25. GP Dübendorf - nach Name "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
G           23. Labermeier Helga                    67 Zürich                     1:00.18,8    10.42,3  (3216)    4.47
G           35. Labruzzo Doris                      68 Benglen                    1:04.24,7    14.48,2  (3018)    5.06
B            8. Lacher Bruno, Glarus                68 LG Glarus                    43.09,3     2.53,3   (557)    3.25
B           47. Lacher Daniel, Volketswil           63 FC Volketswil                48.44,8     8.28,8   (558)    3.52
B           22. Lacher Franz, Glarus                64 LG Glarus                    44.55,7     4.39,7   (559)    3.33
B           58. Lampart Remo, Benglen               66 LG Speedy                    49.51,8     9.35,8   (560)    3.57
E           43. Lamprecht Albert, Bassersdorf       37 MR Bassersdorf             1:04.56,6    17.02,4  (2021)    5.09
D           70. Landert Willi                       46 Oberhasli                    58.14,1    14.48,0  (1556)    4.37
K            8. Landis Raphael, Schaffhausen        85 EGS Schaffhausen             17.01,3     2.18,1  (4507)    3.24
D           91. Landolt Fredi, Zollikon             44 TV Zollikon                1:00.38,8    17.12,7  (1557)    4.48
Q           81. Landolt Kim, Dübendorf              91 Super Stars (S)               8.55,9     3.04,5  (6612)    5.34
A           32. Landolt Pius, Brüttisellen          73 LC-Dübendorf                 53.35,9    12.18,7   (227)    4.15
R           50. Lang Alexandra, Dübendorf           94 Super Girls (S)               9.14,3     3.12,7  (6914)    5.46
U           48. Lang Marco, Dübendorf               92 Die Top 4 (S)                 6.55,8     1.43,3  (7816)    4.19
D           95. Laprévote René, Oberrieden          46 SSC Langnau a.A.           1:01.12,5    17.46,4  (1752)    4.51
D           81. Lautenschlager Peter                52 Oetwil                       59.19,3    15.53,2  (1558)    4.42
B           21. Leban Robert, Wetzikon ZH           67 LC Meilen                    44.54,6     4.38,6   (760)    3.33
B           70. Leemann Andreas, Ebmatingen         65 LC Truicum                   50.36,4    10.20,4   (758)    4.00
C          100. Lehmann Beat, Rickenbach-Attikon    54 LSV Winterthur               52.37,3     9.32,6  (1088)    4.10
D           23. Lehmann Emanuel                     52 Geroldswil                   51.16,2     7.50,1  (1559)    4.04
H           23. Lehmann Erika, Rickenbach-Attikon   57 LSV Winterthur               58.21,7     9.32,3  (3708)    4.37
C          133. Lehmann Kurt                        61 Männedorf                    54.29,6    11.24,9  (1089)    4.19
F           29. Lehmann Marion                      73 Schöfflisdorf              1:04.38,0    19.08,6  (2512)    5.07
P           22. Lehmann Nadja, Rickenbach-Attikon   90 MR Rickenbach                 6.12,3     1.05,5  (6350)    3.52
C          250. Leimbacher Hansruedi, Neerach       57 LG NZZ                     1:06.48,7    23.44,0  (1090)    5.18
Q           15. Lemman Nina, Maur                   92 Amigo's (S)                   6.33,4     0.42,0  (6658)    4.05
B           39. Lemmel Edgar, Kriens                71 LC Altdorf                   47.33,9     7.17,9   (561)    3.46
T            2. Lendenmann Gregor, Rüti ZH          90 SC Diemberg                   5.01,1     0.09,3  (7519)    3.08
X            3. Lendenmann Jonas, Rüti ZH           95 SC Diemberg                   3.32,5     0.10,4  (8706)    4.25
U           10. Lendenmann Samuel, Rüti ZH          91 SC Diemberg                   5.49,7     0.37,2  (7821)    3.38
E           19. Leserf Gottlieb, Uster              38 SLVS                         57.26,6     9.32,4  (2022)    4.33
