Bieler Lauftage 2003 - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K/F6         5. Käch Hanna                          96 Biel                           2.41,3      0.24,5  (7059)    5.22 ¦ 
TS2/M60      2. Kadenbach Klaus                     41 D-Lünen                     8:11.13,6   1:50.56,7   (156)    8.20 ¦ 
K/F6         4. Kaderli Deborah                     97 Schüpfen                       2.39,4      0.22,6  (7041)    5.18 ¦ 
100/M40     30. Kaehler Christian                   59 D-Heidelberg                9:23.09,2   1:55.43,1   (244)    5.37 ¦ 
V/M20       11. Kaeser Thomas                       82 Ipsach                        45.29,0     11.14,0  (6189)    4.19 ¦ 
100/W30      4. Kailer Susanna                      69 D-Oberndorf                11:12.22,8   1:37.05,8  (2619)    6.43 ¦ 
100/M45    132. Kaiser Dietmar                      55 D-Abensberg                12:12.12,7   4:32.33,1   (367)    7.19 ¦ 
100/M45    144. Kaiser Gunnar                       58 D-Berlin                   12:40.31,6   5:00.52,0   (127)    7.36 ¦ 
100/M45    100. Kaiser Peter                        55 D-Münster                  11:29.18,9   3:49.39,3   (295)    6.53 ¦ 
100/M40    113. Kakuk Zsolt                         63 D-Berlin                   11:54.02,6   4:26.36,5   (275)    7.08 ¦ 
H/M40       25. Kalbermatten Horst                  61 St. Niklaus VS              1:46.16,0     31.01,6  (5169)    5.02 ¦ 
100/M35     27. Kälin Erwin                         64 Niederwil AG                9:56.22,9   2:48.59,3  (1608)    5.57 ¦ 
100/M50    103. Kälin Leon                          50 Wernetshausen              13:17.39,6   4:59.31,5  (1272)    7.58 ¦ 
100/W40      4. Kalt Susi                           59 Villigen                   10:24.19,0   1:34.11,3  (2568)    6.14 ¦ 
100/M55     55. Kaltenbacher Wolfgang               46 D-Freiburg                 12:58.12,4   4:27.40,7  (1733)    7.46 ¦ 
100/W45      9. Kaltenrieder Margrit                56 Düdingen                   11:42.50,8   2:43.41,3   (731)    7.01 ¦ 
100/M40     62. Kaltschnee Volker                   62 D-Frankfurt                10:33.21,3   3:05.55,2  (1866)    6.20 ¦ 
100/M40     88. Kamber Richard                      60 Uster                      11:23.50,9   3:56.24,8   (287)    6.50 ¦ 
K/M4         4. Kammermann Fabian                   93 Biel/Bienne                    6.04,4      0.30,5  (7060)    6.04 ¦ 
K/M5        18. Kammermann Jan                      95 Biel/Bienne                    4.56,3      0.51,6  (7061)    4.56 ¦ 
V/TEAM      21. Kammermann Markus, Biel/Bienne      61 Biella Team 4                 56.55,0     13.16,6  (6621)    5.25 ¦ 
100/M35    133. Kamp Mathias                        64 D-Achterwehr               15:07.53,1   8:00.29,5  (1857)    9.04 ¦ 
100/M45     64. Kämpf Kurt                          58 Koblenz                    10:42.42,4   3:03.02,8   (379)    6.25 ¦ 
TS1/M35      5. Kanisch Holger                      67 D-Lauchhammer               3:41.28,7     59.22,5  (1524)    5.44 ¦ 
TS2/M35      8. Kapeller Christophe                 66 Cottens FR                  5:55.31,0     38.44,4  (1542)    6.02 ¦ 
100/M35    103. Kapper Robert                       64 D-Frankenthal              12:52.19,6   5:44.56,0   (420)    7.43 ¦ 
V/M40       13. Kappes Dag                          63 Liebefeld                     51.25,7     14.42,2  (6127)    4.53 ¦ 
V/M40        4. Karl Reinhold                       60 Lyss                          42.14,7      5.31,2  (6239)    4.01 ¦ 
