47. Brienzerseelauf - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10          22. Sager Adrian+Vogler Franz+Buri Hein 63 Seeclub Interlaken 1        2:32.37,4     31.56,4  (1050)    ---- ¦ 
3           91. Sägesser Daniel                     60 Oftringen                   3:30.56,6   1:24.58,4   (127)    6.01 ¦ 
2           29. Salzmann Michel                     70 Ebikon                      2:50.25,5     47.47,7   (128)    4.52 ¦ 
3           41. Santschi Hans, Brienzwiler          56 LG Ballenberg               2:47.48,9     41.50,7   (129)    4.47 ¦ 
3           74. Saurer Urs                          58 Basel                       3:16.41,2   1:10.43,0   (130)    5.37 ¦ 
12          90. Scabell Stefan                      58 Worben                      2:06.46,8     49.28,2   (647)    6.00 ¦ 
3           13. Schacher Christian                  55 Däniken SO                  2:28.41,4     22.43,2   (260)    4.14 ¦ 
12          89. Schaer Martin                       59 Bremgarten b. Bern          2:03.18,1     45.59,5   (642)    5.50 ¦ 
12          87. Schaer Peter                        59 Bern                        2:01.57,7     44.39,1   (643)    5.46 ¦ 
2           34. Schaerer Thomas                     67 Lengnau BE                  2:58.23,3     55.45,5   (230)    5.05 ¦ 
13          17. Schäfer Toni                        46 Zürich                      1:38.17,9     18.34,5   (603)    4.39 ¦ 
20          11. Schär Jeannine                      90 Matten                        11.42,8      1.42,2   (867)    4.11 ¦ 
4           41. Schär Urs                           48 Hasle-Rüegsau               3:19.26,9   1:04.42,4   (132)    5.41 ¦ 
10          40. Schatt Christian+Hofer Thomas+Birre 77 MG Aarwangen                2:46.02,3     45.21,3  (1037)    ---- ¦ 
12          65. Scheidegger Thomas                  59 Matten b. Interl            1:45.22,3     28.03,7   (675)    4.59 ¦ 
2           38. Schelling Hubert                    68 Bern                        3:00.38,9     58.01,1   (133)    5.09 ¦ 
13          29. Schenk Erich                        47 Steffisburg                 1:46.56,8     27.13,4   (604)    5.04 ¦ 
3          100. Schenkel Peter                      63 Goldswil                    4:13.27,2   2:07.29,0   (134)    7.14 ¦ 
2           52. Scherzinger Hansjörg                64 Hägendorf                   3:31.23,4   1:28.45,6   (135)    6.02 ¦ 
7           13. Scheurer Annette                    70 Goldswil                    2:58.11,5     27.37,6   (309)    5.05 ¦ 
16          26. Scheuss Evelyne                     55 Däniken SO                  1:59.50,0     34.17,6   (695)    5.40 ¦ 
11          36. Schiefermüller Christian            72 Bönigen                     1:56.38,5     43.44,3   (605)    5.31 ¦ 
11          13. Schiefermüller Prakash              74 Interlaken                  1:31.15,1     18.20,9   (683)    4.19 ¦ 
16          17. Schieman Jacqueline, Basel          61 LSVB                        1:51.00,9     25.28,5   (754)    5.15 ¦ 
11          14. Schild Christian                    75 Wilderswil                  1:31.36,4     18.42,2   (750)    4.20 ¦ 
10          91. Schild Martin+Willi Karin+Kilchenma 79 SchiWiKi                    3:56.31,1   1:55.50,1  (1048)    ---- ¦ 
2           26. Schindler Beat                      67 Linden                      2:48.10,7     45.32,9   (136)    4.48 ¦ 
7           28. Schläpfer Vreni, Bönigen            55 DTV Bönigen                 3:34.55,0   1:04.21,1   (137)    6.08 ¦ 
11          12. Schlüchter Beat                     79 Lyss                        1:30.54,6     18.00,4   (770)    4.18 ¦ 
