25. GP Dübendorf - nach Name "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Q           74. Dambone Angela, Dübendorf           92 Die vier schnellen Girls      8.17,9     2.26,5  (6623)    5.11
X            7. Dambone Silvano                     95 Dübendorf                     3.44,9     0.22,8  (8702)    4.41
G           41. Darbre Nicole                       71 Uster                      1:07.14,6    17.38,1  (3006)    5.20
C          235. De Donno Gianni                     62 Tagelswangen               1:03.13,6    20.08,9  (1034)    5.01
C          186. De-Donno Sergio, Effretikon         57 FC Effretikon                58.15,4    15.10,7  (1035)    4.37
B           17. De Jonge Eric                       67 Zürich                       44.31,2     4.15,2   (734)    3.32
K            6. De Kaenel Marc-Yvan                 85 Lufingen                     16.53,6     2.10,4  (4702)    3.22
B          119. Defila Andri                        63 Otelfingen                   55.42,9    15.26,9   (772)    4.25
B          156. Delay Jean-Luc                      63 Affoltern am Albis           59.08,4    18.52,4   (516)    4.41
B          196. Dell'Ava Marco                      68 Niederhasli                1:08.30,9    28.14,9   (741)    5.26
L            4. Della Torre Daniela, Watt           86 RSC Regensdorf               20.02,4     2.17,3  (5003)    4.00
Q           77. Demarmels Romina, Dübendorf         91 Four Girls (S)                8.28,9     2.37,5  (6608)    5.18
J            6. Denoth Dorette, Volketswil          51 LC Uster                     58.04,9     7.24,1  (4003)    4.36
M          ---  Denzler Beat, Birr-Lupfig           62 Firth AG                     20.34,3     4.15,7  (5725)    4.06
H           11. Derbini Luana                       56 Zollikon                     54.34,9     5.45,5  (3505)    4.19
P           53. Derrer Caroline, Wangen ZH          90 Bannanas (S)                  7.02,2     1.55,4  (6308)    4.23
F           26. Derron Andrea, Opfikon              78 TV Dretikon                1:03.56,9    18.27,5  (2503)    5.04
V           12. Derungs Marco, Oberglatt ZH         94 TV Oberglatt                  6.34,7     0.42,8  (8207)    4.06
U           34. Derungs Philipp, Oberglatt ZH       92 TV Oberglatt                  6.32,3     1.19,8  (7917)    4.05
B          168. Di Giorgio Samuele                  64 Zürich                     1:01.09,3    20.53,3   (752)    4.51
G           22. Di Ronco Sandra, Beringen           63 Tristar SH                   59.56,7    10.20,2  (3007)    4.45
C           73. Di Ronco Stefan                     62 Beringen                     50.51,6     7.46,9  (1036)    4.02
P           66. Dias Anna Rita, Dietlikon           90 Speedy Gonzales Dietlikon     9.01,7     3.54,9  (6335)    5.38
B           33. Diem Roland, Winterthur             67 Team Smart                   46.42,2     6.26,2   (518)    3.42
A           39. Diener Felix                        78 Winterthur                   56.46,7    15.29,5   (220)    4.30
C           66. Diener Markus, Gossau ZH            61 LC Dübendorf                 50.24,4     7.19,7  (1037)    4.00
Q            3. Diener Tabea                        91 Gossau ZH                     6.01,6     0.10,2  (6663)    3.46
W           21. Diethelm Dominique                  98 Binz                          7.07,8     4.02,0  (8401)    8.54
B          148. Diethelm Martin                     63 Binz                         58.20,9    18.04,9   (519)    4.37
K            1. Dietiker Reto, Balsthal             83 TV Balsthal                  14.43,2      -----  (4503)    2.56
M          ---  Dietze Markus                       59 Zug                          27.43,4    11.24,8  (5721)    5.32
V           18. Djelassi Yassin, Dübendorf          93 The Power Boys (S)            6.43,1     0.51,2  (8137)    4.11
T           73. Dobrosavlievic Dusan, Dübendorf     90 Stägi-Tubbis (S)              7.31,4     2.39,6  (7514)    4.42
E           47. Dohr Hans                           42 Zürich                     1:07.27,6    19.33,4  (2202)    5.21
B          152. Dönni Christoph                     65 Zug                          58.35,6    18.19,6   (788)    4.39
P           46. Dreher Barbara                      90 Rüti ZH                       6.43,9     1.37,1  (6343)    4.12
R           23. Dreher Caroline, Rüti ZH            94 MR Rüti                       7.33,0     1.31,4  (6920)    4.43
E           23. Dreher Helmut                       38 Bachenbülach                 59.20,7    11.26,5  (2008)    4.42
H           12. Dreher Irene, Meilen                58 LC Meilen                    56.00,4     7.11,0  (3716)    4.26
O            4. Dreyer Isabelle                     87 Urdorf                        8.11,4     0.10,7  (6008)    3.24
L            7. Dreyer Patrizia, Urdorf             85 FFC Schlieren                21.41,2     3.56,1  (5004)    4.20
C           94. Dreyer Richard                      54 Urdorf                       52.09,9     9.05,2  (1038)    4.08
C          259. Droz Jean-Pierre, Hüttikon          53 Spo Hü Hüttikon            1:11.12,7    28.08,0  (1039)    5.39
Q           27. Dubach Debora, Hinwil               91 LVZO                          6.50,6     0.59,2  (6638)    4.16
V           31. Dubach Fabian, Othmarsingen         93 2. Klasse Oensingen           7.13,1     1.21,2  (8203)    4.30
C          108. Dubach Herbert, Othmarsingen        57 LC Swissair                  52.55,8     9.51,1  (1215)    4.12
X            6. Dubach Kevin, Othmarsingen          95 Kindergarten Oensingen        3.44,1     0.22,0  (8804)    4.40
H            4. Duft Susanne                        61 Uzwil                        51.19,2     2.29,8  (3707)    4.04
C           49. Dugovjic Ilija, Horgen              57 TV Unterstrass               48.54,0     5.49,3  (1040)    3.52
P           17. Dülli Nora, Thayngen                89 LC Schaffhausen               6.02,8     0.56,0  (6321)    3.46
D          141. Dunaj Janusz, Uster                 47 LT Greifensee              1:12.00,1    28.34,0  (1520)    5.42
J           18. Dunaj Lucy, Uster                   46 SLVS                       1:08.47,6    18.06,8  (4004)    5.27
C            1. Dunstheimer Rainer, Zürich          57 Schnelle Socken              43.04,7      -----  (1222)    3.25
U           60. Durussel Lukas, Steg im Tösstal     91 Jugendsport Bauma-Saland      7.16,1     2.03,6  (7905)    4.32
T           53. Dutli Fabian, Schlieren             90 LA Schlieren                  6.32,7     1.40,9  (7510)    4.05
M          ---  Dutli Fabian, Schlieren             90 LA Schlieren                 21.36,5     5.17,9  (5707)    4.19
Q            8. Dutli Nathalie, Schlieren           92 GETU Urdorf                   6.16,2     0.24,8  (6664)    3.55

Total 57



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.