Bieler Lauftage 2003 - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M50     22. Rachowski Rainer                    52 D-Staufenberg               9:54.11,6   1:36.03,5    (59)    5.56 ¦ 
100/STAF    26. Racine Jean Pierre+Vorpe Blaise+Rac 56 CA Courtelary               8:31.42,8   1:50.53,0  (3232)    5.07 ¦ 
100/W45     20. Raemy Elsbeth                       55 Moosseedorf                13:52.45,8   4:53.36,3  (2600)    8.19 ¦ 
100/M60     54. Rähmer Hans-Jörg                    42 D-Filderstadt              16:18.08,1   6:48.00,0  (1762)    9.46 ¦ 
100/M20     46. Rähmer Marc-Steffen                 77 D-Filderstadt              16:18.08,2   7:31.58,3  (1763)    9.46 ¦ 
100/M45    101. Rainer Stephan                      58 D-Oberursel                11:30.29,4   3:50.49,8  (1086)    6.54 ¦ 
H/M20       24. Ramseyer Marc                       74 Schnottwil                  1:43.17,2     27.18,6  (5275)    4.53 ¦ 
100/M55     92. Ramuschkat Hans-Jürgen              46 D-Oberndorf                16:50.17,6   8:19.45,9  (1876)   10.06 ¦ 
V/TEAM      10. Rämy Beat, Ostermundigen            53 Biella Team 1                 50.45,6      7.07,2  (6613)    4.50 ¦ 
100/M40     99. Rapp Wolfgang                       59 D-Tut-Nendingen            11:33.40,6   4:06.14,5  (1938)    6.56 ¦ 
TS2/M45     14. Rapp Wolfgang                       54 D-Ochsenhausen              7:06.56,7   2:35.30,9  (1449)    7.14 ¦ 
100/M30     16. Raps Frank                          72 D-Trier                    10:08.17,3   2:50.34,1  (1100)    6.04 ¦ 
V/M20       20. Rapu Patrick                        81 Biel/Bienne                 1:05.14,8     30.59,8  (6143)    6.12 ¦ 
TS1/M35      8. Raschid Andreas                     64 D-Filderstadt               4:04.15,5   1:22.09,3  (1850)    6.19 ¦ 
100/STAF    49. Rast Adrian+Michael Giezendanner+Je 73 Das Fähnlein der 4 Aufrec  10:22.38,5   3:41.48,7  (3255)    6.13 ¦ 
H/W20       11. Rau Manuela                         74 Kloten                      1:54.53,5     29.54,4  (5382)    5.26 ¦ 
100/M75      6. Rau Theophil                        24 Fahrweid                   19:40.18,0   5:11.15,2  (1319)   11.48 ¦ 
100/M40    188. Rauhut Joachim                      63 D-Neuhausen                14:04.32,5   6:37.06,4  (1916)    8.26 ¦ 
100/M30     21. Razesberger Georg                   72 A-Innsbruck                10:23.47,9   3:06.04,7   (351)    6.14 ¦ 
TS1/M20     18. Reber Marcel                        75 Aeschi b. Spiez             5:50.04,3   2:08.39,1  (1617)    9.04 ¦ 
TS1/M30      7. Reber Richard                       73 Burgistein                  5:49.59,2   2:10.03,7   (404)    9.04 ¦ 
H/M35       40. Reber Sam                           66 Zuchwil                     1:57.08,6     42.55,5  (5066)    5.33 ¦ 
100/M20      2. Rechsteiner Stefan                  77 Uster                       8:46.36,4      0.26,5    (73)    5.15 ¦ 
100/M40     24. Rechtenwald Roland                  59 D-Boxberg                   9:15.41,2   1:48.15,1   (133)    5.33 ¦ 
100/M45    115. Reckert Ulrich                      54 D-Wuppertal                11:46.57,8   4:07.18,2   (429)    7.04 ¦ 
V/W35        5. Reeves Helen                        66 Gollion                     1:04.42,2     12.07,2  (6041)    6.09 ¦ 
TS2/M65      1. Reh Hubertus                        35 D-Bad Krozingen             7:24.18,0       -----  (2013)    7.32 ¦ 
H/M30       33. Reidla Meelis                       70 Bottmingen                  1:54.39,9     39.04,0  (5156)    5.26 ¦ 
100/M20     48. Reindl Andreas                      75 A-Batschuns                16:36.37,1   7:50.27,2  (1851)    9.57 ¦ 
TS2/W40      1. Reindorf Petra                      60 D-Lübeck                    6:34.37,1       -----   (717)    6.41 ¦ 
