(253) Militär-Patrouille

Bieler Lauftage 2003 - (253) Militär-Patrouille

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦    Gossliwil ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Plt Gigea Marian, R-Craiova         66 Romania 1                   7:31.27,2       -----  (3024)    4.30 ¦  2:52.55    1.¦ 4:15.42    1.¦ 6:04.12    1.¦
    2. MM. Sarosi Iosif, R-Sibiu           68 Romania 1                   7:31.27,3      0.00,1  (3023)    4.30 ¦  2:52.56    2.¦ 4:15.42    2.¦ 6:04.13    2.¦
    3. Capitan Colera Lopez Alejandro, E-T 59 Espana 1                    7:47.29,7     16.02,5  (3017)    4.40 ¦  2:56.26    3.¦ 4:24.08    3.¦ 6:15.30    4.¦
    4. Sergeant 1 Zarza Rodriguez Jose Lui 66 Espana 1                    7:47.30,1     16.02,9  (3018)    4.40 ¦  2:56.26    4.¦ 4:24.08    4.¦ 6:15.30    3.¦
    5. Lieutnant Aguilera Martin Francisco 63 Espana 2                    7:56.16,0     24.48,8  (3019)    4.45 ¦  3:06.13    7.¦ 4:33.44    7.¦ 6:26.01    5.¦
    6. Caporal Martin Ramos Juan Jose, E-T 64 Espana 2                    7:56.16,4     24.49,2  (3020)    4.45 ¦  3:06.13    8.¦ 4:33.45    8.¦ 6:26.01    5.¦
    7. MAC Macovei Tudor, R-Cluj-Napoca    69 Romania 2                   8:10.41,2     39.14,0  (3026)    4.54 ¦  3:00.37    6.¦ 4:31.46    6.¦ 6:32.37    7.¦
    8. Plt Sarosi Francisk, R-Sibiu        ?? Romania 2                   8:10.41,3     39.14,1  (3025)    4.54 ¦  3:00.31    5.¦ 4:31.46    5.¦ 6:32.37    8.¦
    9. Sergeant Peinado Canovas Manuel, E- 71 Espana 3                    8:27.59,7     56.32,5  (3022)    5.04 ¦  3:18.51   10.¦ 4:53.05    9.¦ 6:51.47   10.¦
   10. Sergeant Hernandez Palao Jose Luis, 68 Espana 3                    8:28.00,0     56.32,8  (3021)    5.04 ¦  3:18.51    9.¦ 4:53.05    9.¦ 6:51.47    9.¦
   11. Plt Dumitru Florin, R-Prahova       74 Romania 3                   9:12.47,8   1:41.20,6  (3027)    5.31 ¦  3:20.33   11.¦ 4:59.55   12.¦ 7:08.38   11.¦
   12. Caporal Costiuc Vasile, R-Suceava   70 Romania 3                   9:12.48,0   1:41.20,8  (3028)    5.31 ¦  3:20.33   11.¦ 4:59.55   11.¦ 7:08.39   12.¦
   13. Major Ruta Tadeusz, PL-Lodz         50 Adler                       9:52.41,7   2:21.14,5  (3015)    5.55 ¦  3:24.36   13.¦ 5:18.09   14.¦ 7:54.38   13.¦
   14. Chorazy Miluk Stanislaw, PL-Lublini 62 Adler                       9:52.42,5   2:21.15,3  (3016)    5.55 ¦  3:24.36   14.¦ 5:18.09   13.¦ 7:54.38   14.¦
   15. Olt Gordzielik Marian, D-Riemerling 77 Immortal                   10:42.30,8   3:11.03,6  (3036)    6.25 ¦  3:50.22   15.¦ 5:48.08   15.¦ 8:29.40   15.¦
   16. Olt Fischer Dan, D-Neubiberg        77 Immortal                   10:42.30,9   3:11.03,7  (3035)    6.25 ¦  3:50.22   16.¦ 5:48.09   16.¦ 8:29.40   16.¦
   17. HG Balcarczyk Klaus, D-Olching      69 RAG Wettkampf Oberbayern   12:39.52,3   5:08.25,1  (3052)    7.35 ¦  4:23.17   17.¦ 6:56.15   18.¦ 9:46.24   17.¦
   17. Lt Gruschek Michael, D-München      69 RAG Wettkampf Oberbayern   12:39.52,3   5:08.25,1  (3051)    7.35 ¦  4:23.18   18.¦ 6:47.12   17.¦ 9:46.24   18.¦
