Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M45     25. Hernach Christoph                   56 Rafz                        9:41.02,4   2:01.22,8   (146)    5.48 ¦ 
100/M50     31. Vuille Vincent                      52 Rafz                       10:18.36,9   2:00.28,8   (126)    6.11 ¦ 
H/W55        3. Roth Birgit                         47 Rapperswil BE               1:51.52,2     13.07,5  (5316)    5.18 ¦ 
100/W45     14. Stalder Sonja                       56 Rapperswil BE              12:07.48,8   3:08.39,3  (2562)    7.16 ¦ 
TS1/M20     21. Dürr Martin                         75 Rapperswil SG               6:02.40,1   2:21.14,9  (1432)    9.23 ¦ 
100/M40    115. Berni Philipp                       62 Räterschen                 11:54.56,4   4:27.30,3  (1092)    7.08 ¦ 
TS1/M45     15. Brunner René                        54 Räterschen                  4:56.44,2   2:00.18,2  (1129)    7.41 ¦ 
100/M45    173. Keller Max                          54 Räterschen                 14:15.05,9   6:35.26,3  (1543)    8.33 ¦ 
TS2/M40     21. Häberli Daniel                      60 Recherswil                  8:38.51,0   3:55.46,2   (465)    8.48 ¦ 
100/M50     92. Schnegg Werner                      53 Reconvilier                12:28.20,6   4:10.12,5  (2087)    7.29 ¦ 
V/W30        5. Kneubühler Petra                    69 Reiden                        52.41,8      9.00,4  (6132)    5.01 ¦ 
TS2/M50     16. Hasenfratz Raymond                  53 Reinach                     9:05.22,2   4:31.29,3   (427)    9.15 ¦ 
100/M45    194. Lachat Rene                         56 Reinach BL                 15:36.30,5   7:56.50,9  (1928)    9.21 ¦ 
100/M65     17. Mühlemann Hans                      34 Reinach BL                 14:12.50,9   3:32.30,5  (1241)    8.31 ¦ 
100/M45    113. Weiss Franz                         56 Reinach BL                 11:44.54,3   4:05.14,7  (1556)    7.02 ¦ 
100/M40      9. Maillard Pierre-André               61 Remaufens                   8:33.29,5   1:06.03,4    (42)    5.08 ¦ 
100/W35      1. Rossel Tsilla                       64 Renens VD                   8:43.27,2       -----   (708)    5.14 ¦ 
100/M40    201. Sdt Kernen Markus                   62 Reutigen                   14:59.15,9   7:31.49,8  (1154)    8.59 ¦ 
100/M50    145. Hohl Jakob                          51 Rheineck                   15:48.46,4   7:30.38,3  (1299)    9.29 ¦ 
V/M35       28. Grand Jean-Claude                   68 Rheinfelden                   59.23,1     24.24,1  (6007)    5.39 ¦ 
100/M50     19. Four Vogel Urs                      53 Rheinfelden                 9:49.54,1   1:31.46,0  (2050)    5.53 ¦ 
V/W20        9. Wolf Gesa                           74 Rheinfelden                   57.13,5     14.44,5  (6008)    5.27 ¦ 
TS1/M50      8. App Lossel Jean- Luc                53 Riaz                        4:13.22,6     36.45,4  (3076)    6.33 ¦ 
100/M55     58. Müller Heinz                        46 Rickenbach ZH              13:09.21,0   4:38.49,3  (1963)    7.53 ¦ 
100/M45    107. Bracher Peter                       55 Riedholz                   11:40.28,5   4:00.48,9   (210)    7.00 ¦ 
H/M55        1. Lindner Willi                       47 Riedholz                    1:28.00,6       -----  (5120)    4.10 ¦ 
100/M35    125. Thiemann Norbert                    64 Riedholz                   14:01.24,8   6:54.01,2  (1595)    8.24 ¦ 
100/M45    143. Block Fritz                         55 Riehen                     12:33.15,4   4:53.35,8   (278)    7.31 ¦ 
H/M35       13. Grebensek Marko                     66 Riehen                      1:27.08,8     12.55,7  (5375)    4.07 ¦ 
100/M30     56. Jacomet Roman                       71 Riehen                     13:43.28,7   6:25.45,5  (1531)    8.14 ¦ 
H/M40       40. Madörin Ralph                       62 Riehen                      2:03.04,6     47.50,2  (5374)    5.49 ¦ 
TS1/M35     20. Schultheiss Martin                  66 Riehen                      6:37.45,8   3:55.39,6  (1592)   10.18 ¦ 
H/M50       18. von Bidder Martin                   53 Riehen                      2:06.18,5     35.24,1  (5244)    5.59 ¦ 
