47. Brienzerseelauf - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4           33. Bachmann Heinz                      49 Effretikon                  3:04.17,9     49.33,4    (14)    5.15 ¦ 
16          37. Badertscher Jacqueline              57 Gwatt (Thun)                2:12.57,0     47.24,6   (734)    6.18 ¦ 
22          13. Baer Natascha                       94 Kandersteg                     9.07,8      0.53,3   (928)    4.33 ¦ 
11          35. Baggenstos Daniel                   76 Interlaken                  1:53.05,0     40.10,8   (662)    5.21 ¦ 
9           13. Balsiger Anni+Hanni Holzer+Blanc Ru 50 Sädubach Runners 2          3:08.47,4     48.08,4  (1202)    ---- ¦ 
10          60. Balsiger Hans+Buri Werner+Mazzotta  47 Sädubach Runners 5          2:55.18,5     54.37,5  (1003)    ---- ¦ 
7           17. Bantle Claudia                      67 Buus                        3:08.17,6     37.43,7   (224)    5.22 ¦ 
7            7. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                   2:43.07,8     12.33,9    (15)    4.39 ¦ 
10          12. Bärtschi Philippe+Trummer Stefan+Sc 82 TV Spiez                    2:22.30,5     21.49,5  (1056)    ---- ¦ 
2            6. Bärtschi Ruedi, Adelboden           64 BBC Adelboden               2:14.54,5     12.16,7   (238)    3.51 ¦ 
13          18. Bärtschi Walter, Rütschelen         46 Laufgruppe LVL              1:38.21,6     18.38,2   (336)    4.39 ¦ 
15          14. Batt Regula                         78 Biel/Bienne                 1:43.56,8     16.26,5   (706)    4.55 ¦ 
11          10. Baumann Marc                        78 Winterthur                  1:23.55,8     11.01,6   (506)    3.58 ¦ 
15           4. Baumann Martina                     71 Schüpfen                    1:35.48,7      8.18,4   (713)    4.32 ¦ 
4            6. Baumann Max, Sundlauenen            47 All Blacks                  2:33.37,3     18.52,8    (16)    4.23 ¦ 
11           9. Baumgartner Simon                   84 Bolligen                    1:22.32,4      9.38,2   (335)    3.54 ¦ 
17           6. Beiner Berta                        51 Heimberg                    1:51.36,9     22.27,0   (507)    5.17 ¦ 
3           23. Belleti Uberto                      55 Morbio Superiore            2:36.57,6     30.59,4   (317)    4.29 ¦ 
3            8. Belletti Franco                     59 Thun                        2:20.43,7     14.45,5   (318)    4.01 ¦ 
10          55. Belotti Antonio+Parisi Faustino+Cas 74 Mars 2                      2:52.34,9     51.53,9   (350)    ---- ¦ 
1           20. Berger Daniel                       71 Wabern                      2:50.18,7     41.53,3   (221)    4.51 ¦ 
22          20. Berisha Suleika                     95 Spiez                          9.34,9      1.20,4   (919)    4.47 ¦ 
21          10. Berthoud Marc                       94 Unterseen                      7.57,2      0.52,1   (806)    3.58 ¦ 
21           2. Berthoud Yannick                    92 Unterseen                      7.10,4      0.05,3   (807)    3.35 ¦ 
12          62. Besic Osman                         65 Basel                       1:44.31,7     27.13,1   (677)    4.57 ¦ 
12          32. Betschart Simon                     69 Köniz                       1:31.34,2     14.15,6   (730)    4.20 ¦ 
10          56. Bhend Eveline+Steffen Roman+Kiener  81 Top Trio                    2:53.02,6     52.21,6  (1081)    ---- ¦ 
12          59. Biedert David                       68 Pratteln                    1:42.21,9     25.03,3   (753)    4.51 ¦ 
13           8. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:30.35,7     10.52,3   (509)    4.17 ¦ 
12          19. Bienz Rolf                          60 Wohlen AG                   1:27.55,6     10.37,0   (728)    4.10 ¦ 
24         ---  Bigler Brigitte                     71 Bern                          42.44,6     14.29,8   (808)    7.07 ¦ 
13          20. Binggeli Fritz, Matten b. Interl    47 TV Unterseen                1:40.03,8     20.20,4   (763)    4.44 ¦ 
16           9. Binggeli Marianne                   61 Mühleberg                   1:41.45,3     16.12,9   (693)    4.49 ¦ 
