Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40     17. Donzallaz Jean-Claude               60 La Chaux-de-Fonds           8:56.28,0   1:29.01,9    (78)    5.21 ¦ 
TS2/M50     10. Dubois Georges                      50 La Chaux-de-Fonds           7:10.52,9   2:37.00,0  (1189)    7.18 ¦ 
100/M45     92. Huber Harry                         55 La Chaux-de-Fonds          11:24.17,7   3:44.38,1   (205)    6.50 ¦ 
100/W45      4. Ischer Danièle                      58 La Chaux-de-Fonds          10:52.21,4   1:53.11,9  (2519)    6.31 ¦ 
H/M30       38. Laville Jean-Paul                   73 La Chaux-de-Fonds           2:07.19,7     51.43,8  (5253)    6.02 ¦ 
K/M5         1. Loeffel Colin                       94 La Chaux-de-Fonds              4.04,7       -----  (7125)    4.04 ¦ 
K/F6         3. Loeffel Florine                     97 La Chaux-de-Fonds              2.38,0      0.21,2  (7126)    5.16 ¦ 
K/M3         1. Loeffel Romain                      91 La Chaux-de-Fonds              8.07,8       -----  (7124)    4.03 ¦ 
H/M45       30. Nufer Jurg                          57 La Chaux de Fonds           2:05.02,2     42.49,0  (5046)    5.55 ¦ 
100/M50    124. Portner Francis                     53 La Chaux-de-Fonds          14:19.35,1   6:01.27,0   (494)    8.35 ¦ 
100/M40    139. Klaus Dalgaard                      62 La Heutte                  12:40.37,9   5:13.11,8  (1081)    7.36 ¦ 
100/M50    118. Lars Dalgaard                       53 La Heutte                  14:05.38,1   5:47.30,0  (1084)    8.27 ¦ 
100/M50     23. Oberson Daniel                      53 La Roche FR                10:02.33,7   1:44.25,6  (2026)    6.01 ¦ 
100/M50    125. Messerli Herve                      53 La Tour-de-Trême           14:24.03,7   6:05.55,6  (1263)    8.38 ¦ 
K/F2         2. Guillod Lauranne                    89 Lamboing                      11.13,7      0.50,1  (7115)    3.44 ¦ 
K/F2         3. Lohri  Cynthia                      89 Lamboing                      12.06,2      1.42,6  (7038)    4.02 ¦ 
K/F4         2. Lohri Mélodie                       92 Lamboing                       6.14,7      0.29,1  (7039)    6.14 ¦ 
V/MJ         1. Visinand Fabien                     85 Lamboing                      37.41,8       -----  (6064)    3.35 ¦ 
100/M55     75. Belser Hans                         45 Langendorf                 14:42.09,0   6:11.37,3  (1268)    8.49 ¦ 
H/W20       20. Guenter Anne                        82 Langenthal                  2:29.10,3   1:04.11,2  (5333)    7.04 ¦ 
100/W35     16. Henz Silvia                         67 Laufen                     11:28.15,2   2:44.48,0  (2614)    6.52 ¦ 
V/W20       11. Weste Martina                       82 Laufenburg                  1:07.05,8     24.36,8  (6039)    6.23 ¦ 
H/M30       11. Gardi Andre                         69 Laupersdorf                 1:30.19,1     14.43,2  (5192)    4.16 ¦ 
100/W55      7. Meier Alice                         48 Laupersdorf                13:26.51,3   3:10.53,6   (775)    8.04 ¦ 
TS1/M40      2. Geissbühler Fritz                   61 Lauperswil                  2:57.43,5      1.01,0  (2063)    4.36 ¦ 
H/M45        6. Jost Jürg                           56 Lauperswil                  1:35.30,9     13.17,7  (5024)    4.31 ¦ 
V/M30       14. Ender François                      71 Lausanne                      58.27,0     23.44,3  (6153)    5.34 ¦ 
100/M45    215. Gerber Herve                        55 Lausanne                   18:59.09,8  11:19.30,2  (1361)   11.23 ¦ 
100/M40      5. Glardon Daniel                      60 Lausanne                    8:26.55,4     59.29,3    (41)    5.04 ¦ 
H/M45       21. Le Bris Yannick                     56 Lausanne                    1:52.58,5     30.45,3  (5117)    5.21 ¦ 
TS1/M50      1. Mathey Edgar                        52 Lausanne                    3:36.37,2       -----    (86)    5.36 ¦ 
100/M50     90. Pahud Jean-Luc                      51 Lausanne                   12:25.18,1   4:07.10,0  (1872)    7.27 ¦ 
TS2/W35      4. Reusser Dominique                   67 Lausanne                   11:15.01,7   4:42.32,9  (2646)   11.27 ¦ 
100/M55    112. Reusser Jean                        46 Lausanne                   20:35.03,5  12:04.31,8  (2088)   12.21 ¦ 
TS2/W35      1. Seifert Patricia                    67 Lausanne                    6:32.28,8       -----   (724)    6.39 ¦ 
