Bieler Lauftage 2003 - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V/W35        1. Wachs Hanan                         67 Evilard                       52.35,0       -----  (6184)    5.00 ¦ 
K/F5         7. Wachs Nathaelle                     95 Evilard                        5.16,4      1.17,8  (7138)    5.16 ¦ 
K/F6        13. Wachs Sh.                           99 Evilard                        3.07,9      0.51,1  (7140)    6.15 ¦ 
H/M55        3. Waegli Ueli                         48 Sissach                     1:34.54,4      6.53,8  (5231)    4.29 ¦ 
100/M30     62. Wagner Christoph                    73 Täuffelen                  14:44.31,0   7:26.47,8  (1090)    8.50 ¦ 
100/M50    149. Wagner Harald                       53 D-Freienfels               16:19.42,2   8:01.34,1  (1825)    9.47 ¦ 
H/M40       17. Wagnon Jean-Claude                  60 Biel/Bienne                 1:39.07,0     23.52,6  (5212)    4.41 ¦ 
100/MP      21. Olt Wahl Marco, D-Neubiberg         77 Bau 00                     14:19.37,8   6:48.10,6  (3032)    8.35 ¦ 
100/M40     48. Wahle Lars                          59 D-Bergisch Gladbach         9:55.29,0   2:28.02,9   (154)    5.57 ¦ 
WALK       ---  Waidmann Werner                     37 D-Villingen-Schwenningen    1:06.57,8     10.30,2  (6805)    9.33 ¦ 
100/M45    117. Wainowski Siegfried                 58 D-Mutlangen                11:47.33,2   4:07.53,6  (1971)    7.04 ¦ 
100/M20     29. Walaschek Thomas                    76 D-Bad Schussenried         13:11.08,5   4:24.58,6  (1596)    7.54 ¦ 
100/M40    117. Walbrodt Uwe                        62 D-Bonn                     11:58.41,4   4:31.15,3   (472)    7.11 ¦ 
K/M6        13. Wälchli Patric                      97 Biel/Bienne                    2.35,5      0.31,6  (7066)    5.11 ¦ 
V/TEAM      13. Wälchli Tobias, Hagneck             86 Gemeinderat Hagneck           54.14,3     10.35,9  (6608)    5.09 ¦ 
100/M50    113. Waldmann Thomas                     50 D-Drestedt                 13:46.24,2   5:28.16,1  (1632)    8.15 ¦ 
100/M40     28. Waldraff Thomas                     60 D-Markdorf                  9:22.18,7   1:54.52,6  (1117)    5.37 ¦ 
H/M50       21. Waldvogel Anton                     51 Unterlunkhofen              2:27.08,3     56.13,9  (5213)    6.58 ¦ 
H/W35        7. Waldvogel Maria                     64 Unterlunkhofen              2:23.28,9     28.06,4  (5214)    6.48 ¦ 
TS2/W50      1. Walker Hilary                       53 GB-London SW7 1NZ           5:57.52,9       -----   (711)    6.04 ¦ 
H/M50       12. Waller Max                          50 Bern                        1:52.09,9     21.15,5  (5099)    5.18 ¦ 
100/W20      1. Walter Verena                       81 D-Hemer                    10:23.28,8       -----   (757)    6.14 ¦ 
100/M45    197. Walther Urs                         54 Oberburg                   15:47.27,3   8:07.47,7  (2111)    9.28 ¦ 
TS2/M40     36. Walther Volker                      63 D-Bolanden                 12:24.01,4   7:40.56,6  (1993)   12.37 ¦ 
100/STAF     4. Wälti Richard+Wälti Richard+Wenk Ur 60 Fyrabigjogger               7:19.32,5     38.42,7  (3239)    4.23 ¦ 
100/M50     34. Wampfler Andreas                    51 Kernenried                 10:24.42,4   2:06.34,3  (1629)    6.14 ¦ 
100/M40     91. Wangler Peter                       61 D-Ingolstadt               11:25.07,9   3:57.41,8  (2032)    6.51 ¦ 