V/W40        2. Reinhardt Caroline                  60 Biel/Bienne                   48.12,5      0.54,7  (6241)    4.35 ¦ 
TS3/M30      1. Reinhardt Stefan                    70 D-Ansbach                  13:31.22,9       -----  (1870)    9.52 ¦ 
V/M35        6. Reinstalder Andreas                 68 Bern                          41.09,3      6.10,3  (6214)    3.55 ¦ 
100/M55     37. Reinwald Paul                       44 D-Laaber                   12:12.41,0   3:42.09,3   (537)    7.19 ¦ 
100/W30      5. Reisigl Verena                      72 A-Kirchberg                12:28.31,0   2:53.14,0  (2513)    7.29 ¦ 
100/W50      5. Reitenspiess Anneliese              51 D-Berlin                   12:09.50,3   1:55.39,4   (721)    7.17 ¦ 
100/STAF    28. Reiter Benny+Reiter Benny+Gaus Frid 61 4 Jogger                    8:32.13,1   1:51.23,3  (3257)    5.07 ¦ 
TS3/W35      1. Reitz Petra                         66 D-Leinfelden-Echterdingen  13:04.14,5       -----  (2584)    9.32 ¦ 
100/STAF    20. Remandet Philippe+Remandet Philippe 71 3 Team Lausanne             8:14.53,5   1:34.03,7  (3248)    4.56 ¦ 
100/M35     73. Renkl Peter                         66 D-Berlin                   11:45.27,1   4:38.03,5    (82)    7.03 ¦ 
100/M40     26. Renner Martin Dr. Med.              61 D-Rettenberg                9:17.42,0   1:50.15,9  (1703)    5.34 ¦ 
TS3/MJ       1. Rentsch Christian                   ?? Thunstetten                13:46.39,5       -----  (1498)   10.03 ¦ 
100/W60      4. Rentschler Bianka                   41 D-Ingoldingen              14:35.33,0   2:41.30,6   (804)    8.45 ¦ 
100/MJ       4. Reus Florian                        84 D-Würzburg                 13:54.17,3   2:32.52,2  (1765)    8.20 ¦ 
100/M30     53. Reuß Jürgen                         72 D-Stuttgart                13:20.31,5   6:02.48,3   (441)    8.00 ¦ 
100/W40     27. Reuse Janine                        61 Meyrin                     15:15.29,2   6:25.21,5   (803)    9.09 ¦ 
100/M40    145. Reuse Jean-Pierre                   62 Meyrin                     12:45.02,1   5:17.36,0   (314)    7.39 ¦ 
TS2/W35      4. Reusser Dominique                   67 Lausanne                   11:15.01,7   4:42.32,9  (2646)   11.27 ¦ 
100/M55    112. Reusser Jean                        46 Lausanne                   20:35.03,5  12:04.31,8  (2088)   12.21 ¦ 
100/M55     93. Reusser Urs                         46 Herbligen                  16:51.26,1   8:20.54,4  (1591)   10.06 ¦ 
100/M45     83. Reuteler Erich                      55 Interlaken                 11:11.16,7   3:31.37,1  (1999)    6.42 ¦ 
100/M60     25. Reuter Hans                         42 D-Solingen                 12:29.16,1   2:59.08,0  (1568)    7.29 ¦ 
H/M50       15. Reutimann Felix                     51 Worblaufen                  1:56.21,5     25.27,1  (5134)    5.30 ¦ 
100/M45    112. Rey Ueli                            56 Oberentfelden              11:43.52,3   4:04.12,7   (373)    7.02 ¦ 
100/M50    111. Reymond Patrick                     51 Villeneuve VD              13:42.24,9   5:24.16,8  (1378)    8.13 ¦ 
TS2/W40      5. Richter Beate                       59 D-Leinfelden-Echterdingen   8:46.40,7   2:12.03,6   (756)    8.56 ¦ 
100/STAF     4. Rickli Karin+Rickli Karin+Wälchli B 73 Was weh tuet läbt noh      10:04.30,7     46.28,9  (3223)    6.02 ¦ 
K/F6         1. Rieder Corina                       96 Matten b. Interl               2.16,8       -----  (7015)    4.33 ¦ 
K/F5        13. Rieder Deborah                      95 Steffisburg                    6.44,3      2.45,7  (7019)    6.44 ¦ 
H/M40       12. Rieder Georg                        60 Steffisburg                 1:34.08,2     18.53,8  (5041)    4.27 ¦ 
100/MP      47. Kpl Rieder Heinz, Walperswil        69 Hollandmarschgruppe SVMLT  18:19.59,8  10:48.32,6  (3085)   10.59 ¦ 
