Giro Media Blenio 2003 - nazione "I"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04          41. Acerbis Marino, I                   44 Atletica Valle Brembana       44.52,5     10.47,0   (102)    4.29
02         215. Arizzi Francesco, I                 64 Atletica Valle Brembana       52.06,5     20.56,7   (119)    5.12
07          12. Belotti Pamela, I                   81 Atletica Valle Brembana       41.54,2      7.09,3   (962)    4.11
07           2. Belotti Valentina, I                80 Ateltica Valle Brembana       36.07,0      1.22,1  (1131)    3.36
04          54. Boffelli Gianmario, I               45 Atletica Valle Brembana       46.52,5     12.47,0   (158)    4.41
03          46. Boni Bortolo, I                     55 Atletica Valle Brembana       43.01,7      8.57,5   (164)    4.18
03           5. Bonzi Fausto, I                     61 Atletica Valle Brembana       35.01,4      0.57,2   (165)    3.30
02         ---  Busetto Simone, I                   73 Ateltica Arcisate          squalifica       -----   (183)    ----
03          23. Cadei Adriano, I                    56 Atletica Arcisate             38.40,1      4.35,9   (184)    3.52
04         103. Capuzzi Angelo, I                   47 Atletica Arcisate             55.31,7     21.26,2   (200)    5.33
03          93. Carcano Giuseppe, I                 62 Atletica Arcisate             48.18,9     14.14,7   (201)    4.49
02           4. Cattaneo Jonny, I                   81 Atletica Valle Brembana       31.46,4      0.36,6   (210)    3.10
02          48. Ceroni Fabio, I                     78 Atletica Valle Brembana       38.00,0      6.50,2   (218)    3.48
02          53. Colognese G.Luca, I                 64 Atletica Arcisate             38.57,8      7.48,0   (229)    3.53
02           7. Crescini Riccardo, I                80 Atletica Valle Brembana       32.34,6      1.24,8   (242)    3.15
02          19. Falco Gualtiero, I                  67 CUS Torino                    34.31,1      3.21,3   (280)    3.27
03          36. Gariboldi Ermenegildo, I            56 Atletica Valle Brembana       41.14,2      7.10,0   (311)    4.07
01           1. Gariboldi Simone, I                 87 Atletica Valle Brembana       33.33,7       -----   (312)    3.21
02          35. Gazzaniga Abramo, I                 71 Atletica Valle Brembana       36.42,5      5.32,7   (315)    3.40
07          11. Giupponi Daniela, I                 69 Atletica Valle Brembana       41.20,8      6.35,9  (1008)    4.08
05           2. Lacerra Gaetano, I                  43 Atletica Arcisate             39.10,8      0.36,6   (370)    3.55
04          86. Lamperti Giovanni, I                50 Atletica Arcisate             51.56,0     17.50,5   (374)    5.11
01           4. Licciardi Devis, I                  86 Atletica Arcisate             34.42,7      1.09,0   (378)    3.28
02          28. Maisetti Fabrizio, I                80 Atletica Valle Brembana       35.54,7      4.44,9   (402)    3.35
03          58. Montarese Francesco, I              54 Atletica Arcisate             44.20,6     10.16,4   (444)    4.26
02          99. Morali Luca, I                      72 Atletica Valle Brembana       42.47,9     11.38,1   (446)    4.16
02          27. Naldini Luca, I                     82 Atletica Arcisate             35.37,2      4.27,4   (458)    3.33
02          87. Pellegrini Francesco, I             78 Atletica Valle Brembana       41.50,6     10.40,8   (484)    4.11
07          20. Pezzoli Angela, I                   82 Atletica Valle Brembana       46.09,7     11.24,8  (1052)    4.36
02          18. Provvidi Stefano, I                 82 Atletica Arcisate             34.27,7      3.17,9   (504)    3.26
02          44. Regazzoni Pietro, I                 83 Atletica Valle Brembana       37.39,1      6.29,3   (507)    3.45
03          16. Rota Alberto, I                     60 Atletica Valle Brembana       37.57,5      3.53,3   (529)    3.47
03          38. Rota Diego, I                       54 Atletica Valle Brembana       41.46,7      7.42,5   (530)    4.10
01           5. Rota Mattia, I                      87 Atletica Valle Brembana       36.42,0      3.08,3   (531)    3.40
04          32. Russo Elio, I                       52 Atletica Arcisate             43.52,5      9.47,0   (537)    4.23
