(120) 100-km-Lauf W45

Bieler Lauftage 2003 - (120) 100-km-Lauf W45

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦    Gossliwil ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Aeschlimann Heidi                   56 Gippingen                   8:59.09,5       -----   (703)  100      4.     5.23 ¦  3:22.29    1.¦ 5:04.11    1.¦ 7:18.50    1.¦
    2. Alder Ursula                        55 Zürich                      9:28.21,9     29.12,4  (2632)  100      8.     5.41 ¦  3:32.23    2.¦ 5:20.16    2.¦ 7:39.49    2.¦
    3. Merk Nelly                          58 Oetwil am See               9:31.42,7     32.33,2   (713)  100      9.     5.43 ¦  3:32.52    3.¦ 5:22.03    3.¦ 7:43.13    3.¦
    4. Ischer Danièle                      58 La Chaux-de-Fonds          10:52.21,4   1:53.11,9  (2519)  100      27.    6.31 ¦  4:32.39   13.¦ 6:34.54   10.¦ 9:00.27    4.¦
    5. Teichmann Barbara                   55 D-Schorndorf               11:12.37,3   2:13.27,8  (2504)  100      32.    6.43 ¦  4:14.26    9.¦ 6:20.18    6.¦ 9:04.31    6.¦
    6. Herder Evelyn                       56 D-Berlin                   11:27.36,9   2:28.27,4   (723)  100      35.    6.52 ¦  4:05.22    4.¦ 6:14.29    5.¦ 9:08.48    7.¦
    7. Hedinger Astrid                     54 Appenzell                  11:37.51,7   2:38.42,2  (2598)  100      37.    6.58 ¦  4:12.39    8.¦ 6:26.50    9.¦ 9:22.48    9.¦
    8. Prasch Elisabeth                    58 A-Graz-Liebenau            11:42.34,6   2:43.25,1  (2521)  100      41.    7.01 ¦  4:12.08    7.¦ 6:24.21    8.¦ 9:21.09    8.¦
    9. Kaltenrieder Margrit                56 Düdingen                   11:42.50,8   2:43.41,3   (731)  100      42.    7.01 ¦  4:06.06    5.¦ 6:22.39    7.¦ 9:25.45   10.¦
   10. Weisener Elke                       54 D-Nauen                    11:43.21,1   2:44.11,6  (2524)  100      43.    7.02 ¦  4:06.42    6.¦ 6:09.59    4.¦ 9:04.10    5.¦
   11. Keller Ruth                         58 Bassersdorf                11:56.18,4   2:57.08,9  (2639)  100      53.    7.09 ¦  4:22.03   11.¦ 6:43.35   12.¦ 9:41.03   12.¦
   12. Zimmerer Elisabeth                  57 D-Neuffen                  12:06.04,1   3:06.54,6  (2612)  100      55.    7.15 ¦  4:37.02   14.¦ 6:55.45   13.¦ 9:46.01   14.¦
   13. Trost Isolde                        55 D-Frickenhausen            12:06.04,3   3:06.54,8  (2613)  100      56.    7.15 ¦  4:37.02   15.¦ 6:55.45   14.¦ 9:44.50   13.¦
   14. Stalder Sonja                       56 Rapperswil BE              12:07.48,8   3:08.39,3  (2562)  100      59.    7.16 ¦  4:19.44   10.¦ 6:37.09   11.¦ 9:37.38   11.¦
   15. Abel Angelika                       56 D-Stuttgart                12:11.58,4   3:12.48,9  (2622)  100      61.    7.19 ¦  4:40.41   16.¦ 7:04.06   16.¦ 9:53.04   15.¦
   16. Eulig Birgit                        57 D-Eckhorst-Stockelsdorf    12:48.57,2   3:49.47,7  (2570)  100      75.    7.41 ¦  4:31.24   12.¦ 6:56.56   15.¦10:05.42   16.¦
   17. Fässler Rita                        56 Malters                    13:25.19,2   4:26.09,7  (2576)  100      89.    8.03 ¦  4:56.37   20.¦ 7:39.58   22.¦10:53.19   19.¦
   18. Flecken Heidrun                     54 D-Weilerswist              13:46.17,4   4:47.07,9   (802)  100      94.    8.15 ¦  5:10.48   24.¦ 7:43.27   23.¦10:59.47   21.¦
