47. Brienzerseelauf - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3            4. Kalbermatten Gaston                 62 Brienz BE                   2:19.04,6     13.06,4    (83)    3.58 ¦ 
3            7. Kalbermatten Tony                   61 Visp                        2:20.20,0     14.21,8   (301)    4.00 ¦ 
4           29. Kalbfleisch Rudi                    44 I-Romrod                    3:03.06,2     48.21,7   (194)    5.13 ¦ 
13          25. Kämereit Wolfgang, Schopfheim       48 SG Eichen 2                 1:43.25,4     23.42,0   (685)    4.54 ¦ 
3           47. Karlen Christian, Spiez             56 Laufteam Bircher Reichenb   2:50.35,8     44.37,6   (294)    4.52 ¦ 
16          25. Kaser Franziska                     68 Münsingen                   1:59.39,2     34.06,8   (555)    5.40 ¦ 
12          17. Käser Ueli                          54 Hunzenschwil                1:27.44,8     10.26,2   (556)    4.09 ¦ 
4           43. Kasteler Werner                     53 Toffen                      3:20.49,5   1:06.05,0    (84)    5.44 ¦ 
3           66. Kaufmann Konrad                     63 Schönbühl-Urtenen           3:06.13,2   1:00.15,0   (270)    5.19 ¦ 
11          25. Kaufmann Thomas                     84 Interlaken                  1:42.51,7     29.57,5   (650)    4.52 ¦ 
3           26. Keller Christoph, Frauenfeld        60 LSV Frauenfeld              2:38.22,7     32.24,5   (213)    4.31 ¦ 
12          45. Keller Ernst                        56 Dottikon                    1:36.06,8     18.48,2   (557)    4.33 ¦ 
21          38. Keller Fabian, Frauenfeld           96 LC Frauenfeld                 10.00,3      2.55,2   (917)    5.00 ¦ 
16           1. Keller Jaqueline                    62 Gebenstorf                  1:25.32,4       -----   (558)    4.03 ¦ 
16          13. Keller-Knecht Sylvia                66 Spiez                       1:46.11,8     20.39,4   (560)    5.01 ¦ 
12          44. Keller Stefan                       64 Oberuzwil                   1:35.39,1     18.20,5   (559)    4.31 ¦ 
19          13. Kernen Fabian                       91 Matten                        10.38,9      1.53,3   (831)    3.48 ¦ 
11           7. Keuser Stephan                      75 Kirchdorf BE                1:20.01,2      7.07,0   (561)    3.47 ¦ 
10          57. Kiener Walter+Nyffenegger Elvira+Ur 59 Sädubach Runners 4          2:53.38,2     52.57,2  (1002)    ---- ¦ 
2           20. Kilchenmann Rudolf                  65 Walkringen                  2:42.13,2     39.35,4    (85)    4.38 ¦ 
15          17. Kindler Michaela                    74 Heimiswil                   1:54.01,1     26.30,8   (562)    5.24 ¦ 
1           31. Kirsch Mark                         76 D-Hofbieber                 3:27.39,5   1:19.14,1   (314)    5.55 ¦ 
12          30. Kirschmayr Arno                     67 Risch                       1:31.30,7     14.12,1   (749)    4.20 ¦ 
16          16. Kissling Eva-Maria                  55 Rosshäusern                 1:48.14,5     22.42,1   (563)    5.07 ¦ 
10          77. Kleiner Thomas+Kleiner Linda+Schere 57 Sädubach Runners 3          3:07.10,4   1:06.29,4  (1001)    ---- ¦ 
17           4. Knecht Ursula                       48 Heimenschwand               1:45.30,0     16.20,1   (564)    5.00 ¦ 
7            2. Knöri Monika                        69 Boltigen                    2:36.26,1      5.52,2    (10)    4.28 ¦ 
10           2. Knuchel Martin+Roulier Gilbert+Künz 65 mirdrü                      2:02.37,1      1.56,1  (1075)    ---- ¦ 
12          85. Knutti Stefan                       65 Belp                        1:59.39,2     42.20,6   (712)    5.40 ¦ 
13           4. Kobel Hans, Ittigen                 45 LV 95 Burgdorf              1:27.11,8      7.28,4   (565)    4.07 ¦ 
17           2. Kohler Doris                        53 Bertschikon                 1:35.04,0      5.54,1   (566)    4.30 ¦ 
10          18. Kohler Fritz+Ammann Andy+Willi Fran 70 Die 3 Generationen          2:28.13,7     27.32,7  (1021)    ---- ¦ 
9            5. Kohler Sandra+Wyssen Marlies+Schmid ?? Kohler-Wyssen-Schmid        2:53.28,1     32.49,1  (1215)    ---- ¦ 
1           11. Kolly Markus                        71 Plaffeien                   2:35.30,4     27.05,0   (259)    4.26 ¦ 
