Altstätter Städtlilauf 2003 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Schi1       53. Salanitri Fabienne, Schachen b. Reu 94 TV Reute                       9.59,6      2.39,8  (1242)  
Sch2        61. Salanitri Sergio, Schachen b. Reute 92 TV Reute                       9.22,2      2.53,9  (2326)  
Schi3        8. Salvadori Carmen, Filzbach          88 LAV Glarus                     7.48,8      1.03,8  (2518)  
Jui          7. Salvadori Karin, Filzbach           86 LAV Glarus                    24.02,0      4.45,6  (3008)  
Schi2        3. Salvadori Laura, Glarus             91 LAV Glarus                     6.58,6      0.02,0  (2124)  
Schi2       12. Santner Elisabeth, Sennwald         92 Jugi Sennwald                  8.17,7      1.21,1  (2125)  
PK          72. Savoi Pascal, Altstätten SG         95 KTV Altstätten                 5.42,0      1.40,7  (1446)  
KB         ---  Savoie Marc                         97 Altstätten SG                  1.00,2      0.06,6  (9286)  
VM          35. Savoldelli Davide                   66 Widnau                        20.56,7      4.24,0  (3347)  
PM          75. Savoldelli Shadia                   96 Widnau                         5.55,4      1.39,7  (1243)  
KG         ---  Savoldelli Sorea                    00 Widnau                         2.09,4      1.13,3  (9070)  
KB         ---  Savole Luc                          00 Altstätten SG                  2.00,4      1.06,8  (9285)  
VM          79. Saxer Andrè                         67 Hinterforst                   24.40,6      8.07,9  (3348)  
VF           5. Saxer Claudia                       74 Hinterforst                   21.04,8      2.22,4  (3214)  
KB         ---  Saxer David                         97 Altstätten SG                  1.33,3      0.39,7  (9311)  
HKF          1. Saxer Janina, Zürich                61 LG Fürstenland                24.43,7       -----   (101)  
KB         ---  Saxer Marc                          99 Altstätten SG                  2.17,0      1.23,4  (9310)  
Sch2         5. Schadegg Rico                       91 Hinterforst                    6.59,8      0.31,5  (2353)  
Schi2       22. Schäfler Anja, Diepoldsau           92 Jugi STV Au                    8.34,7      1.38,1  (2144)  
SJog       ---  Schanzenbach Philip, Kreuzlingen    79 Härtschä Team                 11.51,3      4.17,0  (3766)  
Schi2       37. Schapira Naomi                      91 Marbach SG                     9.37,9      2.41,3  (2126)  
KG         ---  Schärer Gaelle, Heerbrugg           97 Jugi Heerbrugg                 1.26,9      0.30,8  (9090)  
KG         ---  Schatzmann Nadja                    01 AT-Feldkirch-Gisingen          2.22,2      1.26,1  (9139)  
VM          13. Schawalder Alexander, Widnau        62 Tri-Oldies                    18.39,7      2.07,0  (3383)  
Sch2        64. Schawalder Sven                     92 Widnau                         9.26,8      2.58,5  (8048)  
VM           9. Schefer Christoph, Schachen b. Reut 80 STV Oberriet-Eichenwies       17.56,1      1.23,4  (3349)  
Jui          5. Schefer Corinne, Schachen b. Reute  87 STV Oberriet-Eichenwies       21.47,2      2.30,8  (3007)  
VF          16. Schefer Milly                       49 Berneck                       27.27,0      8.44,6  (3211)  
SJog       ---  Schefer Willy, Schachen b. Reute    49 MR TV Reute                    9.47,2      2.12,9  (3767)  
PK          43. Schegg Michael, Oberriet SG         96 KTV Oberriet                   5.08,3      1.07,0  (1447)  
VM          90. Scherrer Bruno                      67 Gams                          27.02,2     10.29,5  (3350)  
Sch2        53. Scherrer Mario, Altstätten SG       92 STV Altstätten                 8.56,6      2.28,3  (2345)  
KB         ---  Schick Andrin, Marbach SG           97 Jugi Marbach                   1.40,7      0.47,1  (9254)  
Schi1       55. Schick Angelina, Marbach SG         93 Jugi Marbach                  10.04,3      2.44,5  (1732)  
