(132) 1. Teilstrecke M20

Bieler Lauftage 2003 - (132) 1. Teilstrecke M20

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦    Gossliwil ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Küng Mathias                        78 Aristau                     3:41.25,2       -----  (1804)  TS1      17.    5.44 ¦  3:41.25    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    2. Hofer Dominik                       78 Trimbach                    3:53.19,9     11.54,7  (2055)  TS1      26.    6.02 ¦  3:53.19    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    3. Berther Simon                       79 Rueras                      4:03.57,1     22.31,9  (1469)  TS1      34.    6.19 ¦  4:03.57    3.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    4. Horst Thomas                        75 Genève                      4:04.14,0     22.48,8  (1996)  TS1      35.    6.19 ¦  4:04.14    4.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    5. Wyss Patrick                        79 Zuchwil                     4:13.17,2     31.52,0  (1120)  TS1      49.    6.33 ¦  4:13.17    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    6. Wolf Martin                         83 D-Dresden                   4:45.18,2   1:03.53,0  (1093)  TS1      82.    7.23 ¦  4:45.18    6.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    7. Schenk Peter                        77 Gossliwil                   4:47.13,4   1:05.48,2   (509)  TS1      84.    7.26 ¦  4:47.13    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    8. Spichiger Roland                    77 Biberist                    4:48.52,9   1:07.27,7  (1742)  TS1      86.    7.29 ¦  4:48.52    8.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    9. Schluchter Christoph                79 Kehrsatz                    4:49.21,9   1:07.56,7  (1619)  TS1      87.    7.29 ¦  4:49.21    9.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   10. Pfeiffer Marko                      74 D-Gersdorf                  5:08.36,1   1:27.10,9  (1039)  TS1      100.   7.59 ¦  5:08.36   10.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   11. Leu Raymond                         78 Dällikon                    5:11.16,4   1:29.51,2  (1968)  TS1      104.   8.03 ¦  5:11.16   11.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   12. Tominc Denis                        80 SLO-Podgrad                 5:12.55,3   1:31.30,1  (1820)  TS1      107.   8.06 ¦  5:12.55   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   13. Knific Janez-Klemen                 78 SLO-Preddvor                5:16.24,8   1:34.59,6  (1806)  TS1      111.   8.11 ¦  5:16.24   13.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   14. Bringold Pascal                     82 Luterbach                   5:20.08,8   1:38.43,6  (2020)  TS1      116.   8.17 ¦  5:20.08   14.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   15. Stocker Bruce                       81 Bern                        5:20.10,1   1:38.44,9  (2022)  TS1      117.   8.17 ¦  5:20.10   15.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   16. Utzinger Roger                      80 Bachenbülach                5:26.13,5   1:44.48,3  (1955)  TS1      119.   8.27 ¦  5:26.13   16.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   17. Cardis Roland                       75 Montcherand                 5:44.22,7   2:02.57,5  (1576)  TS1      127.   8.55 ¦  5:44.22   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   18. Reber Marcel                        75 Aeschi b. Spiez             5:50.04,3   2:08.39,1  (1617)  TS1      130.   9.04 ¦  5:50.04   18.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   19. Lorenz Mario                        76 D-Wilkau-Hasslau            5:52.11,0   2:10.45,8  (1511)  TS1      131.   9.07 ¦  5:52.11   19.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   20. Kilchenmann Pierre                  77 Pensier                     5:53.39,3   2:12.14,1  (2064)  TS1      132.   9.09 ¦  5:53.39   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   21. Dürr Martin                         75 Rapperswil SG               6:02.40,1   2:21.14,9  (1432)  TS1      135.   9.23 ¦  6:02.40   21.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   22. Fridelance Yves                     79 Safnern                     6:06.30,5   2:25.05,3  (1998)  TS1      136.   9.29 ¦  6:06.30   22.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   23. Brun Michel                         76 Malleray-Bévilard           6:12.17,1   2:30.51,9   (194)  TS1      139.   9.38 ¦  6:12.17   23.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   24. Weber Thomas                        74 Embrach                     6:46.39,4   3:05.14,2  (1744)  TS1      150.  10.32 ¦  6:46.39   24.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   25. Deschamps Dominique                 83 Biel/Bienne                 6:48.05,9   3:06.40,7  (1757)  TS1      154.  10.34 ¦  6:48.05   25.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   26. Stuffz Stoklas Martin               80 D-Berlin                    6:52.15,1   3:10.49,9  (3014)  TS1      157.  10.40 ¦  6:52.15   26.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   27. Staub Philipp                       79 Flüh                        7:22.47,8   3:41.22,6   (498)  TS1      167.  11.28 ¦  7:22.47   27.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   28. Staub Roger                         77 Röschenz                    7:24.01,5   3:42.36,3  (1712)  TS1      168.  11.30 ¦  7:24.01   28.¦    ----  ----¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.