24         ---  Schluep Kathrin                     70 Bern                          49.24,5     21.09,7   (966)    8.14 ¦ 
24         ---  Schluep Peter                       40 Bolligen                      37.51,6      9.36,8   (967)    6.18 ¦ 
16          38. Schlunegger Astrid                  64 Unterseen                   2:19.53,6     54.21,2   (680)    6.37 ¦ 
3           45. Schmid Christian, Wolhusen          54 ESV Langenthal              2:49.39,4     43.41,2   (304)    4.50 ¦ 
2           15. Schmid Christian                    67 Berikon                     2:33.08,2     30.30,4   (282)    4.22 ¦ 
13          33. Schmid Fritz                        44 Worb                        1:54.03,7     34.20,3   (606)    5.24 ¦ 
13           2. Schmid Guido                        53 Stetten AG                  1:24.27,6      4.44,2   (703)    4.00 ¦ 
10          83. Schmied Fritz+Steiner Ursula+Mühlhe 66 Schmied-Steiner-Mühlheim    3:16.23,0   1:15.42,0  (1049)    ---- ¦ 
19          10. Schmocker Martin, Thun              90 All Blacks                    10.00,8      1.15,2   (958)    3.34 ¦ 
9            1. Schmocker Mirjam+Fedele Barbara+Jei 71 All Blacks                  2:20.39,0       -----  (1219)    ---- ¦ 
2           39. Schneider Bruno                     68 Solothurn                   3:01.12,2     58.34,4   (138)    5.10 ¦ 
6            2. Schneider Claudia                   76 Winterthur                  3:03.29,8     17.47,2   (139)    5.14 ¦ 
7           18. Schneider Helen                     57 Wynigen                     3:08.41,5     38.07,6   (232)    5.23 ¦ 
1           23. Schneider Stefan                    71 Uttigen                     2:58.49,4     50.24,0   (141)    5.06 ¦ 
11          11. Schneider Stefan                    79 Interlaken                  1:26.29,3     13.35,1   (751)    4.05 ¦ 
3           16. Schneiter Ernst                     57 Heimberg                    2:32.21,4     26.23,2   (291)    4.21 ¦ 
12          88. Schnidrig Roland                    57 Grächen                     2:02.04,6     44.46,0   (722)    5.47 ¦ 
10          35. Schnyder Matthias+Haas Patrik+Acker 75 Runaway Boys                2:43.45,7     43.04,7  (1044)    ---- ¦ 
4            8. Scholl Hans                         46 Uetendorf                   2:35.45,3     21.00,8   (142)    4.27 ¦ 
4           26. Schönholzer Hans, Liebefeld         44 ST Bern                     2:59.07,1     44.22,6   (243)    5.07 ¦ 
10          14. Schori Marc+Strupler Matthias+Strup 75 MAMALU                      2:22.36,0     21.55,0  (1036)    ---- ¦ 
20           8. Schranz Denise                      90 Freimettigen                  10.58,3      0.57,7   (868)    3.55 ¦ 
3           28. Schranz Fred                        59 Thun                        2:39.17,7     33.19,5   (290)    4.33 ¦ 
20           5. Schranz Pamela                      89 Freimettigen                  10.37,6      0.37,0   (869)    3.47 ¦ 
21          25. Schranz Thierry                     95 Konolfingen                    8.59,0      1.53,9   (870)    4.29 ¦ 
2           30. Schranz Willy                       69 Adelboden                   2:50.26,4     47.48,6   (143)    4.52 ¦ 
21          43. Schuhmacher Dominic                 95 Bönigen                       10.32,0      3.26,9   (910)    5.16 ¦ 
3           37. Schüpbach Jürg                      60 Unterseen                   2:45.49,7     39.51,5   (144)    4.44 ¦ 
10          84. Schuster Bernhard+Wenger Beat+Wenge 57 CAFE 21 PLUS                3:17.24,4   1:16.43,4  (1017)    ---- ¦ 
12          81. Schütz Daniel                       62 Steffisburg                 1:57.09,8     39.51,2   (607)    5.33 ¦ 