100/W55     13. Bessard Irene                       46 Le Châble VS               15:31.40,8   5:15.43,1   (740)    9.19 ¦ 
100/M40    180. Moser René                          62 Le Châble VS               13:44.29,2   6:17.03,1  (2025)    8.14 ¦ 
100/W35     17. Günthardt Christine                 68 Le Fuet                    11:38.12,5   2:54.45,3  (2654)    6.58 ¦ 
100/M35     38. Habegger Robert                     66 Le Fuet                    10:40.11,0   3:32.47,4   (207)    6.24 ¦ 
100/M40    219. Jobin Christian                     62 Le Noirmont                17:45.56,7  10:18.30,6  (1358)   10.39 ¦ 
100/M40    190. Schilling Martin                    60 Leibstadt                  14:19.06,4   6:51.40,3  (1243)    8.35 ¦ 
H/M45       25. Hähni Andreas                       54 Leissigen                   2:00.11,8     37.58,6  (5227)    5.41 ¦ 
V/M40        3. Hägler Stefan                       59 Lengnau BE                    40.52,8      4.09,3  (6242)    3.53 ¦ 
H/M45        5. Schaad Bruno                        57 Lengnau BE                  1:35.03,4     12.50,2  (5204)    4.30 ¦ 
100/M20     53. Schlup Marco                        82 Lengnau BE                 17:24.32,2   8:38.22,3   (171)   10.26 ¦ 
H/M65        1. Tschanz Rudolf                      36 Lengnau BE                  1:36.46,6       -----  (5289)    4.35 ¦ 
H/M60        3. Zingg Rolf                          39 Lengnau BE                  1:49.09,7      7.37,4  (5221)    5.10 ¦ 
100/M50     16. Schmid Hans-Josef                   53 Lengwil-Oberhofen           9:35.21,0   1:17.12,9    (38)    5.45 ¦ 
H/M40       43. Huber Peter                         61 Lenzburg                    2:08.54,8     53.40,4  (5195)    6.06 ¦ 
100/MP      19. App Mollier Bertrand, Les Brenets   68 ASSO Reconvilier           13:48.06,7   6:16.39,5  (3065)    8.16 ¦ 
100/M50    158. Rochat Gilbert                      51 Les Charbonnières          17:20.00,9   9:01.52,8  (1307)   10.24 ¦ 
TS2/M20     14. Hptm Jovanovic Goran                75 Les Marécottes              9:18.43,8   4:44.12,6  (3056)    9.29 ¦ 
H/W35        3. Spaltenstein Laura                  66 Les Monts-de-Corsier        2:02.55,3      7.32,8  (5042)    5.49 ¦ 
100/MJ       6. Horn Daniel                         ?? Les Moulins                14:18.33,0   2:57.07,9  (1553)    8.35 ¦ 
TS2/W20      3. Baume Nancy                         76 Les Reussilles             12:07.23,6   3:34.04,5  (2596)   12.20 ¦ 
TS2/M45     23. Müller Ruedi                        57 Leutwil                    12:04.23,8   7:32.58,0  (1990)   12.17 ¦ 
V/M45       12. Binkert Peter                       56 Liebefeld                     52.03,2     13.08,5  (6217)    4.57 ¦ 
V/M40       13. Kappes Dag                          63 Liebefeld                     51.25,7     14.42,2  (6127)    4.53 ¦ 
100/M50    116. Wanner Jürg                         51 Liebefeld                  13:57.37,5   5:39.29,4  (1185)    8.22 ¦ 
TS2/M30      1. Winkler Thomas                      73 Liebefeld                   4:30.20,8       -----    (11)    4.35 ¦ 
TS2/M40     22. Luginbuehl Andreas                  59 Liestal                     8:42.44,6   3:59.39,8   (389)    8.52 ¦ 
H/M45       19. Meyer Jörg                          55 Liestal                     1:51.16,1     29.02,9  (5033)    5.16 ¦ 
100/M50    143. Schlachter James                    51 Liestal                    15:47.31,7   7:29.23,6  (1295)    9.28 ¦ 
K/F4         4. Geiser Micheline                    92 Ligerz                         6.58,9      1.13,3  (7068)    6.58 ¦ 
V/W20        1. Hirt Stefanie                       80 Ligerz                        42.29,0       -----  (6240)    4.02 ¦ 
100/M65     24. Erni Josef                          37 Littau                     15:08.46,7   4:28.26,3  (1242)    9.05 ¦ 
H/M35       46. Nivola Gianpaolo                    66 Littau                      2:12.08,3     57.55,2  (5124)    6.15 ¦ 
TS2/M30     11. Krähenbühl Roger                    70 Lobsigen                    8:59.53,1   4:29.32,3  (2024)    9.09 ¦ 
K/F6        15. Winkelhausen Céline                 98 Lommiswil                      3.25,1      1.08,3  (7008)    6.50 ¦ 
K/M6         5. Winkelhausen Claude                 96 Lommiswil                      2.16,2      0.12,3  (7009)    4.32 ¦ 
H/M30       23. Leu Olivier                         73 Loveresse                   1:45.04,3     29.28,4  (5119)    4.58 ¦ 
