Altstätter Städtlilauf 2003 - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKM          2. Mächler Michael, Vorderthal         77 STV Wägital                   27.26,9      0.13,4     (4)  
HKM          1. Maffei Guiseppe                     74 I-Induno Olona                27.13,5       -----    (10)  
S2M         19. Mafli Hans, Widnau                  61 MILA-Rheintal                 36.18,3      5.16,0   (411)  
PM          92. Mafli Nadine, Widnau                95 MILA Rheintal                  6.31,1      2.15,4  (1233)  
KG         ---  Mafli Patricia, Widnau              97 MILA Rheintal                  1.13,1      0.17,0  (9053)  
PK           9. Mafli Severin, Widnau               95 MILA Rheintal                  4.28,8      0.27,5  (1436)  
Schi1       36. Magdika Olivia                      93 Sennwald                       9.24,3      2.04,5  (1773)  
Schi3        9. Magdika Simone                      90 Sennwald                       7.50,5      1.05,5  (2509)  
Schi2        1. Malacarne Santina, Filzbach         91 LAV Glarus                     6.56,6       -----  (2140)  
KB         ---  Malacrida Franco                    97 Hinterforst                    1.50,0      0.56,4  (9241)  
S2M         22. Mannhart Ernst                      61 Sennwald                      36.33,7      5.31,4   (421)  
KG         ---  Mannhart Iris                       97 Sennwald                       1.11,3      0.15,2  (9054)  
Schi2       13. Mannhart Wim, Sennwald              92 Jugi Sennwald                  8.19,7      1.23,1  (2118)  
KB         ---  Marchewitz Moritz                   97 D-Rahden                       1.39,8      0.46,2  (9327)  
KG         ---  Maric Andrea, Balgach               ?? Jugi Balgach                   1.20,6      0.24,5  (1234)  
PM           7. Marquart Anja                       96 Eichberg                       4.47,2      0.31,5  (1281)  
KG         ---  Marquart Debora                     98 Eichberg                       1.34,5      0.38,4  (9110)  
Schi1       38. Marquart Melanie, Eichberg          93 STV Eichberg                   9.29,9      2.10,1  (1764)  
HKM         13. Marti Fredi, Altstätten SG          74 Donnschtig-Hüpfer 1           30.03,4      2.49,9     (9)  
Schi1       20. Marti Rebecca, Rüthi SG             94 STV Rüthi                      8.40,6      1.20,8  (1762)  
PM          74. Marty Julia, Reute AR               95 TV Reute                       5.53,8      1.38,1  (1235)  
SJog       ---  Marxer Dominik, Oberriet SG         96 Familie Marxer                19.02,6     11.28,3  (3756)  
PK          37. Marxer Dominik                      96 Oberriet SG                    5.02,5      1.01,2  (1437)  
SJogi      ---  Marxer Dunja, Oberriet SG           70 Familie Marxer                14.34,0      5.39,1  (3542)  
SJog       ---  Marxer Florian, Oberriet SG         98 Familie Marxer                12.25,6      4.51,3  (3757)  
KB         ---  Marxer Florian                      98 Oberriet SG                    1.34,2      0.40,6  (9305)  
KG         ---  Mattle Alina                        98 Rüthi SG                       1.47,1      0.51,0  (9055)  
Schi2       17. Mattle Anna-Selina, Rüthi SG        92 KTV Oberriet                   8.25,9      1.29,3  (2119)  
PM          10. Mattle Corina, Altstätten SG        95 KTV Altstätten                 4.49,0      0.33,3  (1236)  
KB         ---  Mattle Curdin                       00 Rüthi SG                       1.48,9      0.55,3  (9242)  
Sch3         9. Mattle Joel, Rüthi SG               89 KTV Oberriet                   6.43,0      0.55,2  (2614)  
VM          49. Mattle Markus, Ruethi               67 KTV Oberriet                  21.48,4      5.15,7  (3343)  
PM          14. Mattle Melissa                      96 Altstätten SG                  4.54,4      0.38,7  (1280)  
SJogi      ---  Mattle Muriel, Altstätten           95 Pfadi St. Michael             14.22,2      5.27,3  (3543)  
PK          48. Mattle Noe                          96 Altstätten SG                  5.14,2      1.12,9  (1497)  
Schi1       42. Mattle Rahel, Rüthi SG              94 KTV Oberriet                   9.32,8      2.13,0  (1723)  
VM          39. Mazenauer Rolf, Widnau              67 Sportclub Wagner              21.11,7      4.39,0  (3369)  
KB         ---  Mazzola Gian-Franco                 98 Heerbrugg                      2.16,6      1.23,0  (9301)  
VM          44. Meier Beat, Oberriet                54 KTV Oberriet                  21.23,6      4.50,9  (3344)  
Sch3         7. Meier Florian, Oberriet SG          89 KTV Oberriet                   6.37,0      0.49,2  (2615)  
PK          52. Meier Robin                         95 Altstätten SG                  5.17,5      1.16,2  (1485)  