100/M35     46. Wankerl Thomas                      65 D-Roding                   10:48.21,6   3:40.58,0  (1008)    6.29 ¦ 
100/M50    116. Wanner Jürg                         51 Liebefeld                  13:57.37,5   5:39.29,4  (1185)    8.22 ¦ 
100/M40     19. Wanner Klaus                        63 D-Holzgerlingen             8:58.45,0   1:31.18,9   (203)    5.23 ¦ 
100/MP      55. Rekr Wanner Luc, Bellmund           83 Die Irren                  21:20.19,5  13:48.52,3  (3079)   12.48 ¦ 
100/M50     85. Warga Rudolf                        52 A-Graz                     12:21.09,9   4:03.01,8  (1038)    7.24 ¦ 
100/M40    119. Warth Martin                        60 Wilen b. Wil               12:09.59,7   4:42.33,6   (352)    7.17 ¦ 
100/M40    146. Warth Wolfgang                      61 D-Weinstadt                12:45.35,0   5:18.08,9   (415)    7.39 ¦ 
100/M35     43. Wäschle Stefan                      67 Embrach                    10:44.30,1   3:37.06,5   (321)    6.26 ¦ 
100/M40    157. Wasser Jörg-Peter                   59 D-Alfter                   13:01.32,4   5:34.06,3  (1244)    7.48 ¦ 
100/M30     34. Wasser Peter                        69 D-Kevelaer                 11:35.42,0   4:17.58,8  (1633)    6.57 ¦ 
100/M45    114. Wassmann Konrad                     55 D-St. Augustin             11:45.50,5   4:06.10,9  (1930)    7.03 ¦ 
100/M40    212. Wassmer Alfred                      59 D-Asslar Werdorf           16:44.58,9   9:17.32,8   (349)   10.02 ¦ 
V/M55        8. Weber Alfred                        45 Nidau                         59.27,1     14.53,7  (6125)    5.39 ¦ 
100/M60     74. Weber Hansruedi                     39 Beromünster                19:23.06,7   9:52.58,6  (1318)   11.37 ¦ 
V/M35        2. Weber Reto                          68 Bern                          35.31,1      0.32,1  (6211)    3.22 ¦ 
100/M40    106. Weber Robin                         63 D-Meßkirch                 11:44.32,8   4:17.06,7  (1848)    7.02 ¦ 
100/M45     68. Weber Rudi                          55 D-Bad Berneck              10:48.02,0   3:08.22,4   (235)    6.28 ¦ 
K/F5         3. Weber Tamara                        94 Lyss                           4.25,3      0.26,7  (7050)    4.25 ¦ 
TS1/M20     24. Weber Thomas                        74 Embrach                     6:46.39,4   3:05.14,2  (1744)   10.32 ¦ 
100/M40     12. Weber Wolf                          59 D-Dortmund                  8:40.51,9   1:13.25,8    (51)    5.12 ¦ 
H/M45       33. Wechsler Martin                     57 Aesch                       2:30.26,5   1:08.13,3  (5058)    7.07 ¦ 
TS2/M50      9. Weghofer Edmund                     51 D-Umkirch                   7:05.56,8   2:32.03,9  (1422)    7.13 ¦ 
100/M30     44. Wegler René                         70 D-Hannover                 12:28.03,5   5:10.20,3   (540)    7.28 ¦ 
100/M30     71. Wegmueller Markus                   72 Treiten                    17:28.29,4  10:10.46,2  (1315)   10.29 ¦ 
100/M45    216. Wegmüller Hans                      54 Burgdorf                   19:21.41,1  11:42.01,5  (1311)   11.37 ¦ 
H/M20       14. Wegmüller Marc                      76 Münsingen                   1:33.50,9     17.52,3  (5215)    4.26 ¦ 
100/M45    195. Wegmüller Peter                     58 Birsfelden                 15:36.59,3   7:57.19,7  (1044)    9.22 ¦ 