12          13. Salvini Vittoria                    65 I                             17.31,4      1.28,7    (64)    3.30
02          64. Scandolera Efrem, I                 73 Atletica Valle Brembana       40.07,4      8.57,6   (546)    4.00
07           8. Serena Angela, I                    77 Atletica Valle Brembana       40.29,2      5.44,3  (1081)    4.02
04          42. Signore Michele, I                  49 Atletica Arcisate             45.14,8     11.09,3   (565)    4.31
02          25. Sonzogni Fabrizio, I                82 Atletica Valle Brembana       35.21,3      4.11,5   (573)    3.32
04          82. Spoti Antonio, I                    52 Atletica Arcisate             50.55,7     16.50,2   (578)    5.05
03          20. Tagliabue Stefano, I                62 Atletica Valle Brembana       38.26,1      4.21,9   (598)    3.50
07          10. Urso Rosanna, I                     74 Atletica Arcisate             41.08,9      6.24,0  (1101)    4.06
02          12. Vercelli Stefano, I                 75 Atletica Arcisate             33.27,9      2.18,1   (619)    3.20
03           6. Virgili Vincenzo, I                 63 Atletica Arcisate             35.17,9      1.13,7   (625)    3.31
02           6. Morandi Mariano, I-Arco Trento      65 U.S. Quercia Rovereto         32.26,7      1.16,9   (448)    3.14
03          25. Gastaldini Daniele, I-Bianzone (SO) 56 Marathon Club Livigno         39.13,5      5.09,3   (313)    3.55
02          32. Mistri Maurizio, I-Boltiere (BG)    64 Atletica Treviglio            36.20,9      5.11,1   (437)    3.38
05          11. Carpentieri Sebastiano, I-Campione  39 Polisportiva Campionese       46.11,6      7.37,4   (207)    4.37
08          37. Bernasconi Luciana, I-Cantello      60 Atletica Arcisate             52.53,7      9.37,6   (966)    5.17
03           8. Battista Domenico, I-Carate Urio (C 63 Atletica Como                 35.52,3      1.48,1   (679)    3.35
04           3. Moiraghi Angelo, I-Carbonate (CO)   51 Maraton Max                   38.21,5      4.16,0   (440)    3.50
08          16. Tognola Annalisa, I-Carbonate (CO)  56 Maraton Max                   48.23,8      5.07,7  (1094)    4.50
02          39. Moiraghi Diego, I-Carbonate CO      81 Maraton Max                   36.50,4      5.40,6   (441)    3.41
03           4. Arnese Marco, I-Casatenovo (LE)     61 GS Vigili del Fuoco Milan     34.25,0      0.20,8   (120)    3.26
08          58. Crepaldi Raffaella, I-Casatenovo (L 64 GS Vigili del Fuoco Milan     57.11,6     13.55,5   (991)    5.43
03          34. Fraquelli Giancarlo, I-Castiglione  62 Atl. Team Lario               41.01,2      6.57,0   (691)    4.06
03          42. Cremona Giuseppe, I-Cernobbio       54 G.S. Tommy Sport              42.36,5      8.32,3   (241)    4.15
04          84. Fasana Mario                        44 I-Cernobbio                   51.18,4     17.12,9   (281)    5.07
02         188. Maggioni Marzio                     72 I-Clivio                      48.25,1     17.15,3   (650)    4.50
04          94. Bosisio Ambrogio, I-Como            48 Scom Mendrisio                53.13,0     19.07,5   (170)    5.19
02          84. Bosisio Kristian, I-Como            76 Stankanov OK                  41.38,1     10.28,3   (675)    4.09
03         110. Cortese Giuseppe, I-Como            58 SP Locarnese                  49.44,0     15.39,8   (234)    4.58
02          43. Maniglia Flavio, I-Como             67 G.S. Tommy Sport              37.33,1      6.23,3   (406)    3.45
02           1. Manzi Emanuele, I-Como              77 Forestale                     31.09,8       -----   (785)    3.06
05          19. Martinelli Franco, I-Como           42 Orienteering Como             51.44,2     13.10,0   (413)    5.10
02         160. Merio Roberto                       66 I-Como                        46.56,5     15.46,7   (647)    4.41
03          56. Megale Santo, I-Garbagnate (MI)     55 GS Vigili del Fuoco Milan     44.15,2     10.11,0   (423)    4.25
01           3. Manfron Giacinto, I-Gazzada (VA)    84 Atletica Varese               34.01,1      0.27,4   (405)    3.24
02          58. Nozza Franco, I-Ghisalba (BG)       68 Atletica Treviglio            39.40,1      8.30,3   (465)    3.58
03          31. Fondrini Oreste, I-Lavena Ponte T.  62 SP Locarnese                  40.04,6      6.00,4   (742)    4.00
