(110) 100-km-Lauf M65

Bieler Lauftage 2003 - (110) 100-km-Lauf M65

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦    Gossliwil ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Rösner Karl Ernst                   38 D-Haan                     10:40.20,4       -----   (108)  100      260.   6.24 ¦  4:05.24    4.¦ 6:05.06    3.¦ 8:39.56    3.¦
    2. Schmitz Jean                        38 Biel/Bienne                10:43.20,6      3.00,2   (204)  100      274.   6.26 ¦  3:47.20    1.¦ 5:52.40    1.¦ 8:37.38    2.¦
    3. Ritter Manfred                      35 FL-Mauren                  10:45.29,9      5.09,5   (110)  100      282.   6.27 ¦  3:55.43    2.¦ 5:54.05    2.¦ 8:32.40    1.¦
    4. Prautzsch Eberhard                  34 D-Lengerich                11:19.41,6     39.21,2   (282)  100      375.   6.47 ¦  4:13.40    6.¦ 6:23.20    4.¦ 9:00.48    4.¦
    5. Cornu Marc                          35 Gümligen                   11:41.04,7   1:00.44,3  (1162)  100      446.   7.00 ¦  4:01.53    3.¦ 6:28.58    5.¦ 9:21.24    5.¦
    6. Laakmann Theo                       35 D-Rheinberg                11:42.37,8   1:02.17,4   (339)  100      457.   7.01 ¦  4:22.11    8.¦ 6:38.56    6.¦ 9:33.54    6.¦
    7. Lombardi Ilario                     34 Airolo                     12:07.12,2   1:26.51,8  (1132)  100      534.   7.16 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    8. Schröter Günter                     38 D-Waldshut-Tiengen         12:12.25,5   1:32.05,1   (251)  100      551.   7.19 ¦  4:28.30   10.¦ 6:49.43    7.¦ 9:50.09    8.¦
    9. Kazmierczak Erich                   38 D-Duisburg                 12:14.44,2   1:34.23,8   (323)  100      559.   7.20 ¦  4:44.18   14.¦ 7:02.28   11.¦ 9:51.39    9.¦
   10. Kaufmann Josef                      36 D-Bottrop                  12:26.48,4   1:46.28,0  (1682)  100      596.   7.28 ¦  4:23.25    9.¦ 6:53.33    8.¦10:06.53   11.¦
   11. Höger Gerhard                       36 D-Wittenberge              12:29.42,0   1:49.21,6   (173)  100      608.   7.29 ¦  4:08.41    5.¦ 6:54.17   10.¦ 9:46.30    7.¦
   12. Schulze Karl-Heinz                  36 D-Hamburg                  12:30.38,3   1:50.17,9   (319)  100      610.   7.30 ¦  4:31.22   11.¦ 7:04.05   12.¦10:04.11   10.¦
   13. Kukovic Higin                       38 SLO-Petrovce               13:03.47,5   2:23.27,1  (1817)  100      697.   7.50 ¦  5:09.42   22.¦ 7:36.47   17.¦10:38.28   14.¦
   14. Sowaidnig Axel                      38 D-Glashütten               13:11.27,7   2:31.07,3   (344)  100      717.   7.54 ¦  4:17.19    7.¦ 6:53.47    9.¦10:19.58   12.¦
   15. Södje Dieter                        38 D-Celle                    13:14.33,8   2:34.13,4   (360)  100      727.   7.56 ¦  4:41.04   13.¦ 7:14.37   14.¦10:31.09   13.¦
   16. Zeller Werner                       37 D-Lübeck                   14:03.59,1   3:23.38,7  (1223)  100      821.   8.26 ¦  4:49.27   15.¦ 7:22.56   16.¦10:53.30   15.¦
