Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M60     58. Lenzlinger Heinz                    40 Gachnang                   16:45.45,9   7:15.37,8  (1914)   10.03 ¦ 
TS2/M50     12. Rüegger Christian                   50 Gachnang                    8:02.27,5   3:28.34,6  (1175)    8.11 ¦ 
100/M50     78. Pult Andi                           51 Galgenen                   12:04.49,0   3:46.40,9   (310)    7.14 ¦ 
H/M30       25. Scherger Markus                     70 Gampelen                    1:47.21,6     31.45,7  (5239)    5.05 ¦ 
100/M30      2. Gysin Patrick                       73 Gattikon                    7:50.53,1     33.09,9  (1530)    4.42 ¦ 
100/M45     36. Urech Daniel                        57 Gebenstorf                 10:00.12,2   2:20.32,6  (2039)    6.00 ¦ 
100/M50    141. Rudin Rolf                          52 Gelterkinden               15:24.52,4   7:06.44,3  (1042)    9.14 ¦ 
100/M35     98. Näf Guido                           67 Geltwil                    12:40.55,0   5:33.31,4  (2019)    7.36 ¦ 
100/M35    137. Kreisman Gregory                    68 Geneva                     15:19.25,7   8:12.02,1   (440)    9.11 ¦ 
TS1/M20      4. Horst Thomas                        75 Genève                      4:04.14,0     22.48,8  (1996)    6.19 ¦ 
100/STAF    55. Lehmann Jürg+Lehmann Jürg+Lehmann S 69 Lehmannschaft              13:16.33,1   6:35.43,3  (3262)    7.57 ¦ 
V/M60        2. Lerch Hansrudolf                    40 Genève                        51.46,2      1.17,1  (6113)    4.55 ¦ 
100/M65     51. Pal Matyas                          34 Genève                     21:39.51,4  10:59.31,0  (2054)   12.59 ¦ 
100/M45    208. Verstappen Bert                     58 Genève                     17:36.20,3   9:56.40,7   (488)   10.33 ¦ 
100/M45    191. Pfaff Beat                          57 Gerlafingen                15:18.58,4   7:39.18,8  (1736)    9.11 ¦ 
V/M35        8. Gander Peter                        65 Gerolfingen                   45.31,6     10.32,6  (6062)    4.20 ¦ 
100/M35    136. Küffer Andreas                      68 Gerolfingen                15:16.16,5   8:08.52,9  (2103)    9.09 ¦ 
100/W55     18. von Moos Maya                       46 Gerra Piano                20:35.03,4  10:19.05,7  (2644)   12.21 ¦ 
TS2/M45      4. Aebi Jürg                           56 Giebenach                   5:23.54,3     52.28,5  (2075)    5.29 ¦ 
TS2/M30      2. Torgler Marcel                      73 Gimel/St. George            5:41.17,0   1:10.56,2  (2125)    5.47 ¦ 
100/W45      1. Aeschlimann Heidi                   56 Gippingen                   8:59.09,5       -----   (703)    5.23 ¦ 
100/M50      2. Aeschlimann Ulrich                  51 Gippingen                   8:32.31,5     14.23,4    (27)    5.07 ¦ 
H/M40       11. Loye Dominique André                63 Gland                       1:31.52,7     16.38,3  (5238)    4.21 ¦ 
K/F6        10. Loye Iyary-Athena                   96 Gland                          2.53,6      0.36,8  (7070)    5.47 ¦ 
TS1/M45      1. Küng Paul                           56 Glarus                      2:56.26,0       -----     (6)    4.34 ¦ 
TS3/M40      4. Kieser René                         61 Glattbrugg                 12:42.02,1   4:41.57,0  (1961)    9.16 ¦ 
TS3/M55      4. Signer Roland                       48 Glattbrugg                 11:39.44,6   1:55.00,1  (1192)    8.30 ¦ 
100/M40    185. Meier Kurt                          63 Glockhausen                13:53.53,8   6:26.27,7   (152)    8.20 ¦ 
100/M40    229. Monin Bernard                       62 Glovelier                  20:15.55,6  12:48.29,5  (2137)   12.09 ¦ 
100/M20     11. Roth Rolf                           74 Gohl                       10:22.39,4   1:36.29,5  (2138)    6.13 ¦ 
100/M65     32. Fischer Vinzenz                     34 Goldau                     15:58.06,3   5:17.45,9  (1678)    9.34 ¦ 