9           19. Binggeli Ruth+Müller Renate+Hediger 60 FTV Mühleberg               3:20.44,4   1:00.05,4  (1209)    ---- ¦ 
24         ---  Binkert Anni                        60 Zuzgen                        34.34,0      6.19,2   (809)    5.45 ¦ 
21          14. Bircher Jens                        94 Spiez                          8.27,5      1.22,4   (810)    4.13 ¦ 
3           62. Bircher Othmar, Reichenbach i. K.   59 Laufteam Bircher Reichenb   3:04.20,2     58.22,0    (18)    5.16 ¦ 
13          12. Bissig Hans                         52 Cham                        1:34.06,9     14.23,5   (510)    4.27 ¦ 
12          40. Bitterli Adrian                     61 Thun                        1:34.36,2     17.17,6   (511)    4.29 ¦ 
3           93. Bitterlin Stephan                   62 Jegenstorf                  3:36.27,7   1:30.29,5   (289)    6.11 ¦ 
22          41. Bläsi Caroline                      96 Bönigen                       11.45,2      3.30,7   (929)    5.52 ¦ 
2           45. Blatter Hansruedi                   64 Niederried                  3:14.38,0   1:12.00,2    (19)    5.33 ¦ 
12          94. Blöchlinger Peter                   58 Gross                       2:07.35,6     50.17,0   (733)    6.02 ¦ 
11          23. Blum Beat                           74 Bätterkinden                1:40.44,2     27.50,0   (512)    4.46 ¦ 
3           55. Blum Hugo                           60 Luzern                      2:56.53,1     50.54,9   (198)    5.03 ¦ 
10          17. Bohn Pascal+Zenzünen Valerie+Hirsch 70 GOMMINI                     2:27.46,4     27.05,4  (1211)    ---- ¦ 
12          68. Bojanowski Andre                    59 Villars-sur-Glâne           1:46.25,6     29.07,0   (513)    5.02 ¦ 
12          96. Bolliger Thomas                     69 Bern                        2:09.58,7     52.40,1   (515)    6.09 ¦ 
1           25. Boscaini Matthias                   82 Schnottwil                  3:03.33,1     55.07,7   (272)    5.14 ¦ 
22          38. Boucard Caroline                    95 Morges                        11.02,0      2.47,5   (923)    5.31 ¦ 
2           40. Boucard Serge                       65 Morges                      3:03.23,6   1:00.45,8    (20)    5.14 ¦ 
3           46. Bracher Peter                       55 Riedholz                    2:50.25,2     44.27,0    (21)    4.52 ¦ 
7           15. Brägger Spena Sonja                 59 Spiez                       3:03.14,6     32.40,7   (267)    5.14 ¦ 
10          81. Brand Christine+Gmür Heidi+Abplanal 73 BUND-TEAM                   3:10.26,7   1:09.45,7  (1073)    ---- ¦ 
12          12. Brand Willi                         57 Köniz                       1:25.12,7      7.54,1   (516)    4.02 ¦ 
3            5. Brawand Ulrich                      63 Grindelwald                 2:19.43,9     13.45,7   (268)    3.59 ¦ 
10          65. Brebta Regina+Bongard Georges+Hirsc 74 BREBTA-BONGARD-HIRSCHI      3:00.35,6     59.54,6  (1014)    ---- ¦ 
4            5. Brechbühl Robert                    51 Oberdiessbach               2:32.53,6     18.09,1    (22)    4.22 ¦ 
3           18. Brenzikofer Hans-Ruedi              60 Münsingen                   2:35.43,4     29.45,2    (23)    4.26 ¦ 
9           10. Brönimann Daniela+Stucki Susanne+Ko 76 Brönimann-Stucki-Koller     3:03.22,2     42.43,2  (1205)    ---- ¦ 
12          83. Brönnimann Jürg                     55 Heimberg                    1:59.10,8     41.52,2   (718)    5.38 ¦ 
9            2. Bruat Barbara+Gavillet Nicole+Wolpe 62 Jogging Biel                2:37.34,5     16.55,5  (1225)    ---- ¦ 
3           81. Brüderli Peter                      59 Wilderswil                  3:21.46,9   1:15.48,7    (24)    5.45 ¦ 
12          78. Brügger Christian                   68 Niederscherli               1:53.12,1     35.53,5   (517)    5.21 ¦ 
9           18. Brügger Daniela+Bärtschi Barbare+Wi 71 Fusion TVTC Frutigen        3:20.09,2     59.30,2  (1210)    ---- ¦ 
2            9. Brügger Markus                      68 Unterseen                   2:19.08,3     16.30,5    (25)    3.58 ¦ 
