Altstätter Städtlilauf 2003 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VM          75. Bächer Marcel                       73 Altstätten SG                 23.38,4      7.05,7  (3371)  
HKF         15. Bachmann Claudia, Sevelen           66 Lauftreff Sevelen             33.38,7      8.55,0   (104)  
Schi1       51. Balasevic Viky, Altstätten SG       94 STV Altstätten                 9.49,8      2.30,0  (1751)  
VF           4. Balz Deborah                        79 Marbach SG                    21.01,2      2.18,8  (3218)  
Sch2        57. Banyaphon Thanitsorn                92 Altstätten SG                  9.03,4      2.35,1  (2354)  
PK          49. Bänziger Manuel                     96 Rehetobel                      5.15,3      1.14,0  (1491)  
S2M          8. Bänziger Peter, Rehetobel           59 SV Rehetobel                  32.54,7      1.52,4   (401)  
Schi1       14. Bärlocher Sandra, Heerbrugg         93 Jugi Balgach                   8.26,9      1.07,1  (1702)  
VM          91. Barrera German                      69 Salez                         27.54,8     11.22,1  (3399)  
PM           8. Bartholer Sina                      95 Hinterforst                    4.48,0      0.32,3  (1203)  
Schi1       24. Bartholet Jana                      93 Hinterforst                    8.58,4      1.38,6  (1704)  
KB         ---  Bartholet Lars                      99 Hinterforst                    1.47,8      0.54,2  (9201)  
KG         ---  Bättig Jennifer                     97 Altstätten SG                  1.14,9      0.18,8  (9131)  
Sch1        45. Bättig Patrik                       94 Altstätten SG                  9.00,1      1.50,8  (1953)  
VM          76. Baumann Hubert, D-Neukirch          57 SC Scheidegg                  23.44,0      7.11,3  (3382)  
S2M         25. Baumeler Franz                      59 Wohlen AG                     38.15,0      7.12,7   (433)  
PM          55. Baumgartner Corina, Altstätten SG   95 KTV Altstätten                 5.31,0      1.15,3  (1205)  
PM          49. Baumgartner Corinne, Oberriet SG    96 STV Oberriet-Eichwies          5.25,5      1.09,8  (1204)  
Schi1        5. Baumgartner Denise, Altstätten SG   93 KTV Altstätten                 7.48,4      0.28,6  (1705)  
KG         ---  Baumgartner Janine                  98 Altstätten SG                  1.37,6      0.41,5  (9002)  
KG         ---  Baumgartner Kerstin                 00 Lüchingen                      2.21,2      1.25,1  (8011)  
SJog       ---  Baumgartner Marcel, Montlingen      80 StV Oberriet-Eichwies          7.38,3      0.04,0  (3701)  
KB         ---  Baumgartner Mario                   99 Altstätten SG                  2.02,4      1.08,8  (9202)  
S1M          7. Baumgartner Markus, Mörschwil       68 LC Uzwil                      31.09,4      1.52,0   (201)  
KG         ---  Baumgartner Michelle                99 Montlingen                     1.54,0      0.57,9  (9140)  
VM          55. Baumgartner Roland, Altstätten SG   57 SVA                           22.23,7      5.51,0  (3302)  
Sch2        14. Baumgartner Sascha, Rüthi           91 KTV Oberriet                   7.26,2      0.57,9  (2303)  
KG         ---  Baumgartner Simone, Oberriet SG     99 STV Oberiet-Eichenwies         1.49,8      0.53,7  (9003)  
Sch2        18. Baumgartner Sven, Rüthi             91 KTV Oberriet                   7.33,7      1.05,4  (2304)  
KG         ---  Baumgartner Tara                    97 Altstätten SG                  1.30,9      0.34,8  (9120)  
Schi1       56. Baumgartner Tonya, Altstätten SG    94 STV Altstätten                10.10,3      2.50,5  (1753)  
HKF          9. Bechtiger Iris                      73 Wald AR                       29.21,1      4.37,4   (111)  