   17. Mühlemann Hans                      34 Reinach BL                 14:12.50,9   3:32.30,5  (1241)  100      832.   8.31 ¦  5:00.14   20.¦ 7:40.13   19.¦11:15.02   18.¦
   18. Arnold Arthur                       36 D-Kelkheim                 14:16.07,5   3:35.47,1  (1229)  100      842.   8.33 ¦  4:55.15   18.¦ 7:57.22   22.¦11:39.34   20.¦
   19. Mohr Johannes                       34 D-Mörfelden-Walldorf       14:20.57,1   3:40.36,7  (1194)  100      851.   8.36 ¦  4:57.42   19.¦ 7:38.47   18.¦11:14.20   17.¦
   20. Jesionek Walter                     36 D-Heidelberg               14:28.51,2   3:48.30,8  (1152)  100      866.   8.41 ¦  4:51.23   16.¦ 7:22.37   15.¦11:00.19   16.¦
   21. Kittl Alois                         37 CZ-Teplice                 14:35.41,1   3:55.20,7  (1683)  100      874.   8.45 ¦  4:36.39   12.¦ 7:12.38   13.¦11:40.38   22.¦
   22. Guex Jean                           36 Bioley Orjulaz             15:04.58,7   4:24.38,3  (1269)  100      908.   9.02 ¦  5:18.52   24.¦ 8:09.32   24.¦11:54.59   25.¦
   23. Pobisch Reinhold                    35 D                          15:07.50,8   4:27.30,4  (1589)  100      914.   9.04 ¦  5:49.01   34.¦ 8:35.39   31.¦11:57.56   26.¦
   24. Erni Josef                          37 Littau                     15:08.46,7   4:28.26,3  (1242)  100      918.   9.05 ¦  5:23.01   27.¦ 8:10.04   25.¦11:47.51   24.¦
   25. Burster Gerhard                     35 D-Schönwald                15:10.21,2   4:30.00,8   (341)  100      920.   9.06 ¦  5:22.54   26.¦ 8:04.07   23.¦11:43.50   23.¦
   26. Tschantré Hansruedi                 37 Magglingen/Macolin         15:18.59,7   4:38.39,3  (1275)  100      933.   9.11 ¦  5:40.29   32.¦ 8:27.51   28.¦12:01.00   27.¦
   27. Gineiger Franz                      37 D-Berlin                   15:31.17,7   4:50.57,3  (1493)  100      947.   9.18 ¦  4:53.10   17.¦ 7:47.55   20.¦11:39.31   19.¦
   28. Müller Helmut                       34 D-Duisburg                 15:34.54,9   4:54.34,5  (1148)  100      952.   9.20 ¦  5:30.33   29.¦ 8:29.56   29.¦12:12.56   28.¦
   29. Schaarschmidt Wolfgang              35 D-Großhansdorf             15:42.47,6   5:02.27,2  (1202)  100      960.   9.25 ¦  5:04.41   21.¦ 7:50.34   21.¦11:39.45   21.¦
   30. Frey Willi                          37 D-Kelkheim Taunus          15:45.29,5   5:05.09,1  (1233)  100      963.   9.27 ¦  5:26.07   28.¦ 8:18.19   26.¦12:21.03   29.¦
   31. Fischer Heinrich                    37 Aarberg                    15:54.07,2   5:13.46,8  (1280)  100      975.   9.32 ¦  5:33.11   30.¦ 8:44.06   32.¦12:32.56   31.¦
   32. Fischer Vinzenz                     34 Goldau                     15:58.06,3   5:17.45,9  (1678)  100      979.   9.34 ¦  5:22.17   25.¦ 8:30.10   30.¦12:28.07   30.¦
   33. Lieberum Kurt                       37 D-Bensheim                 16:34.10,2   5:53.49,8  (1653)  100      1005.  9.56 ¦  5:58.51   35.¦ 9:03.25   34.¦13:05.48   34.¦
   34. Dittrich Joachim                    38 D-Sindelfingen             16:37.03,2   5:56.42,8   (195)  100      1011.  9.58 ¦  6:17.56   40.¦ 9:11.44   35.¦13:00.47   33.¦