TS2/M20      6. Karli Benjamin                      83 Zuchwil                     7:22.38,9   2:48.07,7  (1609)    7.30 ¦ 
100/W20      3. Karli Bettina                       81 Solothurn                  12:14.52,9   1:51.24,1  (2548)    7.20 ¦ 
100/M20     56. Karli Christoph                     76 Biel-Bienne                17:44.16,1   8:58.06,2   (470)   10.38 ¦ 
100/M50    131. Karli Max                           50 Zuchwil                    14:49.23,6   6:31.15,5  (1610)    8.53 ¦ 
TS3/M20      3. Karli Philippe                      78 Zuchwil                     9:58.17,0   2:49.31,9  (1106)    7.16 ¦ 
TS1/W40      2. Karrer Daniela                      63 Röschenz                    4:36.27,4     13.59,8  (2638)    7.09 ¦ 
100/M40    134. Karsupke Frank                      60 D-Windischleuba            12:34.41,3   5:07.15,2  (1885)    7.32 ¦ 
TS1/M30      6. Käser Martin                        73 Biel                        5:39.25,7   1:59.30,2  (1096)    8.47 ¦ 
V/M70        2. Käsermann Hansruedi                 32 Biel/Bienne                   55.55,2      3.35,2  (6171)    5.19 ¦ 
100/M40    135. Kasper Harald                       63 D-Nürnberg                 12:36.41,7   5:09.15,6  (1064)    7.34 ¦ 
100/M60     39. Kässner Jürgen                      42 D-Frankfurt Am Main        14:14.05,3   4:43.57,2   (106)    8.32 ¦ 
100/M50     76. Kastern Christian                   53 D-Unterlüß                 11:53.14,6   3:35.06,5  (1647)    7.07 ¦ 
100/M40    226. Kathriner Edi                       61 Sarnen                     18:48.42,1  11:21.16,0  (1375)   11.17 ¦ 
100/M65     10. Kaufmann Josef                      36 D-Bottrop                  12:26.48,4   1:46.28,0  (1682)    7.28 ¦ 
TS3/M30      2. Kaufmann Markus                     70 Zofingen                   15:02.32,5   1:31.09,6  (2118)   10.58 ¦ 
TS3/M55      6. Kaufmann Theo                       47 Zofingen                   15:02.39,4   5:17.54,9  (2116)   10.58 ¦ 
100/STAF    16. Kaufmann Urs+Weber Christoph+Kaufma 61 TV Bätterkinden-Runners     8:01.21,7   1:20.31,9  (3249)    4.48 ¦ 
100/M55     29. Kaufmes Gerhard                     44 D-Freiburg                 11:48.17,3   3:17.45,6  (1798)    7.04 ¦ 
100/M50    168. Kaupp Karl                          49 D-Dornstetten              20:12.22,0  11:54.13,9  (1897)   12.07 ¦ 
100/M45      8. Dr. Kaurisch Patrick                57 D-Friedberg                 8:58.40,8   1:19.01,2   (448)    5.23 ¦ 
100/M65      9. Kazmierczak Erich                   38 D-Duisburg                 12:14.44,2   1:34.23,8   (323)    7.20 ¦ 
100/M40    150. Kehl Arthur                         63 Zürich                     12:50.24,3   5:22.58,2  (1452)    7.42 ¦ 
100/M50    150. Keil Reinhard                       52 D-Berlin                   16:36.01,8   8:17.53,7   (401)    9.57 ¦ 
100/M50    107. Keiner Johann-Georg                 49 D-Rheine                   13:30.43,3   5:12.35,2   (535)    8.06 ¦ 
TS1/M35     15. Keiner Stefan                       64 D-Neuss                     5:05.53,3   2:23.47,1   (405)    7.55 ¦ 
100/W65      1. Keinert Christa                     34 D-Nürtingen                13:17.17,7       -----   (764)    7.58 ¦ 
TS2/M65      3. Keinert Helmut                      34 D-Nürtingen                 8:14.07,6     49.49,6   (188)    8.23 ¦ 
H/M35        7. Keiser Marc                         65 Evilard                     1:21.55,6      7.42,5  (5090)    3.52 ¦ 
100/M50    133. Keller Alex                         52 Basel                      14:56.45,8   6:38.37,7  (1225)    8.58 ¦ 
