Bieler Lauftage 2003 - nach Name "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/W45     15. Abel Angelika                       56 D-Stuttgart                12:11.58,4   3:12.48,9  (2622)    7.19 ¦ 
100/M50     12. Abel Jürgen                         52 D-Stuttgart                 9:28.48,9   1:10.40,8  (1902)    5.41 ¦ 
100/M30     60. Ackermann Detlev                    70 D-Köln                     14:13.04,8   6:55.21,6  (1115)    8.31 ¦ 
K/M4         5. Ackermann Laurent                   92 Biel/Bienne                    7.10,4      1.36,5  (7051)    7.10 ¦ 
K/F3         4. Ackermann Simone                    90 Biel/Bienne                   10.33,9      1.42,0  (7052)    5.16 ¦ 
H/M45       26. Ackermann Ueli                      57 Biel/Bienne                 2:01.29,1     39.15,9  (5179)    5.45 ¦ 
K/F6         2. Aebi Celine                         96 Wynigen                        2.21,8      0.05,0  (7141)    4.43 ¦ 
TS2/M45      4. Aebi Jürg                           56 Giebenach                   5:23.54,3     52.28,5  (2075)    5.29 ¦ 
K/F4         6. Aebischer Corinna                   93 Nidau                          8.48,6      3.03,0  (7135)    8.48 ¦ 
100/M40     94. Aebischer Waldemar                  62 Düdingen                   11:28.15,1   4:00.49,0   (213)    6.52 ¦ 
V/M35       15. Aeschlimann Bernhard                68 Biel/Bienne                   48.22,9     13.23,9  (6035)    4.36 ¦ 
100/W45      1. Aeschlimann Heidi                   56 Gippingen                   8:59.09,5       -----   (703)    5.23 ¦ 
100/M50      2. Aeschlimann Ulrich                  51 Gippingen                   8:32.31,5     14.23,4    (27)    5.07 ¦ 
100/M55     88. Affeltranger Dölf                   47 Affoltern am Albis         16:29.33,2   7:59.01,5  (1298)    9.53 ¦ 
K/F4         1. Agrifoglio Celine                   92 Cheseaux-Lausanne              5.45,6       -----  (7042)    5.45 ¦ 
100/MP       5. Lieutnant Aguilera Martin Francisco 63 Espana 2                    7:56.16,0     24.48,8  (3019)    4.45 ¦ 
100/M30     33. Akermann Elmar                      70 Eggersriet                 11:23.29,0   4:05.45,8   (439)    6.50 ¦ 
H/M35       42. Akineioglu Mehmet                   68 Seedorf                     2:01.06,9     46.53,8  (5131)    5.44 ¦ 
100/W45      2. Alder Ursula                        55 Zürich                      9:28.21,9     29.12,4  (2632)    5.41 ¦ 
100/M30     29. Alf Robert                          71 D-Reutlingen               10:58.37,9   3:40.54,7  (1811)    6.35 ¦ 
100/M55     67. Aliprandi Renato                    48 I-Oleggio                  13:57.52,9   5:27.21,2  (1725)    8.22 ¦ 
H/M30       31. Allemann Christoph                  71 Pieterlen                   1:53.43,5     38.07,6  (5383)    5.23 ¦ 
TS1/M45     17. Allemann Egon                       55 Escholzmatt                 5:12.57,5   2:16.31,5  (1941)    8.06 ¦ 
TS2/WJ       1. Allemann Sarah                      ?? Kronbühl                   10:33.06,5       -----  (2595)   10.44 ¦ 
H/M45       17. Allmendinger André                  55 Yverdon-les-Bains           1:47.25,8     25.12,6  (5080)    5.05 ¦ 
H/W45        2. Allmendinger Verena                 56 Yverdon-les-Bains           1:47.25,3      2.56,7  (5081)    5.05 ¦ 
H/M35        2. Althaus Daniel                      68 Zürich                      1:18.14,9      4.01,8  (5082)    3.42 ¦ 
TS1/M40      3. Althaus Rolf                        62 Arlesheim                   2:58.31,5      1.49,0  (1489)    4.37 ¦ 
100/M20     31. Amacher Tom                         75 Bern                       13:22.58,8   4:36.48,9  (1528)    8.01 ¦ 
100/M40    163. Amacker Hugo                        62 Binningen                  13:11.01,9   5:43.35,8  (1573)    7.54 ¦ 
100/M35     91. Amann Andreas                       65 D-Ettenheim                12:16.07,1   5:08.43,5  (1728)    7.21 ¦ 
V/M55        7. Ammann Beat                         45 Vandoeuvres                   58.55,6     14.22,2  (6015)    5.36 ¦ 
100/M50     43. Ammann Hansruedi                    52 Bettwiesen                 10:41.35,3   2:23.27,2  (1127)    6.24 ¦ 
V/W45        3. Ammann Linda                        54 Vandoeuvres                 1:03.28,2     10.07,4  (6016)    6.02 ¦ 
100/M45     35. Ammon Volker                        57 D-Großfischlingen           9:54.53,0   2:15.13,4   (273)    5.56 ¦ 
100/M45    159. Amrein Robert                       58 Therwil                    13:11.11,6   5:31.32,0  (1265)    7.54 ¦ 