100/M35    132. Ryser Andy                          65 Lufingen                   15:05.44,6   7:58.21,0  (2065)    9.03 ¦ 
100/M40    123. Winkler Bernhard                    59 Lufingen                   12:16.07,7   4:48.41,6   (485)    7.21 ¦ 
TS1/W30      2. Scheidegger Susanne                 73 Lugano                      6:47.33,7   3:11.30,6  (2601)   10.33 ¦ 
TS2/M45     12. Bossard Toni                        54 Lupfig                      6:59.15,6   2:27.49,8   (242)    7.07 ¦ 
TS1/W35      4. Gröbli Jeanette                     64 Lupsingen                   6:43.25,8   2:14.40,2  (2538)   10.27 ¦ 
TS1/M40     25. Gröbli Ueli                         61 Lupsingen                   6:43.24,1   3:46.41,6   (419)   10.27 ¦ 
100/STAF    10. Etter Daniel+Etter Daniel+Kramer We 48 Kerzerslauf 1               7:52.02,0   1:11.12,2  (3202)    4.43 ¦ 
H/M45       13. Anker Alfred                        58 Lüscherz                    1:43.13,4     21.00,2  (5328)    4.53 ¦ 
100/MP      47. Rekr Bieri Patrick, Lüscherz        82 Hollandmarschgruppe SVMLT  18:19.59,8  10:48.32,6  (3086)   10.59 ¦ 
100/M35      3. Pache Jean-Claude                   65 Lussy FR                    8:15.58,5   1:08.34,9  (1698)    4.57 ¦ 
TS1/M20     14. Bringold Pascal                     82 Luterbach                   5:20.08,8   1:38.43,6  (2020)    8.17 ¦ 
100/M45     63. Bichsel Toni                        54 Lützelflüh-Goldb           10:40.44,5   3:01.04,9  (2067)    6.24 ¦ 
TS2/M30      6. Felder Roland                       73 Luzern                      7:11.12,8   2:40.52,0  (1420)    7.19 ¦ 
100/M30      9. Kiser Daniel                        71 Luzern                      9:30.50,4   2:13.07,2  (1494)    5.42 ¦ 
100/M40    189. Kress Otto                          60 Luzern                     14:09.02,1   6:41.36,0  (1406)    8.29 ¦ 
100/M20     61. Bigler Christoph                    77 Lyss                       18:34.26,2   9:48.16,3  (1605)   11.08 ¦ 
H/M30       29. Britschgi Sven                      70 Lyss                        1:50.28,1     34.52,2  (5248)    5.14 ¦ 
V/M35        9. Dedecke Thorsten                    65 Lyss                          46.00,6     11.01,6  (6106)    4.22 ¦ 
H/M55        2. Eggimann Peter                      48 Lyss                        1:33.58,4      5.57,8  (5304)    4.27 ¦ 
V/TEAM       4. Fahrni Michael, Lyss                63 Crédit Suisse                 48.12,2      4.33,8  (6610)    4.35 ¦ 
V/M50        3. Halaba Miroslaw                     50 Lyss                          44.32,8      4.13,3  (6111)    4.14 ¦ 
100/STAF     3. Huber Verena+Riedwyl Kathrin+Huber  62 Jogging für Alle Lyss B     9:52.35,9     34.34,1  (3231)    5.55 ¦ 
V/M40        4. Karl Reinhold                       60 Lyss                          42.14,7      5.31,2  (6239)    4.01 ¦ 
V/M20        2. Mathys Stephan                      75 Lyss                          35.11,1      0.56,1  (6001)    3.21 ¦ 
K/F5        10. Michel Melanie                      94 Lyss                           5.53,0      1.54,4  (7027)    5.53 ¦ 
K/M6         1. Michel Patrick                      96 Lyss                           2.03,9       -----  (7028)    4.07 ¦ 
V/M20        5. Schlüchter Roland                   78 Lyss                          40.07,4      5.52,4  (6215)    3.49 ¦ 
100/STAF    43. Schneider Hansruedi+Zingg Véro+Baum 52 Jogging für alle Lyss A     9:44.55,2   3:04.05,4  (3238)    5.50 ¦ 
H/M65        4. Streit Ulrich                       38 Lyss                        1:56.52,5     20.05,9  (5324)    5.32 ¦ 
K/F4         7. Stucki Daniela                      92 Lyss                           9.18,9      3.33,3  (7048)    9.18 ¦ 
K/F3         2. Stucki Sandra                       91 Lyss                           9.45,5      0.53,6  (7049)    4.52 ¦ 
K/F5         3. Weber Tamara                        94 Lyss                           4.25,3      0.26,7  (7050)    4.25 ¦ 
V/TEAM      15. Wüthrich Samuel, Lyss               61 Biella Team 1                 54.20,8     10.42,4  (6614)    5.10 ¦ 
100/M30     52. Wyss Daniel                         70 Lyss                       13:18.47,5   6:01.04,3  (1163)    7.59 ¦ 
H/M35        3. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:18.56,1      4.43,0  (5386)    3.44 ¦ 

Total 106



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.