Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    186. Plüss Markus                        61 Wabern                     13:57.16,0   6:29.49,9  (1101)    8.22 ¦ 
TS1/W40      3. von Wartburg Katharina              62 Wabern                      5:02.06,0     39.38,4   (747)    7.49 ¦ 
100/MJ       2. Schläpfer Dominik                   85 Wald                       13:22.21,3   2:00.56,2    (31)    8.01 ¦ 
H/M20       26. Eichenberger André                  74 Wald ZH                     1:47.18,9     31.20,3  (5402)    5.05 ¦ 
100/M35     48. Kilchenmann Rudolf                  65 Walkringen                 10:49.50,3   3:42.26,7   (355)    6.29 ¦ 
100/M55     34. Peterhans Beat                      48 Wallisellen                12:05.16,6   3:34.44,9  (2132)    7.15 ¦ 
100/MP      47. Kpl Rieder Heinz, Walperswil        69 Hollandmarschgruppe SVMLT  18:19.59,8  10:48.32,6  (3085)   10.59 ¦ 
100/M35    134. Veraguth Christian                  64 Waltensburg                15:08.27,3   8:01.03,7  (1407)    9.05 ¦ 
100/M20     13. Oblt Schlumpf Dominik               78 Walzenhausen               10:24.36,6   1:38.26,7  (3077)    6.14 ¦ 
H/M35       35. Leutenegger Simon                   68 Wangen                      1:50.22,8     36.09,7  (5092)    5.13 ¦ 
100/W40      6. von Büren Priska                    59 Wangen b. Olten            11:03.04,8   2:12.57,1   (726)    6.37 ¦ 
100/M50    156. Leonhard Kurt                       49 Wangen SZ                  17:02.24,0   8:44.15,9  (1455)   10.13 ¦ 
100/M50     69. Schneider Georg                     50 Weggis                     11:42.07,3   3:23.59,2  (1873)    7.01 ¦ 
WALK       ---  San Gfr Hermans Franz               66 Weinfelden                  1:20.36,4     24.08,8  (6817)   11.30 ¦ 
100/W20     10. Wm Güdel Rita                       76 Weissenburg                20:36.47,8  10:13.19,0  (3044)   12.22 ¦ 
TS1/M40      8. Eggenschwiler Ruedi                 61 Welschenrohr                3:58.58,4   1:02.15,9    (79)    6.11 ¦ 
100/M40    213. Cadosch Andreas                     63 Werdenberg                 16:52.49,2   9:25.23,1  (1486)   10.07 ¦ 
100/M50    103. Kälin Leon                          50 Wernetshausen              13:17.39,6   4:59.31,5  (1272)    7.58 ¦ 
100/M50     62. Kreuzer Martin                      51 Wettswil                   11:22.25,0   3:04.16,9   (285)    6.49 ¦ 
100/M60     21. Schärer Jürg                        43 Wettswil                   11:52.43,8   2:22.35,7  (1987)    7.07 ¦ 
100/W55      1. Schärer Patricia                    46 Wettswil                   10:15.57,7       -----  (2631)    6.09 ¦ 
100/M35     68. Manser Sergio                       67 Wetzikon                   11:41.45,0   4:34.21,4   (434)    7.01 ¦ 
100/M40    141. Müller Hans                         60 Wichtrach                  12:41.38,2   5:14.12,1  (1587)    7.36 ¦ 
100/M40    140. Steck Peter                         59 Wichtrach                  12:41.37,5   5:14.11,4  (1594)    7.36 ¦ 
100/M35     82. Zurbuchen Daniel                    64 Wichtrach                  11:57.51,3   4:50.27,7  (1514)    7.10 ¦ 
100/M35     84. Vaterlaus Heinz                     64 Wiedlisbach                12:00.49,5   4:53.25,9  (1142)    7.12 ¦ 
100/M40    119. Warth Martin                        60 Wilen b. Wil               12:09.59,7   4:42.33,6   (352)    7.17 ¦ 
100/M35     70. Buetler Marcel                      65 Wiler                      11:42.58,9   4:35.35,3  (1709)    7.01 ¦ 
100/M55     64. Werlen Walter                       44 Wiler (Lötschen)           13:40.26,6   5:09.54,9   (252)    8.12 ¦ 
100/W65      7. Schär Hedy                          38 Winden                     21:42.37,2   8:25.19,5  (2551)   13.01 ¦ 