KG         ---  Schick Corina, Marbach SG           98 Jugi Marbach                   2.07,0      1.10,9  (9071)  
Sch2        47. Schick Dario, Marbach SG            92 Jugi Marbach                   8.37,4      2.09,1  (2327)  
KG         ---  Schick Flurina, Marbach SG          98 Jugi Marbach                   1.39,9      0.43,8  (9072)  
Sch1        58. Schick Sandro, Marbach SG           94 Jugi Marbach                  10.28,9      3.19,6  (1930)  
Sch2        17. Schiesser Kafta                     91 Balgach                        7.29,1      1.00,8  (2350)  
Schi2       30. Schlegel Andrea, Eichberg           92 STV Eichberg                   9.29,1      2.32,5  (2146)  
KG         ---  Schlegel Cecile, Diepoldsau         97 Jugi STV Au                    1.03,2      0.07,1  (9093)  
SJog       ---  Schlegel Christian, Oberriet SG     62 Familie Schlegel              12.03,3      4.29,0  (3768)  
SJog       ---  Schlegel Fabian, Oberriet SG        87 Familie Schlegel              12.09,8      4.35,5  (3769)  
SJog       ---  Schlegel Janick, Oberriet SG        96 Familie Schlegel              12.02,1      4.27,8  (3770)  
KB         ---  Schlegel Nando                      00 Oberriet SG                    3.01,5      2.07,9  (9255)  
VM          26. Schlegel René                       83 Mels                          20.12,2      3.39,5  (3388)  
KB         ---  Schleier Fabian, Heerbrugg          97 Jugi Heerbrugg                 1.03,9      0.10,3  (9280)  
PM          41. Schleith Fabienne, Diepoldsau       96 Jugi STV Au                    5.22,1      1.06,4  (1271)  
PM          97. Schmeer Karoline, Diepoldsau        96 Jugi STV Au                    7.19,8      3.04,1  (1270)  
PM          30. Schmid Alessia                      95 Marbach SG                     5.09,3      0.53,6  (1244)  
PM          95. Schmid Anja                         95 Altstätten SG                  7.09,8      2.54,1  (1290)  
SJog       ---  Schmid Christian, Altstätten        80 Pfadi St. Michael             14.03,7      6.29,4  (3771)  
Sch3        28. Schmid Cyrill                       90 Walenstadt                     8.17,4      2.29,6  (2632)  
KB         ---  Schmid Damian                       97 Marbach SG                     1.06,9      0.13,3  (9256)  
S1M         21. Schmid Ernst, Marbach SG            65 Pihamola                      39.01,9      9.44,5   (212)  
Sch2        28. Schmid Fabian                       92 Walenstadt                     7.58,8      1.30,5  (8007)  
Schi1       39. Schmid Janine                       93 Walenstadt                     9.30,7      2.10,9  (1770)  
PM          27. Schmid Katja                        96 Hinterforst                    5.07,2      0.51,5  (1266)  
SJogi      ---  Schmid Lea, Altstätten              92 Pfadi St. Michael             14.11,7      5.16,8  (3556)  
PM          56. Schmid Nicole                       95 Altstätten SG                  5.31,8      1.16,1  (1291)  
KG         ---  Schmid Patricia, Balgach            97 Kinderturnen Balgach           1.03,8      0.07,7  (9073)  
SJog       ---  Schmid Patrik, Altstätten           82 Pfadi St. Michael             15.00,5      7.26,2  (3772)  
VM          25. Schmid Peter                        62 Hersisau                      20.08,1      3.35,4  (3370)  
Schi1       28. Schmid Sabrina, Balgach             93 TV Balgach                     9.11,5      1.51,7  (1733)  
PM          71. Schmid Sabrina                      96 Balgach                        5.50,9      1.35,2  (8041)  
PM          93. Schmid Sandra                       96 Hinterforst                    6.35,7      2.20,0  (1245)  
Schi1       31. Schmid Sarah                        93 Marbach SG                     9.16,7      1.56,9  (1734)  
Jun          4. Schmidheiny Christian, Berneck      86 STV Au                        18.01,9      1.46,2  (3106)  
SJogi      ---  Schmitter Raffaela, Altstätten SG   95 Pfadi St. Michael             14.18,6      5.23,7  (3557)  