100/M50      9. Rieder Martin                       49 Frutigen                    9:20.35,0   1:02.26,9  (1035)    5.36 ¦ 
K/M6        27. Rieder Noah                         98 Steffisburg                    3.49,3      1.45,4  (7121)    7.38 ¦ 
K/F5         2. Rieder Stefanie                     94 Matten b. Interl               4.01,7      0.03,1  (7016)    4.01 ¦ 
100/W50     18. Rieder Vreni                        53 Aeschi b. Spiez            16:02.28,8   5:48.17,9   (821)    9.37 ¦ 
H/M45        8. Riedweg Franz                       54 Münsingen                   1:37.18,5     15.05,3  (5393)    4.36 ¦ 
100/M45     67. Riefer Klaus                        56 D-St. Wendel               10:44.53,2   3:05.13,6  (1833)    6.26 ¦ 
100/M40    143. Rieser Martin                       62 Koppigen                   12:42.43,2   5:15.17,1  (2093)    7.37 ¦ 
V/M45       15. Riggs Keith                         57 Bern                          57.17,9     18.23,2  (6197)    5.27 ¦ 
H/M40        2. Rimensberger Fredy                  60 Münchenbuchsee              1:17.09,2      1.54,8  (5397)    3.39 ¦ 
K/F6        11. Rindlisbacher Jennifer              96 Orvin                          2.56,0      0.39,2  (7062)    5.52 ¦ 
H/M40        7. Riner André                         61 Thalwil                     1:29.21,2     14.06,8  (5160)    4.14 ¦ 
100/W55     14. Ringgenberg Silvia                  44 Spiez                      16:04.06,2   5:48.08,5   (823)    9.38 ¦ 
100/W35     15. Ripp Eva                            68 D-Kuhardt                  11:13.30,8   2:30.03,6  (2522)    6.44 ¦ 
100/M30     40. Ritschard Oliver                    72 Oberhofen                  11:53.37,6   4:35.54,4  (1427)    7.08 ¦ 
WALK       ---  Ritschard Peter                     30 Ormalingen                    59.18,8      2.51,2  (6812)    8.28 ¦ 
V/M50        1. Ritschard Thomas                    50 Aarberg                       40.19,5       -----  (6221)    3.50 ¦ 
100/M35     59. Ritter Daniel                       64 Zürich                     11:19.08,6   4:11.45,0   (492)    6.47 ¦ 
100/M65      3. Ritter Manfred                      35 FL-Mauren                  10:45.29,9      5.09,5   (110)    6.27 ¦ 
H/M45       27. Rittmeyer François                  54 Monts-de-Corsier            2:02.55,1     40.41,9  (5027)    5.49 ¦ 
100/M55     24. Robadey Felix                       44 Epagny                     11:34.40,0   3:04.08,3   (233)    6.56 ¦ 
100/M65     35. Robadey Michel                      37 Neuchâtel                  16:44.11,1   6:03.50,7  (1548)   10.02 ¦ 
100/W50     14. Robinet Brigitte                    51 D-Baden-Baden              14:43.45,9   4:29.35,0   (811)    8.50 ¦ 
100/M50    158. Rochat Gilbert                      51 Les Charbonnières          17:20.00,9   9:01.52,8  (1307)   10.24 ¦ 
100/M45    189. Rochat Jean-Louis                   56 Marin-Epagnier             15:14.56,9   7:35.17,3  (1483)    9.08 ¦ 
100/MP      56. Rekr Rodel Adrian, Vinelz           83 Die Irren                  21:20.22,9  13:48.55,7  (3080)   12.48 ¦ 
100/M45     30. Roduner Hermann                     55 Winterthur                  9:50.03,0   2:10.23,4    (91)    5.54 ¦ 
100/M55     31. Roether Wolfgang                    45 D-Freiburg                 11:51.24,9   3:20.53,2  (2014)    7.06 ¦ 
100/M40    109. Roetzer Anton                       62 D-Roding                   11:45.34,5   4:18.08,4  (1020)    7.03 ¦ 
100/M40    215. Roffler Markus                      62 Churwalden                 16:58.32,7   9:31.06,6   (464)   10.11 ¦ 
100/M20     19. Rogowski Michael                    78 D-Frankfurt am Main        11:42.36,3   2:56.26,4  (1069)    7.01 ¦ 