   19. App Mollier Bertrand, Les Brenets   68 ASSO Reconvilier           13:48.06,7   6:16.39,5  (3065)    8.16 ¦  5:11.41   27.¦ 7:37.18   25.¦10:49.42   19.¦
   20. Gren Pretat Sebastien, Porrentruy   74 ASSO Reconvilier           13:48.06,8   6:16.39,6  (3066)    8.16 ¦  5:11.42   28.¦ 7:37.18   26.¦10:49.46   20.¦
   21. Olt Wahl Marco, D-Neubiberg         77 Bau 00                     14:19.37,8   6:48.10,6  (3032)    8.35 ¦  4:52.16   23.¦ 7:27.37   23.¦10:57.48   22.¦
   22. Olt Torno Thomas, D-Neubiberg       79 Bau 00                     14:19.37,9   6:48.10,7  (3031)    8.35 ¦  4:52.16   24.¦ 7:27.37   24.¦10:57.48   23.¦
   23. Pte Roleston Norman, GB-BFPO 803    70 3 Royal Irish Team 5       15:09.17,4   7:37.50,2  (3009)    9.05 ¦  4:30.21   20.¦ 7:18.03   22.¦11:29.19   26.¦
   24. Cpl Cummings Nigel, GB-BFPO 803     67 3 Royal Irish Team 5       15:09.17,7   7:37.50,5  (3010)    9.05 ¦  4:30.21   19.¦ 7:18.03   21.¦11:29.19   25.¦
   25. Pte Bleakley John, GB-BFPO 803      70 3 Royal Irish Team 2       16:18.29,5   8:47.02,3  (3003)    9.47 ¦  4:32.28   21.¦ 7:10.19   20.¦13:09.01   37.¦
   25. Pte Mc Court Darren, GB-BFPO 803    78 3 Royal Irish Team 2       16:18.29,5   8:47.02,3  (3004)    9.47 ¦  4:32.28   21.¦ 7:10.18   19.¦10:54.14   21.¦
   27. Sdt Eigenmann Hans-Peter, Frauenfel 42 UOV St. Gallen             16:23.54,5   8:52.27,3  (3084)    9.50 ¦  4:57.58   25.¦ 7:53.28   28.¦12:00.36   27.¦
   28. Kpl Uhler Roland, St. Gallen        66 UOV St. Gallen             16:23.54,8   8:52.27,6  (3083)    9.50 ¦  5:01.50   26.¦ 8:06.58   29.¦12:24.02   28.¦
   29. Pte Mc Mullan Jason, GB-BFPO 803    75 3 Royal Irish Team 4       16:40.26,6   9:08.59,4  (3007)   10.00 ¦  5:18.12   32.¦ 8:09.18   32.¦12:53.11   31.¦
   30. Sgt Odgers Robert, GB-BFPO 803      72 3 Royal Irish Team 3       16:40.26,7   9:08.59,5  (3005)   10.00 ¦  5:18.11   30.¦ 8:09.16   30.¦12:52.43   29.¦
   31. Pte Sayers Christopher, GB-BFPO 803 65 3 Royal Irish Team 3       16:40.26,8   9:08.59,6  (3006)   10.00 ¦  5:18.13   33.¦ 8:09.18   33.¦12:52.44   30.¦
   32. LCpl De Groot Joab, GB-BFPO 803     73 3 Royal Irish Team 4       16:40.27,0   9:08.59,8  (3008)   10.00 ¦  5:18.12   31.¦ 8:09.16   31.¦12:53.12   32.¦
   33. Pte Nesbitt Clive, GB-BFPO 803      63 3 Royal Irish Team 1       16:42.02,0   9:10.34,8  (3002)   10.01 ¦  5:30.43   35.¦ 8:41.34   35.¦13:04.08   36.¦
   34. C/Sgt Burnett Lawson, GB-BFPO 803   59 3 Royal Irish Team 1       16:42.02,3   9:10.35,1  (3001)   10.01 ¦  5:30.43   34.¦ 8:41.33   34.¦13:04.08   35.¦
   35. Stabsadj Ita Regula, Oberstammheim  62 Hollandmarschgruppe SVMLT  16:49.33,4   9:18.06,2  (3048)   10.05 ¦  6:00.11   43.¦ 8:50.20   38.¦13:03.30   33.¦
   36. Hptm Schmid Esther, Bürchen         63 Hollandmarschgruppe SVMLT  16:49.33,5   9:18.06,3  (3047)   10.05 ¦  6:00.12   44.¦ 8:50.20   38.¦13:03.31   34.¦
   37. Olt Nötzold Hendrik, D-Bad Dürrheim 77 Vermesser 99               16:58.45,3   9:27.18,1  (3033)   10.11 ¦  5:31.43   36.¦ 8:41.34   36.¦13:12.41   38.¦
