(135) 1. Teilstrecke M40

Bieler Lauftage 2003 - (135) 1. Teilstrecke M40

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦    Gossliwil ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Zenklusen Daniel                    60 Allschwil                   2:56.42,5       -----  (1994)  TS1      4.     4.34 ¦  2:56.42    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    2. Geissbühler Fritz                   61 Lauperswil                  2:57.43,5      1.01,0  (2063)  TS1      5.     4.36 ¦  2:57.43    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    3. Althaus Rolf                        62 Arlesheim                   2:58.31,5      1.49,0  (1489)  TS1      6.     4.37 ¦  2:58.31    3.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    4. Brönnimann Daniel                   62 Rothenfluh                  3:02.13,8      5.31,3    (75)  TS1      7.     4.43 ¦  3:02.13    4.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    5. Grosser Steffen                     63 D-Johanngeorgenstadt        3:02.23,1      5.40,6  (1942)  TS1      8.     4.43 ¦  3:02.23    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    6. Gygax Res                           59 Muri b. Bern                3:48.42,2     51.59,7  (1416)  TS1      23.    5.55 ¦  3:48.42    6.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    7. Druey Michel                        59 Chernex                     3:52.21,0     55.38,5  (1849)  TS1      24.    6.01 ¦  3:52.21    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    8. Eggenschwiler Ruedi                 61 Welschenrohr                3:58.58,4   1:02.15,9    (79)  TS1      31.    6.11 ¦  3:58.58    8.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    9. Fausch Jörg                         63 Frauenfeld                  4:07.56,4   1:11.13,9   (289)  TS1      41.    6.25 ¦  4:07.56    9.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   10. Hofmann Hubert                      62 Oberburg                    4:08.24,5   1:11.42,0  (2140)  TS1      43.    6.26 ¦  4:08.24   10.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   11. Schönfeld Frank                     63 Buchrain                    4:10.36,9   1:13.54,4  (1634)  TS1      46.    6.29 ¦  4:10.36   11.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   12. Sager Jörg                          63 D-Plattling                 4:11.30,5   1:14.48,0   (343)  TS1      47.    6.30 ¦  4:11.30   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   13. Kohler Daniel                       62 Bottmingen                  4:21.25,0   1:24.42,5  (1532)  TS1      60.    6.46 ¦  4:21.25   13.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   14. Hirschi Daniel                      63 Bern                        4:24.12,8   1:27.30,3  (2036)  TS1      63.    6.50 ¦  4:24.12   14.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   15. Elschker Frank                      63 D-Orbis                     4:29.11,7   1:32.29,2  (1764)  TS1      69.    6.58 ¦  4:29.11   15.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   16. Dutli Peter                         61 Bäretswil                   4:32.32,3   1:35.49,8   (369)  TS1      71.    7.03 ¦  4:32.32   16.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   17. Bührer Beat                         59 Berikon                     4:35.32,6   1:38.50,1  (1931)  TS1      73.    7.08 ¦  4:35.32   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   18. Schnyder Stephan                    63 Oberbipp                    4:41.16,7   1:44.34,2   (484)  TS1      79.    7.17 ¦  4:41.16   18.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   19. von Dach Beat                       63 Bützberg                    4:42.11,9   1:45.29,4   (254)  TS1      80.    7.18 ¦  4:42.11   19.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   20. Michelberger Andreas                61 D-Karlsruhe                 4:51.35,1   1:54.52,6   (512)  TS1      89.    7.33 ¦  4:51.35   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   21. Lehmann Kurt                        61 Männedorf                   5:13.28,9   2:16.46,4  (1364)  TS1      109.   8.07 ¦  5:13.28   21.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   22. Fiorot Fabio                        62 D-Weil am Rhein             5:38.16,4   2:41.33,9  (1947)  TS1      124.   8.45 ¦  5:38.16   22.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   23. Ott Stefan                          63 D-Rodgau                    5:42.27,5   2:45.45,0  (1282)  TS1      126.   8.52 ¦  5:42.27   23.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   24. Erwin Dennis Jack                   62 D-Kottweiler-Schwanden      6:23.01,8   3:26.19,3   (157)  TS1      145.   9.55 ¦  6:23.01   24.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   25. Gröbli Ueli                         61 Lupsingen                   6:43.24,1   3:46.41,6   (419)  TS1      149.  10.27 ¦  6:43.24   25.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   26. Ryser Thomas                        61 Zofingen                    6:47.35,9   3:50.53,4  (2117)  TS1      152.  10.33 ¦  6:47.35   26.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   27. Toth Peter                          63 Hettiswil                   6:49.45,0   3:53.02,5  (2028)  TS1      156.  10.36 ¦  6:49.45   27.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   28. Romer Markus                        63 Rüti ZH                     7:17.11,9   4:20.29,4  (1418)  TS1      165.  11.19 ¦  7:17.11   28.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   29. Blanc Philippe                      62 Epalinges                   7:20.56,6   4:24.14,1  (2085)  TS1      166.  11.25 ¦  7:20.56   29.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   30. Fischer Andreas                     62 Epalinges                   7:32.51,1   4:36.08,6  (2086)  TS1      170.  11.43 ¦  7:32.51   30.¦    ----  ----¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.