25. GP Dübendorf - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B          124. Waber Martin                        63 Unterentfelden               56.07,7    15.51,7   (612)    4.27
B          101. Wachter Urs                         69 Uster                        54.11,0    13.55,0   (730)    4.18
U           64. Wäger Patrice, Wallisellen          92 D'Walliseller (S)             7.21,7     2.09,2  (7823)    4.36
D           49. Waldburger Fritz                    47 Wettswil                     55.32,3    12.06,2  (1591)    4.24
G           37. Waldis Petra                        66 Gossau ZH                  1:04.54,0    15.17,5  (3221)    5.09
D           51. Waldispühl Otto                     52 Aadorf                       55.49,9    12.23,8  (1711)    4.25
V           43. Waldvogel Pascal, Dübendorf         94 Stern (S)                     7.32,8     1.40,9  (8149)    4.43
M          ---  Walker Monika, Altdorf UR           82 Swiss Team Faustball Dame    23.56,8     7.38,2  (5534)    4.47
G           13. Walser Marion                       71 Nänikon                      57.15,7     7.39,2  (3040)    4.32
B          184. Walser Peter                        70 Volketswil                 1:04.30,4    24.14,4   (745)    5.07
C           15. Walser Roger, Dübendorf             60 LC Meilen                    45.28,1     2.23,4  (1164)    3.36
A            5. Walser Thomas, Wetzikon ZH          73 TV Teufen                    42.56,0     1.38,8   (216)    3.24
C           11. Wälte Rolf, Diepoldsau              58 Seewer Team                  44.50,8     1.46,1  (1165)    3.33
C           79. Waltenspül Werner, Brüttisellen     58 Tri Amphibion                51.11,8     8.07,1  (1166)    4.03
A           38. Walter Stefan                       74 Adligenswil                  56.45,2    15.28,0    (29)    4.30
A            7. Walther Martin, Beringen            74 TV Beringen                  43.16,5     1.59,3    (30)    3.26
D           17. Wälti Andreas, Hinwil               52 Laufsport Team Zürich        50.14,2     6.48,1  (1592)    3.59
M          ---  Wälti Josef, Bassersdorf            52 Zauberer Seppino             16.18,6      -----  (5703)    3.15
C          216. Wanner Markus                       62 Uster                      1:00.57,4    17.52,7  (1266)    4.50
U           28. Wäschle Adrian                      92 Embrach                       6.23,0     1.10,5  (7906)    3.59
R           31. Wäschle Jennifer                    94 Embrach                       8.00,4     1.58,8  (7004)    5.00
B           87. Wäschle Stefan                      67 Embrach                      52.17,8    12.01,8   (707)    4.09
G           58. Wäschle Yanon                       64 Embrach                    1:18.03,3    28.26,8  (3208)    6.11
Q           43. Weber Anja, Oberglatt ZH            92 MR Oberglatt                  7.14,8     1.23,4  (6708)    4.31
D           43. Weber Arne                          46 Bassersdorf                  54.56,3    11.30,2  (1593)    4.21
X           19. Weber Benjamin                      95 Oberglatt ZH                  4.21,9     0.59,8  (8809)    5.27
P           16. Weber Claudia, Oetwil am See        89 LATV Egg                      6.00,8     0.54,0  (6401)    3.45
O            7. Weber Franziska, Oetwil am See      87 LATV Egg                      8.33,0     0.32,3  (6103)    3.33
V           42. Weber Josua, Oberglatt ZH           94 Jugendriege Oberglatt         7.31,3     1.39,4  (8212)    4.42
H           41. Weber Madeleine, Oetwil am See      54 LG Uster                   1:08.34,2    19.44,8  (3534)    5.26
L            5. Weber Romana                        85 Thalwil                      20.51,0     3.05,9  (5010)    4.10
C           20. Wegmann Andreas                     59 Fällanden                    46.15,3     3.10,6  (1204)    3.40
U           59. Wegmann Dennis                      91 Dübendorf                     7.15,6     2.03,1  (7866)    4.32
H           48. Wehrli Barbara, Adliswil            58 SSC Langnau a.A.           1:12.53,7    24.04,3  (3535)    5.47
Q           79. Wehrli Vanessa, Dübendorf           91 Flower Power (S)              8.35,4     2.44,0  (6656)    5.22
M          ---  Weidmann Janet                      59 Schwerzenbach                26.08,7     9.50,1  (5701)    5.13
P           33. Weidmann Rebekka, Saland            90 LR Bauma                      6.29,5     1.22,7  (6325)    4.03
M          ---  Weilenmann Marc, Gutenswil          78 Pick Pay Blackbirds          25.32,2     9.13,6  (5522)    5.06
C          146. Weiler Christoph, St. Gallen        56 LG Gübsensee                 55.17,1    12.12,4  (1167)    4.23
C          208. Weisert Jan                         61 Wallisellen                1:00.22,2    17.17,5  (1292)    4.47
F           35. Weiss Andrea                        77 Zürich                     1:10.33,3    25.03,9  (2523)    5.35
U           24. Weiss Benjamin, Wila                91 LV Winterthur                 6.14,7     1.02,2  (7867)    3.54
C          246. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 LC Swissair                1:05.42,1    22.37,4  (1309)    5.12
D            8. Weissenberger Hubert, D-Schwerzen   48 LG Hohenfels                 48.28,5     5.02,4  (1737)    3.50
B          188. Weltert Guido                       66 Winterthur                 1:05.44,0    25.28,0   (613)    5.13
B           42. Werner Johannes                     64 Neftenbach                   48.02,5     7.46,5   (723)    3.48