KG         ---  Schneider Jana                      00 Hinterforst                    2.42,0      1.45,9  (9102)  
KB         ---  Schneider Kevin                     99 Hinterforst                    1.56,0      1.02,4  (9287)  
PM          83. Schneider Sarah, Rüthi SG           96 STV Rüthi                      6.04,9      1.49,2  (1246)  
KG         ---  Schnoz Bettina                      98 Altstätten SG                  1.51,3      0.55,2  (9097)  
PK          44. Schnoz Kilian                       95 Altstätten SG                  5.09,2      1.07,9  (1470)  
Sch1        52. Schnoz Stefan                       93 Altstätten SG                  9.21,2      2.11,9  (1946)  
VM          53. Schober Harald                      74 A-Altach                      22.13,3      5.40,6  (3351)  
VF           1. Schoch Brigitte, Herisau            78 LAG Gossau                    18.42,4       -----  (3208)  
KG         ---  Schönenberger Andrea                97 Salez                          0.57,3      0.01,2  (9074)  
Sch1        44. Schönenberger Daniel                94 Salez                          8.55,1      1.45,8  (1931)  
VM          62. Schönenberger Martin                62 Marbach SG                    22.43,2      6.10,5  (3391)  
Schi1        3. Schönenberger Simone                93 Salez                          7.42,0      0.22,2  (1735)  
Sch1        10. Schraner Martin, Diepoldsau         93 Jugi STV Au                    7.46,7      0.37,4  (1944)  
Sch1         7. Schraner Tobias, Diepoldsau         93 Jugi STV Au                    7.42,7      0.33,4  (1945)  
Sch2        16. Schranz Simon                       92 Marbach SG                     7.28,3      1.00,0  (2328)  
PM           2. Schreiber Rebecca, A-Feldkirch      95 TS  Gisingen                   4.19,2      0.03,5  (1247)  
S1M          1. Schuwey Lothar                      67 Rechthalten                   29.17,4       -----   (219)  
SJog       ---  Schwarber Jürg, Altstätten SG       95 Jungschar Altstätten          10.37,9      3.03,6  (3773)  
PM          84. Schweizer Nicole                    96 Marbach SG                     6.06,7      1.51,0  (1279)  
Sch1        18. Segmüller Cedric, Eichberg          93 KTV Oberriet                   8.10,2      1.00,9  (1932)  
SJogi      ---  Segmüller Fabienne, Altstätten SG   91 Pfadi St. Michael             14.13,5      5.18,6  (3593)  
KG         ---  Segmüller Sina, Heerbrugg           97 Jugi Heerbrugg                 1.35,8      0.39,7  (9089)  
Sch1        41. Seitz Marco                         94 Kriessern                      8.51,3      1.42,0  (1940)  
SJogi      ---  Seiz Rahel, Altstätten SG           92 Jungschar Altstätten          15.57,9      7.03,0  (3558)  
SJogi      ---  Seiz Rebekka, Altstätten SG         95 Jungschar Altstätten          15.57,3      7.02,4  (3559)  
PK          75. Senn Colin, Sennwald                96 Jugi Sennwald                  5.46,5      1.45,2  (1498)  
SJog       ---  Senn Hans                           56 Sevelen                       12.26,0      4.51,7  (3815)  
KG         ---  Sennhauser Doris, Diepoldsau        97 Jugi STV Au                    1.17,8      0.21,7  (9094)  
PM          90. Sennhauser Franziska, Diepoldsau    96 Jugi STV Au                    6.18,7      2.03,0  (1273)  
SJog       ---  Sgro Alessandro                     82 Altstätten SG                  9.10,8      1.36,5  (3819)  
Schi2       25. Sieber Carmen, Diepoldsau           92 Jugi STV Au                    8.50,5      1.53,9  (2145)  
KG         ---  Sieber Celine                       99 Widnau                         1.46,5      0.50,4  (8016)  
SJog       ---  Sieber Gregor                       59 FL-Eschen                      8.22,4      0.48,1  (8066)  
KG         ---  Sieber Livia                        97 Rebstein                       1.29,0      0.32,9  (8010)  
Schi3       13. Sieber Manuela                      88 Widnau                         8.23,1      1.38,1  (2528)  
S2M         28. Sieber Martin, Marbach              61 Pihamola                      42.41,3     11.39,0   (425)  
