Bieler Lauftage 2003 - nach Ortschaft "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS1/M20     11. Leu Raymond                         78 Dällikon                    5:11.16,4   1:29.51,2  (1968)    8.03 ¦ 
100/M55     86. Gerber Fritz                        48 Däniken SO                 16:17.12,5   7:46.40,8   (374)    9.46 ¦ 
100/W45     30. Gerber Marianne                     54 Däniken SO                 16:17.12,1   7:18.02,6   (814)    9.46 ¦ 
100/STAF     3. Schacher Christian+Schacher Christi 55 LG Niederamt                7:10.05,2     29.15,4  (3216)    4.18 ¦ 
100/STAF     4. Wälti Richard+Wälti Richard+Wenk Ur 60 Fyrabigjogger               7:19.32,5     38.42,7  (3239)    4.23 ¦ 
H/M40        1. Hürzeler Thomas                     60 Därligen                    1:15.14,4       -----  (5351)    3.33 ¦ 
H/W30        2. Jaun Karin                          69 Därligen                    1:29.22,2      6.26,5  (5350)    4.14 ¦ 
TS1/M60     11. Kofmel Anton                        43 Deitingen                   5:57.59,4   2:46.04,2  (2084)    9.16 ¦ 
V/TEAM       2. Béguin Jacques, Delémont            ?? Jura Com                      45.29,5      1.51,1  (6624)    4.19 ¦ 
V/TEAM       1. Gerber Henri+Grosjean Philippe, Del 46 Jura Com                      43.38,4       -----  (6625)    4.09 ¦ 
100/M35     35. Jannella Emanuele                   68 Derendingen                10:25.09,2   3:17.45,6  (2143)    6.15 ¦ 
H/M30       22. Sarvari Daniel                      71 Derendingen                 1:44.11,6     28.35,7  (5406)    4.56 ¦ 
V/W40        1. Häberli Christine                   60 Diessbach b.Büren             47.17,8       -----  (6247)    4.30 ¦ 
V/M70        1. Brönnimann Heinz                    31 Dieterswil                    52.20,0       -----  (6103)    4.59 ¦ 
H/W35        4. Glanzmann Marlene                   64 Dieterswil                  2:03.29,6      8.07,1  (5292)    5.51 ¦ 
100/W55      6. Bleuler Therese                     48 Dietikon                   13:15.41,7   2:59.44,0   (732)    7.57 ¦ 
100/M20     27. Grau Patrick                        77 Dietikon                   13:01.02,3   4:14.52,4  (1446)    7.48 ¦ 
TS2/W20      1. Barone Viveka                       82 Dietlikon                   8:33.19,1       -----  (2583)    8.42 ¦ 
TS1/M45     16. Landtwing Martin                    57 Dietlikon                   5:11.45,0   2:15.19,0  (1143)    8.04 ¦ 
TS2/M35      5. Meyer Hanspeter                     68 Dintikon                    5:41.11,7     24.25,1    (81)    5.47 ¦ 
100/M45    209. Amstalden Alois                     55 Dornach                    17:48.03,0  10:08.23,4  (1023)   10.40 ¦ 
TS2/M40      2. Langhein Bernd                      60 Dornach                     5:17.38,7     34.33,9    (60)    5.23 ¦ 
100/M50     93. Müller Ruedi                        50 Dottikon                   12:30.02,6   4:11.54,5  (1979)    7.30 ¦ 
100/STAF    14. Ebinger Alois+Ebinger Doris+Roll Ch 60 Alcatraz                    7:57.41,2   1:16.51,4  (3220)    4.46 ¦ 
H/MJ         2. Messerli Yves                       85 Dotzigen                    1:47.04,7     11.17,2  (5306)    5.04 ¦ 
H/MJ         2. Nydegger Alain                      86 Dotzigen                    1:47.04,7     11.17,2  (5307)    5.04 ¦ 
V/TEAM      19. Signer Eric, Dotzigen               60 Biella Team 4                 56.32,0     12.53,6  (6622)    5.23 ¦ 
100/M45    182. Keller Hugo                         54 Dübendorf                  14:37.46,2   6:58.06,6  (1075)    8.46 ¦ 
100/M35    109. Nater Martin                        65 Dübendorf                  13:03.47,9   5:56.24,3  (1865)    7.50 ¦ 
100/M40     94. Aebischer Waldemar                  62 Düdingen                   11:28.15,1   4:00.49,0   (213)    6.52 ¦ 
100/STAF    50. Guillebeau Michel+Guillebeau Michel 74 Guillebeau                 10:26.20,8   3:45.31,0  (3221)    6.15 ¦ 
100/W45      9. Kaltenrieder Margrit                56 Düdingen                   11:42.50,8   2:43.41,3   (731)    7.01 ¦ 
100/MJ       3. Jacober Andre                       85 Duebendorf                 13:47.54,8   2:26.29,7   (543)    8.16 ¦ 

Total 33



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.