   38. Olt Schulz Thomas Christian, D-Füss 76 Vermesser 99               16:58.45,5   9:27.18,3  (3034)   10.11 ¦  5:31.43   37.¦ 8:41.35   37.¦13:12.42   39.¦
   39. Gefreiter Stegmair Paul, D-Affing   52 RK Aichach I               17:05.10,7   9:33.43,5  (3042)   10.15 ¦  5:13.18   29.¦ 7:53.07   27.¦11:23.29   24.¦
   40. Uffz Jakob Johann, D-Aichach        42 RK Aichach I               17:05.11,2   9:33.44,0  (3041)   10.15 ¦  5:53.51   42.¦ 9:39.19   46.¦13:45.38   42.¦
   41. Cap Detrey Yvan, Monthey            65 Les Chevrons 1             17:13.22,6   9:41.55,4  (3049)   10.20 ¦  5:50.05   41.¦ 9:08.43   41.¦13:43.04   41.¦
   42. Cpl Hurni Laurent, Neuchâtel        59 Les Chevrons 1             17:13.23,3   9:41.56,1  (3050)   10.20 ¦  5:50.05   40.¦ 9:08.43   40.¦13:43.01   40.¦
   43. Kpl Gerber Marc, Sutz               82 Pussycats                  18:13.30,2  10:42.03,0  (3073)   10.56 ¦  6:06.52   45.¦ 9:23.55   45.¦14:16.23   47.¦
   44. Sdt Senn Eric, Sutz                 80 Pussycats                  18:13.31,4  10:42.04,2  (3074)   10.56 ¦  6:06.55   46.¦ 9:23.53   44.¦14:16.25   48.¦
   45. Hfw Neumann Heinrich, D-Obergriesba ?? Agonie-Team                18:14.58,4  10:43.31,2  (3046)   10.56 ¦  6:17.31   47.¦ 9:42.34   47.¦14:08.41   44.¦
   46. Major Huttenberger Ralph, D-Langens 63 Agonie-Team                18:14.58,5  10:43.31,3  (3045)   10.56 ¦  6:17.31   47.¦ 9:42.35   48.¦14:08.41   43.¦
   47. Rekr Bieri Patrick, Lüscherz        82 Hollandmarschgruppe SVMLT  18:19.59,8  10:48.32,6  (3086)   10.59 ¦  6:40.25   54.¦ 9:58.22   50.¦14:38.41   50.¦
   47. Kpl Rieder Heinz, Walperswil        69 Hollandmarschgruppe SVMLT  18:19.59,8  10:48.32,6  (3085)   10.59 ¦  6:40.16   53.¦ 9:58.21   49.¦14:35.51   49.¦
   49. Olt Schiefer Andrej, D-Annaberg-Buc 76 Lw 1 Fü                    18:20.52,0  10:49.24,8  (3060)   11.00 ¦  5:33.04   38.¦ 9:18.55   42.¦14:14.19   45.¦
   49. Olt Schmitz Frank, D-Eckental       76 Lw 1 Fü                    18:20.52,0  10:49.24,8  (3059)   11.00 ¦  5:33.04   39.¦ 9:18.56   43.¦14:14.19   46.¦
   51. Adj Uof Busenhart Peter, Freienstei 70 Ex Bülacher                19:24.02,5  11:52.35,3  (3029)   11.38 ¦  6:23.08   51.¦10:34.40   53.¦15:14.11   53.¦
   52. Lt Lindauer Thomas, Arnegg          82 Ex Bülacher                19:24.02,9  11:52.35,7  (3030)   11.38 ¦  6:23.08   52.¦10:34.40   54.¦15:14.20   54.¦
   53. OTL Braun Werner  Dr, D-Geiselbach  59 Aschaffenburg              19:36.20,5  12:04.53,3  (3037)   11.45 ¦  6:20.56   50.¦10:06.31   52.¦15:12.39   51.¦
   54. OG Fuchsbauer Theo, D-Klingenberg   55 Aschaffenburg              19:36.20,9  12:04.53,7  (3038)   11.45 ¦  6:20.55   49.¦10:06.30   51.¦15:12.40   52.¦
   55. Rekr Wanner Luc, Bellmund           83 Die Irren                  21:20.19,5  13:48.52,3  (3079)   12.48 ¦  6:56.13   55.¦11:39.35   56.¦17:28.37   56.¦
   56. Rekr Rodel Adrian, Vinelz           83 Die Irren                  21:20.22,9  13:48.55,7  (3080)   12.48 ¦  6:56.15   56.¦11:39.34   55.¦17:28.37   55.¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.