Bieler Lauftage 2003 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    138. Baar Thomas                         60 D-Volkenschwand            12:40.21,5   5:12.55,4   (348)    7.36 ¦ 
H/M60        1. Bächli Sepp                         41 Studen BE                   1:41.32,3       -----  (5161)    4.48 ¦ 
100/W55     12. Bächtold Elsbeth                    44 Volketswil                 15:31.17,6   5:15.19,9   (815)    9.18 ¦ 
100/M60     69. Bächtold Erich                      39 Volketswil                 18:05.19,3   8:35.11,2  (1327)   10.51 ¦ 
TS2/M50      5. Back Ernst                          51 D-Siefersheim               6:40.41,4   2:06.48,5   (372)    6.48 ¦ 
TS1/M65      5. Bäcker Karlheinz                    35 D-Steffenberg               7:05.32,9   2:05.22,8  (1815)   11.01 ¦ 
100/STAF    51. Bader Bruno+Fankhauser Ueli+Ryser B 63 Dreamteam                  10:31.06,0   3:50.16,2  (3215)    6.18 ¦ 
100/M20     21. Baeriswyl Andreas                   78 Bösingen                   12:10.56,8   3:24.46,9  (2000)    7.18 ¦ 
V/M20       16. Bah Momodu Oury                     77 Biel/Bienne                   53.09,9     18.54,9  (6151)    5.03 ¦ 
100/M30     15. Bähler Beat                         73 Zäziwil                     9:59.50,6   2:42.07,4  (2123)    5.59 ¦ 
100/M35     72. Dr. Baier Burkhard Dr.              65 D-Müncheberg               11:44.59,6   4:37.36,0   (473)    7.02 ¦ 
TS2/M40      7. Baisch Dieter Karl                  61 D-Ober-Olm                  6:08.37,9   1:25.33,1  (1877)    6.15 ¦ 
100/MP      17. HG Balcarczyk Klaus, D-Olching      69 RAG Wettkampf Oberbayern   12:39.52,3   5:08.25,1  (3052)    7.35 ¦ 
100/W40     33. Balestrini Carmen                   62 I-Rovello Porro Co         17:37.51,0   8:47.43,3  (2627)   10.34 ¦ 
TS1/M65      2. Balic Boris                         36 USA-TX- Houston             5:12.54,6     12.44,5  (1816)    8.06 ¦ 
100/M40     75. Ballier Klaus                       60 D-Ratingen                 10:53.20,1   3:25.54,0  (1708)    6.32 ¦ 
H/M30        1. Balmer Christoph                    69 Aarberg                     1:15.35,9       -----  (5262)    3.34 ¦ 
TS1/M50     12. Balmer Hans-Rudolf                  50 Mühleberg                   4:26.53,0     50.15,8  (1149)    6.54 ¦ 
100/W40     16. Bamberg Ursula                      63 D-Köln                     13:10.28,8   4:20.21,1  (2566)    7.54 ¦ 
100/M45    172. Bamberg Volker                      57 D-Köln                     14:13.17,2   6:33.37,6  (1447)    8.31 ¦ 
V/M40        8. Bardet Didier                       62 Biel/Bienne                   45.42,5      8.59,0  (6054)    4.21 ¦ 
V/W30        4. Bäriswyl Sandra                     73 Brügg BE                      46.30,2      2.48,8  (6177)    4.25 ¦ 
TS2/W20      1. Barone Viveka                       82 Dietlikon                   8:33.19,1       -----  (2583)    8.42 ¦ 
WALK       ---  Bart Alice                          55 Hindelbank                  1:06.36,1     10.08,5  (6813)    9.30 ¦ 
H/M35       10. Bartkowiak Dariusz                  65 PL-Ostrow Wlkp              1:25.06,7     10.53,6  (5290)    4.02 ¦ 
100/M40     54. Bartsch Jürgen                      61 D-Duingen                  10:10.43,2   2:43.17,1   (180)    6.06 ¦ 
100/W35      8. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                  10:17.10,3   1:33.43,1   (714)    6.10 ¦ 
100/M30     61. Bärtschi Christian                  70 Sumiswald                  14:34.17,1   7:16.33,9  (1253)    8.44 ¦ 
H/M40       21. Bättig André                        60 Cossonay-Ville              1:41.23,9     26.09,5  (5083)    4.48 ¦ 
100/M35     78. Bauer Thorsten                      65 D-Eschbach                 11:48.17,4   4:40.53,8  (1796)    7.04 ¦ 
100/M35    148. Bauerfeind Stephan                  68 D-Trendelburg              17:12.30,1  10:05.06,5  (1985)   10.19 ¦ 
100/M50     50. Baumann Heinz                       52 Mettmenstetten             10:55.22,5   2:37.14,4   (306)    6.33 ¦ 
V/W30        3. Baumann Martina                     71 Schüpfen                      46.08,8      2.27,4  (6152)    4.23 ¦ 
100/STAF    45. Baumberger Carmen+Carmen Baumberger 75 Tri Team Limmattal          9:46.20,9   3:05.31,1  (3225)    5.51 ¦ 
