3. Teilstrecke Herren

Bieler Lauftage 2003 - 3. Teilstrecke Herren

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦       1. Teil ¦      2. Teil ¦      3. Teil ¦      4. Teil ¦
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Hofer Bruno                         76 Fraubrunnen                 7:08.45,1       -----    (55)  TS3/M20  1.     5.12 ¦  3:19.25    3.¦ 4:57.35    1.¦ 7:08.45    1.¦    ----  ----¦
    2. Schreiber Jörg                      63 D-Muenchen                  8:00.05,1     51.20,0    (40)  TS3/M40  1.     5.50 ¦  3:18.31    1.¦ 5:09.33    2.¦ 8:00.05    2.¦    ----  ----¦
    3. Burkhalter Reto                     75 Hägendorf                   8:08.30,5     59.45,4  (2060)  TS3/M20  2.     5.56 ¦  3:30.34    4.¦ 5:30.37    4.¦ 8:08.30    3.¦    ----  ----¦
    4. Schrodi Aribert                     62 D-Schwäbisch Gmünd          8:16.12,5   1:07.27,4  (1799)  TS3/M40  2.     6.02 ¦  3:19.12    2.¦ 5:20.40    3.¦ 8:16.12    4.¦    ----  ----¦
    5. Vietense Jürgen                     45 D-Meßstetten                9:44.44,5   2:35.59,4  (1855)  TS3/M55  1.     7.06 ¦  4:23.31    9.¦ 6:36.06    7.¦ 9:44.44    5.¦    ----  ----¦
    6. Bien Notker                         66 D-Lörrach                   9:56.47,1   2:48.02,0  (1910)  TS3/M35  1.     7.15 ¦  4:19.48    7.¦ 6:39.32    8.¦ 9:56.47    6.¦    ----  ----¦
    7. Karli Philippe                      78 Zuchwil                     9:58.17,0   2:49.31,9  (1106)  TS3/M20  3.     7.16 ¦  4:07.58    6.¦ 6:28.45    5.¦ 9:58.17    7.¦    ----  ----¦
    8. Saladin David                       82 Amriswil                   10:24.53,4   3:16.08,3  (1209)  TS3/M20  4.     7.36 ¦  3:58.21    5.¦ 6:34.35    6.¦10:24.53    8.¦    ----  ----¦
    9. Wildi Hubertus                      52 D-Lörrach                  10:38.50,5   3:30.05,4  (1918)  TS3/M50  1.     7.46 ¦  4:42.21   11.¦ 7:10.00    9.¦10:38.50    9.¦    ----  ----¦
   10. Schneider Ruedi                     44 Malters                    10:46.28,8   3:37.43,7  (1784)  TS3/M55  2.     7.51 ¦  4:51.28   15.¦ 7:28.50   13.¦10:46.28   10.¦    ----  ----¦
   11. Dr. Bethke Klaus                    61 NL-Almelo 7607 JT          10:51.28,3   3:42.43,2  (1550)  TS3/M40  3.     7.55 ¦  5:08.59   18.¦ 7:29.56   14.¦10:51.28   11.¦    ----  ----¦
   12. Stähli Werner                       48 Aarau                      11:03.28,3   3:54.43,2   (299)  TS3/M55  3.     8.04 ¦  4:22.03    8.¦ 7:15.37   10.¦11:03.28   12.¦    ----  ----¦
   13. Schwabe Wolfgang                    54 D-Nordstemmen              11:12.49,4   4:04.04,3  (1231)  TS3/M45  1.     8.11 ¦  4:48.33   14.¦ 7:18.21   11.¦11:12.49   13.¦    ----  ----¦
   14. Zach Wolfgang                       64 D-Heidelberg               11:34.04,8   4:25.19,7  (1832)  TS3/M35  2.     8.26 ¦  4:53.39   16.¦ 7:38.33   15.¦11:34.04   14.¦    ----  ----¦
   15. Spieß Karsten                       67 D-Dossenheim               11:36.36,9   4:27.51,8  (1104)  TS3/M35  3.     8.28 ¦  4:46.46   12.¦ 7:24.40   12.¦11:36.36   15.¦    ----  ----¦
   16. Signer Roland                       48 Glattbrugg                 11:39.44,6   4:30.59,5  (1192)  TS3/M55  4.     8.30 ¦  5:10.01   19.¦ 8:03.05   18.¦11:39.44   16.¦    ----  ----¦
   17. Genty Bernard                       47 F-Voreppe                  11:44.25,0   4:35.39,9  (1441)  TS3/M55  5.     8.34 ¦  5:11.38   20.¦ 7:55.34   17.¦11:44.25   17.¦    ----  ----¦
   18. Dakowski Guido                      68 D-Langenfeld               11:54.35,6   4:45.50,5  (1076)  TS3/M35  4.     8.41 ¦  5:01.41   17.¦ 7:50.56   16.¦11:54.35   18.¦    ----  ----¦