PK          34. Sieber Michael                      96 Widnau                         5.00,2      0.58,9  (1490)  
VF           2. Sieber Petra                        84 Widnau                        19.29,0      0.46,6  (3216)  
KG         ---  Siegfried Carmen                    97 Lienz                          2.32,5      1.36,4  (9075)  
Schi3        1. Signer Flurina                      88 Gonten                         6.45,0       -----  (2522)  
Sch2        13. Signer Livio                        91 Gonten                         7.21,7      0.53,4  (8008)  
S2M          2. Signer Stefan                       60 Eggerstanden                  31.05,5      0.03,2   (432)  
Schi2       39. Silvestri Zaira, Balgach            92 Jugi Balgach                  10.08,5      3.11,9  (2127)  
Sch2         2. Simeon Arno                         91 Jona                           6.29,7      0.01,4  (8005)  
Sch2        24. Sinani Haki, Sennwald               92 Jugi Sennwald                  7.49,9      1.21,6  (2330)  
SJogi      ---  Solenthaler Anja, Salez             93 Familie Solenthaler           10.36,9      1.42,0  (3560)  
SJog       ---  Solenthaler Heiner, Salez           59 Familie Solenthaler           10.44,6      3.10,3  (3774)  
SJogi      ---  Solenthaler Kathrin, Salez          92 Familie Solenthaler           10.43,8      1.48,9  (3561)  
S3M          2. Soltermann Robert                   51 Niederuzwil                   35.16,5      1.33,2   (609)  
PK          83. Somasuwdaram Vithursun, Diepoldsau  95 Jugi STV Au                    6.25,8      2.24,5  (1467)  
Schi2       27. Sonderegger Aurelia                 91 Altstätten SG                  8.54,4      1.57,8  (2147)  
S1M         24. Sonderegger Bruno                   72 Flums                         43.56,0     14.38,6   (213)  
KG         ---  Sonderegger Flurina                 98 Altstätten SG                  1.28,1      0.32,0  (9096)  
VM          87. Sonderegger Lukas                   85 Widnau                        25.53,1      9.20,4  (3390)  
SJog       ---  Sonderegger Pascal, Altstätten SG   87 KTV Altstätten                10.58,1      3.23,8  (3802)  
S1M         14. Sonnenkraft Rene                    71 Altstätten SG                 34.47,2      5.29,8   (216)  
SJog       ---  Sonnenkraft René                    71 Altstätten SG                  7.39,4      0.05,1  (3813)  
Schi1       25. Specker Arabell                     94 St. Gallen                     9.04,4      1.44,6  (1744)  
Sch2        31. Specker Aurel                       91 Altstätten SG                  8.03,8      1.35,5  (2331)  
SJog       ---  Specker Aurel, Altstätten           91 Pfadi St. Michael             14.23,5      6.49,2  (3775)  
Sch1        22. Specker Lorenz                      93 St. Gallen                     8.17,8      1.08,5  (1941)  
SJog       ---  Specker Martin, Altstätten          94 Pfadi St. Michael             14.36,1      7.01,8  (3776)  
SJog       ---  Spirig Lars, Balgach                76 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.53,9      4.19,6  (3777)  
PM          61. Spirig Tina                         96 Altstätten SG                  5.39,2      1.23,5  (1284)  
Schi2       34. Spohn Nina                          92 St. Gallen                     9.34,1      2.37,5  (2149)  
PM          67. Sriskandanathan Keerthiha, Balgach  95 Jugi Balgach                   5.46,6      1.30,9  (8043)  
KG         ---  Stabile Mara                        98 Eichberg                       1.34,0      0.37,9  (9112)  
SJogi      ---  Städler Barbara, Altstätten SG      87 KTV Altstätten                14.12,3      5.17,4  (3594)  
KG         ---  Städler Esther                      98 Altstätten SG                  1.21,7      0.25,6  (9105)  
Sch1        33. Städler Kevin                       93 Altstätten SG                  8.32,3      1.23,0  (1961)  