TS2/W20      3. Baume Nancy                         76 Les Reussilles             12:07.23,6   3:34.04,5  (2596)   12.20 ¦ 
100/M60     26. Baumgart Dieter                     41 D-Wuppertal                12:32.48,0   3:02.39,9  (1448)    7.31 ¦ 
100/M50     95. Baumgarten Karl Wolfgang            52 D-Weyhe                    12:39.08,1   4:21.00,0   (408)    7.35 ¦ 
100/M50    123. Baumgartner Bruno                   50 Brugg AG                   14:19.06,2   6:00.58,1  (1261)    8.35 ¦ 
TS2/M40     30. Baumgartner Elmar                   63 Flawil                     10:45.29,5   6:02.24,7  (1929)   10.57 ¦ 
100/M35     11. Baumgartner Hansueli                66 Grosshöchstetten            8:54.39,1   1:47.15,5  (2029)    5.20 ¦ 
TS2/M40     12. Baumgartner Marco                   62 Hünibach                    6:52.45,0   2:09.40,2  (1598)    7.00 ¦ 
H/M30       34. Baumgartner Peter                   69 Brügg                       1:55.58,0     40.22,1  (5014)    5.29 ¦ 
100/M35      2. Baumgartner Rolf                    64 Neftenbach                  7:33.48,4     26.24,8    (26)    4.32 ¦ 
TS1/W35      2. Bäumler Claudia                     68 D-Frickingen                4:46.19,3     17.33,7  (2621)    7.25 ¦ 
100/M35     41. Bayer Jürgen                        66 D-Erlangen                 10:42.54,3   3:35.30,7   (466)    6.25 ¦ 
K/M6        21. Bearzi Corentin                     97 Neuchâtel                      2.52,1      0.48,2  (7017)    5.44 ¦ 
K/M6        23. Bearzi Marco                        97 Neuchâtel                      3.02,0      0.58,1  (7018)    6.04 ¦ 
100/M45     49. Beck Hubert                         58 D-Lauda-Königshofen        10:22.44,0   2:43.04,4   (442)    6.13 ¦ 
H/M30       40. Beck Pascal                         69 Boll                        2:17.44,4   1:02.08,5  (5030)    6.31 ¦ 
100/M45    155. Becker Felix                        54 D-Karlsruhe                13:04.26,7   5:24.47,1  (1790)    7.50 ¦ 
100/M55     19. Becker Jürgen                       47 D-Karlsruhe                11:15.17,5   2:44.45,8  (1812)    6.45 ¦ 
100/M40    103. Becker Mattin                       60 D-Arnsberg                 11:42.03,7   4:14.37,6  (1085)    7.01 ¦ 
TS2/M35     10. Becker Ralf                         64 D-Waldalgesheim             6:36.26,8   1:19.40,2  (1853)    6.43 ¦ 
100/M35     83. Becker Ulrich                       66 D-Frankfurt                11:58.23,4   4:50.59,8  (1465)    7.11 ¦ 
V/TEAM       2. Béguin Jacques, Delémont            ?? Jura Com                      45.29,5      1.51,1  (6624)    4.19 ¦ 
H/M40       42. Beigbeder Thomas                    61 F-Thonon les Bains          2:06.58,3     51.43,9  (5167)    6.01 ¦ 
V/TEAM       7. Beiner Fritz, Heimberg              47 Täli-Runners                  49.16,9      5.38,5  (6603)    4.41 ¦ 
V/M35       31. Beintner Markus                     68 Neuchâtel                   1:06.55,4     31.56,4  (6237)    6.22 ¦ 
H/M40       28. Beintner Michael                    59 D-Augsburg                  1:47.48,3     32.33,9  (5390)    5.06 ¦ 
V/M40       17. Belcher Randy                       63 Biel/Bienne                   54.42,6     17.59,1  (6178)    5.12 ¦ 
100/M55     75. Belser Hans                         45 Langendorf                 14:42.09,0   6:11.37,3  (1268)    8.49 ¦ 
H/M20        3. Belz Valentin                       76 Zollikofen                  1:16.39,9      0.41,3  (5371)    3.38 ¦ 
H/M30       35. Bendel Marco                        73 D-Wittlingen                1:56.43,7     41.07,8  (5182)    5.31 ¦ 
V/M35       33. Bendt Michal                        65 D-Grenzach-Wyhlen           1:14.47,9     39.48,9  (6236)    7.07 ¦ 
100/M50     41. Benninger Hansjörg                  50 Embrach                    10:39.56,3   2:21.48,2   (358)    6.23 ¦ 
100/M60     56. Benz Willi                          40 Chur                       16:21.20,3   6:51.12,2  (1496)    9.48 ¦ 
H/W35        1. Berberat Catherine                  64 Bretigny-Morrens            1:55.22,5       -----  (5223)    5.28 ¦ 
100/M45    212. Berdami Hermann                     57 D-Fürth                    18:00.18,8  10:20.39,2  (1476)   10.48 ¦ 