H/MJ         5. Graf Richard                        86 Goldiwil                    1:52.04,2     16.16,7  (5106)    5.18 ¦ 
100/M40    182. Beutler Martin                      63 Goldiwil (Thun)            13:46.13,4   6:18.47,3  (2056)    8.15 ¦ 
V/W35        5. Reeves Helen                        66 Gollion                     1:04.42,2     12.07,2  (6041)    6.09 ¦ 
V/M45        6. Ryser Fritz                         55 Gondiswil                     48.21,2      9.26,5  (6097)    4.36 ¦ 
V/W35        2. Scheidegger Madlen                  66 Gondiswil                     57.53,2      5.18,2  (6146)    5.30 ¦ 
H/M35       36. Scheidegger Robert                  65 Gondiswil                   1:51.03,6     36.50,5  (5176)    5.15 ¦ 
100/M50    148. Hofer Werner                        53 Gontenschwil               16:19.22,9   8:01.14,8  (1444)    9.47 ¦ 
TS1/M20      7. Schenk Peter                        77 Gossliwil                   4:47.13,4   1:05.48,2   (509)    7.26 ¦ 
100/M45    198. Trinkler  Richard                   57 Gränichen                  15:47.41,5   8:08.01,9  (1571)    9.28 ¦ 
100/M35     79. Coppola Rodolfo                     66 Grenchen                   11:48.20,3   4:40.56,7  (1197)    7.05 ¦ 
K/M5         4. Eggenschwiler Joel                  95 Grenchen                       4.21,7      0.17,0  (7010)    4.21 ¦ 
K/M6         6. Eggenschwiller Jari                 97 Grenchen                       2.17,8      0.13,9  (7011)    4.35 ¦ 
V/M45        5. Nicoletti Angelo                    55 Grenchen                      42.41,2      3.46,5  (6208)    4.03 ¦ 
100/STAF    39. Stihl Verena+Stihl Verena+Müller Ma 48 free runners                9:32.17,4   2:51.27,6  (3252)    5.43 ¦ 
V/M35       27. Thomas Hirsiger                     68 Grenchen                      57.31,9     22.32,9  (6049)    5.28 ¦ 
100/M60     49. Mueller Theo                        42 Gretzenbach                15:28.17,0   5:58.08,9  (2092)    9.16 ¦ 
100/M55     18. Hommann Edgar                       46 Grossaffoltern             11:12.48,5   2:42.16,8   (270)    6.43 ¦ 
100/STAF    44. Oppliger Bruno+Oppliger Bruno+Hölts 60 Local Heroes                9:46.05,5   3:05.15,7  (3246)    5.51 ¦ 
100/M35     11. Baumgartner Hansueli                66 Grosshöchstetten            8:54.39,1   1:47.15,5  (2029)    5.20 ¦ 
100/M50     63. Meister Niklaus                     51 Grosshöchstetten           11:22.30,8   3:04.22,7  (1980)    6.49 ¦ 
100/M40    161. Wüthrich Peter                      60 Grosshöchstetten           13:07.14,0   5:39.47,9  (1770)    7.52 ¦ 
V/M50        7. Kläsi Hans-Ulrich                   49 Grünenmatt                    49.57,1      9.37,6  (6059)    4.45 ¦ 
V/W45        6. von Allmen Anna Katharina           57 Grünenmatt                  1:09.15,0     15.54,2  (6088)    6.35 ¦ 
100/M65      5. Cornu Marc                          35 Gümligen                   11:41.04,7   1:00.44,3  (1162)    7.00 ¦ 
100/M55     33. Kummer Peter                        48 Gümligen                   12:01.45,1   3:31.13,4  (1544)    7.13 ¦ 
H/M20        2. Binggeli Beat                       74 Gümmenen                    1:16.09,8      0.11,2  (5247)    3.36 ¦ 
100/M40     10. Probst Silvio                       62 Gunzgen                     8:33.46,7   1:06.20,6  (2146)    5.08 ¦ 
H/W55        5. Stritt Christine                    47 Gurmels                     1:53.17,1     14.32,4  (5097)    5.22 ¦ 
100/STAF     4. Rickli Karin+Rickli Karin+Wälchli B 73 Was weh tuet läbt noh      10:04.30,7     46.28,9  (3223)    6.02 ¦ 
100/M55     13. Lüthi Hans                          48 Gwatt (Thun)               10:58.51,3   2:28.19,6  (1691)    6.35 ¦ 

Total 61



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.