8. Schranz Denise                      90 Freimettigen                  10.58,3      0.57,7   (868)    3.55 ¦ 
20           5. Schranz Pamela                      89 Freimettigen                  10.37,6      0.37,0   (869)    3.47 ¦ 
15           9. Wyss Patricia                       80 Fribourg                    1:39.56,1     12.25,8   (328)    4.44 ¦ 
2           43. Arni Markus, Frutigen               66 TV Frutigen                 3:06.42,1   1:04.04,3     (7)    5.20 ¦ 
1            3. Glogger Daniel, Frutigen            72 TV Frutigen                 2:15.10,2      6.44,8   (251)    3.51 ¦ 
1            8. Jenzer Stefan, Frutigen             75 LV Burgdorf 95              2:29.59,6     21.34,2   (227)    4.17 ¦ 
2            3. Jenzer Urs                          70 Frutigen                    2:07.42,0      5.04,2   (226)    3.38 ¦ 
16          15. Rauber Ursula                       60 Frutigen                    1:48.09,0     22.36,6   (698)    5.07 ¦ 
10          30. Ruch Adrian+Wyssen Samuel+Luginbühl 69 Altro vieni aussi           2:38.06,3     37.25,3  (1074)    ---- ¦ 
6            4. Zürcher Rebekka                     81 Frutigen                    3:10.58,4     25.15,8   (184)    5.27 ¦ 

Total 26



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.