TS2/M50     13. Wettstein Walter                    51 Windisch                    8:24.37,4   3:50.44,5  (1966)    8.34 ¦ 
100/W35      6. Klingler Monika                     67 Windlach                   10:07.42,1   1:24.14,9  (2509)    6.04 ¦ 
H/M30       14. Anliker Christoph                   69 Winterthur                  1:36.09,7     20.33,8  (5049)    4.33 ¦ 
100/M50    135. Brenn Marcel                        53 Winterthur                 15:05.44,1   6:47.36,0  (1245)    9.03 ¦ 
100/M45    149. Davaz Reto                          57 Winterthur                 12:48.50,8   5:09.11,2  (1490)    7.41 ¦ 
100/M45     61. Denzler Beat                        55 Winterthur                 10:40.01,8   3:00.22,2  (1675)    6.24 ¦ 
TS2/M55      2. Hirschi Christian                   45 Winterthur                  7:05.20,0     53.43,4   (375)    7.13 ¦ 
H/M20        1. Jost Martin                         77 Winterthur                  1:15.58,6       -----  (5076)    3.36 ¦ 
100/M40      1. Kläusler Stefan                     62 Winterthur                  7:27.26,1       -----     (4)    4.28 ¦ 
100/M40    216. Leutenegger Thomas                  63 Winterthur                 17:17.03,9   9:49.37,8  (2023)   10.22 ¦ 
100/M45     30. Roduner Hermann                     55 Winterthur                  9:50.03,0   2:10.23,4    (91)    5.54 ¦ 
100/M20      6. Nebiker Mathias                     76 Winznau                    10:01.00,0   1:14.50,1  (1388)    6.00 ¦ 
TS1/M50     22. Treier Franz                        52 Wittnau                     5:23.45,3   1:47.08,1  (1992)    8.23 ¦ 
H/M35       37. Berkel Andre                        68 Wohlen                      1:52.38,0     38.24,9  (5084)    5.20 ¦ 
100/M40     94. Lässer Marcel                       59 Worb                       11:28.15,1   4:00.49,0  (1585)    6.52 ¦ 
H/M20       16. Tsogidis Alexandros                 75 Worb                        1:36.11,0     20.12,4  (5280)    4.33 ¦ 
100/W35      7. Vogel Christa                       64 Worb                       10:12.51,0   1:29.23,8  (2608)    6.07 ¦ 
K/F4         3. Arn Lya                             93 Worben                         6.34,4      0.48,8  (7053)    6.34 ¦ 
100/M35    131. Hurni Claudio                       67 Worben                     14:54.15,9   7:46.52,3  (1207)    8.56 ¦ 
100/STAF    46. Nikles Fritz+Scabell Stefan+Batos S 54 Beyeler Fischereipark       9:56.52,3   3:16.02,5  (3208)    5.58 ¦ 
100/M65     37. Haas Edwin                          37 Worblaufen                 17:10.28,8   6:30.08,4  (1334)   10.18 ¦ 
H/M50       15. Reutimann Felix                     51 Worblaufen                  1:56.21,5     25.27,1  (5134)    5.30 ¦ 
TS2/W40      2. Rueede Barbara                      61 Würenlingen                 7:32.48,9     58.11,8  (2651)    7.41 ¦ 
TS2/M40     24. Blaser Markus                       61 Würenlos                    8:56.04,6   4:12.59,8  (1303)    9.06 ¦ 
TS2/M40     15. Ciprian Peter                       60 Würenlos                    7:23.35,5   2:40.30,7  (1838)    7.31 ¦ 
100/M40    156. Speck Urs                           61 Würenlos                   12:57.51,6   5:30.25,5   (487)    7.46 ¦ 
TS2/M40      5. Buergi Roger                        59 Wynau                       5:56.39,5   1:13.34,7   (416)    6.03 ¦ 
K/F6         2. Aebi Celine                         96 Wynigen                        2.21,8      0.05,0  (7141)    4.43 ¦ 
100/W35      9. Hess Beatriz                        68 Wynigen                    10:18.29,1   1:35.01,9  (2603)    6.11 ¦ 

Total 59



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.