100/M45    193. Beretta Giancarlo                   56 I-Saronno                  15:32.42,4   7:53.02,8  (1946)    9.19 ¦ 
100/M60     28. Bergamaschi Gianpietro              43 I-Casalpusterlengo         12:39.34,5   3:09.26,4  (1913)    7.35 ¦ 
100/M50     97. Bergamini Richard                   53 F-St.Aulien en Genevois    12:41.33,4   4:23.25,3  (1899)    7.36 ¦ 
100/M35     16. Berger Christian                    64 A-Neuberg a.d. Mürz         9:32.15,5   2:24.51,9  (1772)    5.43 ¦ 
100/M55     99. Berger Willi                        47 Bolligen                   17:51.29,1   9:20.57,4  (1354)   10.42 ¦ 
100/M60     16. Bergert Rainer                      43 D-Rodgau                   11:27.33,9   1:57.25,8   (214)    6.52 ¦ 
H/M35       37. Berkel Andre                        68 Wohlen                      1:52.38,0     38.24,9  (5084)    5.20 ¦ 
H/M60        2. Berner Herbert                      39 Spiegel b. Bern             1:45.30,6      3.58,3  (5327)    5.00 ¦ 
100/W35      2. Bernhard Isabella                   66 D-Maxdorf                   8:47.00,8      3.33,6   (702)    5.16 ¦ 
K/M2         2. Berni Marcel                        88 Schliern b. Köniz              9.39,5      0.13,1  (7002)    3.13 ¦ 
100/M40    115. Berni Philipp                       62 Räterschen                 11:54.56,4   4:27.30,3  (1092)    7.08 ¦ 
V/M40       21. Berta Urs                           59 Muhen                       1:04.46,4     28.02,9  (6213)    6.10 ¦ 
TS1/M20      3. Berther Simon                       79 Rueras                      4:03.57,1     22.31,9  (1469)    6.19 ¦ 
K/M6        11. Berthoud Christoph                  96 Pieterlen                      2.32,2      0.28,3  (7101)    5.04 ¦ 
100/W55     13. Bessard Irene                       46 Le Châble VS               15:31.40,8   5:15.43,1   (740)    9.19 ¦ 
TS3/M40      3. Dr. Bethke Klaus                    61 NL-Almelo 7607 JT          10:51.28,3   2:51.23,2  (1550)    7.55 ¦ 
100/STAF    12. Betschart Fränzi+Betschart Fränzi+H 70 Vitalfeld Baar              7:55.34,8   1:14.45,0  (3219)    4.45 ¦ 
100/W40     19. Bettendorf Lea                      61 D-Baden-Baden              13:40.40,4   4:50.32,7   (754)    8.12 ¦ 
100/M60     70. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                      18:08.40,8   8:38.32,7  (1344)   10.53 ¦ 
100/M60     33. Beurer Rolf                         40 D-Herzogenaurach           13:17.54,3   3:47.46,2   (435)    7.58 ¦ 
K/F3         1. Beutler Laurence                    91 Biel/Bienne                    8.51,9       -----  (7072)    4.25 ¦ 
100/M40    182. Beutler Martin                      63 Goldiwil (Thun)            13:46.13,4   6:18.47,3  (2056)    8.15 ¦ 
TS1/W20      1. Bezdekova Renata                    80 CZ-Brno                     5:01.22,1       -----   (765)    7.48 ¦ 
100/M45    210. Biallas Jürgen                      54 D-Iserlohn                 17:52.19,5  10:12.39,9  (1232)   10.43 ¦ 
V/M40       20. Bianchi Simon                       63 Hettiswil                   1:03.21,8     26.38,3  (6066)    6.02 ¦ 
V/M40        5. Bianzina Walter                     63 Sutz                          42.49,1      6.05,6  (6094)    4.04 ¦ 
TS1/M45     20. Bicherl Wolfgang-Josef              56 D-Hainburg                  5:19.29,3   2:23.03,3  (1083)    8.16 ¦ 
K/M6        30. Bichsel Thibault                    96 Biel/Bienne                   10.53,6      8.49,7  (7003)   21.47 ¦ 
100/M45     63. Bichsel Toni                        54 Lützelflüh-Goldb           10:40.44,5   3:01.04,9  (2067)    6.24 ¦ 
H/M20       11. Sdt Biegger Marcel                  76 Busswil b. Büren            1:30.15,2     14.16,6  (5352)    4.16 ¦ 
100/M35    139. Bielefeldt Hartmut                  65 D-Frickingen               16:16.24,5   9:09.00,9  (1891)    9.45 ¦ 
TS3/M35      1. Bien Notker                         66 D-Lörrach                   9:56.47,1       -----  (1910)    7.15 ¦ 
100/MP      47. Rekr Bieri Patrick, Lüscherz        82 Hollandmarschgruppe SVMLT  18:19.59,8  10:48.32,6  (3086)   10.59 ¦ 
100/M55    107. Bieri Toni                          47 Scheuren                   19:09.24,3  10:38.52,6  (1774)   11.29 ¦ 
100/M20     50. Bigand Julien                       80 F-Chassey les Scey         16:53.00,6   8:06.50,7  (2070)   10.07 ¦ 
