Bieler Lauftage 2003 - nach Name "E"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M50    110. Eberle Norbert                      50 D-Offenburg                13:42.02,9   5:23.54,8  (1890)    8.13 ¦ 
100/M45    103. Eberle Rochus                       58 Kriegstetten               11:36.26,8   3:56.47,2   (266)    6.57 ¦ 
100/STAF    14. Ebinger Alois+Ebinger Doris+Roll Ch 60 Alcatraz                    7:57.41,2   1:16.51,4  (3220)    4.46 ¦ 
100/W35     32. Eckert Sibylle                      66 Schönbühl                  15:16.44,0   6:33.16,8  (2537)    9.10 ¦ 
WALK       ---  Ecoffey Lucie                       81 Halten                        57.06,1      0.38,5  (6810)    8.09 ¦ 
100/M50    117. Ecuyer Guy                          52 Arzier                     14:01.51,7   5:43.43,6  (1247)    8.25 ¦ 
100/M35     88. Edel Christoph                      66 D-Schwetzingen             12:12.10,4   5:04.46,8   (428)    7.19 ¦ 
100/M50     49. Eden Gerd                           51 D-Bochum                   10:52.39,9   2:34.31,8   (499)    6.31 ¦ 
100/M45      1. Eder Ewald                          56 A-Peilstein A-4153          7:39.39,6       -----    (22)    4.35 ¦ 
100/W40     10. Effelberg Stephanie                 62 D-Remscheid                12:07.07,0   3:16.59,3   (759)    7.16 ¦ 
K/M5         4. Eggenschwiler Joel                  95 Grenchen                       4.21,7      0.17,0  (7010)    4.21 ¦ 
TS1/M40      8. Eggenschwiler Ruedi                 61 Welschenrohr                3:58.58,4   1:02.15,9    (79)    6.11 ¦ 
K/M6         6. Eggenschwiller Jari                 97 Grenchen                       2.17,8      0.13,9  (7011)    4.35 ¦ 
100/W55     16. Egger Marianne                      48 Krattigen                  18:03.49,2   7:47.51,5   (772)   10.50 ¦ 
100/M55     71. Eggers Klaus                        46 D-Hamburg                  14:26.16,0   5:55.44,3  (1228)    8.39 ¦ 
100/M35    110. Eggerschwiler Roland                65 Ettenhausen TG             13:03.54,8   5:56.31,2  (1109)    7.50 ¦ 
H/M55        2. Eggimann Peter                      48 Lyss                        1:33.58,4      5.57,8  (5304)    4.27 ¦ 
100/STAF    13. Eggli Hans+Eggli Hans+Häni Beat, Bu 55 Die vier Unerschrockenen    7:57.01,8   1:16.12,0  (3242)    4.46 ¦ 
H/M35       34. Egloff Peter                        64 Thun                        1:48.27,1     34.14,0  (5153)    5.08 ¦ 
WALK       ---  Ehrbar Fritz                        33 Küsnacht ZH                 1:23.16,0     26.48,4  (6803)   11.53 ¦ 
K/M6         8. Ehrle Dominik                       97 Pfäffikon ZH                   2.21,3      0.17,4  (7026)    4.42 ¦ 
100/M70      5. Ehrle Max                           30 Oberengstringen            16:15.10,2   4:18.43,9  (1246)    9.45 ¦ 
100/M60     38. Ehrlich Hartmut                     41 D-Lübeck                   14:03.59,8   4:33.51,7   (363)    8.26 ¦ 
H/M20       26. Eichenberger André                  74 Wald ZH                     1:47.18,9     31.20,3  (5402)    5.05 ¦ 
TS1/M35     21. Eichenberger Martin                 66 Kloten                      6:46.39,6   4:04.33,4  (1443)   10.32 ¦ 
H/M35       23. Eichin Uwe                          64 D-Grenzach-Wyhlen           1:41.19,1     27.06,0  (5379)    4.48 ¦ 
100/MP      27. Sdt Eigenmann Hans-Peter, Frauenfel 42 UOV St. Gallen             16:23.54,5   8:52.27,3  (3084)    9.50 ¦ 
TS1/M60      6. Eisel Hans Dieter                   41 D-Weilburg                  5:10.30,4   1:58.35,2  (1180)    8.02 ¦ 