100/M55     51. Roth Walter                         48 Rifferswil                 12:50.05,9   4:19.34,2  (2003)    7.42 ¦ 
100/M45    175. Hadorn Martin                       55 Riggisberg                 14:19.31,8   6:39.52,2  (2097)    8.35 ¦ 
H/M40       36. Duschl Martin                       62 Rizenbach                   1:59.23,6     44.09,2  (5043)    5.39 ¦ 
100/M35    107. Stalder Andreas                     64 Rohrbach                   12:58.45,0   5:51.21,4  (1286)    7.47 ¦ 
100/M40     79. Jaccoud Blaise                      63 Rolle                      10:55.46,7   3:28.20,6   (327)    6.33 ¦ 
H/M50       13. Kohler Ulrich                       51 Romanel-s-Lausanne          1:53.15,3     22.20,9  (5395)    5.22 ¦ 
TS2/W45      3. Hamburger Elisabeth                 56 Romanshorn                 10:58.11,3   3:44.23,2  (2602)   11.10 ¦ 
TS2/M40     31. Röthlisberger P                     62 Romanshorn                 10:50.56,1   6:07.51,3  (1601)   11.03 ¦ 
TS1/W40      2. Karrer Daniela                      63 Röschenz                    4:36.27,4     13.59,8  (2638)    7.09 ¦ 
TS1/M20     28. Staub Roger                         77 Röschenz                    7:24.01,5   3:42.36,3  (1712)   11.30 ¦ 
H/M45        4. Burri Alfred                        57 Rothenburg                  1:27.47,9      5.34,7  (5114)    4.09 ¦ 
TS1/M40      4. Brönnimann Daniel                   62 Rothenfluh                  3:02.13,8      5.31,3    (75)    4.43 ¦ 
H/W35       11. Herzog Sandra                       68 Rothenfluh                  2:33.03,6     37.41,1  (5051)    7.15 ¦ 
TS2/M40     17. Schenker Thomas                     61 Rothrist                    7:47.44,3   3:04.39,5  (1507)    7.56 ¦ 
100/M60     35. Niffeler Peter                      42 Rotkreuz                   13:52.41,7   4:22.33,6  (1145)    8.19 ¦ 
H/M45        3. Rohrer Hansruedi                    58 Rubigen                     1:23.52,6      1.39,4  (5388)    3.58 ¦ 
TS1/M60      1. Holliger Hansruedi                  41 Rudolfstetten               3:11.55,2       -----   (142)    4.58 ¦ 
V/W35        7. Meichtry  Yvonne                    67 Rüdtligen                   1:17.25,0     24.50,0  (6010)    7.22 ¦ 
H/M35       47. Meichtry Daniel                     67 Ruedtligen                  2:12.49,2     58.36,1  (5016)    6.17 ¦ 
TS1/M20      3. Berther Simon                       79 Rueras                      4:03.57,1     22.31,9  (1469)    6.19 ¦ 
100/M40     73. Zürcher Christian                   61 Rüfenacht                  10:51.13,9   3:23.47,8   (489)    6.30 ¦ 
H/M40       19. Buser Franz                         63 Rüfenacht BE                1:40.57,7     25.43,3  (5288)    4.47 ¦ 
100/M35    127. Pfister Niklaus                     67 Rüfenacht BE               14:12.52,4   7:05.28,8  (2142)    8.31 ¦ 
TS3/W45      1. Schneeberger Marianne               54 Rumisberg                  15:54.59,5       -----  (2607)   11.37 ¦ 
TS2/M55     11. Schneeberger Urs                    47 Rumisberg                  11:34.43,9   5:23.07,3  (1620)   11.47 ¦ 
TS3/M20      6. Liechti Matthias                    80 Rümlingen                  14:12.45,7   7:04.00,6   (546)   10.22 ¦ 
V/M40        1. Mueller Hans-Joerg                  60 Rupperswil                    36.43,5       -----  (6230)    3.29 ¦ 
100/W50      2. Schärer Heidi                       51 Russikon                   11:16.57,7   1:02.46,8   (730)    6.46 ¦ 
TS2/M35      9. Streiff Christian                   67 Rüti                        6:13.53,5     57.06,9  (1082)    6.20 ¦ 
TS3/M35      6. Kpl Schütz Hanspeter                67 Rüti b. Büren              14:30.27,5   4:33.40,4  (1172)   10.35 ¦ 
100/M55     65. Gutmann Ernst                       48 Rüti ZH                    13:57.19,1   5:26.47,4  (1953)    8.22 ¦ 
TS1/M40     28. Romer Markus                        63 Rüti ZH                     7:17.11,9   4:20.29,4  (1418)   11.19 ¦ 
100/M50     17. Roth Jun. Fritz                     51 Rütihof  AG                 9:42.53,3   1:24.45,2  (1125)    5.49 ¦ 

Total 66



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.