100/M20     61. Bigler Christoph                    77 Lyss                       18:34.26,2   9:48.16,3  (1605)   11.08 ¦ 
H/M30       15. Bigler Hanspeter                    71 Bern                        1:36.18,7     20.42,8  (5059)    4.33 ¦ 
V/TEAM       5. Bigler Stefan, Biel/Bienne          60 Biella Team 1                 48.36,3      4.57,9  (6612)    4.37 ¦ 
H/M35       28. Billas Laurent                      68 Biel/Bienne                 1:42.21,7     28.08,6  (5368)    4.51 ¦ 
H/M20       17. Billieux Vincent                    77 Neuchâtel                   1:37.39,9     21.41,3  (5330)    4.37 ¦ 
100/M40    228. Binggeli Andreas                    61 Sugiez                     20:01.52,0  12:34.25,9  (2030)   12.01 ¦ 
H/M20        2. Binggeli Beat                       74 Gümmenen                    1:16.09,8      0.11,2  (5247)    3.36 ¦ 
V/M45       12. Binkert Peter                       56 Liebefeld                     52.03,2     13.08,5  (6217)    4.57 ¦ 
100/M50     68. Birrer Alfred                       53 Niederönz                  11:41.41,4   3:23.33,3  (1095)    7.01 ¦ 
TS1/M60     12. Birrer Bruno                        39 Nidau                       6:24.34,6   3:12.39,4  (1329)    9.57 ¦ 
100/M50      1. Bischoff Johannes                   51 Birsfelden                  8:18.08,1       -----    (46)    4.58 ¦ 
TS2/M50      7. Bissig Hans                         52 Cham                        6:58.07,2   2:24.14,3  (1894)    7.05 ¦ 
100/M40      7. Bittel Erwin                        60 D-Neuendettelsau            8:29.31,6   1:02.05,5  (1721)    5.05 ¦ 
V/TEAM      24. Bittner Gisela, D-Berlin            57 Berliner Möttchen Team        59.04,0     15.25,6  (6600)    5.37 ¦ 
100/M40    131. Bittner Martin                      60 D-Gelsenkirchen            12:25.52,8   4:58.26,7   (332)    7.27 ¦ 
V/TEAM      20. Bittner Niels, D-Berlin             79 Berliner Möttchen Team        56.32,5     12.54,1  (6601)    5.23 ¦ 
V/TEAM      25. Bittner Sebastian, D-Berlin         77 Berliner Möttchen Team        59.04,2     15.25,8  (6602)    5.37 ¦ 
100/W35     24. Blab Ingrid                         64 D-Heideck                  12:18.30,1   3:35.02,9   (827)    7.23 ¦ 
100/M40     52. Blab Siegfried                      61 D-Heideck                   9:58.35,6   2:31.09,5  (1060)    5.59 ¦ 
H/MJ         4. Blacher Mark                        86 D-Saara                     1:51.29,5     15.42,0  (5105)    5.17 ¦ 
100/M45    183. Dr. Blacher Michael                 55 D-Saara                    14:39.02,1   6:59.22,5  (1046)    8.47 ¦ 
TS1/M40     29. Blanc Philippe                      62 Epalinges                   7:20.56,6   4:24.14,1  (2085)   11.25 ¦ 
100/M70      7. Blank Max                           32 D-Stuttgart                17:22.32,5   5:26.06,2  (1665)   10.25 ¦ 
100/M40    165. Blaser Alfons                       61 D-Winterstettenstadt       13:12.26,1   5:45.00,0  (1824)    7.55 ¦ 
TS2/M40     24. Blaser Markus                       61 Würenlos                    8:56.04,6   4:12.59,8  (1303)    9.06 ¦ 
100/M40    159. Bläsi Gilbert                       63 Seltisberg                 13:03.21,3   5:35.55,2  (1146)    7.50 ¦ 
100/W40     14. Blattmann Lukrecisa                 62 Fällanden                  12:45.14,5   3:55.06,8  (2635)    7.39 ¦ 
100/M20     57. Blätz Björn                         76 D-Alzey                    17:56.57,4   9:10.47,5  (2017)   10.46 ¦ 
100/MP      25. Pte Bleakley John, GB-BFPO 803      70 3 Royal Irish Team 2       16:18.29,5   8:47.02,3  (3003)    9.47 ¦ 
100/M35    153. Bleuler Max                         67 S. Antonino                18:14.18,0  11:06.54,4  (2101)   10.56 ¦ 
100/W55      6. Bleuler Therese                     48 Dietikon                   13:15.41,7   2:59.44,0   (732)    7.57 ¦ 
100/M45    143. Block Fritz                         55 Riehen                     12:33.15,4   4:53.35,8   (278)    7.31 ¦ 
H/M20       15. Blum Bernhard                       79 Heimberg                    1:34.25,6     18.27,0  (5409)    4.28 ¦ 
100/M50     21. Blumenthal Wendelin                 49 Bern                        9:53.09,8   1:35.01,7   (136)    5.55 ¦ 