100/MJ       8. Wegmüller Urs                       87 Burgdorf                   19:21.41,5   8:00.16,4  (1982)   11.37 ¦ 
TS2/M40     19. Wegner Ralf                         60 D-Hagen                     7:59.59,3   3:16.54,5  (1839)    8.08 ¦ 
100/M50     99. Wehe Richard                        52 D-Lampertheim              12:46.21,8   4:28.13,7   (333)    7.39 ¦ 
100/M45    168. Wehle Detlef                        57 D-Brechen                  13:55.21,9   6:15.42,3   (495)    8.21 ¦ 
V/M65        3. Wehrle Roman                        37 Ostermundigen                 55.05,3     10.20,9  (6199)    5.14 ¦ 
100/M40    210. Wehrli Hans-Ulrich                  59 Vufflens-la-Ville          16:30.29,4   9:03.03,3  (1843)    9.54 ¦ 
100/M55     28. Weidner Herbert                     44 D-Schwäbisch Hall          11:47.35,3   3:17.03,6  (1904)    7.04 ¦ 
TS1/W35      1. Weihofen Sabine                     67 D-Rheinberg                 4:28.45,6       -----   (729)    6.57 ¦ 
100/M50     20. Wein Norbert                        52 D-Karlsruhe                 9:50.40,5   1:32.32,4    (71)    5.54 ¦ 
100/M50     52. Weinert Werner                      52 D-Hamburg                  10:56.04,4   2:37.56,3   (394)    6.33 ¦ 
V/M35       11. Weingart Markus                     65 Brügg BE                      46.08,1     11.09,1  (6175)    4.23 ¦ 
100/M40    120. Weinmann Edwin                      61 D-Wielenbach               12:12.22,5   4:44.56,4  (1116)    7.19 ¦ 
100/M50    161. Weippert Hans Joachim               52 D-Aalen                    18:08.14,3   9:50.06,2  (1363)   10.52 ¦ 
100/STAF    33. Weis Norbert+Nagel Harald+Fabrig Ga 52 Dream  Team Neuffener Tae   9:04.12,8   2:23.23,0  (3234)    5.26 ¦ 
100/W45     10. Weisener Elke                       54 D-Nauen                    11:43.21,1   2:44.11,6  (2524)    7.02 ¦ 
100/M45    113. Weiss Franz                         56 Reinach BL                 11:44.54,3   4:05.14,7  (1556)    7.02 ¦ 
100/M40     31. Weiss Georg                         62 D-Rosbach                   9:24.48,0   1:57.21,9    (76)    5.38 ¦ 
H/M40        4. Mitr Weissmüller Markus             60 Neuenegg                    1:21.44,3      6.29,9  (5245)    3.52 ¦ 
100/M35     29. Wellstein Klaus                     68 D-Eisenberg                 9:57.20,4   2:49.56,8   (124)    5.58 ¦ 
TS1/M50     16. Wendel Willi                        50 D-Freiamt                   4:49.59,1   1:13.21,9  (1935)    7.30 ¦ 
TS2/M55      9. Wenger Bernhard                     48 Clarens                     8:34.16,4   2:22.39,8  (1379)    8.43 ¦ 
V/M30       16. Wenger Roger                        70 Schüpfen                    1:01.53,1     27.10,4  (6099)    5.53 ¦ 
100/M55     64. Werlen Walter                       44 Wiler (Lötschen)           13:40.26,6   5:09.54,9   (252)    8.12 ¦ 
100/M70     12. Werner Gerhard                      32 D-Verden                   19:29.51,0   7:33.24,7  (1288)   11.41 ¦ 
H/M45       15. Wespi Thomas                        58 Bern                        1:45.25,2     23.12,0  (5129)    4.59 ¦ 
V/W20       11. Weste Martina                       82 Laufenburg                  1:07.05,8     24.36,8  (6039)    6.23 ¦ 
TS2/M50     13. Wettstein Walter                    51 Windisch                    8:24.37,4   3:50.44,5  (1966)    8.34 ¦ 
TS1/M45      3. Wey Erwin                           58 Samstagern                  3:22.22,5     25.56,5    (54)    5.14 ¦ 