100/M30     36. Keller Christian                    71 D-Worms                    11:41.15,2   4:23.32,0  (1719)    7.00 ¦ 
V/W30        6. Keller Esther                       69 Neunkirch                     54.59,9     11.18,5  (6174)    5.14 ¦ 
100/M45    182. Keller Hugo                         54 Dübendorf                  14:37.46,2   6:58.06,6  (1075)    8.46 ¦ 
H/W55        1. Keller Margrit                      48 Urdorf                      1:38.44,7       -----  (5326)    4.40 ¦ 
100/W40     18. Keller Maria                        61 D-Dürbheim                 13:16.19,8   4:26.12,1  (2625)    7.57 ¦ 
TS1/M50     11. Keller Markus                       51 Zürich                      4:26.40,5     50.03,3  (2034)    6.54 ¦ 
100/M35    115. Keller Martin                       66 D-Hardt                    13:19.48,2   6:12.24,6  (1975)    7.59 ¦ 
H/M55        5. Keller Max                          48 Urdorf                      1:38.21,4     10.20,8  (5325)    4.39 ¦ 
100/M45    173. Keller Max                          54 Räterschen                 14:15.05,9   6:35.26,3  (1543)    8.33 ¦ 
100/W45     11. Keller Ruth                         58 Bassersdorf                11:56.18,4   2:57.08,9  (2639)    7.09 ¦ 
100/M40    172. Keller Stefan                       63 D-Frei-Laubersheim         13:29.50,9   6:02.24,8  (1759)    8.05 ¦ 
100/M45    179. Kelz Bert                           56 D-Köln                     14:22.45,6   6:43.06,0   (493)    8.37 ¦ 
100/M50     40. Keogh Bobby                         49 USA-Tijeras New Mexico     10:39.21,7   2:21.13,6  (2004)    6.23 ¦ 
100/W45     36. Keogh Dianna                        56 USA-Tijeras New Mexico     19:01.26,9  10:02.17,4  (2637)   11.24 ¦ 
100/M30     55. Kern Albert                         71 Zürich                     13:42.14,8   6:24.31,6   (458)    8.13 ¦ 
H/M30       32. Kern Olivier                        72 Ostermundigen               1:53.45,9     38.10,0  (5116)    5.23 ¦ 
100/M40    201. Sdt Kernen Markus                   62 Reutigen                   14:59.15,9   7:31.49,8  (1154)    8.59 ¦ 
100/M50     15. Kernert Norbert                     53 D-Bruchsal                  9:33.58,9   1:15.50,8   (218)    5.44 ¦ 
100/M60     44. Kiderlen Wolfgang                   41 D-Offenburg                14:47.49,9   5:17.41,8  (1164)    8.52 ¦ 
100/M45    151. Kiefer Georg                        58 D-Kiefersfelden            12:49.19,4   5:09.39,8   (515)    7.41 ¦ 
100/W40     15. Kiefer Margrit                      63 D-Kiefersfelden            12:53.50,7   4:03.43,0  (2531)    7.44 ¦ 
TS3/M40      4. Kieser René                         61 Glattbrugg                 12:42.02,1   4:41.57,0  (1961)    9.16 ¦ 
TS1/M20     20. Kilchenmann Pierre                  77 Pensier                     5:53.39,3   2:12.14,1  (2064)    9.09 ¦ 
100/M35     48. Kilchenmann Rudolf                  65 Walkringen                 10:49.50,3   3:42.26,7   (355)    6.29 ¦ 
100/M45     12. Kilian Klaus                        58 D-Rosbach                   9:11.53,1   1:32.13,5    (88)    5.31 ¦ 
100/M45     99. Kimmerle Helmut                     58 D-Bergisch Gladbach        11:28.12,6   3:48.33,0  (1646)    6.52 ¦ 
100/M45    203. Kingma Ralf                         56 D-Friesenheim              16:46.31,7   9:06.52,1  (1611)   10.03 ¦ 
100/M60     51. Kirner Ernst                        40 Mettmenstetten             15:54.05,3   6:23.57,2  (1940)    9.32 ¦ 