100/M20      7. Rohé Patrick-Peter                  75 D-Hainburg                 10:14.33,4   1:28.23,5    (62)    6.08 ¦ 
100/M20     55. Oblt Rohr Stephan                   80 Ostermundigen              17:42.07,6   8:55.57,7  (3063)   10.37 ¦ 
WALK       ---  Rohrbach Jürg                       60 Mülchi                      1:00.42,9      4.15,3  (6815)    8.40 ¦ 
H/M45        3. Rohrer Hansruedi                    58 Rubigen                     1:23.52,6      1.39,4  (5388)    3.58 ¦ 
H/M20       13. Rokvic Vasko                        83 Nidau                       1:33.37,4     17.38,8  (5365)    4.26 ¦ 
100/MP      23. Pte Roleston Norman, GB-BFPO 803    70 3 Royal Irish Team 5       15:09.17,4   7:37.50,2  (3009)    9.05 ¦ 
100/M45     69. Rolli Bernard                       57 Bienne                     10:48.17,2   3:08.37,6   (452)    6.28 ¦ 
100/M20     62. Rombach Thomas                      76 D-Schonach                 19:24.02,3  10:37.52,4  (1457)   11.38 ¦ 
TS1/M40     28. Romer Markus                        63 Rüti ZH                     7:17.11,9   4:20.29,4  (1418)   11.19 ¦ 
100/M40    153. Rommerskirchen Jörg                 61 D-Herborn                  12:51.28,1   5:24.02,0   (506)    7.42 ¦ 
100/W40     26. Rook Andrea                         61 D-Minden                   15:14.46,9   6:24.39,2   (749)    9.08 ¦ 
100/M50    139. Rook Burkhard                       50 D-Minden                   15:14.46,5   6:56.38,4  (1240)    9.08 ¦ 
100/M40     76. Roos Herbert                        60 D-Reutlingen               10:54.13,9   3:26.47,8   (331)    6.32 ¦ 
100/M30     46. Roselt Thomas                       72 D-Unterhaching             12:34.20,6   5:16.37,4  (1002)    7.32 ¦ 
100/M35     32. Rosenkranz Matthias                 64 D-Angelbachtal             10:11.14,0   3:03.50,4    (63)    6.06 ¦ 
100/M40    166. Rößler Norbert                      61 D-Pfinztal                 13:12.33,2   5:45.07,1   (274)    7.55 ¦ 
100/M65      1. Rösner Karl Ernst                   38 D-Haan                     10:40.20,4       -----   (108)    6.24 ¦ 
TS1/M45     12. Rossel Heiner                       57 Solothurn                   4:26.02,2   1:29.36,2  (1028)    6.53 ¦ 
100/W35      1. Rossel Tsilla                       64 Renens VD                   8:43.27,2       -----   (708)    5.14 ¦ 
100/M45     93. Rosset Philippe                     54 Choulex                    11:24.25,4   3:44.45,8   (216)    6.50 ¦ 
H/M30       10. Roth Alexandre                      71 Corseaux                    1:29.31,5     13.55,6  (5404)    4.14 ¦ 
V/W40        3. Roth Astrid                         62 Zollikofen                    52.51,5      5.33,7  (6078)    5.02 ¦ 
H/W55        3. Roth Birgit                         47 Rapperswil BE               1:51.52,2     13.07,5  (5316)    5.18 ¦ 
V/M30       11. Roth Daniel                         69 Zollikofen                    50.44,9     16.02,2  (6079)    4.49 ¦ 
100/M60     14. Roth Dieter                         41 D-Miltenberg               11:17.59,8   1:47.51,7   (253)    6.46 ¦ 
100/M50     17. Roth Jun. Fritz                     51 Rütihof  AG                 9:42.53,3   1:24.45,2  (1125)    5.49 ¦ 
V/W45        5. Roth Patricia                       56 Biel/Bienne                 1:06.07,3     12.46,5  (6118)    6.17 ¦ 
100/M20     11. Roth Rolf                           74 Gohl                       10:22.39,4   1:36.29,5  (2138)    6.13 ¦ 
100/M40     81. Roth Thomas                         62 D-Schwetzingen             11:10.24,1   3:42.58,0  (1630)    6.42 ¦ 
100/M55     51. Roth Walter                         48 Rifferswil                 12:50.05,9   4:19.34,2  (2003)    7.42 ¦ 
TS2/M20     11. Rothenbühler Patrik                 81 Tramelan                    8:53.16,4   4:18.45,2  (2112)    9.03 ¦ 
