Bieler Lauftage 2003 - nach Name "Z"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS3/M35      2. Zach Wolfgang                       64 D-Heidelberg               11:34.04,8   1:37.17,7  (1832)    8.26 ¦ 
100/M45    148. Zachow Hartmut                      57 D-Bottrop                  12:48.26,4   5:08.46,8  (1392)    7.41 ¦ 
100/M45     24. Zahn Peter                          57 D-Waiblingen                9:38.19,4   1:58.39,8  (1396)    5.46 ¦ 
100/M50     30. Zahn Wolfgang                       53 D-Warnemünde               10:16.21,4   1:58.13,3   (463)    6.09 ¦ 
V/W45        7. Zahner Daniela                      57 Chamoson                    1:10.28,3     17.07,5  (6235)    6.42 ¦ 
100/M55     50. Zahorovsky Herbert                  48 A-Wien                     12:48.03,2   4:17.31,5   (245)    7.40 ¦ 
100/M30     41. Zampich Oliver                      71 D-Hamburg                  11:54.12,0   4:36.28,8  (1412)    7.08 ¦ 
H/M45        6. Zangger Alfred                      58 Oberscherli                 1:35.30,9     13.17,7  (5259)    4.31 ¦ 
K/M4         1. Zangger Ivo                         93 Orpund                         5.33,9       -----  (7123)    5.33 ¦ 
100/MP       4. Sergeant 1 Zarza Rodriguez Jose Lui 66 Espana 1                    7:47.30,1     16.02,9  (3018)    4.40 ¦ 
K/M2         1. Zaugg Fabian                        89 Orpund                         9.26,4       -----  (7020)    3.08 ¦ 
100/M35     36. Zaugg Markus                        67 Ueberstorf                 10:26.16,7   3:18.53,1   (230)    6.15 ¦ 
100/M60     60. Zaugg Peter                         43 Bern                       16:58.31,1   7:28.23,0  (2127)   10.11 ¦ 
K/F4         5. Zaugg Valerie                       93 Orpund                         6.59,8      1.14,2  (7021)    6.59 ¦ 
TS2/M40      8. Zbinden Hans Ulrich                 59 Sugiez                      6:15.41,4   1:32.36,6   (211)    6.22 ¦ 
V/M40       19. Zbinden Jakob                       61 Schüpfen                    1:02.20,0     25.36,5  (6136)    5.56 ¦ 
100/M50     35. Zbinden Marius                      50 St. Ursen                  10:26.28,3   2:08.20,2   (114)    6.15 ¦ 
100/M40    176. Zechner Manfred                     60 D-Lustadt                  13:39.11,1   6:11.45,0  (1171)    8.11 ¦ 
100/M60     59. Zeihe Siegfried                     43 D-Gütersloh                16:50.58,5   7:20.50,4  (1844)   10.06 ¦ 
K/F3         3. Zeiher Corinna                      90 D-Löchgau                     10.12,1      1.20,2  (7071)    5.06 ¦ 
V/W40        9. Zeiher Gabi                         63 D-Löchgau                   1:07.05,7     19.47,9  (6167)    6.23 ¦ 
TS2/M45     18. Zeiher Harald                       57 D-Löchgau                   8:28.03,6   3:56.37,8  (1248)    8.37 ¦ 
H/M35       24. Zeindler Roland                     67 Kloten                      1:41.25,8     27.12,7  (5381)    4.48 ¦ 
100/M60     41. Zelenka Antoine                     41 Bülach                     14:25.26,9   4:55.18,8  (1184)    8.39 ¦ 
100/M30     25. Zeller Heinz                        70 Thun                       10:41.56,0   3:24.12,8  (1540)    6.25 ¦ 
TS3/M40      5. Zeller Markus                       61 Birmensdorf ZH             13:55.10,7   5:55.05,6  (1960)   10.09 ¦ 
100/M65     16. Zeller Werner                       37 D-Lübeck                   14:03.59,1   3:23.38,7  (1223)    8.26 ¦ 
TS2/M50     15. Zeller Wolfgang                     53 D-Hamburg                   8:57.08,7   4:23.15,8  (1128)    9.07 ¦ 
TS1/M40      1. Zenklusen Daniel                    60 Allschwil                   2:56.42,5       -----  (1994)    4.34 ¦ 
