(63) SchülerInnen 1989/1990

25. GP Dübendorf - (63) SchülerInnen 1989/1990

Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. LV Albis (V)                                   15.10,4
         7604 Schlittler Robin               Birmensdorf ZH            T            4.51,8    1.
         7503 Gassmann Romario               Affoltern am Albis        T            5.08,9    4.
         7505 Herger Patrick                 Affoltern am Albis        T            5.09,7    5.
   2. SC-Diemberg-Jugend (V)                         16.51,9
         7519 Lendenmann Gregor              Rüti ZH                   T            5.01,1    2.
         7520 Oberholzer Roger               Neuhaus SG                T            5.50,8   24.
         6313 Widmer Fabienne                Laupen ZH                 P            6.00,0   15.
         6312 Schnyder Lea                   Laupen ZH                 P            6.15,8   27.
   3. Ebmatingen (S)                                 17.05,6
         7533 Klaiber Stefan                 Binz                      T            5.38,2   11.
         7536 Zihlmann Claudio               Binz                      T            5.39,7   13.
         7535 Zihlmann Andres                Binz                      T            5.47,7   20.
         7534 Sidler Roman                   Ebmatingen                T            5.54,4   27.
   4. LC Schaffhausen 2 (S)                          17.12,6
         7544 Gehring Daniel                 Schaffhausen              T            5.36,1   10.
         7543 Fendt Lukas                    Thayngen                  T            5.42,5   17.
         7542 Brühlmann Kevin                Thayngen                  T            5.54,0   26.
         7545 Steinmann Simon                Schaffhausen              T            5.57,4   30.
   5. Luzo Sharks (V)                                17.12,7
         6318 Zweifel Franziska              Wetzikon ZH               P            5.38,6    7.
         6317 Schneider Lorena               Pfäffikon ZH              P            5.45,4   10.
         6316 Hauser Michelle                Pfäffikon ZH              P            5.48,7   11.
         7537 Wood Daniel                    Wetzikon ZH               T            6.03,1   36.
   6. die vier Unterschätzten (S)                    17.54,8
         7529 Abgottspon Kevin               Dübendorf                 T            5.55,7   28.
         7532 Todzi Sascha                   Dübendorf                 T            5.57,5   31.
         7531 Koch Lucas                     Dübendorf                 T            6.01,6   35.
         7530 Kgira Paulin                   Dübendorf                 T            6.04,7   37.
   7. Sonnenberg Express (S)                         18.09,6
         7539 Zeier Yannick                  Dübendorf                 T            5.50,3   23.
         7538 Wüst Kevin                     Dübendorf                 T            5.58,8   32.
         6320 Sigrist Diana                  Dübendorf                 P            6.20,5   28.
   8. Worldrunners (S)                               18.16,7
         6327 Borner Laura                   Adliswil                  P            5.50,2   12.
         6328 Frey Tanja                     Adliswil                  P            6.11,9   21.
         6329 Hotz Ramona                    Adliswil                  P            6.14,6   25.
         6330 Tscharner Rahel                Adliswil                  P            6.42,3   45.
   9. Jugendsport Bauma-Saland 1 (V)                 18.27,8
         7546 Fröhlich Alexander             Bauma                     T            5.47,0   19.
         7547 Giger Jürg                     Sternenberg               T            6.11,3   45.
         6325 Weidmann Rebekka               Saland                    P            6.29,5   33.
         6324 Götz Luzia                     Bauma                     P            6.34,7   38.
  10. LC Sushi (S)                                   18.31,3
         7555 Sassella Samir                 Wetzikon ZH               T            5.42,9   18.
         7554 Köhler Benedikt                Wetzikon ZH               T            6.19,9   49.
         6334 Meier Darina                   Wetzikon ZH               P            6.28,5   30.
         6333 Gastaldo Martina               Wetzikon ZH               P            6.28,9   31.
  11. Jugendsport Bauma-Saland 2 (V)                 18.47,8
         7549 Hohle Dominique                Saland                    T            5.49,2   22.
         7548 Hasler Richard                 Bauma                     T            6.14,2   48.
         7550 Honegger Andreas               Bauma                     T            6.44,4   62.
         6326 Rüdisüli Fabienne              Saland                    P            7.24,9   59.
  12. LC Schaffhausen 1 (S)                          18.50,5
