Bieler Lauftage 2003 - nach Name "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/M45       24. Taborsky Michael                    55 Oberbütschel                1:58.49,1     36.35,9  (5278)    5.37 ¦ 
100/M75      5. Tacchella Franco                    28 I-Saronno                  19:28.13,8   4:59.11,0  (1317)   11.40 ¦ 
WALK       ---  Tadic Svetlana-Claire               67 Biel/Bienne                 1:33.43,6     37.16,0  (6804)   13.23 ¦ 
100/M55     40. Talleri Serge                       45 Nyon                       12:20.20,8   3:49.49,1   (316)    7.24 ¦ 
100/M45     42. Tanner Daniel                       56 Zürich                     10:16.48,1   2:37.08,5   (238)    6.10 ¦ 
H/M50        6. Tanner Werner                       50 Bubendorf                   1:41.38,6     10.44,2  (5098)    4.49 ¦ 
100/M30     45. Tardy Michel                        73 St-Prex                    12:28.19,8   5:10.36,6  (2058)    7.28 ¦ 
100/M60     27. Tegler Diethelm                     40 D-Hilchenbach              12:34.44,3   3:04.36,2   (257)    7.32 ¦ 
100/W45      5. Teichmann Barbara                   55 D-Schorndorf               11:12.37,3   2:13.27,8  (2504)    6.43 ¦ 
H/W40        6. Teigeler Anna                       61 D-Tübingen                  2:07.08,4     27.55,7  (5296)    6.01 ¦ 
H/W35        2. Teinilä Susanna                     64 Bellmund                    2:02.08,6      6.46,1  (5028)    5.47 ¦ 
V/M45       13. Tenthorey Didier                    54 Yverdons-les-Bains            52.07,1     13.12,4  (6216)    4.57 ¦ 
V/W45        1. Tenthorey Sylviane                  54 Yverdon-les-Bains             53.20,8       -----  (6220)    5.04 ¦ 
100/W30     12. Tereszkiewicz Marilyne              69 Epagny                     17:47.04,6   8:11.47,6  (2590)   10.40 ¦ 
100/M40    133. Tettamanti Walter                   60 I-Gironico Como            12:33.48,2   5:06.22,1  (1622)    7.32 ¦ 
K/F5         6. Thallinger Anne                     95 Büren an der Aare              5.02,6      1.04,0  (7064)    5.02 ¦ 
K/F6         8. Thallinger Charlotte                98 Büren an der Aare              2.53,1      0.36,3  (7065)    5.46 ¦ 
V/M30        5. Thallinger Rolf                     69 Büren an der Aare             42.12,8      7.30,1  (6234)    4.01 ¦ 
100/M50    102. Thater Werner                       49 D-Gröbenzell               13:15.32,9   4:57.24,8  (1900)    7.57 ¦ 
H/M35       26. Thiébaud Stéphane                   64 Neuchâtel                   1:41.45,4     27.32,3  (5147)    4.49 ¦ 
100/M35    125. Thiemann Norbert                    64 Riedholz                   14:01.24,8   6:54.01,2  (1595)    8.24 ¦ 
100/M40     66. Thode Carsten                       63 D-Rödermark                10:40.37,6   3:13.11,5   (446)    6.24 ¦ 
100/M35    105. Thomas Fischer                      68 D-Ahlen                    12:56.33,0   5:49.09,4  (1159)    7.45 ¦ 
V/M35       27. Thomas Hirsiger                     68 Grenchen                      57.31,9     22.32,9  (6049)    5.28 ¦ 
100/M40    192. Thomas Michel                       61 D-Neustadt                 14:26.22,4   6:58.56,3  (1775)    8.39 ¦ 
100/M45    205. Thomas Patrick                      56 F-Rochejean                16:59.53,8   9:20.14,2  (1204)   10.11 ¦ 
100/M50     33. Thuer Erwin                         50 St. Gallen                 10:22.28,5   2:04.20,4  (1932)    6.13 ¦ 
100/M50     73. Tillmann  Gerhard                   49 D-Duisburg                 11:49.44,2   3:31.36,1  (1769)    7.05 ¦ 
100/W45     19. Tillmann Renate                     57 D-Duisburg                 13:47.30,3   4:48.20,8   (768)    8.16 ¦ 
TS2/M50     17. Tobos Valeriu                       49 D-Ditzingen                10:11.33,4   5:37.40,5  (1895)   10.22 ¦ 
100/M35     54. Tockner Franz                       68 A-Micheldorf               10:58.18,6   3:50.55,0   (283)    6.34 ¦ 
