Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "N"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/STAF     1. Studer Gilbert+Studer Gilbert+Volke 58 Blitz                       6:40.49,8       -----  (3241)    4.00 ¦ 
100/M35      2. Baumgartner Rolf                    64 Neftenbach                  7:33.48,4     26.24,8    (26)    4.32 ¦ 
K/M6        21. Bearzi Corentin                     97 Neuchâtel                      2.52,1      0.48,2  (7017)    5.44 ¦ 
K/M6        23. Bearzi Marco                        97 Neuchâtel                      3.02,0      0.58,1  (7018)    6.04 ¦ 
V/M35       31. Beintner Markus                     68 Neuchâtel                   1:06.55,4     31.56,4  (6237)    6.22 ¦ 
H/M20       17. Billieux Vincent                    77 Neuchâtel                   1:37.39,9     21.41,3  (5330)    4.37 ¦ 
V/M30        9. Donzé Manuel                        71 Neuchâtel                     49.12,9     14.30,2  (6204)    4.41 ¦ 
V/M20       13. Gygax Vincent                       74 Neuchâtel                     49.12,8     14.57,8  (6205)    4.41 ¦ 
100/MP      42. Cpl Hurni Laurent, Neuchâtel        59 Les Chevrons 1             17:13.23,3   9:41.56,1  (3050)   10.20 ¦ 
V/M50       15. Jacot Jean-Marc                     49 Neuchâtel                   1:04.21,5     24.02,0  (6249)    6.07 ¦ 
TS1/M35      1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                   2:42.06,2       -----  (2133)    4.11 ¦ 
100/MJ       5. Ong Gregory                         ?? Neuchâtel                  14:06.32,7   2:45.07,6  (1277)    8.27 ¦ 
100/M65     35. Robadey Michel                      37 Neuchâtel                  16:44.11,1   6:03.50,7  (1548)   10.02 ¦ 
H/M50        4. Schaer Marc                         51 Neuchâtel                   1:37.15,7      6.21,3  (5345)    4.36 ¦ 
H/M35       26. Thiébaud Stéphane                   64 Neuchâtel                   1:41.45,4     27.32,3  (5147)    4.49 ¦ 
H/M40        4. Mitr Weissmüller Markus             60 Neuenegg                    1:21.44,3      6.29,9  (5245)    3.52 ¦ 
100/M45      2. Streuli Ruedi                       55 Neuenkirch                  7:52.37,1     12.57,5    (23)    4.43 ¦ 
TS1/M30      4. Artho Stefan                        72 Neuhaus SG                  4:14.21,7     34.26,2  (1161)    6.35 ¦ 
100/M40    227. Eisenmann Rolf                      62 Neuhausen                  19:48.39,5  12:21.13,4  (2047)   11.53 ¦ 
V/W30        6. Keller Esther                       69 Neunkirch                     54.59,9     11.18,5  (6174)    5.14 ¦ 
K/F4         6. Aebischer Corinna                   93 Nidau                          8.48,6      3.03,0  (7135)    8.48 ¦ 
100/M60     70. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                      18:08.40,8   8:38.32,7  (1344)   10.53 ¦ 
TS1/M60     12. Birrer Bruno                        39 Nidau                       6:24.34,6   3:12.39,4  (1329)    9.57 ¦ 
H/M35       48. Daines Robert                       64 Nidau                       2:26.00,5   1:11.47,4  (5162)    6.55 ¦ 
H/W35        8. Daines Ruth Ann                     64 Nidau                       2:29.40,4     34.17,9  (5163)    7.05 ¦ 
V/M35       10. Freudiger Beat                      65 Nidau                         46.07,5     11.08,5  (6194)    4.23 ¦ 
100/M50      8. Ganz Konrad                         53 Nidau                       9:14.07,2     55.59,1    (98)    5.32 ¦ 
H/W45        3. Goeser Doris                        56 Nidau                       2:02.42,9     18.14,3  (5064)    5.48 ¦ 
V/M35        1. Knuchel Martin                      65 Nidau                         34.59,0       -----  (6228)    3.19 ¦ 