100/M50     47. Kirner Franz                        51 D-Kirchzarten              10:48.47,4   2:30.39,3  (1973)    6.29 ¦ 
100/M30      9. Kiser Daniel                        71 Luzern                      9:30.50,4   2:13.07,2  (1494)    5.42 ¦ 
100/M65     21. Kittl Alois                         37 CZ-Teplice                 14:35.41,1   3:55.20,7  (1683)    8.45 ¦ 
TS1/W50      2. Kittlova Ruzena                     49 CZ-Teplice                  5:14.06,5     47.26,6   (774)    8.08 ¦ 
100/M35     51. Klaaßen Dietrich                    67 D-Oberkochen               10:52.29,5   3:45.05,9   (307)    6.31 ¦ 
100/M35    121. Kläsener Ralf                       68 D-Ahlen                    13:46.30,8   6:39.07,2  (1582)    8.15 ¦ 
V/M50        7. Kläsi Hans-Ulrich                   49 Grünenmatt                    49.57,1      9.37,6  (6059)    4.45 ¦ 
100/M40    139. Klaus Dalgaard                      62 La Heutte                  12:40.37,9   5:13.11,8  (1081)    7.36 ¦ 
100/M40      1. Kläusler Stefan                     62 Winterthur                  7:27.26,1       -----     (4)    4.28 ¦ 
100/M30     26. Kleeb Jürg                          70 Meilen                     10:46.04,3   3:28.21,1  (1393)    6.27 ¦ 
100/M35     34. Klein Andreas                       65 D-Ahrweiler                10:23.55,2   3:16.31,6  (2100)    6.14 ¦ 
V/M35       29. Kleist Markus                       68 Büren an der Aare             59.49,9     24.50,9  (6045)    5.41 ¦ 
100/M40     65. Klement Karlheinz                   60 D-Niedernberg              10:38.34,1   3:11.08,0   (249)    6.23 ¦ 
100/M45    130. Klement Roland                      57 D-Messel                   12:07.53,6   4:28.14,0  (1174)    7.16 ¦ 
100/W35      6. Klingler Monika                     67 Windlach                   10:07.42,1   1:24.14,9  (2509)    6.04 ¦ 
100/M45    133. Klink Hans-Peter                    56 D-Wetzlar                  12:14.38,1   4:34.58,5  (1270)    7.20 ¦ 
100/M45    105. Klinowski Sylwester                 58 PL-Racula                  11:37.17,4   3:57.37,8  (1655)    6.58 ¦ 
100/M50    136. Kluge Joachim                       52 D-Karlsruhe                15:06.37,1   6:48.29,0  (1271)    9.03 ¦ 
H/M20       27. Klumpp Simon                        78 Biel                        1:52.14,4     36.15,8  (5271)    5.19 ¦ 
100/M50     48. Klups Detlef                        52 D-Blieskastel              10:51.43,6   2:33.35,5   (293)    6.31 ¦ 
100/M30     54. Kluser Daniel                       72 Jonschwil                  13:26.06,3   6:08.23,1    (77)    8.03 ¦ 
100/M40    132. Kluth Wolfgang                      59 D-Paderborn                12:32.45,1   5:05.19,0   (407)    7.31 ¦ 
100/W50     11. Knapp Sylvia                        53 A-Wien                     14:04.52,5   3:50.41,6   (741)    8.26 ¦ 
TS1/M60     10. Knauer Dieter                       41 Mörigen                     5:45.32,3   2:33.37,1  (1471)    8.57 ¦ 
100/M35     52. Knechtle Beat                       64 Zwillikon                  10:54.42,3   3:47.18,7  (1394)    6.32 ¦ 
100/M30      1. Knechtle Iwan                       71 Appenzell                   7:17.43,2       -----     (2)    4.22 ¦ 
V/W30        5. Kneubühler Petra                    69 Reiden                        52.41,8      9.00,4  (6132)    5.01 ¦ 
TS1/M20     13. Knific Janez-Klemen                 78 SLO-Preddvor                5:16.24,8   1:34.59,6  (1806)    8.11 ¦ 
V/M35        1. Knuchel Martin                      65 Nidau                         34.59,0       -----  (6228)    3.19 ¦ 