100/M35     12. Amrhein Peter                       65 Eschlikon TG                8:55.11,4   1:47.47,8    (49)    5.21 ¦ 
100/M45    209. Amstalden Alois                     55 Dornach                    17:48.03,0  10:08.23,4  (1023)   10.40 ¦ 
V/M45        3. Sdt Amstutz Jean-Luc                54 Vugelles-La Mothe             41.12,4      2.17,7  (6043)    3.55 ¦ 
100/M35     31. Amstutz Martin                      66 Kriens                     10:09.59,4   3:02.35,8  (2095)    6.05 ¦ 
100/M55     52. Andermatt Alfons                    46 Baar                       12:51.15,2   4:20.43,5  (1251)    7.42 ¦ 
100/W55      9. Andermatt Bertha                    44 Baar                       14:23.34,9   4:07.37,2   (752)    8.38 ¦ 
100/M40    204. Andre Fritz                         60 Birsfelden                 15:20.47,4   7:53.21,3  (1515)    9.12 ¦ 
V/M30        2. Andres Peter                        70 Aarberg                       39.00,7      4.18,0  (6232)    3.42 ¦ 
K/F6        18. Andrew Sofia                        99 Ostermundigen                  4.11,7      1.54,9  (7134)    8.23 ¦ 
K/M6        14. Andrews Devin                       97 Ostermundigen                  2.36,6      0.32,7  (7067)    5.13 ¦ 
V/M35       20. Andrews Douglas                     67 Ostermundigen                 51.12,6     16.13,6  (6244)    4.52 ¦ 
V/M45        1. Andrey Bruno                        58 Bern                          38.54,7       -----  (6193)    3.42 ¦ 
H/M35       22. Angelucci Vincenzo                  64 Schönbühl-Urtenen           1:40.55,7     26.42,6  (5181)    4.47 ¦ 
H/M45       13. Anker Alfred                        58 Lüscherz                    1:43.13,4     21.00,2  (5328)    4.53 ¦ 
H/M30       14. Anliker Christoph                   69 Winterthur                  1:36.09,7     20.33,8  (5049)    4.33 ¦ 
V/M30        1. Antoine Roger                       72 Biel/Bienne                   34.42,7       -----  (6179)    3.18 ¦ 
V/M30       10. Antoniacomi Steeve                  71 Hagneck                       50.36,9     15.54,2  (6090)    4.49 ¦ 
H/W40        5. Appert Beatrice                     63 Steffisburg                 1:58.49,2     19.36,5  (5138)    5.37 ¦ 
TS2/M35      7. Aregger Manfred                     66 Heiligkreuz                 5:52.48,7     36.02,1  (2099)    5.59 ¦ 
100/M50     51. Arens Manfred                       51 D-Melle                    10:55.45,8   2:37.37,7   (265)    6.33 ¦ 
V/M40        2. Arm Pierre                          60 Ins                           39.01,3      2.17,8  (6100)    3.42 ¦ 
K/F4         3. Arn Lya                             93 Worben                         6.34,4      0.48,8  (7053)    6.34 ¦ 
100/M30     12. Arndt Oliver                        71 D-Bochum                    9:47.05,9   2:29.22,7   (129)    5.52 ¦ 
100/M65     18. Arnold Arthur                       36 D-Kelkheim                 14:16.07,5   3:35.47,1  (1229)    8.33 ¦ 
100/M45     88. Arnold Hanno                        55 D-Dresden                  11:20.55,5   3:41.15,9  (1722)    6.48 ¦ 
H/W50        3. Arnold Jeanine                      50 Münsingen                   2:25.00,3     31.24,9  (5260)    6.52 ¦ 
100/M35      5. Arnold Klaus                        66 D-Tiefenbronn               8:34.27,7   1:27.04,1    (45)    5.08 ¦ 
V/M50       14. Arnold Philippe                     52 Boudry                      1:04.21,4     24.01,9  (6248)    6.07 ¦ 
100/M45    202. Arter Alex                          55 St. Gallen                 16:30.39,6   8:51.00,0   (513)    9.54 ¦ 
TS1/M30      4. Artho Stefan                        72 Neuhaus SG                  4:14.21,7     34.26,2  (1161)    6.35 ¦ 
100/M30     68. Aschmann Marc                       69 D-Stuttgart                16:50.47,4   9:33.04,2  (1267)   10.06 ¦ 
H/W20       17. Attinger Nadine                     75 Kronbühl                    2:21.53,8     56.54,7  (5261)    6.43 ¦ 
100/M45    122. Aulmann Rainer                      57 D-Buch                     11:53.46,8   4:14.07,2   (131)    7.08 ¦ 
100/W40     13. Autenried Regina                    59 D-Unterleinleiter          12:35.14,4   3:45.06,7  (2517)    7.33 ¦ 
100/W30     13. Awomolo Omowunmi                    69 Zürich                     21:09.37,5  11:34.20,5  (2520)   12.41 ¦ 
100/M45     39. Aymon Alain                         57 Bussigny-Lausanne          10:13.46,3   2:34.06,7   (209)    6.08 ¦ 

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.