H/M45       12. Röthlisberger Marc-André            55 Münsingen                   1:42.45,4     20.32,2  (5203)    4.52 ¦ 
TS2/M40     31. Röthlisberger P                     62 Romanshorn                 10:50.56,1   6:07.51,3  (1601)   11.03 ¦ 
100/STAF    30. Röthlisberger René+Dubach Bernhard+ 77 TV-Signau                   8:55.14,2   2:14.24,4  (3233)    5.21 ¦ 
TS3/M35      7. Rouiller Alain                      65 Echallens                  17:22.17,8   7:25.30,7   (411)   12.40 ¦ 
H/M40       41. Rouiller Jean-Marc                  62 Biel/Bienne                 2:06.34,1     51.19,7  (5299)    5.59 ¦ 
100/M35     87. Rouiller Philippe                   64 Thônex                     12:10.19,1   5:02.55,5   (267)    7.18 ¦ 
V/M40        7. Roulet Pascal                       61 Yverdon-les-Bains             45.40,1      8.56,6  (6080)    4.20 ¦ 
100/M30     73. Ruch Marco                          69 Sumiswald                  17:52.12,0  10:34.28,8  (1291)   10.43 ¦ 
100/M50    141. Rudin Rolf                          52 Gelterkinden               15:24.52,4   7:06.44,3  (1042)    9.14 ¦ 
100/M20     34. Rudolf Daniel                       79 D-Bonn                     13:27.08,3   4:40.58,4   (532)    8.04 ¦ 
TS2/W40      2. Rueede Barbara                      61 Würenlingen                 7:32.48,9     58.11,8  (2651)    7.41 ¦ 
100/M35    119. Rueffel Bernd                       64 D-Gommersheim              13:38.11,8   6:30.48,2  (1787)    8.10 ¦ 
100/M35     10. Rüegg Markus                        64 Madetswil                   8:47.30,4   1:40.06,8    (56)    5.16 ¦ 
TS2/M50     12. Rüegger Christian                   50 Gachnang                    8:02.27,5   3:28.34,6  (1175)    8.11 ¦ 
100/STAF    53. Rüegger Thomas+Thomas Rüegger+Tamar 51 ETG Erlen                  11:10.01,9   4:29.12,1  (3210)    6.42 ¦ 
TS2/W50      3. Ruf Anna                            53 Oberrieden                  8:18.06,7   2:20.13,8  (2616)    8.27 ¦ 
H/W20        7. Rufener Daniela                     75 Thun                        1:46.21,1     21.22,0  (5358)    5.02 ¦ 
TS1/M45     14. Rüfli Roland                        56 Ostermundigen               4:43.15,8   1:46.49,8   (334)    7.20 ¦ 
H/M30        8. Rummel Gilles                       69 Fribourg                    1:28.10,1     12.34,2  (5229)    4.10 ¦ 
100/M55    102. Rumpf Wolfgang                      46 D-Stuttgart                18:04.56,0   9:34.24,3  (1322)   10.50 ¦ 
TS3/M35      5. Rünzi Romeo                         64 Schwadernau                12:33.58,1   2:37.11,0  (1739)    9.10 ¦ 
100/W40     11. Rustami Monika                      63 A-Wien                     12:27.55,2   3:37.47,5  (2527)    7.28 ¦ 
100/M55     49. Ruta Jaroslav                       46 Berikon                    12:46.56,7   4:16.25,0  (1974)    7.40 ¦ 
100/MP      13. Major Ruta Tadeusz, PL-Lodz         50 Adler                       9:52.41,7   2:21.14,5  (3015)    5.55 ¦ 
100/M50     70. Rütti Toni                          49 Schliern b. Köniz          11:42.21,1   3:24.13,0   (222)    7.01 ¦ 
100/M40     11. Ryll Christian                      63 D-Hockenheim                8:38.36,4   1:11.10,3    (30)    5.11 ¦ 
100/M35    132. Ryser Andy                          65 Lufingen                   15:05.44,6   7:58.21,0  (2065)    9.03 ¦ 
V/M45        6. Ryser Fritz                         55 Gondiswil                     48.21,2      9.26,5  (6097)    4.36 ¦ 
TS1/M40     26. Ryser Thomas                        61 Zofingen                    6:47.35,9   3:50.53,4  (2117)   10.33 ¦ 
V/M35       12. Ryter Daniel                        65 Biel/Bienne                   46.37,1     11.38,1  (6060)    4.26 ¦ 

Total 152



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.