(254) 100-km-Lauf Militär-Patrouille

Bieler Lauftage 2003 - (254) 100-km-Lauf Militär-Patrouille

Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. Romania 1                                    7:31.27,3
         3024 Plt Gigea Marian               R-Craiova                 100/MP     7:31.27,2    1.
         3023 MM. Sarosi Iosif               R-Sibiu                   100/MP     7:31.27,3    2.
   2. Espana 1                                     7:47.30,1
         3017 Capitan Colera Lopez Alejandro E-Toledo                  100/MP     7:47.29,7    3.
         3018 Sergeant 1 Zarza Rodriguez Jos E-Toledo                  100/MP     7:47.30,1    4.
   3. Espana 2                                     7:56.16,4
         3019 Lieutnant Aguilera Martin Fran E-Toledo                  100/MP     7:56.16,0    5.
         3020 Caporal Martin Ramos Juan Jose E-Toledo                  100/MP     7:56.16,4    6.
   4. Romania 2                                    8:10.41,3
         3026 MAC Macovei Tudor              R-Cluj-Napoca             100/MP     8:10.41,2    7.
         3025 Plt Sarosi Francisk            R-Sibiu                   100/MP     8:10.41,3    8.
   5. Espana 3                                     8:28.00,0
         3022 Sergeant Peinado Canovas Manue E-Toledo                  100/MP     8:27.59,7    9.
         3021 Sergeant Hernandez Palao Jose  E-Toledo                  100/MP     8:28.00,0   10.
   6. Romania 3                                    9:12.48,0
         3027 Plt Dumitru Florin             R-Prahova                 100/MP     9:12.47,8   11.
         3028 Caporal Costiuc Vasile         R-Suceava                 100/MP     9:12.48,0   12.
   7. Adler                                        9:52.42,5
         3015 Major Ruta Tadeusz             PL-Lodz                   100/MP     9:52.41,7   13.
         3016 Chorazy Miluk Stanislaw        PL-Lubliniec              100/MP     9:52.42,5   14.
   8. Immortal                                    10:42.30,9
         3036 Olt Gordzielik Marian          D-Riemerling              100/MP    10:42.30,8   15.
         3035 Olt Fischer Dan                D-Neubiberg               100/MP    10:42.30,9   16.
   9. RAG Wettkampf Oberbayern                    12:39.52,3
         3051 Lt Gruschek Michael            D-München                 100/MP    12:39.52,3   17.
         3052 HG Balcarczyk Klaus            D-Olching                 100/MP    12:39.52,3   17.
  10. ASSO Reconvilier                            13:48.06,8
         3065 App Mollier Bertrand           Les Brenets               100/MP    13:48.06,7   19.
         3066 Gren Pretat Sebastien          Porrentruy                100/MP    13:48.06,8   20.
  11. Bau 00                                      14:19.37,9
         3032 Olt Wahl Marco                 D-Neubiberg               100/MP    14:19.37,8   21.
         3031 Olt Torno Thomas               D-Neubiberg               100/MP    14:19.37,9   22.
  12. 3 Royal Irish Team 5                        15:09.17,7
         3009 Pte Roleston Norman            GB-BFPO 803               100/MP    15:09.17,4   23.
         3010 Cpl Cummings Nigel             GB-BFPO 803               100/MP    15:09.17,7   24.
  13. 3 Royal Irish Team 2                        16:18.29,5
         3004 Pte Mc Court Darren            GB-BFPO 803               100/MP    16:18.29,5   25.
         3003 Pte Bleakley John              GB-BFPO 803               100/MP    16:18.29,5   25.
  14. UOV St. Gallen                              16:23.54,8
         3084 Sdt Eigenmann Hans-Peter       Frauenfeld                100/MP    16:23.54,5   27.
         3083 Kpl Uhler Roland               St. Gallen                100/MP    16:23.54,8   28.
  15. 3 Royal Irish Team 3                        16:40.26,8
         3005 Sgt Odgers Robert              GB-BFPO 803               100/MP    16:40.26,7   30.
         3006 Pte Sayers Christopher         GB-BFPO 803               100/MP    16:40.26,8   31.
  16. 3 Royal Irish Team 4                        16:40.27,0
         3007 Pte Mc Mullan Jason            GB-BFPO 803               100/MP    16:40.26,6   29.
         3008 LCpl De Groot Joab             GB-BFPO 803               100/MP    16:40.27,0   32.
  17. 3 Royal Irish Team 1                        16:42.02,3
         3002 Pte Nesbitt Clive              GB-BFPO 803               100/MP    16:42.02,0   33.
         3001 C/Sgt Burnett Lawson           GB-BFPO 803               100/MP    16:42.02,3   34.
  18. Hollandmarschgruppe SVMLT                   16:49.33,5
         3048 Stabsadj Ita Regula            Oberstammheim             100/MP    16:49.33,4   35.
         3047 Hptm Schmid Esther             Bürchen                   100/MP    16:49.33,5   36.
  19. Vermesser 99                                16:58.45,5
         3033 Olt Nötzold Hendrik            D-Bad Dürrheim            100/MP    16:58.45,3   37.
         3034 Olt Schulz Thomas Christian    D-Füssen                  100/MP    16:58.45,5   38.
  20. RK Aichach I                                17:05.11,2
         3042 Gefreiter Stegmair Paul        D-Affing                  100/MP    17:05.10,7   39.
         3041 Uffz Jakob Johann              D-Aichach                 100/MP    17:05.11,2   40.
  21. Les Chevrons 1                              17:13.23,3
         3049 Cap Detrey Yvan                Monthey                   100/MP    17:13.22,6   41.
         3050 Cpl Hurni Laurent              Neuchâtel                 100/MP    17:13.23,3   42.
  22. Pussycats                                   18:13.31,4
         3073 Kpl Gerber Marc                Sutz                      100/MP    18:13.30,2   43.
         3074 Sdt Senn Eric                  Sutz                      100/MP    18:13.31,4   44.
  23. Agonie-Team                                 18:14.58,5
         3046 Hfw Neumann Heinrich           D-Obergriesbach           100/MP    18:14.58,4   45.
         3045 Major Huttenberger Ralph       D-Langenselbold           100/MP    18:14.58,5   46.
  24. Hollandmarschgruppe SVMLT 2                 18:19.59,8
         3086 Rekr Bieri Patrick             Lüscherz                  100/MP    18:19.59,8   47.
         3085 Kpl Rieder Heinz               Walperswil                100/MP    18:19.59,8   47.
  25. Lw 1 Fü                                     18:20.52,0
         3060 Olt Schiefer Andrej            D-Annaberg-Buchholz       100/MP    18:20.52,0   49.
         3059 Olt Schmitz Frank              D-Eckental                100/MP    18:20.52,0   49.
  26. Ex Bülacher                                 19:24.02,9
         3029 Adj Uof Busenhart Peter        Freienstein               100/MP    19:24.02,5   51.
         3030 Lt Lindauer Thomas             Arnegg                    100/MP    19:24.02,9   52.
  27. Aschaffenburg                               19:36.20,9
         3037 OTL Braun Werner  Dr           D-Geiselbach              100/MP    19:36.20,5   53.
         3038 OG Fuchsbauer Theo             D-Klingenberg             100/MP    19:36.20,9   54.
  28. Die Irren                                   21:20.22,9
         3079 Rekr Wanner Luc                Bellmund                  100/MP    21:20.19,5   55.
         3080 Rekr Rodel Adrian              Vinelz                    100/MP    21:20.22,9   56.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.