TS2/M35     19. Todaro Franco                       68 Basel                       8:07.51,5   2:51.04,9  (2115)    8.16 ¦ 
100/M40    205. Tognotto Fabio                      62 I-Verona                   15:21.57,2   7:54.31,1  (1937)    9.13 ¦ 
TS1/M20     12. Tominc Denis                        80 SLO-Podgrad                 5:12.55,3   1:31.30,1  (1820)    8.06 ¦ 
H/MJ         1. Töndury Niculin, Bolligen           85 Seminar Hofwil              1:35.47,5       -----  (5148)    4.32 ¦ 
TS2/M30      2. Torgler Marcel                      73 Gimel/St. George            5:41.17,0   1:10.56,2  (2125)    5.47 ¦ 
100/MP      22. Olt Torno Thomas, D-Neubiberg       79 Bau 00                     14:19.37,9   6:48.10,7  (3031)    8.35 ¦ 
TS1/M40     27. Toth Peter                          63 Hettiswil                   6:49.45,0   3:53.02,5  (2028)   10.36 ¦ 
100/M45     94. Trachsel Ernst                      54 Köniz                      11:24.28,4   3:44.48,8  (2069)    6.50 ¦ 
TS2/M50      2. Trappe Lutz                         49 D-Urbach                    5:49.11,6   1:15.18,7  (1537)    5.55 ¦ 
100/W45     23. Trappe Monika                       57 D-Urbach                   14:26.32,3   5:27.22,8  (2588)    8.39 ¦ 
100/M30      6. Traude Olivier                      72 Arlesheim                   9:10.51,1   1:53.07,9   (200)    5.30 ¦ 
100/M45    164. Trautmann Jörn-Ulrich               56 D-Apfelstädt               13:40.46,8   6:01.07,2  (1555)    8.12 ¦ 
100/M40    209. Treiber Andreas                     60 D-Heidelberg               16:03.45,6   8:36.19,5  (1522)    9.38 ¦ 
TS1/M50     22. Treier Franz                        52 Wittnau                     5:23.45,3   1:47.08,1  (1992)    8.23 ¦ 
100/M45      4. Tretto Livio                        55 I-Verbania                  8:09.52,1     30.12,5  (1623)    4.53 ¦ 
V/W40        6. Trifari Patricia                    63 Solothurn                   1:01.38,1     14.20,3  (6200)    5.52 ¦ 
V/M35       32. Trifari Pietro                      64 Solothurn                   1:07.00,9     32.01,9  (6201)    6.22 ¦ 
100/M45    198. Trinkler  Richard                   57 Gränichen                  15:47.41,5   8:08.01,9  (1571)    9.28 ¦ 
100/W45     13. Trost Isolde                        55 D-Frickenhausen            12:06.04,3   3:06.54,8  (2613)    7.15 ¦ 
H/M65        5. Troxler Jakob                       35 Zürich                      2:06.23,0     29.36,4  (5070)    5.59 ¦ 
100/M50    164. Trummer Jean Pierre                 51 Carouge GE                 19:13.21,2  10:55.13,1  (1188)   11.32 ¦ 
100/M65     26. Tschantré Hansruedi                 37 Magglingen/Macolin         15:18.59,7   4:38.39,3  (1275)    9.11 ¦ 
TS2/M20      2. Tschanz Frederic                    79 Biel/Bienne                 6:08.19,6   1:33.48,4  (1860)    6.15 ¦ 
H/W45        4. Tschanz Jeanne-Marie                58 Corcelles                   2:14.18,5     29.49,9  (5128)    6.21 ¦ 
100/M40    220. Tschanz Roland                      63 Tüscherz-Alfermée          17:51.06,6  10:23.40,5  (1326)   10.42 ¦ 
H/M65        1. Tschanz Rudolf                      36 Lengnau BE                  1:36.46,6       -----  (5289)    4.35 ¦ 
TS1/M45      4. Tschudi Rolf                        58 Zeiningen                   3:42.03,6     45.37,6   (102)    5.45 ¦ 
H/M65        2. Tschudin Robert                     36 Mumpf                       1:39.28,3      2.41,7  (5210)    4.42 ¦ 
TS1/M55     12. Tschui Roland                       48 Subingen                    7:10.50,4   3:09.04,3  (1440)   11.09 ¦ 
H/M20       16. Tsogidis Alexandros                 75 Worb                        1:36.11,0     20.12,4  (5280)    4.33 ¦ 
100/M45    125. Twele Norbert                       58 D-Coppengrave              11:57.12,4   4:17.32,8   (320)    7.10 ¦ 

Total 62



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.