Badener Limmatlauf, Baden AG - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name und Vorname       Jg Land/Ort                    Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14          72. Ramseier Robert        47 Ebmatingen             1:01.31,3     15.06,6   (805)    4.40
62         ---  Ramseyer Ursula        49 Niederwangen BE          58.57,8      9.06,7   (513)    7.28
13         149. Rappard Olivier        57 Dällikon               1:02.26,6     20.26,7   (514)    4.44
14          13. Rast Paul              46 Wohlen AG                53.14,1      6.49,4   (515)    4.02
24           2. Remek Maya             51 Sins                   1:02.59,2      0.18,7   (516)    4.47
61           8. Rennhard Katja         79 Kaiseraugst              20.20,3      5.20,7   (517)    4.49
51          17. Rennhard Lukas         61 Aesch LU                 18.28,0      3.09,5   (829)    4.23
13         203. Renold Kurt            56 Bremgarten             1:13.11,0     31.11,1   (518)    5.33
13         159. Rey Ueli               56 Oberentfelden          1:03.27,1     21.27,2   (519)    4.49
12         115. Richle Peter           72 Nussbaumen b.Baden     1:09.40,7     28.04,3   (791)    5.17
12         131. Richner Philipp        70 Wettingen              1:17.45,4     36.09,0   (520)    5.54
13         161. Riesen Thomas          56 Oberweningen           1:04.07,3     22.07,4  (1118)    4.52
21          15. Rihs Danielle          76 Brugg AG               1:10.46,3     15.50,5   (521)    5.22
23          45. Rimmele Bettina        62 D-Albbruck             1:11.51,7     20.30,2   (522)    5.27
32           4. Rimpf Benjamin         86 Mellingen                 7.36,5      0.32,2   (523)    3.28
23          40. Rippstein Hilde        58 Dättwil AG             1:10.17,1     18.55,6   (525)    5.20
22          30. Rippstein Maya L.      68 Zürich                 1:10.30,1     16.33,3   (772)    5.21
51          40. Ritter Urs             54 Oberentfelden            21.29,1      6.10,6   (818)    5.06
13          82. Riz Simon              62 Baden                    55.52,1     13.52,2   (526)    4.14
51          38. Roberts Philip Mark    70 Untersiggenthal          21.08,2      5.49,7  (1074)    5.01
51          18. Rohner Meinrad         69 Remetschwil              18.40,1      3.21,6   (530)    4.26
13          43. Rohr Peter             58 Niederrohrdorf           52.19,6     10.19,7   (532)    3.58
12          68. Rom Michael            71 Wettingen                57.51,7     16.15,3   (533)    4.24
12         103. Römer Christoph        67 Zürich                 1:05.33,7     23.57,3   (534)    4.59
13         141. Roost Jürg             59 Holziken               1:01.34,6     19.34,7   (535)    4.40
13         201. Rosendahl Michael      59 Buchs AG               1:12.16,6     30.16,7  (1044)    5.29
33           4. Roth Christian         88 Gipf-Oberfrick            7.56,6      0.44,9   (957)    3.37
52         ---  Roth Hans              48 Zofingen                 55.57,0      6.05,9   (536)    7.05
14          16. Roth Jun. Fritz        51 Rütihof  AG              53.33,6      7.08,9   (537)    4.04
62         ---  Roth Ruth              37 Wettingen              1:00.26,1     10.35,0  (1105)    7.39
44           4. Roth Tamara            91 Welschenrohr              8.43,9      0.35,9   (851)    3.59
24           5. Röthele Lilo           47 Dietikon               1:06.15,9      3.35,4   (538)    5.02
12          45. Rudolf Daniel          73 Wettingen                55.13,8     13.37,4   (998)    4.12
13         116. Rüegg Beat             61 Muri AG                  58.40,2     16.40,3  (1053)    4.27
25           4. Rüegg Ruth             40 Mönchaltorf            1:18.16,2      8.50,9   (539)    5.57
13         126. Rüegger Hans-Peter     56 Büttikon                 59.54,9     17.55,0   (540)    4.33
51          49. Rüfenacht Marco        79 Untersiggenthal          22.58,7      7.40,2   (541)    5.27
15          26. Rupp Bernhard          41 Valens                 1:05.47,2     11.10,0  (1043)    5.00
12         108. Rütti Roger            69 Aathal-Seegräben       1:07.00,7     25.24,3   (543)    5.05
21          13. Ruzicka Dagmar         74 Niederlenz             1:09.08,3     14.12,5   (544)    5.15
62         ---  Rykart Renate          67 Wettingen                55.22,9      5.31,8   (545)    7.01
11           7. Rymann Tobias          83 Brugg AG                 48.36,0      5.10,1   (546)    3.41

Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.