100/M35     13. Boback Michael                      64 D-Hannover                  9:03.43,8   1:56.20,2    (32)    5.26 ¦ 
100/M20     42. Bochmann Uwe                        77 D-Annaberg-Buchholz        15:25.35,7   6:39.25,8  (2002)    9.15 ¦ 
100/M35     62. Bocian Siegmund                     65 D-Stimpfach                11:27.07,8   4:19.44,2   (269)    6.52 ¦ 
100/M45    136. Bode Ullrich                        57 D-Bietigheim-Bissingen     12:22.43,5   4:43.03,9  (2038)    7.25 ¦ 
H/M40       23. Boenzli Marc                        63 Bättwil-Flüh                1:44.17,0     29.02,6  (5367)    4.56 ¦ 
100/M50     13. Boesch Jakob                        52 Aadorf                      9:32.13,0   1:14.04,9  (2035)    5.43 ¦ 
H/M30        2. Böhler Andreas                      73 Muttenz                     1:16.50,5      1.14,6  (5376)    3.38 ¦ 
100/M50     89. Böhm Jürgen                         53 D-Heilbronn                12:24.29,8   4:06.21,7  (1013)    7.26 ¦ 
100/M65     46. Bohner Richard                      34 D-Langweid                 19:44.58,7   9:04.38,3  (1419)   11.50 ¦ 
100/W20      4. Boillat Veronique                   76 St-Imier                   13:01.36,1   2:38.07,3  (2604)    7.48 ¦ 
100/M55     26. Boissiere Jacques                   45 Châtelaine                 11:44.44,4   3:14.12,7  (1794)    7.02 ¦ 
H/M40       38. Bojanowski André                    59 Villars-sur-Glâne           2:01.19,7     46.05,3  (5348)    5.45 ¦ 
100/W35     33. Bolliger Vedika                     64 Zürich                     15:35.26,6   6:51.59,4   (810)    9.21 ¦ 
H/M30       17. Bollmann Pascal                     73 Altendorf                   1:38.39,6     23.03,7  (5086)    4.40 ¦ 
100/M45    162. Boner Ruedi                         57 Mümliswil                  13:27.15,1   5:47.35,5  (2109)    8.04 ¦ 
100/M40      3. Bönig Torsten                       63 D-Belzig                    8:11.33,8     44.07,7    (43)    4.54 ¦ 
TS2/M35     16. Böniger Thomas                      66 Valens                      7:08.18,1   1:51.31,5  (1239)    7.16 ¦ 
100/M45    178. Bonk Detlef                         55 D-Köln                     14:21.28,1   6:41.48,5   (237)    8.36 ¦ 
100/M45     31. Bopp Werner                         56 Villnachern                 9:53.38,8   2:13.59,2   (279)    5.56 ¦ 
H/M55       13. Born Fritz                          46 Hettiswil                   1:50.35,4     22.34,8  (5022)    5.14 ¦ 
100/M55      8. Born Peter                          48 D-Nürtingen                10:39.44,6   2:09.12,9   (118)    6.23 ¦ 
100/M40      8. Börngen Thomas                      62 D-Mörlenbach                8:31.27,2   1:04.01,1  (1516)    5.06 ¦ 
H/M55        6. Bornoz Claude                       48 Vevey                       1:39.03,4     11.02,8  (5112)    4.41 ¦ 
100/M70      1. Borris Willi                        32 D-Sexau                    11:56.26,3       -----  (1934)    7.09 ¦ 
100/M55     30. Bortis Hans                         47 Ernen                      11:50.20,5   3:19.48,8   (297)    7.06 ¦ 
100/M20     63. Boscaini Matthias                   82 Schnottwil                 19:24.03,5  10:37.53,6   (176)   11.38 ¦ 
100/W50      8. Bösch Beatrice                      53 Basel                      13:26.55,1   3:12.44,2   (751)    8.04 ¦ 
TS1/M55     13. Bösch Martin                        48 Maur                        7:27.48,9   3:26.02,8  (2131)   11.36 ¦ 
100/M35     40. Bosch Stefan                        65 D-Landshausen              10:41.04,4   3:33.40,8   (453)    6.24 ¦ 
TS3/W50      2. Bösch Theres                        52 Malters                    11:45.49,7     32.58,0  (2582)    8.35 ¦ 
TS3/W50      5. Bösiger Sonja                       53 Niederbipp                 16:40.37,9   5:27.46,2  (2605)   12.10 ¦ 
TS1/W40      1. Boss Cornelia                       60 Mörigen                     4:22.27,6       -----  (2645)    6.47 ¦ 
TS2/M45     12. Bossard Toni                        54 Lupfig                      6:59.15,6   2:27.49,8   (242)    7.07 ¦ 
100/M35    146. HF Bossert Andreas                  64 D-Kieselbronn              16:57.18,2   9:49.54,6  (3082)   10.10 ¦ 
V/M20        9. Bosshard Roland                     81 Erlach                        44.20,8     10.05,8  (6202)    4.13 ¦ 