V/W30        7. Knuchel Nathalie                    73 Malleray                      56.17,4     12.36,0  (6133)    5.21 ¦ 
100/M35     80. Kobus Karlheinz                     66 D-Sinsheim                 11:51.33,5   4:44.09,9   (134)    7.06 ¦ 
100/M30     17. Koch Heico                          71 D-Berlin                   10:19.51,5   3:02.08,3   (390)    6.11 ¦ 
V/M35       13. Kocher Ernst                        64 Biel/Bienne                   47.22,3     12.23,3  (6134)    4.30 ¦ 
100/M45     89. Koenig Guenter                      55 D-Besigheim                11:21.52,5   3:42.12,9  (1113)    6.49 ¦ 
TS1/M60     11. Kofmel Anton                        43 Deitingen                   5:57.59,4   2:46.04,2  (2084)    9.16 ¦ 
V/M20        8. Kofmel Patrick                      78 Studen BE                     44.16,0     10.01,0  (6219)    4.12 ¦ 
TS1/MJ       1. Kohler Beat                         ?? Bussy-Chardonney            3:47.01,8       -----  (1460)    5.52 ¦ 
TS1/M40     13. Kohler Daniel                       62 Bottmingen                  4:21.25,0   1:24.42,5  (1532)    6.46 ¦ 
H/M50       13. Kohler Ulrich                       51 Romanel-s-Lausanne          1:53.15,3     22.20,9  (5395)    5.22 ¦ 
V/M35       14. Kohler Werner                       68 Aarberg                       47.31,6     12.32,6  (6155)    4.31 ¦ 
TS3/M50      3. Kohlke Dietmar                      50 D-Duisburg                 15:27.10,9   4:48.20,4  (1355)   11.16 ¦ 
100/M55     20. Kolbfleisch Rudi                    44 D-Romrod                   11:23.07,2   2:52.35,5   (191)    6.49 ¦ 
100/W40      1. Kolenc Jutta                        60 D-Biberach                  8:50.07,7       -----  (2615)    5.18 ¦ 
100/M30      3. Kollas Heiko                        70 D-Lahnstein                 8:26.47,7   1:09.04,5  (1852)    5.04 ¦ 
100/M45     60. Köller Roland                       56 D-Langenfeld               10:39.42,4   3:00.02,8  (1070)    6.23 ¦ 
TS1/M30      1. Kolly Markus                        71 Plaffeien                   3:39.55,5       -----  (1612)    5.41 ¦ 
100/M40     98. Kolmberger Rudi                     60 D-Korb                     11:30.39,0   4:03.12,9  (1136)    6.54 ¦ 
100/M20     35. Kolodziej Andreas                   77 D-Rastatt                  13:31.42,4   4:45.32,5   (549)    8.07 ¦ 
100/M50    115. Kolosinski Henryk                   52 PL-Bielsko Biala           13:52.59,9   5:34.51,8  (1684)    8.19 ¦ 
H/W20       12. Konkol Wanda                        76 Biberist                    1:57.03,6     32.04,5  (5335)    5.32 ¦ 
100/M20     30. Körner Thomas                       75 D-Leipzig                  13:14.55,1   4:28.45,2  (1562)    7.56 ¦ 
TS1/M55      1. Kos Benno                           48 D-Esslingen                 4:01.46,1       -----   (382)    6.15 ¦ 
100/M30     27. Koska Alexander                     69 D-Berlin                   10:48.55,7   3:31.12,5   (413)    6.29 ¦ 
100/M45     20. Kössl Manfred                       54 D-Eislingen                 9:33.09,4   1:53.29,8  (1026)    5.43 ¦ 
100/M30     14. Kostadinovic Sasa                   72 D-Berlin                    9:59.22,1   2:41.38,9  (1453)    5.59 ¦ 
H/M55       21. Kotkowski Zbigniew                  44 PL-Biala Podlaska           2:32.26,9   1:04.26,3  (5294)    7.13 ¦ 
100/M40     45. Dr Kotzent Franz                    62 A-Liezen                    9:52.17,7   2:24.51,6   (212)    5.55 ¦ 