         6321 Dülli Nora                     Thayngen                  P            6.02,8   17.
         6323 Muhl Marina                    Büttenhardt               P            6.13,5   24.
         6322 Eppler Isabelle                Schaffhausen              P            6.34,2   37.
  13. Jugi Oberwinterthur 1 (V)                      19.17,6
         7541 Lüthi Dario                    Winterthur                T            5.40,6   14.
         7540 Binder Stefan                  Winterthur                T            6.11,3   45.
         7831 Binder Martin                  Winterthur                U            7.25,7   67.
  14. Pink-Panther (S)                               19.27,1
         7517 Schaub Moritz                  Dübendorf                 T            6.06,4   41.
         7516 Friedli Marcel                 Dübendorf                 T            6.30,6   51.
         6606 Baumann Nora                   Dübendorf                 Q            6.50,1   26.
         6305 Besmer Carole                  Dübendorf                 P            7.20,4   57.
  15. Die Buldogen (V)                               19.40,2
         7528 Volkart Marco                  Niederweningen            T            6.10,3   44.
         7527 Notz Daniel                    Niederweningen            T            6.43,8   61.
         7525 Held André                     Niederweningen            T            6.46,1   64.
  16. Stägi-Schnäggli (S)                            19.49,6
         7513 Petty Samuel                   Dübendorf                 T            6.07,3   43.
         7512 Matter Marco                   Dübendorf                 T            6.28,3   50.
         7511 Jutzeler Fabian                Dübendorf                 T            7.14,0   70.
  17. Gruppe Z (S)                                   19.52,1
         7847 Kümin Kevin                    Dübendorf                 U            6.21,9   27.
         7553 Holbe Kevin                    Dübendorf                 T            6.33,9   54.
         6332 Mitrovic Bojana                Dübendorf                 P            6.56,3   51.
  18. Pünt Runners (S)                               20.12,6
         6314 Frauenfelder Miriam            Maur                      P            6.09,4   18.
         7521 Bachofen Samuel                Maur                      T            6.43,5   60.
         7522 Förderer Nicolej               Maur                      T            7.19,7   71.
  19. Stägenbuck Dübendorf (S)                       20.18,8
         7552 Romano Antonio                 Dübendorf                 T            6.37,6   57.
         7551 Gabuzzini Rafael               Dübendorf                 T            6.50,1   66.
         6331 Malacarne Claudia              Dübendorf                 P            6.51,1   50.
         6652 Rasper Olivia                  Dübendorf                 Q            8.30,3   78.
  20. Tornados (S)                                   20.22,4
         6315 Bilkei Nora                    Dübendorf                 P            6.35,5   39.
         7524 Meyer Markus                   Dübendorf                 T            6.39,7   59.
         6637 Tröster Kerstin                Dübendorf                 Q            7.07,2   39.
  21. Bannanas (S)                                   20.53,6
         6310 Hänni Michelle                 Wangen ZH                 P            6.50,5   49.
         6309 Gremion Nathalie               Wangen ZH                 P            7.00,9   52.
         6308 Derrer Caroline                Wangen ZH                 P            7.02,2   53.
         6311 Schneider Michèle              Wangen ZH                 P            7.03,2   54.
  22. Stägi-Tubbis (S)                               21.21,8
         7804 Aebli Marcel                   Dübendorf                 U            6.46,7   42.
         7515 Meier Fritz                    Dübendorf                 T            7.03,7   68.
         7514 Dobrosavlievic Dusan           Dübendorf                 T            7.31,4   73.
  23. Stägi-Freaks (S)                               23.07,3
         7518 Nydegger Stefan                Dübendorf                 T            6.48,7   65.
         6618 Greco Patrizia                 Dübendorf                 Q            7.42,8   57.
         6307 Murer Selina                   Dübendorf                 P            8.35,8   63.
         6306 Kashani Flavia                 Dübendorf                 P            8.45,2   64.
  24. Speedy Gonzales Dietlikon (S)                  24.52,4
         6337 Piccin Ranie-Rose              Dietlikon                 P            6.49,5   48.
         6336 Hamza Majda                    Dietlikon                 P            9.01,2   65.
         6335 Dias Anna Rita                 Dietlikon                 P            9.01,7   66.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.