08           1. Bellorini Ombretta, I-Laveno Mombel 67 Atletica Verbano              43.16,1       -----  (1130)    4.19
07           1. Iozzia Ivana, I-Lurate Caccivio (CO 73 Calc. Corr. Execelsior        34.44,9       -----  (1122)    3.28
05          13. Perego Carlo, I-Merate (Lecco)      37 PL Cerluschese                46.33,6      7.59,4   (488)    4.39
02           2. Rabattoni Dereje, I-Mergozzo        83 Atl. Riccardi Osa Saronno     31.41,2      0.31,4   (686)    3.10
01           6. Solomon Josef, I-Mergozzo           84 Atl. Riccardi Osa Saronno     37.12,0      3.38,3   (676)    3.43
02          26. Mascetti Fiorenzo                   64 I-Mezzegra                    35.30,0      4.20,2   (711)    3.33
04          62. Caimi Massimo, I-Milano             50 U.S. ACLI Giuriati            48.10,7     14.05,2   (188)    4.49
05          30. Fraccari Luigi                      32 I-Milano                    1:01.04,9     22.30,7   (293)    6.06
05          33. L'Abbiate Cesare                    32 I-Milano                    1:07.39,2     29.05,0   (368)    6.45
07          52. Madden Jill                         69 I-Milano                      55.54,0     21.09,1  (1140)    5.35
04          39. Marmieri Marco                      47 I-Milano                      44.27,3     10.21,8   (410)    4.26
02          95. Monetti Marco                       69 I-Milano                      42.26,6     11.16,8   (443)    4.14
02         167. Pogliaghi Paolo, I-Milano           65 Cariplo Atletica              47.17,0     16.07,2   (494)    4.43
02          54. Peverelli Raffaele, I-Moltrasio     69 Atletica Como                 39.00,4      7.50,6   (678)    3.54
08           8. Fanchi Lucia, I-Morbegno            49 CSI  Morbegno                 46.03,2      2.47,1   (997)    4.36
02           5. Boneschi Paolo, I-Oggebbio (VE)     81 VIRTUS                        32.21,3      1.11,5   (163)    3.14
04          23. Colombo Edoardo, I-Pavia            52 Libertas Cento Torri Pavi     42.31,7      8.26,2   (231)    4.15
02          52. Legnari Davide, I-Pavia             64 Atl. Iriense Voghera          38.47,0      7.37,2   (712)    3.52
04           8. Curletto Roberto, I-Saltrio         47 Atletica Arcisate             40.11,5      6.06,0   (247)    4.01
01         ---  Curletto Sergio                     88 I-Saltrio                  squalifica       -----   (784)    ----
08          65. Rinaldi Claudia                     68 I-Saltrio                   1:00.22,6     17.06,5  (1116)    6.02
02          47. Bianchi Fabrizio, I-Senna Comasco ( 66 Team Lario                    37.56,3      6.46,5   (755)    3.47
03          19. Schiavino Flavio, I-Settimo Torines 62 Alpea Sarmas                  38.19,6      4.15,4   (552)    3.49
04           4. Mottalini Fausto, I-Sondrio         51 2002 Marathon Club            38.25,2      4.19,7   (453)    3.50
03          53. Merlin Giovanni, I-Sumirago (VA)    61 Altetica Casorate             43.44,6      9.40,4   (772)    4.22
03          28. Merlin Massimo, I-Sumirago (VA)     63 Atletica Verbano              39.29,0      5.24,8   (771)    3.56
03         113. Bitto Riccardo, I-Treviglio (BG)    55 Atletica Treviglio            50.32,6     16.28,4   (155)    5.03
08          23. Cozzi Ivana, I-Treviglio (BG)       47 Atletica Treviglio            50.36,2      7.20,1   (990)    5.03
02          63. Creanzi Pierenrico, I-Treviglio (BG 65 Atletica Treviglio            40.02,7      8.52,9   (240)    4.00
02          56. Panzera Alessandro, I-Treviglio (BG 64 Atletica Treviglio            39.03,4      7.53,6   (477)    3.54
03          96. Belloni Paolo                       59 I-Varese                      48.24,6     14.20,4   (704)    4.50
03           1. Zamberletti Gianluigi               63 I-Varese                      34.04,2       -----   (788)    3.24
08          11. Biasolo Nathalie, I-Vedano Olona (V 65 OSA Saronno                   47.00,9      3.44,8   (968)    4.42
07          17. Tundo Silvia M. Federica            75 I-Venegono Superiore (VA)     44.35,3      9.50,4  (1099)    4.27
04          72. Soldi Franco, I-Verbania            45 Marathon Verbania             49.20,7     15.15,2   (570)    4.56

totale 106



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.