2. Teilstrecke Frauen

Bieler Lauftage 2003 - 2. Teilstrecke Frauen

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦    Gossliwil ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Walker Hilary                       53 GB-London SW7 1NZ           5:57.52,9       -----   (711)  TS2/W50  1.     6.04 ¦  3:47.54    1.¦ 5:57.52    1.¦    ----  ----¦
    2. Seifert Patricia                    67 Lausanne                    6:32.28,8     34.35,9   (724)  TS2/W35  1.     6.39 ¦  4:10.41    2.¦ 6:32.28    2.¦    ----  ----¦
    3. Reindorf Petra                      60 D-Lübeck                    6:34.37,1     36.44,2   (717)  TS2/W40  1.     6.41 ¦  4:20.42    3.¦ 6:34.37    3.¦    ----  ----¦
    4. Frauchiger Evelyne                  42 Meyrin                      6:59.45,3   1:01.52,4   (753)  TS2/W60  1.     7.07 ¦  4:30.21    5.¦ 6:59.45    4.¦    ----  ----¦
    5. Hochdörffer Anja                    69 D-Landau                    7:10.28,1   1:12.35,2  (2514)  TS2/W30  1.     7.18 ¦  4:38.07    6.¦ 7:10.28    5.¦    ----  ----¦
    6. Ludäscher Margrit                   55 Arth                        7:13.48,1   1:15.55,2  (2649)  TS2/W45  1.     7.21 ¦  4:29.54    4.¦ 7:13.48    6.¦    ----  ----¦
    7. Gaberthül Iris                      57 Strengelbach                7:30.57,7   1:33.04,8   (722)  TS2/W45  2.     7.39 ¦  4:46.24    8.¦ 7:30.57    7.¦    ----  ----¦
    8. Rueede Barbara                      61 Würenlingen                 7:32.48,9   1:34.56,0  (2651)  TS2/W40  2.     7.41 ¦  4:53.22   11.¦ 7:32.48    8.¦    ----  ----¦
    9. Struller Gerlinde                   62 D-Heideck                   7:47.56,6   1:50.03,7   (826)  TS2/W40  3.     7.56 ¦  4:53.10   10.¦ 7:47.56    9.¦    ----  ----¦
   10. Schwab Monika                       66 Buch                        7:50.05,7   1:52.12,8  (2579)  TS2/W35  2.     7.58 ¦  4:43.47    7.¦ 7:50.05   10.¦    ----  ----¦
   11. Vogel Ursula                        44 D-Altena                    8:14.22,8   2:16.29,9   (805)  TS2/W55  1.     8.23 ¦  5:10.18   14.¦ 8:14.22   11.¦    ----  ----¦
   12. Gebauer-Funke Gerda                 51 D-Essen                     8:16.30,1   2:18.37,2   (779)  TS2/W50  2.     8.25 ¦  5:19.40   16.¦ 8:16.30   12.¦    ----  ----¦
   13. Ott Cordula                         60 D-Rodgau                    8:18.06,6   2:20.13,7   (818)  TS2/W40  4.     8.27 ¦  4:55.26   12.¦ 8:18.06   13.¦    ----  ----¦
   14. Ruf Anna                            53 Oberrieden                  8:18.06,7   2:20.13,8  (2616)  TS2/W50  3.     8.27 ¦  5:07.52   13.¦ 8:18.06   14.¦    ----  ----¦
   15. Schneider Brigitte                  52 D-Sulzbach                  8:24.39,8   2:26.46,9   (738)  TS2/W50  4.     8.34 ¦  5:19.24   15.¦ 8:24.39   15.¦    ----  ----¦
   16. Barone Viveka                       82 Dietlikon                   8:33.19,1   2:35.26,2  (2583)  TS2/W20  1.     8.42 ¦  4:50.45    9.¦ 8:33.19   16.¦    ----  ----¦
   17. Richter Beate                       59 D-Leinfelden-Echterdingen   8:46.40,7   2:48.47,8   (756)  TS2/W40  5.     8.56 ¦  5:40.31   18.¦ 8:46.40   17.¦    ----  ----¦
   18. Lötscher Margrit                    48 Eptingen                    8:53.36,5   2:55.43,6  (2574)  TS2/W55  2.     9.03 ¦  5:44.38   19.¦ 8:53.36   18.¦    ----  ----¦
   19. Wicki Christine                     65 Sursee                      8:59.56,3   3:02.03,4  (2536)  TS2/W35  3.     9.10 ¦  5:29.45   17.¦ 8:59.56   19.¦    ----  ----¦
   20. Allemann Sarah                      ?? Kronbühl                   10:33.06,5   4:35.13,6  (2595)  TS2/WJ   1.    10.44 ¦  6:28.41   22.¦10:33.06   20.¦    ----  ----¦
   21. Jenni Emmi                          52 Schwarzenburg              10:43.51,3   4:45.58,4  (2630)  TS2/W50  5.    10.55 ¦  5:53.35   20.¦10:43.51   21.¦    ----  ----¦
   22. Hamburger Elisabeth                 56 Romanshorn                 10:58.11,3   5:00.18,4  (2602)  TS2/W45  3.    11.10 ¦  6:17.51   21.¦10:58.11   22.¦    ----  ----¦
   23. Reusser Dominique                   67 Lausanne                   11:15.01,7   5:17.08,8  (2646)  TS2/W35  4.    11.27 ¦  6:56.53   24.¦11:15.01   23.¦    ----  ----¦
   24. Boteff Gabriella                    43 Niederwangen BE            11:33.45,7   5:35.52,8  (2593)  TS2/W60  2.    11.46 ¦  7:20.42   26.¦11:33.45   24.¦    ----  ----¦
   25. Greif Sonja                         64 D-Frankfurt                11:47.31,7   5:49.38,8   (710)  TS2/W35  5.    12.00 ¦  7:30.16   27.¦11:47.31   25.¦    ----  ----¦
   26. Sumi Priska                         75 Frinvillier                11:50.13,5   5:52.20,6   (767)  TS2/W20  2.    12.03 ¦  6:53.51   23.¦11:50.13   26.¦    ----  ----¦
   27. Baume Nancy                         76 Les Reussilles             12:07.23,6   6:09.30,7  (2596)  TS2/W20  3.    12.20 ¦  7:14.23   25.¦12:07.23   27.¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.