H/M35       20. Bosson Gabriel                      64 Hinterkappelen              1:39.01,6     24.48,5  (5150)    4.41 ¦ 
TS2/W60      2. Boteff Gabriella                    43 Niederwangen BE            11:33.45,7   4:34.00,4  (2593)   11.46 ¦ 
100/M35    122. Bottinelli Jean-Marc                64 Villeret                   13:53.23,0   6:45.59,4  (1195)    8.20 ¦ 
TS1/MJ       5. Bourquin François                   ?? Biel/Bienne                 7:10.50,3   3:23.48,5  (1771)   11.09 ¦ 
H/M45        9. Bourquin Normand                    56 Biel/Bienne                 1:38.57,9     16.44,7  (5297)    4.41 ¦ 
100/M35     97. Bourrat Joel                        67 F-Lougres                  12:40.25,6   5:33.02,0  (2048)    7.36 ¦ 
100/W55     19. Bracher Käthi                       47 Madiswil                   21:24.39,3  11:08.41,6  (2552)   12.50 ¦ 
100/M45    107. Bracher Peter                       55 Riedholz                   11:40.28,5   4:00.48,9   (210)    7.00 ¦ 
100/STAF    42. Brand Christine+Arm Ueli+Brand Chri 73 Burgdorfer Runners          9:43.06,8   3:02.17,0  (3226)    5.49 ¦ 
H/M30        4. Brand Christoph                     69 Zürich                      1:17.54,5      2.18,6  (5011)    3.41 ¦ 
100/W30      7. Brandenburger Nicole                72 L-Esch/Alzette             16:03.12,9   6:27.55,9  (2546)    9.37 ¦ 
100/M45    192. Branger Christoph                   57 Oftringen                  15:23.52,1   7:44.12,5  (1287)    9.14 ¦ 
H/M30       37. Brantschen Raymond                  70 Herbriggen                  2:01.09,2     45.33,3  (5113)    5.44 ¦ 
100/M75      1. Brassel Paul                        27 Speicher                   14:29.02,8       -----  (1206)    8.41 ¦ 
V/M20       10. Bratschi Frank                      78 Biel/Bienne                   45.11,2     10.56,2  (6117)    4.18 ¦ 
V/TEAM      11. Brauchli Heinz, Twann               55 Credit Suisse                 52.01,0      8.22,6  (6609)    4.57 ¦ 
V/W45        8. Brauchli Marianne                   57 Twann                       1:11.17,3     17.56,5  (6101)    6.47 ¦ 
V/M20        6. Brauen Reto                         83 Pieterlen                     43.42,7      9.27,7  (6102)    4.09 ¦ 
100/M80      1. Brauer Ehrenfried                   23 D-Miltenberg               17:45.53,1       -----  (1801)   10.39 ¦ 
H/M30        7. Braun Urs                           70 Steffisburg BE              1:28.03,3     12.27,4  (5007)    4.10 ¦ 
100/MP      53. OTL Braun Werner  Dr, D-Geiselbach  59 Aschaffenburg              19:36.20,5  12:04.53,3  (3037)   11.45 ¦ 
K/M6        28. Brawand Flavio                      00 Biel/Bienne                    3.50,5      1.46,6  (7024)    7.41 ¦ 
K/M6        15. Brawand Luca                        96 Biel/Bienne                    2.39,6      0.35,7  (7025)    5.19 ¦ 
100/M45    137. Brecht Walter                       57 D-Mannheim                 12:23.05,2   4:43.25,6   (135)    7.25 ¦ 
100/M40    211. Breitschmid Jann                    62 Oberwil-Lieli              16:40.38,0   9:13.11,9   (432)   10.00 ¦ 
100/M50    135. Brenn Marcel                        53 Winterthur                 15:05.44,1   6:47.36,0  (1245)    9.03 ¦ 
100/M45     23. Brenner Peter                       56 Siebnen                     9:37.07,8   1:57.28,2   (255)    5.46 ¦ 
TS1/M50     13. Bresemann Klaus                     49 D-Berlin                    4:40.43,9   1:04.06,7  (1156)    7.16 ¦ 
TS1/M55     11. OTL Breuer Gerhard H.               44 D-Efringen-Kirchen          6:21.43,1   2:19.57,0  (3081)    9.53 ¦ 
100/M35    104. Breuer Marc                         67 Basel                      12:52.29,7   5:45.06,1  (1977)    7.43 ¦ 
K/M5        14. Breuleux Loan                       92 Frauenkappelen                 4.52,7      0.48,0  (7043)    4.52 ¦ 
V/M40       16. Breuleux Pierre-Yves                63 Frauenkappelen                54.12,6     17.29,1  (6091)    5.09 ¦ 
K/M4         8. Breuleux Yaël                       95 Frauenkappelen                 7.43,9      2.10,0  (7044)    7.43 ¦ 
TS1/M20     14. Bringold Pascal                     82 Luterbach                   5:20.08,8   1:38.43,6  (2020)    8.17 ¦ 
H/M30       29. Britschgi Sven                      70 Lyss                        1:50.28,1     34.52,2  (5248)    5.14 ¦ 