100/W35     29. Kraft Christine                     64 D-Lünen                    14:09.13,8   5:25.46,6  (2575)    8.29 ¦ 
100/M45     98. Krah Alfred Andreas                 56 D-Recklinghausen           11:27.47,4   3:48.07,8   (541)    6.52 ¦ 
TS2/M30     11. Krähenbühl Roger                    70 Lobsigen                    8:59.53,1   4:29.32,3  (2024)    9.09 ¦ 
TS1/M60      9. Krämer Gerd                         43 D-Dudweiler                 5:32.30,6   2:20.35,4  (1249)    8.36 ¦ 
TS3/M45      2. Krämer Manfred                      56 D-Lampertheim              13:55.52,5   2:43.03,1  (1761)   10.10 ¦ 
100/M60     42. Krasel Klaus-Dieter                 41 D                          14:35.36,8   5:05.28,7  (1474)    8.45 ¦ 
TS2/M35      4. Kratter Alberto                     65 Zwillikon                   5:40.55,6     24.09,0  (1810)    5.47 ¦ 
100/W40      7. Kratzheller Silvia                  62 D-Elbtal                   11:41.43,9   2:51.36,2   (718)    7.01 ¦ 
100/M40     21. Kraus Elmar                         62 D-Bad Nauheim               9:08.54,2   1:41.28,1  (1583)    5.29 ¦ 
100/STAF    40. Krause Gerhard+Bernd Titze+Marion T 49 TTSVR Reuderner Hirsche     9:39.33,6   2:58.43,8  (3213)    5.47 ¦ 
100/M30     28. Krause Martin                       73 D-Kapellendorf             10:50.25,6   3:32.42,4  (1097)    6.30 ¦ 
H/M40       26. Krebs Thomas                        63 Thun                        1:46.21,0     31.06,6  (5055)    5.02 ¦ 
100/M40    222. Krebs Werner                        62 Steffisburg                18:09.59,4  10:42.33,3  (1371)   10.53 ¦ 
100/M45    160. Kreisel Reinhard                    58 D-Bartholomä               13:12.56,4   5:33.16,8  (2010)    7.55 ¦ 
100/M35    137. Kreisman Gregory                    68 Geneva                     15:19.25,7   8:12.02,1   (440)    9.11 ¦ 
100/M55     79. Krejsa Josef                        47 CZ-Dobris                  15:14.29,1   6:43.57,4  (1749)    9.08 ¦ 
100/M45     70. Kremel Rudolf                       57 D-Neunburg vorm Wald       10:48.21,7   3:08.42,1  (1033)    6.29 ¦ 
100/M20     58. Krempl Tilo                         77 D-Mittweida                18:00.49,5   9:14.39,6  (1563)   10.48 ¦ 
100/M45    206. Kremser Aike                        56 D-Pforzheim                17:03.49,7   9:24.10,1  (1168)   10.14 ¦ 
100/M40    189. Kress Otto                          60 Luzern                     14:09.02,1   6:41.36,0  (1406)    8.29 ¦ 
100/M40    136. Krettek Gerd                        61 D-Pforzheim                12:36.46,5   5:09.20,4   (483)    7.34 ¦ 
100/M50     62. Kreuzer Martin                      51 Wettswil                   11:22.25,0   3:04.16,9   (285)    6.49 ¦ 
TS3/W50      3. Krieger Ingeborg                    50 D-Hilden                   12:16.32,4   1:03.40,7   (801)    8.57 ¦ 
100/M50    106. Krimmel Walter                      52 D-Kerpen                   13:19.35,4   5:01.27,3  (1166)    7.59 ¦ 
100/M35     66. Kröcher Markus                      68 D-Köln                     11:39.18,8   4:31.55,2   (533)    6.59 ¦ 
100/M40     58. Kroh Andreas                        63 D-Friedrichsdorf           10:19.35,5   2:52.09,4  (1613)    6.11 ¦ 
WALK       ---  Kropf Maja                          44 Zürich                      1:03.55,2      7.27,6  (6806)    9.07 ¦ 
WALK       ---  Kropf Margrit                       44 Zürich                      1:03.55,4      7.27,8  (6807)    9.07 ¦ 
TS2/M40     25. Kroschinski Jörg                    62 D-Hamburg                   8:56.56,8   4:13.52,0  (1650)    9.06 ¦ 