16          39. Bruhns Angela                       61 Birsfelden                  2:31.30,7   1:05.58,3   (518)    7.10 ¦ 
19          19. Brüllmann Lukas                     91 Thun                          11.38,7      2.53,1   (812)    4.09 ¦ 
22          19. Brüllmann Patricia                  93 Thun                           9.27,0      1.12,5   (813)    4.43 ¦ 
1           21. Brunner Andreas                     78 Bönigen                     2:51.43,8     43.18,4    (26)    4.54 ¦ 
1            4. Brunner Beat                        76 Zollikofen                  2:20.07,8     11.42,4   (264)    4.00 ¦ 
10          86. Brunner Daniel+Brunner Dominique+Se 54 Les escargots               3:19.03,9   1:18.22,9  (1033)    ---- ¦ 
7           10. Brunner Ingrid                      57 Hofstetten BE               2:53.20,0     22.46,1   (234)    4.57 ¦ 
21          46. Brunner Kevin                       95 Bönigen                       11.45,7      4.40,6   (913)    5.52 ¦ 
20           9. Brunner Lea                         88 Goldswil                      11.18,0      1.17,4   (907)    4.02 ¦ 
21          35. Brunner Marco                       95 Bönigen                        9.39,7      2.34,6   (978)    4.49 ¦ 
8            2. Brunner Marlyse                     50 Spiez                       3:11.05,5     22.10,9    (27)    5.27 ¦ 
10          24. Brunner Martin+Brunner Hans-Ueli+Br 66 Brunner Power Team          2:33.10,1     32.29,1  (1066)    ---- ¦ 
22          18. Brunner Nora                        94 Goldswil                       9.19,4      1.04,9   (977)    4.39 ¦ 
21          47. Brunner Patrick                     96 Bönigen                       11.55,2      4.50,1   (979)    5.57 ¦ 
16          35. Brunner Pia                         59 Goldswil                    2:08.30,0     42.57,6   (519)    6.05 ¦ 
22         ---  Brunner Sarah                       96 Bönigen                         -----   gestartet   (914)    ---- ¦ 
10          43. Buchecker Christoph+Kaufmann Daniel 58 BUKAST                      2:47.26,9     46.45,9  (1015)    ---- ¦ 
14           7. Bühlamnn Ernst                      43 Küsnacht ZH                 1:54.27,1     26.18,2   (720)    5.25 ¦ 
7            6. Bühler Margrit                      54 Brienzwiler                 2:41.50,0     11.16,1    (12)    4.37 ¦ 
12          39. Bühler Max                          69 Hilterfingen                1:34.34,8     17.16,2   (673)    4.28 ¦ 
10          28. Bühler René+Bühler Mike+Bühler Dani 59 Bühler                      2:36.06,8     35.25,8  (1016)    ---- ¦ 
20          15. Buob Melissa                        91 Brienz BE                     14.48,3      4.47,7   (956)    5.17 ¦ 
3           54. Burgermeister André                 61 Rüti ZH                     2:56.52,6     50.54,4   (225)    5.03 ¦ 
9           16. Buri Barbara+Nyffenegger Ursula+Jos 61 Sädubach Runners 1          3:18.07,4     57.28,4  (1201)    ---- ¦ 
12          51. Burkart Lorenz                      63 Unterägeri                  1:39.33,9     22.15,3   (520)    4.43 ¦ 
7           25. Burkhalter Barbara Ursula           62 Gümligen                    3:23.01,4     52.27,5   (254)    5.48 ¦ 
3            9. Burkhalter Laurent                  55 Thun                        2:21.23,8     15.25,6   (279)    4.02 ¦ 
19           3. Burkhart Dominik                    88 Spiez                          8.55,5      0.09,9   (932)    3.11 ¦ 
13          30. Bürki Andreas                       52 Faulensee                   1:47.14,0     27.30,6   (521)    5.04 ¦ 
20          12. Burri Manuela                       88 Hondrich                      12.54,6      2.54,0   (922)    4.36 ¦ 
16          11. Burri Renate                        66 Wimmis                      1:46.01,5     20.29,1   (522)    5.01 ¦ 
10          54. Busch Jörg+Graf Jörn+Pfander Karin, 65 Teamrunners                 2:52.33,1     51.52,1  (1058)    ---- ¦ 

Total 98



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.