19          16. Schütz Lars                         91 Steffisburg                   11.12,8      2.27,2   (872)    4.00 ¦ 
22           9. Schwab Anja                         93 Bönigen                        8.49,6      0.35,1   (873)    4.24 ¦ 
12           6. Schwab Rolf                         66 Utzenstorf                  1:20.46,5      3.27,9   (690)    3.49 ¦ 
22          32. Schwab Sara                         95 Bönigen                       10.42,1      2.27,6   (874)    5.21 ¦ 
24         ---  Schwander Heidi                     53 Gals                          38.55,7     10.40,9   (875)    6.29 ¦ 
14           4. Schwarz Hans-Rudolf, Oberhofen Thun 38 All Blacks                  1:37.44,3      9.35,4   (714)    4.37 ¦ 
12          84. Schwarz Niklaus                     64 Gümligen                    1:59.24,8     42.06,2   (609)    5.39 ¦ 
24         ---  Schweizer-Hug Ursula                54 Gals                          35.47,5      7.32,7   (877)    5.57 ¦ 
24         ---  Schwotzer Marga                     33 D-Leipzig                     42.07,0     13.52,2   (878)    7.01 ¦ 
5            7. Schwotzer Reiner, D-Leipzig         39 SV Leipzig-Stahmeln         3:19.30,7     40.01,7   (146)    5.42 ¦ 
12          24. Seibert Heinz-Peter                 54 Zollikofen                  1:29.56,0     12.37,4   (716)    4.15 ¦ 
2            4. Seiler Christoph, Unterseen         69 Laufteam Bircher Reichenb   2:08.52,7      6.14,9     (5)    3.40 ¦ 
21          21. Seiler Daniel                       ?? Bönigen                        8.47,6      1.42,5   (909)    4.23 ¦ 
22          11. Seiler Lea                          95 Bönigen                        9.05,5      0.51,0   (879)    4.32 ¦ 
2            8. Seiler Marcel                       69 Ringgenberg BE              2:15.51,5     13.13,7   (263)    3.52 ¦ 
7           20. Seiler Susanne                      60 Köniz                       3:11.08,5     40.34,6   (147)    5.27 ¦ 
3           63. Sigrist Daniel                      59 Allschwil                   3:04.49,9     58.51,7   (148)    5.16 ¦ 
10          51. Simon Benjamin+Küpfer Eric+Wüthrich 87 PROZENTE                    2:50.20,6     49.39,6  (1040)    ---- ¦ 
13          38. Simon Robert Anton                  47 Zürich                      2:04.00,2     44.16,8   (611)    5.52 ¦ 
13          41. Spiegel Peter                       48 Esslingen                   2:08.52,5     49.09,1   (612)    6.06 ¦ 
12          21. Spieler Walter                      59 Matten b. Interlaken        1:28.02,7     10.44,1   (613)    4.10 ¦ 
11          29. Spinosi Gianni                      72 Ittigen                     1:47.33,8     34.39,6   (768)    5.05 ¦ 
12          64. Spitzmüller Horst                   62 D-Hohberg                   1:45.09,5     27.50,9   (747)    4.59 ¦ 
19           7. Spycher Nicolas                     91 Nidau                          9.54,0      1.08,4   (946)    3.32 ¦ 
22           1. Spycher Sarah                       92 Nidau                          8.14,5       -----   (947)    4.07 ¦ 
11          27. Srienz Oliver                       86 Interlaken                  1:43.44,5     30.50,3   (614)    4.55 ¦ 
4           16. Stäger Walter                       49 Matten                      2:46.46,8     32.02,3   (149)    4.45 ¦ 
16          22. Stähli Agnes                        57 Hofstetten BE               1:57.21,3     31.48,9   (668)    5.33 ¦ 
12          43. Stähli Jürg                         61 Heimberg                    1:35.31,7     18.13,1   (615)    4.31 ¦ 
12          34. Stähli Ueli+13                      62 Bönigen                     1:32.25,4     15.06,8   (652)    4.22 ¦ 
3           69. Steffen Peter                       57 Burgdorf                    3:13.38,2   1:07.40,0   (150)    5.31 ¦ 