V/M35       21. Kucera Pavel                        68 Schönbühl                     51.52,9     16.53,9  (6070)    4.56 ¦ 
K/M6        10. Küchli Jan                          96 Biel/Bienne                    2.29,8      0.25,9  (7005)    4.59 ¦ 
K/M5         5. Küchli Simon                        94 Biel/Bienne                    4.29,8      0.25,1  (7006)    4.29 ¦ 
TS3/W50      1. Kuest Margarita                     53 D-Sinzheim                 11:12.51,7       -----   (761)    8.11 ¦ 
100/M35    136. Küffer Andreas                      68 Gerolfingen                15:16.16,5   8:08.52,9  (2103)    9.09 ¦ 
100/M55      4. Kugler Horst                        48 D-Ostrach                   9:16.07,2     45.35,5    (52)    5.33 ¦ 
V/M50        5. Kugler Peter                        49 Biel-Benken BL                49.31,7      9.12,2  (6198)    4.43 ¦ 
TS2/M65      2. Dr. Kuhlmey Juergen                 38 D-Oldenburg                 7:46.50,8     22.32,8  (1718)    7.55 ¦ 
100/M65     13. Kukovic Higin                       38 SLO-Petrovce               13:03.47,5   2:23.27,1  (1817)    7.50 ¦ 
100/M40     18. Kulbaczynski Jan                    62 PL-Koden                    8:56.34,9   1:29.08,8  (1627)    5.21 ¦ 
100/M50     82. Kümin Otto                          51 Pfäffikon SZ               12:15.29,9   3:57.21,8  (2122)    7.21 ¦ 
100/M55     33. Kummer Peter                        48 Gümligen                   12:01.45,1   3:31.13,4  (1544)    7.13 ¦ 
100/M20     17. Kummer Rolf                         79 Schnottwil                 11:15.49,3   2:29.39,4  (1433)    6.45 ¦ 
100/M55     73. Kumpf Harald                        48 D-Erlenbach                14:31.17,6   6:00.45,9  (1212)    8.42 ¦ 
TS1/M20      1. Küng Mathias                        78 Aristau                     3:41.25,2       -----  (1804)    5.44 ¦ 
TS1/M45      1. Küng Paul                           56 Glarus                      2:56.26,0       -----     (6)    4.34 ¦ 
V/M35        3. Künzler Rene                        66 Port                          37.12,0      2.13,0  (6233)    3.32 ¦ 
100/M35    120. Küpper Ralph                        64 D-Ahlen                    13:46.30,6   6:39.07,0  (1584)    8.15 ¦ 
TS1/WJ       1. Kurek Anna                          ?? PL-Katowice                 5:33.46,1       -----   (762)    8.38 ¦ 
TS1/M60      8. Kurek Edward                        39 PL-Katowice                 5:31.56,0   2:20.00,8   (182)    8.35 ¦ 
100/M55     82. Kurt Fritz                          47 Bern                       15:34.38,3   7:04.06,6  (1686)    9.20 ¦ 
V/MJ         9. Kurt Tobias, Moosseedorf            86 Seminar Hofwil              1:26.09,8     48.28,0  (6071)    8.12 ¦ 
TS1/M30      3. Kurz Werner                         70 D-Crailsheim                3:57.45,2     17.49,7  (1153)    6.09 ¦ 
100/M55    108. Otl Kusmierek Wiktor                45 PL-Lodz 1                  19:25.14,1  10:54.42,4  (1663)   11.39 ¦ 
H/W30        9. Kusnierz Katharina                  73 Ipsach                      2:04.52,1     41.56,4  (5170)    5.55 ¦ 
TS1/M50      2. Kuster Herbert                      51 Engelberg                   3:53.19,4     16.42,2  (1564)    6.02 ¦ 
H/M40        5. Kuster Matthias                     60 Zürich                      1:23.20,1      8.05,7  (5091)    3.56 ¦ 
100/M30     37. Kusterer Ralf                       69 D-Ochsenhausen             11:42.25,3   4:24.42,1  (1454)    7.01 ¦ 

Total 199



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.