   19. Rünzi Romeo                         64 Schwadernau                12:33.58,1   5:25.13,0  (1739)  TS3/M35  5.     9.10 ¦  5:15.12   21.¦ 8:21.41   21.¦12:33.58   19.¦    ----  ----¦
   20. Kieser René                         61 Glattbrugg                 12:42.02,1   5:33.17,0  (1961)  TS3/M40  4.     9.16 ¦  5:27.16   23.¦ 8:20.50   20.¦12:42.02   20.¦    ----  ----¦
   21. Neuhaus Sully                       75 Courtedoux                 13:17.41,3   6:08.56,2  (1640)  TS3/M20  5.     9.42 ¦  4:47.35   13.¦ 8:09.34   19.¦13:17.41   21.¦    ----  ----¦
   22. Reinhardt Stefan                    70 D-Ansbach                  13:31.22,9   6:22.37,8  (1870)  TS3/M30  1.     9.52 ¦  6:19.07   30.¦ 9:19.13   27.¦13:31.22   22.¦    ----  ----¦
   23. Rentsch Christian                   ?? Thunstetten                13:46.39,5   6:37.54,4  (1498)  TS3/MJ   1.    10.03 ¦  6:09.52   29.¦ 9:17.45   26.¦13:46.39   23.¦    ----  ----¦
   24. Zeller Markus                       61 Birmensdorf ZH             13:55.10,7   6:46.25,6  (1960)  TS3/M40  5.    10.09 ¦  5:38.04   25.¦ 8:56.36   24.¦13:55.10   24.¦    ----  ----¦
   25. Krämer Manfred                      56 D-Lampertheim              13:55.52,5   6:47.07,4  (1761)  TS3/M45  2.    10.10 ¦  5:15.31   22.¦ 8:50.03   23.¦13:55.52   25.¦    ----  ----¦
   26. Liechti Matthias                    80 Rümlingen                  14:12.45,7   7:04.00,6   (546)  TS3/M20  6.    10.22 ¦  5:37.25   24.¦ 9:06.17   25.¦14:12.45   26.¦    ----  ----¦
   27. Kpl Schütz Hanspeter                67 Rüti b. Büren              14:30.27,5   7:21.42,4  (1172)  TS3/M35  6.    10.35 ¦  4:28.18   10.¦ 8:32.38   22.¦14:30.27   27.¦    ----  ----¦
   28. Girard Martin                       53 Kleindöttingen             14:59.33,7   7:50.48,6  (1320)  TS3/M50  2.    10.56 ¦  6:04.14   27.¦ 9:34.30   29.¦14:59.33   28.¦    ----  ----¦
   29. Kaufmann Markus                     70 Zofingen                   15:02.32,5   7:53.47,4  (2118)  TS3/M30  2.    10.58 ¦  6:39.47   35.¦10:06.40   30.¦15:02.32   29.¦    ----  ----¦
   30. Kaufmann Theo                       47 Zofingen                   15:02.39,4   7:53.54,3  (2116)  TS3/M55  6.    10.58 ¦  6:39.48   36.¦10:06.44   31.¦15:02.39   30.¦    ----  ----¦
   31. Oblt Sievi Flurin                   77 Zürich                     15:06.10,1   7:57.25,0  (3067)  TS3/M20  7.    11.01 ¦  5:53.38   26.¦ 9:30.45   28.¦15:06.10   31.¦    ----  ----¦
   32. Kohlke Dietmar                      50 D-Duisburg                 15:27.10,9   8:18.25,8  (1355)  TS3/M50  3.    11.16 ¦  6:36.56   32.¦10:21.14   33.¦15:27.10   32.¦    ----  ----¦
   33. Burkard Erwin                       36 D-Duisburg                 15:36.28,7   8:27.43,6  (1729)  TS3/M65  1.    11.23 ¦  6:44.10   37.¦10:19.05   32.¦15:36.28   33.¦    ----  ----¦
   34. Haener Marcel                       54 Aesch BL                   16:24.21,3   9:15.36,2  (1502)  TS3/M45  3.    11.58 ¦  6:37.00   34.¦10:34.42   35.¦16:24.21   34.¦    ----  ----¦
   35. Holliger Christoph                  69 Biel/Bienne                16:34.15,9   9:25.30,8   (183)  TS3/M30  3.    12.05 ¦  6:36.57   33.¦10:50.06   36.¦16:34.15   35.¦    ----  ----¦
   36. Setschi Karl                        61 Sursee                     16:59.27,2   9:50.42,1  (1102)  TS3/M40  6.    12.24 ¦  6:05.29   28.¦10:54.20   37.¦16:59.27   36.¦    ----  ----¦
   37. Rouiller Alain                      65 Echallens                  17:22.17,8  10:13.32,7   (411)  TS3/M35  7.    12.40 ¦  6:19.38   31.¦10:30.06   34.¦17:22.17   37.¦    ----  ----¦
   38. Mulej Anton                         32 SLO-Celje                  18:06.38,6  10:57.53,5  (1819)  TS3/M70  1.    13.13 ¦  7:44.27   38.¦12:09.17   38.¦18:06.38   38.¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.