PM           1. Meier Tara, Altstätten SG           95 KTV Altstätten                 4.15,7       -----  (1237)  
S1M          6. Meier Thomas, Berneck               71 KTV Oberriet                  30.17,3      0.59,9   (207)  
S1M         11. Meile Christof, Kriessern           67 KTV Oberriet                  32.41,3      3.23,9   (208)  
HKM         24. Meile Marc, Thundorf                76 LSV Frauenfeld                34.16,5      7.03,0    (50)  
VF           8. Meile Susanne                       69 Kriessern                     21.46,2      3.03,8  (3206)  
PK           7. Meile Yanick                        95 Kriessern                      4.23,0      0.21,7  (1438)  
PM          63. Menet Nicole, Urnäsch               95 Skiclub Urnäsch, SCU Skir      5.42,0      1.26,3  (1238)  
Schi1       17. Menet Stefanie, Urnäsch             93 Skiclub Urnäsch, SCU Skir      8.29,4      1.09,6  (1724)  
KG         ---  Menet Svenja, Urnäsch               97 Skirenngruppe Alpine Urnä      1.27,1      0.31,0  (9056)  
S3M          4. Merk Erwin                          52 Romanshorn                    36.59,8      3.16,5   (607)  
HKM         19. Merz Hans                           61 Speicher                      32.31,0      5.17,5    (38)  
PM          47. Mettler Anna, Unterwasser           95 SC Untereasser                 5.24,5      1.08,8  (1239)  
KB         ---  Mettler Josua, Unterwasser          98 SC Unterwasser                 1.28,4      0.34,8  (9244)  
KG         ---  Mettler Lea, Unterwasser            00 SC Unterwasser                 2.30,4      1.34,3  (9057)  
PK          73. Mettler Linus, Unterwasser          96 SC Unterwasser                 5.43,2      1.41,9  (1439)  
HKM         22. Mettler Martin, Unterwasser         67 SC Unterwasser                33.21,6      6.08,1    (32)  
HKM         10. Miralhos Paulo                      75 Stein am Rhein                28.59,9      1.46,4    (46)  
Sch2        20. Mittelholzer Andreas, Wolfertswil   92 Skirenngruppe Alpin Urnär      7.37,7      1.09,4  (2321)  
PM          29. Mitter Jessica                      95 Rebstein                       5.09,0      0.53,3  (8044)  
VF          12. Mitter Manuela                      69 Rebstein                      25.26,7      6.44,3  (3210)  
KG         ---  Mitter Melanie                      99 Rebstein                       2.16,8      1.20,7  (8027)  
Sch2        37. Morath Marco                        92 St. Margrethen SG              8.22,2      1.53,9  (2349)  
Schi1       12. Morath Ramona                       94 St. Margrethen SG              8.22,5      1.02,7  (1754)  
PM          76. Moreno Kimberly                     96 Diepoldsau                     5.56,0      1.40,3  (1282)  
KB         ---  Moreno Marvin                       99 Diepoldsau                     1.19,1      0.25,5  (9292)  
SJog       ---  Moser  Hansruedi                    59 Hinterforst                   10.03,6      2.29,3  (3758)  
S4M          6. Moser Benno, Berneck                43 Mila 4                        46.22,1      8.57,4   (801)  
KB         ---  Moser Timon, Hinterforst            98 Donnschtig Hüpfer              1.10,1      0.16,5  (9245)  
S1M          2. Mountcastle Henry                   67 Tübach                        29.20,0      0.02,6   (209)  
SJog       ---  Müggler Tobias, Altstätten          94 Pfadi St. Michael             14.04,4      6.30,1  (3759)  
KG         ---  Mühlheim Sabrina                    97 Rebstein                       2.08,6      1.12,5  (9058)  
HKM         14. Müller Andreas, Dättlikon           65 LC Regensdorf                 30.20,9      3.07,4     (3)  
SJogi      ---  Müller Cecile, Thal                 93 Familie Bachbölle             11.18,2      2.23,3  (3544)  
KB         ---  Müller Fabio, Oberriet SG           97 KTV Oberriet                   1.25,5      0.31,9  (9246)  
SJogi      ---  Müller Jana, Thal                   91 Familie Bachbölle              9.42,5      0.47,6  (3545)  
KG         ---  Müller Saskia                       99 Altstätten SG                  1.26,1      0.30,0  (9059)  
KG         ---  Müller Seraina                      99 Grabs                          2.28,6      1.32,5  (9133)  
SJog       ---  Müller Urs, Thal                    66 Familie Bachbölle             11.18,8      3.44,5  (3760)  
KG         ---  Müller Ursina                       01 Grabs                          3.15,9      2.19,8  (9134)  
KG         ---  Murati Edisa, Sennwald              97 Jugi Senwald                   2.05,3      1.09,2  (9060)  
Schi2       33. Murati Nisa, Sennwald               92 Jugi Sennwald                  9.33,5      2.36,9  (2120)  
Schi1       41. Murer Silvana                       94 Kriessern                      9.31,7      2.11,9  (1725)  

Total 83



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.