V/TEAM      14. Zervas Theodor, Biel/Bienne         60 Biella Team 2                 54.18,0     10.39,6  (6617)    5.10 ¦ 
H/W40        4. Zeyen Barbara                       62 Biel                        1:55.32,7     16.20,0  (5104)    5.28 ¦ 
100/M55     68. Ziegler Jacques                     44 F-Valdoie                  14:11.36,1   5:41.04,4   (378)    8.30 ¦ 
100/M45     51. Zielonka Marian                     55 PL-Ostrow Wlkp             10:24.52,7   2:45.13,1  (1628)    6.14 ¦ 
100/M35     77. Zihlmann Markus                     67 Malters                    11:48.03,5   4:40.39,9  (1572)    7.04 ¦ 
100/W45     12. Zimmerer Elisabeth                  57 D-Neuffen                  12:06.04,1   3:06.54,6  (2612)    7.15 ¦ 
TS1/M65      3. Zimmerer Günter                     37 D-Malsch                    5:28.23,8     28.13,7  (1289)    8.30 ¦ 
100/M45    190. Zimmermann Pierre                   57 F-Ferney Voltaire          15:15.29,8   7:35.50,2  (1495)    9.09 ¦ 
H/M40       10. Zimmermann Stefan                   62 Messen                      1:31.44,6     16.30,2  (5370)    4.20 ¦ 
H/M60        3. Zingg Rolf                          39 Lengnau BE                  1:49.09,7      7.37,4  (5221)    5.10 ¦ 
V/M50       12. Zingg Willy                         50 Aegerten                      54.25,2     14.05,7  (6162)    5.10 ¦ 
100/M20     15. Zinni Andreas                       78 Aarberg                    10:52.40,6   2:06.30,7   (223)    6.31 ¦ 
100/M55     87. Zitterli Kurt                       47 St. Niklaus                16:25.24,9   7:54.53,2  (1907)    9.51 ¦ 
100/M40    127. Zollmann Benjamin                   59 D-Jena                     12:19.22,7   4:51.56,6   (477)    7.23 ¦ 
V/M35        7. Zosso Heinz                         65 Niederbipp                    41.21,0      6.22,0  (6126)    3.56 ¦ 
100/M20     12. Hptm Zuberbühler Thomas             74 Herisau                    10:24.36,5   1:38.26,6  (3061)    6.14 ¦ 
100/M40     43. Züger Peter                         62 Emmenbrücke                 9:48.22,5   2:20.56,4  (1413)    5.53 ¦ 
100/M35     96. Zurbriggen Lothar                   66 Saas Grund                 12:31.55,1   5:24.31,5  (1867)    7.31 ¦ 
100/M40    217. Zurbrügg Erich                      60 Frutigen                   17:23.31,3   9:56.05,2  (2018)   10.26 ¦ 
WALK       ---  Zurbrügg Regina                     57 Krauchthal                  1:06.36,6     10.09,0  (6814)    9.30 ¦ 
100/M35     82. Zurbuchen Daniel                    64 Wichtrach                  11:57.51,3   4:50.27,7  (1514)    7.10 ¦ 
100/M40     73. Zürcher Christian                   61 Rüfenacht                  10:51.13,9   3:23.47,8   (489)    6.30 ¦ 
H/M35       16. Zürcher Frédéric                    68 Biel/Bienne                 1:32.33,6     18.20,5  (5362)    4.23 ¦ 
H/M45       16. Zutter Kurt                         54 Belp                        1:45.48,6     23.35,4  (5013)    5.00 ¦ 
100/M45     87. Zwahlen Jürg                        58 Port                       11:19.46,8   3:40.07,2   (260)    6.47 ¦ 
H/M50       16. Zwahlen Robert                      50 Biel                        1:59.17,4     28.23,0  (5283)    5.39 ¦ 
TS1/M35     11. Zwahlen Roger                       67 Unterseen                   4:08.59,9   1:26.53,7  (2096)    6.27 ¦ 
TS2/M50     11. Zwick Klaus                         53 D-Lorch                     7:30.48,3   2:56.55,4  (1969)    7.39 ¦ 
100/M40    231. Zwyssig Alfred                      60 St-Légier-Chiésaz          21:23.48,7  13:56.22,6  (2121)   12.50 ¦ 



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.