H/M45       23. Lötscher Jean-Pierre                57 Nidau                       1:56.26,9     34.13,7  (5233)    5.31 ¦ 
V/M50       13. Maurer Juergen                      52 Nidau                         56.39,5     16.20,0  (6114)    5.23 ¦ 
H/M40        9. Popovic Zavisa                      62 Nidau                       1:31.26,6     16.12,2  (5366)    4.20 ¦ 
100/STAF    28. Reiter Benny+Reiter Benny+Gaus Frid 61 4 Jogger                    8:32.13,1   1:51.23,3  (3257)    5.07 ¦ 
H/M20       13. Rokvic Vasko                        83 Nidau                       1:33.37,4     17.38,8  (5365)    4.26 ¦ 
100/M35     44. Sahli Martin                        67 Nidau                      10:46.22,7   3:38.59,1    (50)    6.27 ¦ 
100/STAF    37. Schafer Peter+Schafer Peter+Stämpfl 61 Nidau                       9:22.17,8   2:41.28,0  (3229)    5.37 ¦ 
H/M20       30. Schär Michael                       77 Nidau                       2:29.39,8   1:13.41,2  (5174)    7.05 ¦ 
H/M50       22. Schär Teddy                         50 Nidau                       2:29.39,4     58.45,0  (5175)    7.05 ¦ 
K/F6        17. Schmitz Ellen                       97 Nidau                          3.38,2      1.21,4  (7142)    7.16 ¦ 
K/M6        29. Schmitz Joy                         00 Nidau                         10.53,4      8.49,5  (7143)   21.46 ¦ 
V/M55        8. Weber Alfred                        45 Nidau                         59.27,1     14.53,7  (6125)    5.39 ¦ 
TS3/W50      5. Bösiger Sonja                       53 Niederbipp                 16:40.37,9   5:27.46,2  (2605)   12.10 ¦ 
100/STAF     2. Marti Heidi+Grass Nicole+Marti Heid 48 Läufergruppe Niederbipp     9:20.43,6      2.41,8  (3251)    5.36 ¦ 
V/W30        1. Scheidegger Therese                 71 Niederbipp                    43.41,4       -----  (6203)    4.09 ¦ 
V/M55        5. Stocker Xaver                       48 Niederbipp                    56.00,7     11.27,3  (5069)    5.20 ¦ 
V/M35        7. Zosso Heinz                         65 Niederbipp                    41.21,0      6.22,0  (6126)    3.56 ¦ 
100/M50    152. Hagmann Othmar                      53 Niedergösgen               16:45.45,3   8:27.37,2  (1310)   10.03 ¦ 
100/M50     68. Birrer Alfred                       53 Niederönz                  11:41.41,4   3:23.33,3  (1095)    7.01 ¦ 
H/M35       44. Lambelet Erich                      66 Niederönz                   2:04.56,4     50.43,3  (5380)    5.55 ¦ 
100/M35    152. Hotz Arnold                         65 Niederösch                 18:09.58,7  11:02.35,1  (1370)   10.53 ¦ 
100/M55     38. Müller Markus                       46 Niederrohrdorf             12:12.44,8   3:42.13,1   (296)    7.19 ¦ 
TS2/W60      2. Boteff Gabriella                    43 Niederwangen BE            11:33.45,7   4:34.00,4  (2593)   11.46 ¦ 
100/M35     27. Kälin Erwin                         64 Niederwil AG                9:56.22,9   2:48.59,3  (1608)    5.57 ¦ 
100/W60      6. Hänggi Vreni                        42 Nunningen                  18:30.45,8   6:36.43,4  (2650)   11.06 ¦ 
100/W45     32. Müller Liliane                      55 Nunningen                  16:44.12,0   7:45.02,5  (2543)   10.02 ¦ 
TS1/M35      6. Mounier Jean-Luc                    66 Nyon                        3:48.35,0   1:06.28,8   (240)    5.55 ¦ 
100/M55    105. Pene Daniel                         44 Nyon                       18:31.53,1  10:01.21,4  (1366)   11.07 ¦ 
100/M55     60. Porchet Fernand                     46 Nyon                       13:31.38,0   5:01.06,3  (1260)    8.06 ¦ 
100/M55     40. Talleri Serge                       45 Nyon                       12:20.20,8   3:49.49,1   (316)    7.24 ¦ 

Total 59



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.