   19. Tillmann Renate                     57 D-Duisburg                 13:47.30,3   4:48.20,8   (768)  100      96.    8.16 ¦  5:00.11   23.¦ 7:25.23   20.¦10:56.44   20.¦
   20. Raemy Elsbeth                       55 Moosseedorf                13:52.45,8   4:53.36,3  (2600)  100      99.    8.19 ¦  4:59.06   22.¦ 7:23.05   18.¦10:50.25   18.¦
   21. Dorner-Mitschke Sylvia              56 D-Laaber                   14:05.56,9   5:06.47,4   (822)  100      102.   8.27 ¦  5:17.07   27.¦ 7:55.14   26.¦11:16.41   23.¦
   22. Straub Angelika                     54 D-Kolbingen                14:26.32,1   5:27.22,6   (745)  100      109.   8.39 ¦  4:52.02   18.¦ 7:23.43   19.¦11:12.51   22.¦
   23. Trappe Monika                       57 D-Urbach                   14:26.32,3   5:27.22,8  (2588)  100      110.   8.39 ¦  5:15.00   25.¦ 7:54.44   25.¦11:31.39   26.¦
   24. Herbert Christine                   55 D-Münster                  14:27.29,2   5:28.19,7   (830)  100      111.   8.40 ¦  5:37.55   29.¦ 8:31.15   27.¦11:52.31   27.¦
   25. Marco Maria                         58 D-Obertshausen             14:35.09,5   5:36.00,0   (733)  100      117.   8.45 ¦  4:55.15   19.¦ 7:18.25   17.¦10:45.38   17.¦
   26. Stadler Eufemia                     56 Zürich                     14:50.15,6   5:51.06,1  (1826)  100      122.   8.54 ¦  4:51.41   17.¦ 7:33.07   21.¦11:24.08   25.¦
   27. Dörig Silvia                        55 Illnau                     14:50.50,7   5:51.41,2   (735)  100      124.   8.54 ¦  4:58.54   21.¦ 7:48.30   24.¦11:21.03   24.¦
   28. Sacher Grace                        54 D-Stuttgart                15:22.05,0   6:22.55,5  (2567)  100      131.   9.13 ¦  5:42.04   32.¦ 8:31.29   28.¦12:25.02   28.¦
   29. Hirt Maria                          56 D-Stetten                  15:57.58,5   6:58.49,0   (769)  100      141.   9.34 ¦  5:47.18   33.¦ 8:55.29   34.¦12:48.17   32.¦
   30. Gerber Marianne                     54 Däniken SO                 16:17.12,1   7:18.02,6   (814)  100      146.   9.46 ¦  5:50.28   34.¦ 8:52.25   33.¦12:43.16   29.¦
   31. Schirmer Gudrun                     55 D-Winnenden                16:18.21,1   7:19.11,6   (813)  100      147.   9.47 ¦  5:36.21   28.¦ 8:36.43   29.¦12:44.52   30.¦
   32. Müller Liliane                      55 Nunningen                  16:44.12,0   7:45.02,5  (2543)  100      156.  10.02 ¦  5:15.12   26.¦ 8:43.15   31.¦13:06.11   33.¦
   33. Groenwoldt Heike                    58 D-Grünendeich              16:44.59,4   7:45.49,9   (828)  100      157.  10.02 ¦  5:38.44   31.¦ 8:42.33   30.¦12:45.28   31.¦
   34. Schwarzkopp Annette                 58 D-Münster                  17:58.01,6   8:58.52,1  (2577)  100      166.  10.46 ¦  5:38.26   30.¦ 8:46.56   32.¦13:28.09   34.¦
   35. Steinborn Angelika                  54 D-Tamm                     18:23.20,0   9:24.10,5  (2539)  100      170.  11.02 ¦  6:07.54   35.¦ 9:37.57   35.¦14:33.20   35.¦
   36. Keogh Dianna                        56 USA-Tijeras New Mexico     19:01.26,9  10:02.17,4  (2637)  100      175.  11.24 ¦  6:17.34   36.¦10:12.04   37.¦14:58.09   36.¦
   37. Wiedenmann Hannelore                57 D-Stuttgart                19:43.02,3  10:43.52,8  (2553)  100      178.  11.49 ¦  6:25.07   37.¦10:04.03   36.¦15:44.20   37.¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.