4           40. Steiner Hans                        47 Interlaken                  3:17.11,3   1:02.26,8   (211)    5.38 ¦ 
6            6. Steiner Judith                      77 Unterseen                   3:17.29,2     31.46,6   (210)    5.38 ¦ 
2           42. Steiner Jürg                        64 Mittelhäusern               3:04.40,1   1:02.02,3   (151)    5.16 ¦ 
13          24. Steiner Kurt, Ittigen               53 SLVS                        1:43.13,0     23.29,6   (616)    4.53 ¦ 
10           4. Steiner Thomas+Stähli Sandra+Griffi 62 Mürren CHaNZers             2:10.40,7      9.59,7  (1083)    ---- ¦ 
2           44. Sterchi Daniel                      65 Gsteigwiler                 3:11.16,2   1:08.38,4   (152)    5.27 ¦ 
22          33. Sterchi Julia                       93 Ringgenberg BE                10.49,1      2.34,6   (880)    5.24 ¦ 
19          21. Sterchi Simon                       91 Ringgenberg BE                12.11,4      3.25,8   (881)    4.21 ¦ 
4           28. Steuri Walter                       45 Grindelwald                 3:01.56,1     47.11,6   (153)    5.11 ¦ 
21          28. Stierli Mike                        93 Erlinsbach                     9.07,6      2.02,5   (969)    4.33 ¦ 
22          40. Stierli Selina                      95 Erlinsbach                    11.40,7      3.26,2   (968)    5.50 ¦ 
3           77. Stöckenius Silvio                   60 Ipsach                      3:17.52,6   1:11.54,4   (154)    5.39 ¦ 
3           39. Stöcklin Balthasar                  59 Toffen                      2:46.27,8     40.29,6   (155)    4.45 ¦ 
12          50. Stoller Markus                      66 Kehrsatz                    1:38.10,1     20.51,5   (618)    4.39 ¦ 
4            1. Storchenegger Martin, Leissigen     47 Laufteam Bircher Reichenb   2:14.44,5       -----     (4)    3.50 ¦ 
12          27. Streilein-Hurni André               62 Spiez                       1:30.58,7     13.40,1   (619)    4.18 ¦ 
13          31. Streit Daniel                       49 Thun                        1:47.34,0     27.50,6   (330)    5.05 ¦ 
1            1. Streit Niklaus, Thörishaus          73 STB Bern                    2:08.25,4       -----   (298)    3.40 ¦ 
3           94. Streit René                         55 Heimberg                    3:37.25,2   1:31.27,0   (156)    6.12 ¦ 
13          13. Stricker René, Dübendorf            50 SLVS                        1:34.58,6     15.15,2   (700)    4.30 ¦ 
17          10. Stritt Christine                    47 Gurmels                     2:01.14,5     32.04,6   (620)    5.44 ¦ 
12          33. Strub Roger                         63 Walterswil SO               1:32.12,0     14.53,4   (760)    4.22 ¦ 
15          11. Strupler Annina                     84 Grindelwald                 1:42.58,0     15.27,7   (621)    4.52 ¦ 
10          73. Studer André+Müller Marcel+Müller M 78 Untergässler                3:05.29,2   1:04.48,2  (1059)    ---- ¦ 
12          15. Studer Felix                        60 Balsthal                    1:26.21,7      9.03,1   (761)    4.05 ¦ 
21          19. Sturzenegger René                   92 Hagenbuch ZH                   8.37,3      1.32,2   (918)    4.18 ¦ 
3           60. Sturzenegger Rolf                   61 Hagenbuch ZH                3:03.37,5     57.39,3   (217)    5.14 ¦ 
12          61. Summermatter  Philipp               67 Interlaken                  1:44.00,4     26.41,8   (666)    4.55 ¦ 
12          70. Summermatter Daniel                 70 Winterthur                  1:47.24,2     30.05,6   (622)    5.05 ¦ 

Total 119



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.