Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/W45        6. Jeker Claudia                       58 Kaiseraugst                 2:21.35,2     37.06,6  (5074)    6.42 ¦ 
100/M20     25. Lüthi Beda                          75 Kaiseraugst                12:45.16,6   3:59.06,7  (1450)    7.39 ¦ 
H/M40       39. Schmid Simon                        59 Kaiseraugst                 2:02.26,3     47.11,9  (5077)    5.48 ¦ 
TS2/M35     18. Plt Gabioud Alain                   64 Kallnach                    8:06.58,7   2:50.12,1  (3053)    8.16 ¦ 
100/M50      3. Vögeli Paul                         53 Kappel SO                   8:39.05,1     20.57,0  (1706)    5.11 ¦ 
V/WJ         1. Schnell Dina                        88 Kappelen                      57.15,1       -----  (6119)    5.27 ¦ 
V/M45        8. Stucki Alfred                       56 Kappelen                      51.01,5     12.06,8  (6048)    4.51 ¦ 
100/STAF    19. Gärtner Peter+Urfer Walter+Keusen S 65 Verofit                     8:10.10,2   1:29.20,4  (3235)    4.54 ¦ 
TS1/M20      9. Schluchter Christoph                79 Kehrsatz                    4:49.21,9   1:07.56,7  (1619)    7.29 ¦ 
100/M50     34. Wampfler Andreas                    51 Kernenried                 10:24.42,4   2:06.34,3  (1629)    6.14 ¦ 
100/STAF    31. Müller Arnold+Müller Arnold+Morgene 41 Kerzerslauf 3               8:58.21,2   2:17.31,4  (3204)    5.23 ¦ 
100/M40    155. Messerli Heinz                      62 Kiesen                     12:54.08,2   5:26.42,1  (1176)    7.44 ¦ 
100/M65     47. Mathys Hans                         36 Kirchberg BE               19:48.33,2   9:08.12,8  (1377)   11.53 ¦ 
100/W40     28. Senft Barbara                       60 Kirchberg BE               15:24.23,1   6:34.15,4   (748)    9.14 ¦ 
TS3/M50      2. Girard Martin                       53 Kleindöttingen             14:59.33,7   4:20.43,2  (1320)   10.56 ¦ 
TS2/M40      9. Fricker Roland                      63 Klingnau                    6:18.33,3   1:35.28,5  (1479)    6.25 ¦ 
TS1/M35     21. Eichenberger Martin                 66 Kloten                      6:46.39,6   4:04.33,4  (1443)   10.32 ¦ 
H/W20       11. Rau Manuela                         74 Kloten                      1:54.53,5     29.54,4  (5382)    5.26 ¦ 
TS2/M45      7. Strickler Werner                    54 Kloten                      5:48.23,1   1:16.57,3    (97)    5.54 ¦ 
H/M35       24. Zeindler Roland                     67 Kloten                      1:41.25,8     27.12,7  (5381)    4.48 ¦ 
100/M45     64. Kämpf Kurt                          58 Koblenz                    10:42.42,4   3:03.02,8   (379)    6.25 ¦ 
TS1/W45      1. Howald Sonja                        58 Kölliken                    4:05.19,1       -----   (728)    6.21 ¦ 
100/W65      6. Schulz Oma Marita                   34 Kölliken                   19:08.57,6   5:51.39,9  (2505)   11.29 ¦ 
V/M35        4. Oberli Thomas                       64 Köniz                         38.05,9      3.06,9  (6207)    3.37 ¦ 
100/M45     94. Trachsel Ernst                      54 Köniz                      11:24.28,4   3:44.48,8  (2069)    6.50 ¦ 
H/M20        5. Feuz Thomas                         77 Konolfingen                 1:19.11,3      3.12,7  (5234)    3.45 ¦ 
100/M40    143. Rieser Martin                       62 Koppigen                   12:42.43,2   5:15.17,1  (2093)    7.37 ¦ 
100/W55     16. Egger Marianne                      48 Krattigen                  18:03.49,2   7:47.51,5   (772)   10.50 ¦ 
WALK       ---  Zurbrügg Regina                     57 Krauchthal                  1:06.36,6     10.09,0  (6814)    9.30 ¦ 
100/M45    103. Eberle Rochus                       58 Kriegstetten               11:36.26,8   3:56.47,2   (266)    6.57 ¦ 
100/M35     31. Amstutz Martin                      66 Kriens                     10:09.59,4   3:02.35,8  (2095)    6.05 ¦ 
H/M20        9. Buehlmann Franco                    82 Kriens                      1:28.54,4     12.55,8  (5332)    4.12 ¦ 
H/M20       23. Bühlmann Beat                       83 Kriens                      1:43.01,3     27.02,7  (5329)    4.52 ¦ 
TS1/M50     24. Gasser Arthur                       52 Kriens                      7:46.25,0   4:09.47,8  (1321)   12.05 ¦ 
TS1/M45     13. Hosner Markus                       58 Kriens                      4:39.23,0   1:42.57,0   (459)    7.14 ¦ 
H/M20       18. Hürlimann René                      81 Kriens                      1:38.19,2     22.20,6  (5331)    4.39 ¦ 
TS2/WJ       1. Allemann Sarah                      ?? Kronbühl                   10:33.06,5       -----  (2595)   10.44 ¦ 
H/W20       17. Attinger Nadine                     75 Kronbühl                    2:21.53,8     56.54,7  (5261)    6.43 ¦ 
WALK       ---  Ehrbar Fritz                        33 Küsnacht ZH                 1:23.16,0     26.48,4  (6803)   11.53 ¦ 

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.