HKM         28. Beckert Michael                     71 Altstätten SG                 39.39,7     12.26,2    (45)  
SJog       ---  Beckmann Rainer                     44 Gachnang                      10.30,9      2.56,6  (3702)  
SJog       ---  Bekim Abdulahu, Altstätten SG       89 KTV Altstätten                10.55,0      3.20,7  (3804)  
HKF         12. Bell Ramona                         79 Montlingen                    31.09,9      6.26,2   (115)  
SJog       ---  Bellino Michele, Altstätten SG      70 KTV Altstätten                11.02,3      3.28,0  (3805)  
VM          23. Bellino Vito, Altstätten SG         68 Pihamola                      19.46,3      3.13,6  (3303)  
PK          30. Belorf Karim                        96 Widnau                         4.55,0      0.53,7  (1401)  
KG         ---  Bendixen Louise                     00 Altstätten SG                  2.46,8      1.50,7  (9129)  
KG         ---  Benz Alina                          97 Altstätten SG                  2.03,2      1.07,1  (9004)  
Schi3       15. Benz Daniela                        88 Widnau                         8.39,5      1.54,5  (2529)  
S2M          6. Benz Felix, Heerbrugg               60 MILA Rheintal                 32.37,9      1.35,6   (402)  
SJog       ---  Benz Heini                          56 Altstätten SG                  9.22,8      1.48,5  (3703)  
KG         ---  Benz Renee                          00 Altstätten SG                  2.25,1      1.29,0  (9101)  
Jui          4. Benz Sariska, Montlingen            84 KTV Oberriet                  21.17,6      2.01,2  (3003)  
KB         ---  Benz Sean                           98 Altstätten SG                  1.19,4      0.25,8  (9284)  
KG         ---  Benz Simea                          01 Altstätten SG                  3.21,7      2.25,6  (9005)  
SJogi      ---  Berger- Hutter Claudia              74 Boswil                         9.37,5      0.42,6  (3501)  
Sch2        38. Berger Daniel, Sennwald             91 Jugi Sennwald                  8.25,6      1.57,3  (2301)  
SJog       ---  Berger Roland                       76 Boswil                         9.49,5      2.15,2  (3704)  
Sch3        22. Berisha Liridon, Schachen b. Reute  89 TV Reute                       7.44,8      1.57,0  (2603)  
Sch1        56. Berisha Valon                       94 Schachen b. Reute              9.58,1      2.48,8  (1903)  
S2M         16. Bernegger Andy                      56 Lüchingen                     34.49,0      3.46,7   (403)  
Schi1       57. Bernoi Alessia                      94 Hinterforst                   10.13,2      2.53,4  (1706)  
S1M         12. Bertsch Josef                       64 Gams                          33.46,1      4.28,7   (202)  
PK           6. Betschard Tobias, Kriessern         96 KTV Kriessern                  4.20,7      0.19,4  (1403)  
VM          57. Betschart Rainer, Kriessern         64 KTV Kriessern Männerriege     22.30,9      5.58,2  (3304)  
KB         ---  Betschart Ramon                     98 Kriessern                      1.39,8      0.46,2  (9320)  
S3M          7. Betschon Christian                  46 Heiden                        38.41,4      4.58,1   (612)  
Sch2        12. Beyeler Lukas, Oberriet SG          91 STV Oberriet-Eichenwies        7.19,4      0.51,1  (2305)  
VM          10. Beyeler Marius                      63 Oberriet SG                   18.18,1      1.45,4  (3379)  
Sch2        66. Birrer Pascal                       92 Altstätten SG                 10.05,3      3.37,0  (2356)  
Schi2        4. Bischof Desiree, Montlingen         91 STV Oberriet-Eichenwies        6.58,7      0.02,1  (2102)  