TS1/M35     16. Brixel Matthias                     67 D-Köln                      5:19.56,5   2:37.50,3  (1022)    8.17 ¦ 
100/M35     37. Bröggelhoff Hans-Juergen            64 D-Lippetal                 10:28.46,2   3:21.22,6  (1879)    6.17 ¦ 
K/M6         2. Brönnimann Christoph                96 Meinisberg                     2.04,0      0.00,1  (7054)    4.08 ¦ 
TS1/M40      4. Brönnimann Daniel                   62 Rothenfluh                  3:02.13,8      5.31,3    (75)    4.43 ¦ 
100/M50    169. Brönnimann Hans-Peter               52 Basel                      21:23.48,4  13:05.40,3  (1341)   12.50 ¦ 
V/M70        1. Brönnimann Heinz                    31 Dieterswil                    52.20,0       -----  (6103)    4.59 ¦ 
K/M6         3. Brönnimann Michael                  97 Meinisberg                     2.06,8      0.02,9  (7055)    4.13 ¦ 
100/W50     10. Brosch Doris                        49 D-Obertshausen             13:55.34,5   3:41.23,6  (2503)    8.21 ¦ 
100/M55     45. Brosch Karl-Heinz                   45 D-Obertshausen             12:35.34,7   4:05.03,0  (1408)    7.33 ¦ 
100/W40     30. Browder Nina                        63 D-Rheinberg                15:43.34,5   6:53.26,8  (2502)    9.26 ¦ 
100/M40    105. Brozda Piotr                        62 D-Hamburg                  11:43.06,6   4:15.40,5  (1068)    7.01 ¦ 
100/M40     74. Füs Bruder Daniel                   61 Basel                      10:51.50,3   3:24.24,2  (2585)    6.31 ¦ 
TS1/M45     18. Bruder Hermann                      55 Meinisberg                  5:14.54,3   2:18.28,3  (2051)    8.09 ¦ 
100/W65      4. Brügger Lotti                       37 Volketswil                 18:19.48,9   5:02.31,2  (2547)   10.59 ¦ 
H/M40       24. Bruggmann Roland                    60 Unterehrendingen            1:44.42,1     29.27,7  (5378)    4.57 ¦ 
TS1/M20     23. Brun Michel                         76 Malleray-Bévilard           6:12.17,1   2:30.51,9   (194)    9.38 ¦ 
100/M50    114. Brunecker Wolfgang                  52 D-Wuppertal                13:50.48,4   5:32.40,3  (1252)    8.18 ¦ 
K/F4         8. Bruni Estelle                       92 Biel/Bienne                    9.39,1      3.53,5  (7136)    9.39 ¦ 
H/M20        6. Brunner Beat                        76 Frieswil                    1:21.18,4      5.19,8  (5063)    3.51 ¦ 
100/STAF     7. Brunner Eveline+Frey Ruedi+Brunner  64 Aarejog                     7:34.07,0     53.17,2  (3217)    4.32 ¦ 
H/M55       15. Brunner Reinhard                    47 Thun                        1:58.28,3     30.27,7  (5132)    5.36 ¦ 
TS1/M45     15. Brunner René                        54 Räterschen                  4:56.44,2   2:00.18,2  (1129)    7.41 ¦ 
100/M45     59. Brunner Werner                      58 Frauenfeld                 10:39.01,6   2:59.22,0  (2062)    6.23 ¦ 
100/M30     47. Bryden Alan                         73 Athenaz- Avusy             12:47.42,3   5:29.59,1   (430)    7.40 ¦ 
100/M35    112. Bucco Thomas                        65 Therwil                    13:11.56,1   6:04.32,5   (542)    7.55 ¦ 
100/M30     51. Buch Christian                      73 Ipsach                     13:11.04,8   5:53.21,6  (1478)    7.54 ¦ 
100/M40    149. Buchanan Jeffrey                    59 Bellevue                   12:47.42,0   5:20.15,9   (399)    7.40 ¦ 
100/M60     50. Bücheler Axel                       39 D-Frankfurt                15:33.47,8   6:03.39,7  (1649)    9.20 ¦ 
100/M20     64. Büchi Beat                          83 Embrach                    19:48.39,6  11:02.29,7  (1723)   11.53 ¦ 
100/M20      9. Buchmann Reto                       77 Biel/Bienne                10:18.25,2   1:32.15,3  (1856)    6.11 ¦ 
100/M35     89. Buck Rainer                         65 D-Marbach am Neckar        12:12.15,7   5:04.52,1   (525)    7.19 ¦ 
100/M45     37. Buechel Paul                        58 St. Margrethen SG          10:04.08,6   2:24.29,0   (117)    6.02 ¦ 
H/M20        9. Buehlmann Franco                    82 Kriens                      1:28.54,4     12.55,8  (5332)    4.12 ¦ 
H/M60        4. Buergi Eugen                        43 Solothurn                   1:56.43,9     15.11,6  (5005)    5.31 ¦ 
