Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS3/M20      2. Burkhalter Reto                     75 Hägendorf                   8:08.30,5     59.45,4  (2060)    5.56 ¦ 
V/M30       10. Antoniacomi Steeve                  71 Hagneck                       50.36,9     15.54,2  (6090)    4.49 ¦ 
V/TEAM      17. Martin Hans-Peter, Hagneck          56 Gemeinderat Hagneck           55.04,8     11.26,4  (6606)    5.14 ¦ 
V/TEAM      22. Schweizer Ernest+Martin Hanspeter,  39 Gemeinderat Hagneck           57.36,1     13.57,7  (6607)    5.29 ¦ 
V/TEAM      13. Wälchli Tobias, Hagneck             86 Gemeinderat Hagneck           54.14,3     10.35,9  (6608)    5.09 ¦ 
TS1/M45      5. Merk Hansueli                       56 Hallau                      3:44.11,6     47.45,6  (1546)    5.48 ¦ 
WALK       ---  Ecoffey Lucie                       81 Halten                        57.06,1      0.38,5  (6810)    8.09 ¦ 
V/M35       18. von Burg Peter                      68 Halten                        50.53,3     15.54,3  (6065)    4.50 ¦ 
100/W40     24. John Margrit                        62 Haslen AI                  14:39.39,5   5:49.31,8  (2581)    8.47 ¦ 
TS2/M40     32. Haeberli Ruedi                      63 Hausen b. Brugg            11:08.48,6   6:25.43,8  (1302)   11.21 ¦ 
100/M55     98. Mathys Christian                    46 Hausen b. Brugg            17:46.42,1   9:16.10,4  (1300)   10.40 ¦ 
H/M50        1. Seiler Christian                    50 Hauterive                   1:30.54,4       -----  (5343)    4.18 ¦ 
TS2/M30      3. Ferrat Dominique Alain              71 Hedingen                    5:45.57,5   1:15.36,7   (304)    5.52 ¦ 
100/M55     12. Haesler Andreas                     45 Heiligenschwendi           10:47.59,2   2:17.27,5  (2090)    6.28 ¦ 
100/M75      3. Senn Emil                           27 Heiligenschwendi           17:57.47,4   3:28.44,6  (1281)   10.46 ¦ 
TS2/M35      7. Aregger Manfred                     66 Heiligkreuz                 5:52.48,7     36.02,1  (2099)    5.59 ¦ 
V/TEAM       7. Beiner Fritz, Heimberg              47 Täli-Runners                  49.16,9      5.38,5  (6603)    4.41 ¦ 
H/M20       15. Blum Bernhard                       79 Heimberg                    1:34.25,6     18.27,0  (5409)    4.28 ¦ 
H/M35       14. Jutzi Ulrich                        65 Heimberg                    1:30.37,2     16.24,1  (5008)    4.17 ¦ 
100/M45     14. Mathys Georges                      56 Heimberg                    9:19.53,3   1:40.13,7    (57)    5.35 ¦ 
V/W45        2. Erdmann Kathrin                     56 Heimisbach                  1:00.14,1      6.53,3  (6085)    5.44 ¦ 
TS2/M50      4. Lustenberger Beat                   53 Hellbühl                    6:29.39,3   1:55.46,4   (272)    6.36 ¦ 
100/M45     62. Hassler Jürg                        57 Henggart                   10:40.34,2   3:00.54,6    (80)    6.24 ¦ 
100/M55     93. Reusser Urs                         46 Herbligen                  16:51.26,1   8:20.54,4  (1591)   10.06 ¦ 
H/M30       37. Brantschen Raymond                  70 Herbriggen                  2:01.09,2     45.33,3  (5113)    5.44 ¦ 
H/W30        6. Steiner Sandra                      71 Herbriggen                  1:51.36,7     28.41,0  (5127)    5.17 ¦ 
H/W20       18. Hummel Monika                       75 Herisau                     2:21.54,7     56.55,6  (5270)    6.43 ¦ 
100/M20     12. Hptm Zuberbühler Thomas             74 Herisau                    10:24.36,5   1:38.26,6  (3061)    6.14 ¦ 
TS1/M50      3. Frieder Hans                        52 Herzogenbuchsee             3:56.32,0     19.54,8  (1557)    6.07 ¦ 
V/M40       20. Bianchi Simon                       63 Hettiswil                   1:03.21,8     26.38,3  (6066)    6.02 ¦ 
H/M55       13. Born Fritz                          46 Hettiswil                   1:50.35,4     22.34,8  (5022)    5.14 ¦ 
H/M55       18. Schneider Jürgen                    45 Hettiswil                   2:00.35,9     32.35,3  (5095)    5.42 ¦ 
TS1/M40     27. Toth Peter                          63 Hettiswil                   6:49.45,0   3:53.02,5  (2028)   10.36 ¦ 
WALK       ---  Bart Alice                          55 Hindelbank                  1:06.36,1     10.08,5  (6813)    9.30 ¦ 
H/M35       20. Bosson Gabriel                      64 Hinterkappelen              1:39.01,6     24.48,5  (5150)    4.41 ¦ 
V/M65        6. Muff Guido                          35 Hinterkappelen              1:14.52,3     30.07,9  (6128)    7.07 ¦ 
100/M40     69. Burgherr Hans                       61 Hintermoos                 10:48.56,3   3:21.30,2  (1995)    6.29 ¦ 
100/M50     83. Fürst Willy                         50 Hinwil                     12:15.53,4   3:57.45,3   (376)    7.21 ¦ 
100/M60     63. Dietiker Alfred                     43 Hirschthal                 17:10.30,7   7:40.22,6  (1266)   10.18 ¦ 
100/M40    124. Dul Zoltan                          59 Hirschthal                 12:16.18,0   4:48.51,9  (1919)    7.21 ¦ 
100/M40     27. Gloor Walter                        61 Hitzkirch                   9:18.00,3   1:50.34,2   (403)    5.34 ¦ 
100/M40     93. Meier Kurt                          59 Hochwald                   11:27.26,2   4:00.00,1  (2031)    6.52 ¦ 
100/M30     79. Nauer Patrick                       70 Hochwald                   21:23.48,6  14:06.05,4  (1697)   12.50 ¦ 
TS2/M30      5. Simon Markus                        71 Hochwald                    6:57.19,5   2:26.58,7  (1466)    7.05 ¦ 
TS1/M45      2. Dugonjic Ilija                      57 Horgen                      3:13.13,9     16.47,9    (33)    5.00 ¦ 
100/M35     26. Gertsch Marco                       66 Horgen                      9:56.02,5   2:48.38,9   (478)    5.57 ¦ 
100/M45     34. Surber Ferdinand                    57 Höri                        9:54.02,3   2:14.22,7  (1845)    5.56 ¦ 
H/W35       10. Vorster Kirsten                     68 Horriwil                    2:32.27,6     37.05,1  (5009)    7.13 ¦ 
100/M40    100. Furrer Bruno                        60 Horw                       11:35.14,8   4:07.48,7  (1559)    6.57 ¦ 
TS2/M40     12. Baumgartner Marco                   62 Hünibach                    6:52.45,0   2:09.40,2  (1598)    7.00 ¦ 
H/M35        5. Oberstlt i Hirt Edi                 67 Hünibach                    1:19.58,7      5.45,6  (5403)    3.47 ¦ 
100/M60      2. Stampfli Peter                      41 Hüniken                     9:42.32,9     12.24,8  (1603)    5.49 ¦ 

Total 52



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.