Walking    ---  Bischofberger Karin                 73 Kriessern                     23.13,5      5.01,3  (3912)  
Walking    ---  Bischofberger Maya                  52 Kriessern                     25.00,4      6.48,2  (3911)  
SJog       ---  Bischofberger Reto, Balgach         66 Sportgruppe Werkheim Wyde     13.20,6      5.46,3  (3705)  
Sch1         9. Biser Dennis, Au SG                 93 STV Au                         7.45,4      0.36,1  (1904)  
PM          36. Bislin Alexandra, Gams              96 Kinderlauf Gruppe Lichten      5.16,8      1.01,1  (1206)  
VF          15. Bislin Doris, Gams                  63 Kinderlauf Gruppe Lichten     25.55,6      7.13,2  (3201)  
VM          12. Bislin Ernst, Gams                  66 Kinderlauf Gruppe Lichten     18.25,9      1.53,2  (3305)  
Sch1         4. Bislin Philipp, Gams                93 Kinderlauf Gruppe-Lichten      7.36,2      0.26,9  (1905)  
Schi1        4. Blecha Hannah, A-Feldkirch          93 TS  Gisingen                   7.44,7      0.24,9  (1707)  
KG         ---  Boehrer Enya                        97 Heerbrugg                      1.00,3      0.04,2  (9006)  
PK           3. Boehrer Josua                       95 Heerbrugg                      4.08,8      0.07,5  (1404)  
SJog       ---  Böhner Ralf                         63 Kriessern                     12.17,8      4.43,5  (8065)  
KG         ---  Böhrer Laura, Rebstein              98 KiTu-Rebstein                  1.18,4      0.22,3  (9007)  
PK          23. Bond Ismael                         95 Widnau                         4.46,9      0.45,6  (1480)  
SJogi      ---  Bont Jasmin, Altstätten             90 Pfadi St. Michael             14.14,4      5.19,5  (3502)  
Sch1        12. Bont Manuel, Oberriet SG            93 KTV Oberriet                   7.55,1      0.45,8  (1954)  
SJogi      ---  Bont Michele, Altstätten            91 Pfadi St. Michael             14.12,3      5.17,4  (3503)  
SJogi      ---  Bont Noemi, Altstätten              96 Pfadi St. Michael             14.13,9      5.19,0  (3504)  
SJog       ---  Bont Pascal, Altstätten             94 Pfadi St. Michael             14.15,4      6.41,1  (3706)  
S3M          8. Bösch Jakob                         48 Balgach                       42.13,6      8.30,3   (605)  
Sch1        39. Brack Luca, Marbach SG              94 Jugi Marbach                   8.45,8      1.36,5  (1906)  
KG         ---  Brammertz Laura, Diepoldsau         97 Jugi STV Au                    1.23,8      0.27,7  (9095)  
KB         ---  Breitenmoser Dario                  99 Oberriet SG                    1.49,1      0.55,5  (9203)  
KB         ---  Breitenmoser Dave                   97 Oberriet SG                    1.24,5      0.30,9  (9204)  
S2M         15. Breitenmoser Ignaz, Marbach         59 MILA Rheintal                 34.38,4      3.36,1   (418)  
Sch2         6. Breitenmoser Urs, Marbach SG        91 STV Oberriet-Eichwies          7.01,1      0.32,8  (2306)  
Sch1        14. Britt Fabian, Oberriet SG           93 KTV Oberriet                   8.00,4      0.51,1  (1907)  
Sch3        21. Britt Patrick                       89 Oberriet SG                    7.37,4      1.49,6  (2604)  
S2M         14. Brücker Matthias                    63 Gossau SG                     34.10,0      3.07,7   (404)  
Sch2        42. Bruder Laszlo                       91 D-Konstanz                     8.32,6      2.04,3  (8050)  
S2M         27. Bruder Martin                       57 D-Konstanz                    39.55,2      8.52,9   (423)  
KB         ---  Bruderer Marlon                     98 Lüchingen                      1.45,6      0.52,0  (9205)  
