Altstätter Städtlilauf 2003 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKM          8. Gächter Alex, Altstaetten           79 Donnschtig Hüpfer             28.14,1      1.00,6     (7)  
S1F          3. Gächter Berty, Oberriet SG          57 Mila                          30.40,6      2.32,8  (1055)  
KB         ---  Gächter Djan, Schwändi              98 Donnstig Hüpfer Junioren       1.29,6      0.36,0  (9218)  
PK          15. Gächter Janis, Schwändi             96 Donnschtig-Hüpfer Juniore      4.35,5      0.34,2  (1418)  
KG         ---  Gächter Jessica, Oberriet SG        98 KTV Oberriet                   1.39,1      0.43,0  (9027)  
KG         ---  Gächter Majka, Schwändi             97 Donnschtig Hüpfer Juniore      1.19,0      0.22,9  (9028)  
Sch1        36. Gächter Miro, Schwändi              94 Donnschtig Hüpfer Juniore      8.37,6      1.28,3  (1912)  
Sch3        15. Gächter Pascal, Oberriet SG         90 KTV Oberriet                   7.17,4      1.29,6  (2607)  
VM           7. Gächter Remo, Oberriet              75 KTV Oberriet                  17.34,8      1.02,1  (3320)  
Jui          1. Gadient Samira, Montlingen          84 STV Oberriet-Eichenwies       19.16,4       -----  (3006)  
SJog       ---  Gaggioni Sandro, Balgach            65 Sportgruppe Werkheim Wyde     13.21,6      5.47,3  (3729)  
Sch2        55. Galati Gero                         92 Altstätten SG                  8.58,4      2.30,1  (2355)  
HKM         26. Gamper Maurus                       78 Altstaetten                   35.59,1      8.45,6    (42)  
VM          18. Gamper Sacha, Altstaetten           79 KTV Altstätten                19.34,8      3.02,1  (3385)  
SJogi      ---  Gamper Tabea, Altstätten            85 Pfadi St. Michael             15.45,3      6.50,4  (3522)  
Sch3         1. Gantenbein Philipp, Heiden          88 STV Oberriet-Eichenwies        5.47,8       -----  (2635)  
VM          65. Gantenbein Stefan                   50 Heiden                        22.59,5      6.26,8  (3381)  
Schi1       64. Gasser Katja, Diepoldsau            93 Jugi STV Au                   11.07,2      3.47,4  (1760)  
HKM         30. Gasser Patrick                      75 Altstätten SG                 41.32,4     14.18,9    (40)  
HKF          2. Gautschi Maja                       64 Grüt (Gossau ZH)              26.22,2      1.38,5   (116)  
KB         ---  Geisser Carlo                       00 Diepoldsau                     2.13,8      1.20,2  (9300)  
VF          17. Geisser Elisabeth, Ruethi           52 TV Rüthi                      28.08,7      9.26,3  (3209)  
KB         ---  Geisser Fabio                       00 Diepoldsau                     2.11,0      1.17,4  (9299)  
VM          52. Geisser Jakob, Rüthi SG             49 TV Rüthi                      21.56,4      5.23,7  (3321)  
VM          24. Geisser Karl                        65 Diepoldsau                    20.03,7      3.31,0  (3372)  
VM          69. Geisser Manuel, Rüthi SG            77 TV Rüthi                      23.16,0      6.43,3  (3323)  
Sch2         9. Geisser Matthias, Altstätten SG     91 KTV Altstätten                 7.15,4      0.47,1  (2314)  
Schi1        1. Geisser Stefanie, Altstätten SG     93 KTV Altstätten                 7.19,8       -----  (1711)  
SJogi      ---  Geisser Stefanie, Altstätten SG     93 KTV Altstätten                11.01,8      2.06,9  (3523)  
KG         ---  Geisser Vera                        98 Diepoldsau                     1.43,7      0.47,6  (9124)  
HKM          7. Gerber Markus, Bern                 60 GG Bern                       28.10,6      0.57,1     (5)  
Schi2       16. Glarner Neomi, Filzbach             91 LAV Glarus                     8.24,7      1.28,1  (2139)  