B          122. Leu Alexander                       72 Glattbrugg                   55.52,7    15.36,7   (754)    4.26
Q           14. Leu Corina, Uffikon                 91 Jugi Uffikon                  6.30,4     0.39,0  (6672)    4.04
Q           39. Leu Deborah, Uffikon                92 Jugi Uffikon                  7.07,2     1.15,8  (6673)    4.27
R           17. Leu Jessica, Uffikon                94 Jugi Uffikon                  7.19,4     1.17,8  (6943)    4.34
X           11. Leu Manuel, Uffikon                 96 Jugi Uffikon                  3.56,9     0.34,8  (8707)    4.56
T            6. Leu Sandro, Uffikon                 89 Jugi Uffikon                  5.16,4     0.24,6  (7561)    3.17
X           10. Leu Silvan, Uffikon                 96 Jugi Uffikon                  3.54,6     0.32,5  (8708)    4.53
Q           82. Leu Tanja                           92 Wiler b. Seedorf              9.08,3     3.16,9  (6706)    5.42
C            7. Leu Urs                             61 Wallisellen                  44.14,3     1.09,6  (1091)    3.30
C           44. Leuenberger Christian               61 Jona                         48.15,4     5.10,7  (1092)    3.49
M          ---  Leuzinger Nicole, Wil SG            80 Swiss Team Faustball Dame    21.56,7     5.38,1  (5720)    4.23
B           32. Leuzinger Urs, Häuslenen            64 TV Räterschen                46.37,7     6.21,7   (562)    3.42
J           23. Lienhart Annemarie, Wallisellen     47 LC Swissair                1:13.10,5    22.29,7  (4012)    5.48
V           29. Liffin Tim, Dübendorf               93 The Power Boys (S)            7.08,4     1.16,5  (8139)    4.27
D          115. Limacher Rudolf                     49 Thalwil                    1:04.16,7    20.50,6  (1743)    5.06
C          209. Lindegger Robert                    56 Thalwil                    1:00.22,8    17.18,1  (1093)    4.47
G           34. Lindegger Yvonne                    63 Thalwil                    1:04.15,9    14.39,4  (3019)    5.06
V           67. Lines Benjamin, Dübendorf           93 Fast Pichu (S)               10.20,8     4.28,9  (8133)    6.28
R           43. Locatelli Najr, Dübendorf           93 Die schnellen Blitze 2 (S     8.43,5     2.41,9  (6926)    5.27
O           17. Lombris Nadine                      87 Dübendorf                    10.10,9     2.10,2  (6010)    4.14
D           85. Looser Heinz                        49 CH                           59.53,4    16.27,3  (1734)    4.45
H           52. Loretz Conny                        59 Langwiesen                 1:14.37,6    25.48,2  (3518)    5.55
C           52. Lüber Walter, St. Gallen            53 LG Wittenbach                49.14,4     6.09,7  (1094)    3.54
F           33. Lucian Andrea                       76 Hirzel                     1:07.43,7    22.14,3  (2513)    5.22
E           61. Lüönd Josef, Schindellegi           37 WSG Schwyz                 1:33.51,8    45.57,6  (2023)    7.26
R           29. Lüscher Carmen, Oberglatt ZH        93 MR Oberglatt                  7.45,4     1.43,8  (6934)    4.50
B           38. Lüscher Rolf, Hütten                65 TG Hütten                    47.14,7     6.58,7   (563)    3.44
D           18. Lusti Heinz                         50 Winterthur                   50.18,3     6.52,2  (1727)    3.59
A           13. Lüthi Benedikt                      74 Lenzburg                     45.22,7     4.05,5   (223)    3.36
T           14. Lüthi Dario, Winterthur             90 Jugi TV Oberwinterthur        5.40,6     0.48,8  (7541)    3.32
U           44. Lütscher Jan, Winterthur            92 Jugi TV Oberwinterthur        6.50,6     1.38,1  (7833)    4.16

Total 62



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.