22          12. Köpfli Amanda                       93 Wolhusen                       9.06,9      0.52,4   (949)    4.33 ¦ 
19           8. Köpfli Damian                       91 Wolhusen                       9.55,5      1.09,9   (948)    3.32 ¦ 
20           2. Köpfli Patrizia                     88 Wolhusen                      10.01,0      0.00,4   (950)    3.34 ¦ 
5            1. Kopp Peter, Lyssach                 37 LG Hofer                    2:39.29,0       -----    (87)    4.33 ¦ 
16           6. Kottmann Nartano                    54 Baar                        1:38.19,7     12.47,3   (743)    4.39 ¦ 
16          30. Krack Annette                       68 D-Kuppenheim                2:03.33,5     38.01,1   (567)    5.51 ¦ 
13          35. Kramer Martin                       53 Ostermundigen               1:59.01,1     39.17,7   (688)    5.38 ¦ 
2           49. Krauss Georg                        69 Worblaufen                  3:19.11,0   1:16.33,2   (273)    5.41 ¦ 
20          13. Krebs Andrea                        91 Worb                          13.09,2      3.08,6   (930)    4.41 ¦ 
12          75. Krebs Hansjörg                      57 Niederwangen BE             1:51.40,3     34.21,7   (767)    5.17 ¦ 
12          41. Krebs Thomas                        63 Thun                        1:34.38,2     17.19,6   (568)    4.29 ¦ 
3           98. Krebs Werner                        62 Steffisburg                 3:48.49,2   1:42.51,0    (89)    6.32 ¦ 
22           2. Krieger Lena                        95 Huttwil                        8.16,5      0.02,0   (943)    4.08 ¦ 
15           1. Kronig Manuela                      81 Saas Grund                  1:27.30,3       -----   (569)    4.08 ¦ 
10          44. Kropf Rudolf+Mathyer Simeon+Mathyer 59 Kropf-Mathyer               2:47.29,4     46.48,4  (1028)    ---- ¦ 
10          49. Kübli Daniel+Geissbühler Urs+Geissb 66 Seeclub Interlaken II       2:49.37,9     48.56,9  (1051)    ---- ¦ 
24         ---  Küdli Ruedi                         31 Matten b. Interl              34.33,7      6.18,9   (936)    5.45 ¦ 
3          102. Kuhn Hans-Ueli                      59 Langnau am Albis            4:26.40,5   2:20.42,3    (90)    7.37 ¦ 
4           32. Kummer Peter                        48 Gümligen                    3:03.45,6     49.01,1    (91)    5.15 ¦ 
4           38. Kundert Hanspeter                   44 Steffisburg                 3:14.59,9   1:00.15,4   (236)    5.34 ¦ 
18           4. Kündig Helga                        28 Rüschlikon                  2:28.10,8     15.37,3   (742)    7.01 ¦ 
12          77. Küng Alfred                         59 Horriwil                    1:52.15,5     34.56,9   (570)    5.19 ¦ 
3           30. Kunz Ernst                          54 Fällanden                   2:40.53,5     34.55,3    (92)    4.35 ¦ 
20           1. Kunz Jessica, Péry                  91 LAC Biel                      10.00,6       -----   (945)    3.34 ¦ 
10          25. Kunz Karl+Reichen Stefan+Kunz Yvonn 52 Täg ä Amslä                 2:34.49,2     34.08,2  (1057)    ---- ¦ 
12          11. Kunz Martin                         67 Spiez                       1:25.11,0      7.52,4   (661)    4.02 ¦ 
10          16. Kunz Rolf+König Peter+Hausammann Wa 55 TSV Frauenkappelen I/Männ   2:27.07,9     26.26,9  (1006)    ---- ¦ 
24         ---  Kunz Trudy                          53 Fällanden                     36.23,9      8.09,1   (920)    6.03 ¦ 
20           7. Kunz Vanessa                        88 Péry                          10.52,4      0.51,8   (944)    3.53 ¦ 
10          62. Küpfer Michael+Arm Keli+Rutschmann  64 Zischtigsklub               2:55.33,7     54.52,7  (1072)    ---- ¦ 
9           20. Kurt Barbara+Sedlmeier Barbara+Schm 70 Heugümper                   3:23.09,9   1:02.30,9  (1214)    ---- ¦ 
13          37. Kurt Fritz                          47 Bern                        2:03.23,6     43.40,2   (687)    5.50 ¦ 
14          10. Kurz Hans-Jürgen                    37 D-Halle                     2:00.43,4     32.34,5   (571)    5.43 ¦ 
13          32. Küttel Meinrad                      48 Unterseen                   1:50.50,0     31.06,6   (572)    5.15 ¦ 

Total 68



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.