100/W50     15. Wichrowska Jadwiga                  51 PL-Torun                   14:58.06,5   4:43.55,6  (2610)    8.58 ¦ 
TS2/W35      3. Wicki Christine                     65 Sursee                      8:59.56,3   2:27.27,5  (2536)    9.10 ¦ 
100/M55    103. Wicki Jost                          45 Muri AG                    18:18.04,4   9:47.32,7  (2134)   10.58 ¦ 
H/M30        5. Widiez David                        73 Matten                      1:18.59,9      3.24,0  (5149)    3.44 ¦ 
V/W20       10. Widmer Daniela                      77 Fribourg                      58.05,0     15.36,0  (6084)    5.31 ¦ 
H/M55       10. Widmer Peter                        47 Thun                        1:46.38,8     18.38,2  (5100)    5.03 ¦ 
100/M30     11. Widmer Peter                        72 Ipsach                      9:40.36,3   2:22.53,1   (119)    5.48 ¦ 
100/W45     37. Wiedenmann Hannelore                57 D-Stuttgart                19:43.02,3  10:43.52,8  (2553)   11.49 ¦ 
100/M55    110. Wiedenmann Walter                   47 D-Stuttgart                19:43.02,5  11:12.30,8  (1374)   11.49 ¦ 
100/STAF    24. Wiedmer Hansruedi+Wiedmer Hansruedi 56 Weissenstein Runners        8:31.08,7   1:50.18,9  (3240)    5.06 ¦ 
100/M45     41. Wiegandt Holger                     58 D-Duisburg                 10:16.40,9   2:37.01,3   (150)    6.10 ¦ 
100/M35    114. Wiegers+Peter                       66 D-Bochum                   13:14.12,0   6:06.48,4  (1954)    7.56 ¦ 
100/W40     23. Wieland Ingrid                      63 D-Neckarsulm               14:31.17,8   5:41.10,1   (744)    8.42 ¦ 
TS3/M50      1. Wildi Hubertus                      52 D-Lörrach                  10:38.50,5       -----  (1918)    7.46 ¦ 
100/W35     38. Wilhelm Frauke                      68 D-Essen                    19:11.32,9  10:28.05,7  (2560)   11.30 ¦ 
100/M45    171. Wilhelm Walter                      54 D-Metzingen                14:00.49,2   6:21.09,6  (1003)    8.24 ¦ 
H/W20       10. Willi Rahel                         80 Fribourg                    1:54.01,6     29.02,5  (5130)    5.24 ¦ 
100/M45     43. Willmann Alexander, D-Ingoldingen   58 TG Biberach                10:16.59,3   2:37.19,7   (467)    6.10 ¦ 
100/M55     36. Willwacher Michael                  47 D-Nister                   12:11.37,5   3:41.05,8   (356)    7.18 ¦ 
100/M30     31. Wilt Olivier                        72 F-Saverne                  11:15.06,7   3:57.23,5   (329)    6.45 ¦ 
100/M50     71. Windenberger Bruno                  53 F-Sierentz                 11:44.43,4   3:26.35,3  (2046)    7.02 ¦ 
K/F6        15. Winkelhausen Céline                 98 Lommiswil                      3.25,1      1.08,3  (7008)    6.50 ¦ 
K/M6         5. Winkelhausen Claude                 96 Lommiswil                      2.16,2      0.12,3  (7009)    4.32 ¦ 
100/M50     53. Winkhold-Gallina Werner             53 D-Köln                     10:56.23,6   2:38.15,5   (128)    6.33 ¦ 
100/M40    123. Winkler Bernhard                    59 Lufingen                   12:16.07,7   4:48.41,6   (485)    7.21 ¦ 
TS2/M30      1. Winkler Thomas                      73 Liebefeld                   4:30.20,8       -----    (11)    4.35 ¦ 
100/M40    126. Winter Peter                        61 A-Neunkirchen, Niederöste  12:19.01,6   4:51.35,5  (1425)    7.23 ¦ 