SJog       ---  Gmünder Michael, Altstätten SG      83 Schöntalgarage Racer           8.52,7      1.18,4  (3731)  
KB         ---  Göldi Carlo                         97 Altstätten SG                  0.53,6       -----  (9126)  
Walking    ---  Göldi Gabriela                      61 Altstätten SG                 19.13,0      1.00,8  (3908)  
Schi1       63. Göldi Julia, Rüthi SG               94 STV Rüthi                     11.06,1      3.46,3  (1712)  
KB         ---  Göldi Lukas, Rüthi SG               97 STV Rüthi                      1.32,7      0.39,1  (9219)  
PM          62. Göldi Rahel                         96 Rüthi (Rheintal)               5.40,3      1.24,6  (1296)  
S2M          1. Gonzales Antonio, FL-Eschen         60 TV Schaan                     31.02,3       -----   (407)  
PM          16. Good Vivian, Oberriet SG            95 STV Oberriet-Eichwies          4.55,8      0.40,1  (1218)  
PK          25. Gortano David, A-Feldkirch          96 TS Gisingen                    4.48,5      0.47,2  (1419)  
Walking    ---  Graber Monika                       75 Kriessern                     23.12,6      5.00,4  (3910)  
KG         ---  Graf Angela, Rebstein               97 KiTu-Rebstein                  1.08,4      0.12,3  (9029)  
KG         ---  Graf Lea                            98 Altstätten SG                  1.07,7      0.11,6  (9030)  
HKM         27. Graf Michael                        80 Rebstein                      38.58,3     11.44,8    (27)  
KG         ---  Graf Salome, Rebstein               99 KiTu-Rebstein                  1.49,5      0.53,4  (9031)  
S1M         20. Grass Hansruedi                     64 Masein                        39.00,1      9.42,7   (225)  
S1M         19. Grass Lenhard                       68 Masein                        38.47,2      9.29,8   (224)  
HKM         16. Grieder Frank                       74 Pontresina                    30.41,4      3.27,9    (43)  
Sch3        20. Gruber Daniel                       89 Marbach SG                     7.36,9      1.49,1  (2609)  
Schi1       48. Gschwend Christine, Oberriet SG     94 STV Oberriet                   9.45,5      2.25,7  (1713)  
KB         ---  Gschwend Flurin                     98 Altstätten SG                  1.42,6      0.49,0  (9308)  
KB         ---  Gschwend Franz                      97 Oberriet SG                    0.59,7      0.06,1  (9315)  
VM          31. Gschwend Meinrad                    58 Altstätten SG                 20.52,7      4.20,0  (3375)  
SJog       ---  Gschwend Peter, Kriessern           59 Geschwend                     10.19,7      2.45,4  (8072)  
Sch3         4. Gschwend Philippe, Lüchingen        88 STV Oberriet-Eichenwies        6.12,7      0.24,9  (2610)  
SJog       ---  Gschwend Sandro, Kriessern          92 Geschwend                     10.07,0      2.32,7  (8071)  
PK          27. Gsell David                         95 Eichberg                       4.50,6      0.49,3  (1420)  
S1M          4. Gujan Beda                          67 Felsberg                      29.51,9      0.34,5   (217)  
KB         ---  Gujan Eric                          97 Felsberg                       1.08,7      0.15,1  (9319)  
KG         ---  Gujan Lena                          99 Felsberg                       2.02,4      1.06,3  (8022)  
Schi1       66. Gunara Sujiththa                    93 Diepoldsau                    11.32,4      4.12,6  (1780)  
Walking    ---  Gutzwiler Rosmarie                  39 Altstätten SG                 24.59,7      6.47,5  (3909)  
HKF          3. Gyr Brigitte, Wald ZH               64 SC Diemberg                   26.25,0      1.41,3   (103)  

Total 64



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.