100/W40     32. Eisenkolb Cornelia                  62 Ittigen                    16:58.49,4   8:08.41,7   (819)   10.11 ¦ 
100/M50     57. Eisenmann Axel                      53 D-Hausen                   11:02.27,5   2:44.19,4  (2094)    6.37 ¦ 
100/M40    227. Eisenmann Rolf                      62 Neuhausen                  19:48.39,5  12:21.13,4  (2047)   11.53 ¦ 
TS1/M40     15. Elschker Frank                      63 D-Orbis                     4:29.11,7   1:32.29,2  (1764)    6.58 ¦ 
V/M30       14. Ender François                      71 Lausanne                      58.27,0     23.44,3  (6153)    5.34 ¦ 
100/M40    196. Enenkel Frank                       60 D-Ludwigshafen             14:42.25,9   7:14.59,8  (1925)    8.49 ¦ 
100/M60     68. STFW Engelhard Erich                42 D-Rain                     18:00.48,0   8:30.39,9  (3043)   10.48 ¦ 
TS1/M35     10. Engelhardt Harald                   65 D-Aschaffenburg             4:07.34,7   1:25.28,5  (1884)    6.24 ¦ 
100/M50     26. Engels Paul                         51 D-Issum                    10:10.19,7   1:52.11,6  (1065)    6.06 ¦ 
100/M45     79. Erboral Okyar                       58 D-Aulendorf                11:03.27,6   3:23.48,0   (256)    6.38 ¦ 
V/W45        2. Erdmann Kathrin                     56 Heimisbach                  1:00.14,1      6.53,3  (6085)    5.44 ¦ 
100/M40     47. Ermler Ralf                         61 D-Dortmund                  9:54.31,2   2:27.05,1   (130)    5.56 ¦ 
100/M65     24. Erni Josef                          37 Littau                     15:08.46,7   4:28.26,3  (1242)    9.05 ¦ 
100/M50    101. Ernst Norbert                       51 D-Sinzheim                 13:12.56,8   4:54.48,7  (1889)    7.55 ¦ 
100/M45     82. Ernst Ralf-Ortwin                   58 D-Niesky                   11:10.48,2   3:31.08,6  (1748)    6.42 ¦ 
100/M35    113. Ernst Rüdiger                       66 D-Rastatt                  13:12.56,6   6:05.33,0  (1888)    7.55 ¦ 
TS1/M40     24. Erwin Dennis Jack                   62 D-Kottweiler-Schwanden      6:23.01,8   3:26.19,3   (157)    9.55 ¦ 
H/M50        9. Escher Willy                        52 Brig                        1:47.57,0     17.02,6  (5164)    5.06 ¦ 
100/M45    217. Eschle Hubert                       55 D-Schramberg               19:26.31,3  11:46.51,7  (1183)   11.39 ¦ 
V/M60        3. Escribano Vicente                   43 Biel/Bienne                   53.49,8      3.20,7  (6107)    5.07 ¦ 
100/M40     32. Esposito Vincenzo                   61 D-Langenargen               9:25.12,6   1:57.46,5   (490)    5.39 ¦ 
100/STAF    10. Etter Daniel+Etter Daniel+Kramer We 48 Kerzerslauf 1               7:52.02,0   1:11.12,2  (3202)    4.43 ¦ 
100/STAF     6. Etter Jakob+Etter Jakob+Johner Tanj 54 Kerzerslauf 5               7:31.38,9     50.49,1  (3206)    4.30 ¦ 
H/M65        6. Etter Paul                          38 Biel/Bienne                 2:22.48,8     46.02,2  (5305)    6.46 ¦ 
100/M50    154. Etzrodt Frank-Ulrich                52 D-Effeltrich               16:49.35,2   8:31.27,1   (444)   10.05 ¦ 
100/M30     67. Eugster Simon                       69 Muri b. Bern               16:50.19,9   9:32.36,7  (2071)   10.06 ¦ 
100/W45     16. Eulig Birgit                        57 D-Eckhorst-Stockelsdorf    12:48.57,2   3:49.47,7  (2570)    7.41 ¦ 
100/M45    150. Eulig Jens                          56 D-Eckhorst Stockelsdorf    12:48.57,1   5:09.17,5   (277)    7.41 ¦ 
V/M20       19. Eze Theo                            81 Biel/Bienne                 1:01.32,8     27.17,8  (6140)    5.51 ¦ 

Total 57



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.