VM          84. Bruderer Peter                      65 Rehetobel                     25.28,2      8.55,5  (3395)  
VM           3. Brüngger Marcel, Schwellbrunn       63 Tri-Oldies                    16.49,6      0.16,9  (3384)  
KG         ---  Brunner Fabia                       00 Altstätten SG                  2.37,3      1.41,2  (9009)  
S2M         24. Brunner Heinz, Balgach              60 Mila 4                        38.06,1      7.03,8   (429)  
SJog       ---  Brunner Heinz, Rebstein             52 Biene Flitzer 1               11.15,6      3.41,3  (3707)  
KG         ---  Brunner Jana                        97 Altstätten SG                  0.56,1       -----  (9010)  
PM          38. Brunner Jana                        97 Altstätten SG                  5.17,9      1.02,2  (1285)  
KG         ---  Brunner Michèle                     98 Lüchingen                      1.16,0      0.19,9  (9011)  
S3M         11. Brunner Reinhard, Thun              47 all blacks Thun               44.54,5     11.11,2   (601)  
Schi1        7. Brunner Salome, Altstätten SG       94 KTV Altstätten                 8.07,7      0.47,9  (1708)  
KB         ---  Brunner Stefan                      98 Lüchingen                      1.33,9      0.40,3  (9206)  
Schi2        9. Brunold Bettina, Vella              91 SC Vella                       7.52,6      0.56,0  (2103)  
SJogi      ---  Brütsch Dinah, Lüchingen            90 Jungschar Altstätten          10.31,5      1.36,6  (3505)  
SJogi      ---  Brütsch Vera, Lüchingen             92 Jungschar Altstätten          12.35,3      3.40,4  (3506)  
PK          67. Büchel Alexander, Rüthi SG          96 STV Rüthi                      5.33,0      1.31,7  (1405)  
SJog       ---  Büchel Björn                        76 Rorschach                     12.08,8      4.34,5  (8069)  
VM          58. Büchel Christof, Ruethi             66 TV Rüthi                      22.32,3      5.59,6  (3306)  
SJog       ---  Büchel Daniel, Rebstein             88 Familie Büchel                 9.32,6      1.58,3  (3708)  
Sch1        19. Büchel Elias, Rüthi SG              93 STV Rüthi                      8.10,7      1.01,4  (1908)  
KB         ---  Büchel Gianluca                     98 Kriessern                      1.23,8      0.30,2  (9207)  
KG         ---  Büchel Hanna, Oberriet SG           97 KTV Oberriet                   1.33,9      0.37,8  (9012)  
S1M         16. Büchel Helmut, Heerbrugg            64 Mila 3                        36.34,5      7.17,1   (221)  
KG         ---  Büchel Janine, Oberriet SG          98 KTV Oberriet                   1.34,7      0.38,6  (9013)  
KB         ---  Büchel Jann, Oberriet SG            98 KTV Oberriet                   1.34,5      0.40,9  (9208)  
KG         ---  Büchel Jasmin, Oberriet SG          97 KTV Oberriet                   1.30,1      0.34,0  (9014)  
SJogi      ---  Büchel Karin, Hinterforst           82 KTV Oberriet                   8.54,9       -----  (3507)  
SJog       ---  Büchel Marco, Rebstein              90 Familie Büchel                10.30,2      2.55,9  (3709)  
SJog       ---  Büchel Martin, Rebstein             59 Familie Büchel                10.00,6      2.26,3  (3710)  
S2M         29. Büchel Martin                       54 Rüthi (Rheintal)              43.22,6     12.20,3   (424)  
VM          61. Büchel Meinrad, Rüthi SG            57 TV Rüthi                      22.42,1      6.09,4  (3307)  
Sch1        42. Büchel Michael, Oberriet SG         94 KTV Oberriet                   8.52,9      1.43,6  (1909)  
PM          81. Büchel Michele, Altstätten SG       95 KTV Altstätten                 6.01,3      1.45,6  (1207)  