Sch2        44. Städler Pascal                      92 Altstätten SG                  8.33,7      2.05,4  (8001)  
VM          14. Städler Roland, Altstätten SG       63 Sportclub Wagner              19.01,9      2.29,2  (3368)  
SJogi      ---  Städler Sabrina, Altstätten SG      88 KTV Altstätten                11.01,4      2.06,5  (3595)  
KB         ---  Städler Sandro, Oberriet SG         97 KTV Oberriet                   1.05,8      0.12,2  (9257)  
PM          65. Stähli Jessica                      95 Altstätten SG                  5.43,8      1.28,1  (1292)  
SJogi      ---  Stampfli Alessia, Altstätten SG     01 Familie Stampfli               9.52,2      0.57,3  (3562)  
SJogi      ---  Stampfli Eliane, Altstätten SG      70 Familie Stampfli               9.52,6      0.57,7  (3563)  
KG         ---  Stangel Maria-José                  98 Rebstein                       1.43,9      0.47,8  (8023)  
Sch2        34. Stark Bijörn, Rüthi SG              91 STV Rüthi                      8.15,4      1.47,1  (2332)  
Sch3        26. Stark Hendrik                       89 Rüthi SG                       7.55,2      2.07,4  (2618)  
SJogi      ---  Staub Ella, Heiden                  62 STV Heiden                    10.53,7      1.58,8  (3564)  
Schi3        4. Staub Fabienne                      90 Heiden                         7.26,6      0.41,6  (2521)  
KB         ---  Steger Christof                     97 Altstätten SG                  1.16,5      0.22,9  (9258)  
VM          32. Steger Karl                         69 Berneck                       20.53,3      4.20,6  (3393)  
SJogi      ---  Steger Marita, St. Gallen           79 TV Rüthi                      11.08,2      2.13,3  (3565)  
SJog       ---  Steger Martin, Oberriet             48 STV Oberriet-Eichenwies       10.22,7      2.48,4  (3778)  
PK          84. Steiger Andrin                      96 Altstätten SG                  6.57,3      2.56,0  (1475)  
KG         ---  Steiger Chiara                      99 Altstätten SG                  3.14,6      2.18,5  (9128)  
KB         ---  Steiger Dominik, Oberriet SG        98 KTV Oberriet                   2.05,2      1.11,6  (9259)  
Sch1        28. Steiger Jérome                      93 Altstätten SG                  8.28,2      1.18,9  (1933)  
KB         ---  Steiger Kenneth, Oberriet SG        97 KTV Oberriet                   1.09,9      0.16,3  (9260)  
VM          15. Steiger Markus, Altstätten SG       73 STV Lüchingen                 19.12,9      2.40,2  (3352)  
KB         ---  Steiger Nicolas, Oberriet SG        00 KTV Oberriet                   2.04,8      1.11,2  (9261)  
VM          30. Steiger Reto, Lüchingen             77 STV Lüchingen                 20.43,9      4.11,2  (3353)  
KG         ---  Steiger Sarah                       99 Diepoldsau                     2.14,4      1.18,3  (9117)  
SJog       ---  Steiger Thomas, Lüchingen           83 STV Lüchingen                  9.45,9      2.11,6  (3780)  
KG         ---  Steiger Vanessa                     00 Altstätten                     2.39,5      1.43,4  (9107)  
KG         ---  Stieger Alina                       97 Hinterforst                    1.15,4      0.19,3  (9088)  
SJogi      ---  Stieger Alina, Hinterforst          97 Familie Stieger               10.10,3      1.15,4  (3566)  
Sch2        59. Stieger Andreas, Marbach SG         92 Jugi Marbach                   9.15,8      2.47,5  (2333)  
KB         ---  Stieger Andy                        99 Altstätten SG                  1.38,2      0.44,6  (9099)  
Schi2        2. Stieger Corinne, Hinterforst        91 STV Oberiet-Eichwies           6.58,1      0.01,5  (2128)  
SJogi      ---  Stieger Corinne, Hinterforst        91 Familie Stieger                9.08,6      0.13,7  (3567)  
KG         ---  Stieger Denise, Rebstein            98 KiTu-Rebstein                  1.47,4      0.51,3  (9078)  
SJog       ---  Stieger Kurt                        58 Hinterforst                   10.12,4      2.38,1  (3781)  
SJogi      ---  Stieger Martina, Hinterforst        64 Familie Stieger               11.26,8      2.31,9  (3568)  