TS2/M40      5. Buergi Roger                        59 Wynau                       5:56.39,5   1:13.34,7   (416)    6.03 ¦ 
100/M35     70. Buetler Marcel                      65 Wiler                      11:42.58,9   4:35.35,3  (1709)    7.01 ¦ 
100/M60     15. Buhl Manfred                        40 D-Filderstadt              11:26.22,5   1:56.14,4   (271)    6.51 ¦ 
TS2/M55      4. Bühler Lucien                       44 Tramelan                    7:22.07,2   1:10.30,6  (1667)    7.30 ¦ 
100/M45    108. Bühler Sigi                         57 Birmensdorf ZH             11:40.36,5   4:00.56,9  (1668)    7.00 ¦ 
H/M20       23. Bühlmann Beat                       83 Kriens                      1:43.01,3     27.02,7  (5329)    4.52 ¦ 
100/M45      5. Bühlmann Ruedi                      57 Münsingen                   8:13.47,3     34.07,7  (2110)    4.56 ¦ 
TS1/M40     17. Bührer Beat                         59 Berikon                     4:35.32,6   1:38.50,1  (1931)    7.08 ¦ 
100/M60     77. Bührer Emil                         39 D-Schramberg               20:16.06,1  10:45.58,0  (1346)   12.09 ¦ 
100/M45    181. Bulato Angelo                       57 Zürich                     14:30.44,5   6:51.04,9  (1114)    8.42 ¦ 
V/M20       14. Buntschu Matthias                   82 Port                          51.41,1     17.26,1  (6188)    4.55 ¦ 
H/M60        5. Burda Franz                         41 D-Weil am Rhein             2:05.35,3     24.03,0  (5184)    5.57 ¦ 
100/M40     69. Burgherr Hans                       61 Hintermoos                 10:48.56,3   3:21.30,2  (1995)    6.29 ¦ 
100/STAF    52. Bürgi Adrian+Adrian Bürgi+Ernst Sto 59 Cobra                      10:58.08,4   4:17.18,6  (3214)    6.34 ¦ 
H/M45       20. Bürgi Peter                         56 Aarberg                     1:52.56,9     30.43,7  (5321)    5.21 ¦ 
TS1/MJ       4. Bürgi Ronni                         ?? Biel/Bienne                 6:48.05,3   3:01.03,5  (1758)   10.34 ¦ 
V/TEAM      23. Bürgi Rudolf, Biel/Bienne           39 Biella Team 3                 58.46,9     15.08,5  (6618)    5.35 ¦ 
TS3/M65      1. Burkard Erwin                       36 D-Duisburg                 15:36.28,7       -----  (1729)   11.23 ¦ 
TS2/M35     23. Burkard Stefan                      64 D-Wattenscheid              9:17.44,0   4:00.57,4  (1730)    9.28 ¦ 
TS3/M20      2. Burkhalter Reto                     75 Hägendorf                   8:08.30,5     59.45,4  (2060)    5.56 ¦ 
V/M30        8. Bürki Gilles                        73 Evilard                       44.00,2      9.17,5  (6246)    4.11 ¦ 
100/MP      34. C/Sgt Burnett Lawson, GB-BFPO 803   59 3 Royal Irish Team 1       16:42.02,3   9:10.35,1  (3001)   10.01 ¦ 
H/M45        4. Burri Alfred                        57 Rothenburg                  1:27.47,9      5.34,7  (5114)    4.09 ¦ 
V/M65        4. Burri Hans-Peter                    36 Port                          55.31,8     10.47,4  (6017)    5.17 ¦ 
V/M20       15. Burri Markus                        75 Schüpfen                      52.43,7     18.28,7  (6185)    5.01 ¦ 
H/M50       11. Burri Michel                        52 Biel/Bienne                 1:49.52,7     18.58,3  (5185)    5.12 ¦ 
100/M65     25. Burster Gerhard                     35 D-Schönwald                15:10.21,2   4:30.00,8   (341)    9.06 ¦ 
100/M35    135. Burster Kassian                     64 D-Sasbach                  15:10.21,7   8:02.58,1  (1098)    9.06 ¦ 
100/M45    120. Bury Norbert                        55 D-Tübingen                 11:52.41,4   4:13.01,8  (1193)    7.07 ¦ 
100/M35     50. Busch Torsten                       67 D-Hilden                   10:51.59,7   3:44.36,1  (1451)    6.31 ¦ 
100/MP      51. Adj Uof Busenhart Peter, Freienstei 70 Ex Bülacher                19:24.02,5  11:52.35,3  (3029)   11.38 ¦ 
H/M40       19. Buser Franz                         63 Rüfenacht BE                1:40.57,7     25.43,3  (5288)    4.47 ¦ 
H/M40       33. Butterweck Axel                     60 Mörigen                     1:54.57,5     39.43,1  (5303)    5.26 ¦ 
100/M35    118. Büttler Heinz                       65 Mümliswil                  13:28.06,6   6:20.43,0  (1669)    8.04 ¦ 

Total 275



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.