C          103. Wernli Christian, Künten            59 LR Wohlen                    52.42,6     9.37,9  (1205)    4.11
C          244. Wernli Urs                          56 Schalchen                  1:05.06,0    22.01,3  (1168)    5.10
D          132. Wettler Jürg                        43 Hegnau                     1:08.13,1    24.47,0  (1594)    5.24
Q           16. Wettstein Andrea, Maur              91 Amigo's (S)                   6.35,2     0.43,8  (6660)    4.07
D           80. Wettstein René                      51 Nürensdorf                   59.12,0    15.45,9  (1595)    4.41
C           24. Wey Erwin, Samstagern               58 Team Reichmuth               46.48,6     3.43,9  (1169)    3.42
D           19. Widmer Arthur, Bubikon              49 TV Bubikon                   50.21,3     6.55,2  (1730)    3.59
P           15. Widmer Fabienne, Laupen ZH          89 SC Diemberg                   6.00,0     0.53,2  (6313)    3.45
F           32. Widmer Monika                       75 Spreitenbach               1:07.34,7    22.05,3  (2524)    5.21
E           20. Widmer Paul, Effretikon             39 SLVS                         57.29,2     9.35,0  (2039)    4.33
C           92. Widmer Peter, Frauenfeld            56 LSV Frauenfeld               52.03,5     8.58,8  (1297)    4.07
U            6. Widmer Steven, Spreitenbach         92 Running Kids Spreitenbach     5.32,4     0.19,9  (7868)    3.27
D           30. Wiedemeier Hans, Gebenstorf         45 SLVS                         53.03,3     9.37,2  (1596)    4.12
C           28. Wiedmer Andreas                     60 Urdorf                       47.07,2     4.02,5  (1173)    3.44
A           25. Wiesendanger Markus, Dinhard        74 TV Dinhard                   50.56,6     9.39,4    (31)    4.02
E           31. Wigert Espedito, Zürich             37 SLVS                       1:00.41,0    12.46,8  (2211)    4.48
R           41. Wigert Nina, Oberglatt ZH           93 TV Oberglatt                  8.36,8     2.35,2  (7012)    5.23
B           19. Wilde Erik                          69 Zürich                       44.44,0     4.28,0   (777)    3.33
B          162. Winkler Erich, Zürich               64 Radverein Hönegg           1:00.43,2    20.27,2   (770)    4.49
B          180. Winkler Hans                        63 Hettlingen                 1:03.03,1    22.47,1   (790)    5.00
M          ---  Winkler Harry                       51 Dübendorf                    27.16,9    10.58,3  (5572)    5.27
M          ---  Winkler Kirsten, Dübendorf          52 LCD Senioren I               27.02,6    10.44,0  (5516)    5.24
Q           51. Winkler Manuela, Dübendorf          91 Birchlentigers (S)            7.27,6     1.36,2  (6621)    4.39
M          ---  Winkler Valentin, Dübendorf         49 LCD Senioren II              24.42,8     8.24,2  (5519)    4.56
X           20. Wintsch Marco                       95 Homburg                       4.22,9     1.00,8  (8810)    5.28
C           77. Wintsch Reto                        62 Homburg                      51.10,1     8.05,4  (1243)    4.03
V           39. Wintsch Sascha                      93 Homburg                       7.22,9     1.31,0  (8204)    4.36
V            6. Wirz Dario, Oberglatt ZH            93 TV Oberglatt                  6.16,1     0.24,2  (8210)    3.55
M          ---  Wismer Bettina, Ettenhausen TG      76 Swiss Team Faustball Dame    25.19,9     9.01,3  (5538)    5.03
C          191. Wittensöldner Hugo, Greifensee      56 HUKA Greifensee              59.00,4    15.55,7  (1174)    4.40
M          ---  Wittwer Gertrud                     50 Zürich                       24.03,1     7.44,5  (5573)    4.48
Q            9. Woerlen Debora, Binz                92 Mini-Flitzer (S)              6.20,7     0.29,3  (6649)    3.57
Q           56. Woerlen Salome, Binz                92 Mini-Flitzer (S)              7.41,7     1.50,3  (6650)    4.48
U           21. Wolf Janosch, Dübendorf             91 Blitzkids (S)                 6.11,3     0.58,8  (7850)    3.52
B          108. Wolfensberger Andy, Nänikon         72 SC Nänikon                   54.25,7    14.09,7   (614)    4.19
B           57. Wolfensberger Remo                  65 Rüti ZH                      49.49,3     9.33,3   (773)    3.57
T           36. Wood Daniel, Wetzikon ZH            89 LVZO                          6.03,1     1.11,3  (7537)    3.46
S            4. Wood Simon, Wetzikon ZH             87 LVZO                          7.30,7     0.08,4  (7204)    3.07
A           27. Worthington Geroff                  81 Herrliberg                   51.23,2    10.06,0   (225)    4.04
C          248. Worthington John                    53 Herrliberg                 1:05.50,2    22.45,5  (1305)    5.13
B           62. Wullschleger René, Pfungen          63 TV Pfungen                   50.16,8    10.00,8   (615)    3.59
H           30. Würth Monika                        59 Flaach                     1:05.45,0    16.55,6  (3720)    5.13
V           62. Würzer Michael, Dübendorf           94 die Gepardbande (S)           8.32,1     2.40,2  (8128)    5.20
T           32. Wüst Kevin, Dübendorf               90 LC Dübendorf                  5.58,8     1.07,0  (7538)    3.44
M          ---  Wüst Ursula                         53 Dübendorf                    27.11,8    10.53,2  (5574)    5.26
A           23. Wüthrich Thomas                     81 Weiningen ZH                 49.52,5     8.35,3    (32)    3.57
S            8. Wyss Daniel, Hedingen               87 LV Albis                      7.45,7     0.23,4  (7216)    3.14

Total 93



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.