SJogi      ---  Stieger Nadine, Hinterforst         88 Familie Stieger               10.50,3      1.55,4  (3569)  
KG         ---  Stieger Nadine                      97 Altstätten SG                  1.24,7      0.28,6  (9098)  
Schi1       16. Stieger Patricia                    94 Hinterforst                    8.29,1      1.09,3  (1774)  
Schi1       47. Stieger Rahel, Oberriet SG          94 KTV Oberriet                   9.44,1      2.24,3  (1766)  
SJogi      ---  Stieger Romina, Hinterforst         01 Familie Stieger               10.11,7      1.16,8  (3570)  
Schi1       33. Stieger Simona                      94 Hinterforst                    9.19,2      1.59,4  (1772)  
SJog       ---  Stieger Thomas, Hinterforst         90 Familie Stieger               10.10,8      2.36,5  (3782)  
SJog       ---  Stillebacher Erich                  59 Widnau                        10.04,5      2.30,2  (3783)  
KB         ---  Stillhart Adrian                    98 Marbach SG                     1.28,7      0.35,1  (9262)  
SJogi      ---  Strässle Bettina, Altstätten        86 Pfadi St. Michael             14.35,3      5.40,4  (3571)  
PK           2. Strässle Fabian                     95 Altstätten SG                  4.07,3      0.06,0  (1483)  
VM          54. Strässle Flavio                     83 Altstätten SG                 22.13,9      5.41,2  (3354)  
VM          11. Strässle Marco                      61 Altstätten SG                 18.19,5      1.46,8  (3374)  
VM          47. Strässle Stefan                     67 Oberriet SG                   21.36,8      5.04,1  (3355)  
PK          35. Strässle Steven, Kobelwald          96 KTV Oberriet                   5.01,1      0.59,8  (1450)  
KG         ---  Sträuli Alessia                     98 Rehetobel                      1.55,8      0.59,7  (8020)  
VM          86. Sträuli Roger                       61 Rehetobel                     25.50,6      9.17,9  (3376)  
PM          44. Sträuli Tanja                       95 Rehetobel                      5.23,5      1.07,8  (1298)  
VM          85. Stricker Albert                     23 St. Gallen                    25.43,2      9.10,5  (3356)  
KG         ---  Stroeve Sanne                       97 Altstätten SG                  1.32,5      0.36,4  (9109)  
PK          46. Stroeve Tim, Altstätten SG          95 KTV Altstätten                 5.11,8      1.10,5  (1451)  
PK          54. Studach Carlo                       96 Altstätten SG                  5.19,6      1.18,3  (1452)  
KG         ---  Studach Merel                       97 Altstätten SG                  1.33,5      0.37,4  (9079)  
KG         ---  Studler Livia                       97 Leuggelbach                    1.22,2      0.26,1  (9080)  
Schi1       43. Studler Miriam                      94 Leuggelbach                    9.34,0      2.14,2  (1736)  
Sch1         8. Sturzenegger Angelo, Reute AR       94 TV Reute                       7.44,4      0.35,1  (1934)  
Sch2        52. Sturzenegger Howard, Reute AR       92 TV Reute                       8.55,9      2.27,6  (2334)  
PM          32. Sturzenegger Leane                  96 Widnau                         5.10,8      0.55,1  (1249)  
SJogi      ---  Sturzenegger Marion, Altstätten SG  89 KTV Altstätten                11.09,3      2.14,4  (3572)  
PK          17. Sturzenegger Ralph, Reute AR        96 TV Reute                       4.36,9      0.35,6  (1453)  
KB         ---  Sturzenegger Ryano                  98 Widnau                         1.38,5      0.44,9  (9263)  
KB         ---  Sulejmani Fabian                    99 Altstätten SG                  1.35,0      0.41,4  (9303)  
VF           7. Sutter Judith                       82 Appenzell                     21.43,5      3.01,1  (3217)  
KG         ---  Sutter Sari                         97 Rebstein                       1.11,0      0.14,9  (9130)  

Total 209



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.