(42) Hauptklasse Männer

Altstätter Städtlilauf 2003 - (42) Hauptklasse Männer

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Maffei Guiseppe                     74 I-Induno Olona                27.13,5       -----    (10)  
    2. Mächler Michael, Vorderthal         77 STV Wägital                   27.26,9      0.13,4     (4)  
    3. Vuillet Nicolas                     74 Epalinges                     27.31,0      0.17,5    (44)  
    4. Canaelia Mirko                      79 I-Milano                      27.42,1      0.28,6    (13)  
    5. Amann Oliver                        71 Lausen                        28.00,3      0.46,8     (1)  
    6. Burke John                          63 Oberwil BL                    28.01,1      0.47,6     (2)  
    7. Gerber Markus, Bern                 60 GG Bern                       28.10,6      0.57,1     (5)  
    8. Gächter Alex, Altstaetten           79 Donnschtig Hüpfer             28.14,1      1.00,6     (7)  
    9. Hagmann Markus, Abtwil SG           75 LC Brühl St. Gallen           28.30,1      1.16,6    (14)  
   10. Miralhos Paulo                      75 Stein am Rhein                28.59,9      1.46,4    (46)  
   11. Parolin Roberto                     77 I-Sumirago / Varese           29.30,6      2.17,1    (11)  
   12. Kläusler Stefan, Winterthur         62 Donnschtig-Hüpfer 1           29.39,1      2.25,6     (8)  
   13. Marti Fredi, Altstätten SG          74 Donnschtig-Hüpfer 1           30.03,4      2.49,9     (9)  
   14. Müller Andreas, Dättlikon           65 LC Regensdorf                 30.20,9      3.07,4     (3)  
   15. Loacker Peter, A-Klaus-Weiler       73 LG-Montfort                   30.25,5      3.12,0    (47)  
   16. Grieder Frank                       74 Pontresina                    30.41,4      3.27,9    (43)  
   17. Hasler Domenik, Gams                77 KTV Oberriet                  30.56,4      3.42,9    (29)  
   18. Albertin Ismael, Marbach SG         81 MILA Rheintal                 31.08,9      3.55,4    (48)  
   19. Merz Hans                           61 Speicher                      32.31,0      5.17,5    (38)  
   20. Heeb Dölf                           81 Altstätten SG                 32.43,5      5.30,0    (30)  
   21. Weder Roger                         74 Widnau                        32.55,4      5.41,9    (35)  
   22. Mettler Martin, Unterwasser         67 SC Unterwasser                33.21,6      6.08,1    (32)  
   23. Lippuner Silvan, Altstätten SG      80 KTV Altstätten                33.45,4      6.31,9    (39)  
   24. Meile Marc, Thundorf                76 LSV Frauenfeld                34.16,5      7.03,0    (50)  
   25. Wenk Markus, Ruethi (Rheintal)      80 KTV Oberriet                  34.36,7      7.23,2    (36)  
   26. Gamper Maurus                       78 Altstaetten                   35.59,1      8.45,6    (42)  
   27. Graf Michael                        80 Rebstein                      38.58,3     11.44,8    (27)  
   28. Beckert Michael                     71 Altstätten SG                 39.39,7     12.26,2    (45)  
   29. Ritter Daniel                       82 Rebstein                      41.16,1     14.02,6    (33)  
   30. Gasser Patrick                      75 Altstätten SG                 41.32,4     14.18,9    (40)  
   31. Di Cola Mike Roberto                77 Winterthur                    44.09,0     16.55,5    (26)  
   32. Dal Molin Ivan                      79 Rebstein                      46.12,6     18.59,1    (49)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.