SJog       ---  Büchel Philipp, Rebstein            93 Familie Büchel                10.23,4      2.49,1  (3711)  
KB         ---  Büchel Ramon                        98 Widnau                         1.17,4      0.23,8  (9322)  
Jun          8. Büchel Raphael, Rüthi SG            87 TV Rüthi                      21.49,3      5.33,6  (3101)  
PK          24. Büchel Sebastian, Rüthi SG          95 STV Rüthi                      4.47,3      0.46,0  (1406)  
PK          53. Büchel Simon, Oberriet SG           95 KTV Oberriet                   5.18,5      1.17,2  (1407)  
PM          59. Büchel Svenja                       96 Kriessern                      5.35,5      1.19,8  (1209)  
PM          31. Büchel Tamara, Rüthi SG             95 STV Rüthi                      5.10,2      0.54,5  (1210)  
SJogi      ---  Bucher Rahel, Altstätten            84 Pfadi St. Michael             14.18,2      5.23,3  (3508)  
SJogi      ---  Bucher Regula                       82 St. Gallen                    10.21,1      1.26,2  (3608)  
Jui          3. Bucher Tabitha, Altstätten SG       86 KTV Altstätten                20.22,8      1.06,4  (3004)  
KB         ---  Buff  Manuel                        97 Rebstein                       1.25,4      0.31,8  (9209)  
KB         ---  Buff Beat                           99 Rebstein                       1.37,2      0.43,6  (9210)  
PK          79. Buff Florian                        95 Rebstein                       5.54,4      1.53,1  (1409)  
PM          89. Bundi Selina                        96 Eichberg                       6.17,1      2.01,4  (1211)  
Schi1       13. Bünter Katrin                       93 Balgach                        8.23,9      1.04,1  (1709)  
PK          11. Bünter Stephan                      95 Balgach                        4.33,0      0.31,7  (1410)  
KB         ---  Bürgin Fabian, Rebstein             97 KiTu-Rebstein                  1.36,0      0.42,4  (9211)  
HKM          6. Burke John                          63 Oberwil BL                    28.01,1      0.47,6     (2)  
SJogi      ---  Burke Michelle                      74 Oberwil BL                     9.34,9      0.40,0  (3603)  
KB         ---  Burke Ruairi                        00 Oberwil BL                     1.52,5      0.58,9  (9326)  
KG         ---  Bürki Andrea                        98 Berneck                        1.06,1      0.10,0  (9016)  
Sch2         7. Bürki Daniel, Lüchingen             91 STV Oberriet-Eichwies          7.03,7      0.35,4  (2307)  
PM          50. Bürki Josy                          95 Berneck                        5.27,8      1.12,1  (1212)  
SJog       ---  Bürki Roland, Lüchingen             85 Biene Flitzer 1                7.35,9      0.01,6  (3712)  
VM           4. Buschor Andreas                     73 Altstätten SG                 17.16,9      0.44,2  (3308)  
KG         ---  Buschor Anna Sophia                 97 Lüchingen                      1.28,4      0.32,3  (9103)  
Schi2       14. Buschor Carina, Altstätten SG       91 KTV Altstätten                 8.20,8      1.24,2  (2104)  
Sch2         4. Buschor Manuel                      92 Lüchingen                      6.53,5      0.25,2  (2308)  
SJogi      ---  Buschor Petra, Altstätten SG        80 Biene Flitzer 2               11.50,3      2.55,4  (3509)  
SJogi      ---  Buschor Petra, Altstätten           83 Pfadi St. Michael             15.12,6      6.17,7  (3510)  
KG         ---  Buschor Selina                      99 Altstätten SG                  2.29,2      1.33,1  (9017)  
VM          89. Büttiker Hanspeter                  ?? FL-Balzers                    26.26,6      9.53,9  (3309)  

Total 160



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.