TS1/M45      6. Winzenried Marc                     58 Burgdorf                    4:08.24,2   1:11.58,2  (2141)    6.26 ¦ 
100/M50    130. Wirsdorf Gerhard                    53 D-Neuneck                  14:47.07,9   6:28.59,8  (1292)    8.52 ¦ 
H/M40       18. Witta Thomas                        60 Basel                       1:40.36,6     25.22,2  (5355)    4.46 ¦ 
TS2/M45     21. Dr. Witting Alfred                  56 D-Wuppertal                10:25.11,1   5:53.45,3  (1052)   10.36 ¦ 
V/W20        9. Wolf Gesa                           74 Rheinfelden                   57.13,5     14.44,5  (6008)    5.27 ¦ 
TS1/M20      6. Wolf Martin                         83 D-Dresden                   4:45.18,2   1:03.53,0  (1093)    7.23 ¦ 
100/STAF    18. Wolf Werner+Schertenleib Thomas+Stu 57 Berufsfeuerwehr Bern        8:04.23,4   1:23.33,6  (3230)    4.50 ¦ 
100/M45    165. Wolff Wolfgang                      55 D-Nierstein                13:41.36,7   6:01.57,1   (500)    8.12 ¦ 
TS1/M60      4. Wollenweber Kurt                    40 D-Kelkheim                  4:41.14,0   1:29.18,8   (362)    7.17 ¦ 
100/W55     11. Worbes Helene                       48 D-Vellmar                  14:34.12,8   4:18.15,1   (807)    8.44 ¦ 
TS1/M55     10. Wortmann Gerhard                    48 D-Rheinberg                 6:07.52,7   2:06.06,6  (1464)    9.31 ¦ 
100/M45      6. Wunder Manfred                      56 A-Leonding                  8:32.04,6     52.25,0    (39)    5.07 ¦ 
H/M65        3. Wunderlin Hans                      37 Breitenbach                 1:42.40,4      5.53,8  (5218)    4.51 ¦ 
100/M60     61. Wüthrich Fritz                      39 Suberg                     17:06.14,3   7:36.06,2  (1297)   10.15 ¦ 
100/M40    161. Wüthrich Peter                      60 Grosshöchstetten           13:07.14,0   5:39.47,9  (1770)    7.52 ¦ 
TS2/M20      9. Wüthrich Philipp                    81 Utzenstorf                  7:50.03,0   3:15.31,8  (1597)    7.58 ¦ 
V/TEAM      15. Wüthrich Samuel, Lyss               61 Biella Team 1                 54.20,8     10.42,4  (6614)    5.10 ¦ 
100/W35     12. Dr Wutkewicz Katja                  68 D-Neuss                    10:40.35,7   1:57.08,5  (2529)    6.24 ¦ 
100/M45    218. Wyler Rolf                          57 Oberrieden                 19:52.29,4  12:12.49,8  (1959)   11.55 ¦ 
H/M40       13. Wyrsch Daniel                       63 Jegenstorf                  1:38.25,1     23.10,7  (5219)    4.39 ¦ 
100/M30     52. Wyss Daniel                         70 Lyss                       13:18.47,5   6:01.04,3  (1163)    7.59 ¦ 
100/M50    157. Wyss Kurt                           52 Port                       17:14.02,0   8:55.53,9  (1258)   10.20 ¦ 
100/STAF    38. Wyss Marina+Wyss Marina+Spycher Cla 60 Spywy                       9:24.21,8   2:43.32,0  (3201)    5.38 ¦ 
TS1/M20      5. Wyss Patrick                        79 Zuchwil                     4:13.17,2     31.52,0  (1120)    6.33 ¦ 
H/M35        9. Wyss Roland                         66 Bern                        1:24.03,9      9.50,8  (5220)    3.59 ¦ 
100/STAF     5. Wyss Werner+Wyss Werner+Vonrüti Sam 53 Jegi Grafi Team 03          7:22.53,1     42.03,3  (3253)    4.25 ¦ 
H/M35        3. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:18.56,1      4.43,0  (5386)    3.44 ¦ 

Total 136



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.