   35. Robadey Michel                      37 Neuchâtel                  16:44.11,1   6:03.50,7  (1548)  100      1017. 10.02 ¦  5:14.54   23.¦ 8:19.46   27.¦12:41.19   32.¦
   36. Mokrski Josef                       36 D-Heilbronn                17:09.01,1   6:28.40,7  (1875)  100      1048. 10.17 ¦  5:40.02   31.¦ 8:49.28   33.¦13:15.27   35.¦
   37. Haas Edwin                          37 Worblaufen                 17:10.28,8   6:30.08,4  (1334)  100      1049. 10.18 ¦  6:05.50   36.¦ 9:24.23   37.¦13:46.19   36.¦
   38. Hauser Peter                        37 Bülach                     17:35.26,1   6:55.05,7  (1230)  100      1073. 10.33 ¦  6:14.57   39.¦ 9:28.29   38.¦13:49.03   37.¦
   39. Gailus Dieter                       36 D-Hardegsen                17:46.57,4   7:06.37,0  (1898)  100      1084. 10.40 ¦  6:27.59   43.¦ 9:44.39   42.¦14:12.28   39.¦
   40. Cebrzynski Jan                      35 PL-Sochaczen               17:50.25,9   7:10.05,5  (1671)  100      1087. 10.42 ¦  6:08.24   38.¦ 9:23.12   36.¦14:13.41   40.¦
   41. Chorvot Gilbert                     38 F-Valentigney              17:54.28,4   7:14.08,0  (1349)  100      1093. 10.44 ¦  6:20.38   41.¦ 9:31.02   39.¦14:01.46   38.¦
   42. Frankenberg Klaus                   38 D-Ratingen                 18:23.20,5   7:43.00,1   (528)  100      1116. 11.02 ¦  6:07.54   37.¦ 9:37.57   41.¦14:33.22   41.¦
   43. Dietschi Edmund                     36 Olten                      18:34.51,6   7:54.31,2  (1353)  100      1127. 11.08 ¦  5:44.07   33.¦ 9:34.46   40.¦15:01.43   42.¦
   44. De Boni Giancarlo                   35 I-Milano                   18:44.28,2   8:04.07,8  (1840)  100      1131. 11.14 ¦  6:27.43   42.¦10:14.43   44.¦15:01.52   43.¦
   45. Jendrasch Horst                     36 D-Kelkheim                 19:36.34,1   8:56.13,7  (1348)  100      1156. 11.45 ¦  6:59.36   48.¦11:00.14   49.¦15:56.53   47.¦
   46. Bohner Richard                      34 D-Langweid                 19:44.58,7   9:04.38,3  (1419)  100      1162. 11.50 ¦  7:21.42   50.¦10:59.55   48.¦16:07.25   48.¦
   47. Mathys Hans                         36 Kirchberg BE               19:48.33,2   9:08.12,8  (1377)  100      1164. 11.53 ¦  6:47.34   47.¦10:14.21   43.¦15:28.28   44.¦
   48. Neckermann Wolfgang                 38 D-Obertshausen             20:03.39,9   9:23.19,5  (1909)  100      1171. 12.02 ¦  6:29.31   44.¦10:22.43   45.¦15:48.48   46.¦
   49. Scheidegger Fritz                   35 Zwieselberg                20:17.20,2   9:36.59,8  (1380)  100      1177. 12.10 ¦  6:40.03   45.¦10:23.18   46.¦15:48.45   45.¦
   50. Holicki Heinrich                    36 D-Gunzenhausen             21:06.00,7  10:25.40,3  (1343)  100      1184. 12.39 ¦  6:45.20   46.¦10:48.59   47.¦16:45.04   49.¦
   51. Pal Matyas                          34 Genève                     21:39.51,4  10:59.31,0  (2054)  100      1195. 12.59 ¦  7:14.54   49.¦11:33.47   50.¦17:12.20   50.¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.