25. GP Dübendorf - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C           61. Babel Helge                         58 Fischenthal                  49.42,2     6.37,5  (1007)    3.56
D           39. Bächer Rico                         51 Rüti ZH                      54.18,4    10.52,3  (1508)    4.18
G            4. Bächle Sandra, Schaffhausen         70 IWC Sportclub                52.51,3     3.14,8  (3225)    4.11
E           59. Bachmann Albert, Wetzikon ZH        38 ZH Patrouilleure           1:19.24,6    31.30,4  (2004)    6.18
D           65. Bachmann Heinz                      49 Effretikon                   57.39,5    14.13,4  (1509)    4.34
G           19. Bachmann Nicole, Embrach            68 LC Swissair                  59.43,5    10.07,0  (3219)    4.44
M          ---  Bachmann Petra, Zürich              75 Chefetage Birchlen           21.23,5     5.04,9  (5505)    4.16
T           60. Bachofen Samuel, Maur               89 Pünt Runners (S)              6.43,5     1.51,7  (7521)    4.12
C          181. Bächtiger Josef, Samstagern         53 SOHOBLA                      57.54,4    14.49,7  (1009)    4.35
U           74. Bächtold Nils                       91 Dübendorf                     8.03,2     2.50,7  (7854)    5.02
C          194. Baggenstos Thomas                   57 Herrliberg                   59.17,3    16.12,6  (1221)    4.42
A           11. Bah Algaba, Zürich                  78 TV Unterstrass               44.30,2     3.13,0   (224)    3.31
C           10. Bähler René, Rickenbach b. Wil      62 LSC Wil                      44.46,8     1.42,1  (1010)    3.33
B          164. Ballat Beat, Lufingen               66 Inline Skating Club Swiss  1:00.46,9    20.30,9   (727)    4.49
T           40. Baltensperger Andreas, Effretikon   89 Jugi TV Effretikon            6.06,0     1.14,2  (7568)    3.48
C           46. Baltensperger Martin, Effretikon    60 SC Altbach                   48.18,2     5.13,5  (1011)    3.50
R           45. Bangoji Rahida, Dübendorf           94 Super Girls (S)               8.47,1     2.45,5  (6912)    5.29
C          132. Bänziger Albert                     61 Bauma                        54.28,1    11.23,4  (1235)    4.19
C           33. Bänziger Peter, Rehetobel           59 LG Rehetobel                 47.23,6     4.18,9  (1012)    3.45
C           60. Bär Peter                           56 Bülach                       49.33,9     6.29,2  (1013)    3.56
G           59. Baranoun Regula                     65 Egg b. Zürich              1:18.39,2    29.02,7  (3228)    6.14
B           96. Barattiero Andreas                  72 Winterthur                   53.36,4    13.20,4   (503)    4.15
B          146. Bareth Hans-Peter                   63 Grüningen                    58.05,8    17.49,8   (721)    4.36
T            3. Bareth Marc                         89 Grüningen                     5.07,9     0.16,1  (7607)    3.12
U            3. Bareth Robin                        91 Grüningen                     5.18,8     0.06,3  (7909)    3.19
H           53. Bärlocher Ursi, Wallisellen         60 DTV Wallisellen            1:14.50,5    26.01,1  (3719)    5.56
H           54. Barone Liisa, Dietlikon             53 TV Unterstrass             1:15.07,7    26.18,3  (3501)    5.57
B           98. Basler Roland                       69 Zürich                       53.55,4    13.39,4   (755)    4.16
S           14. Battaglia Andrin, Wil ZH            88 OLK Rafzerfeld                8.36,1     1.13,8  (7206)    3.35
L            3. Battaglia Annina, Wil ZH            86 OLK Rafzerfeld               19.27,3     1.42,2  (5001)    3.53
C           97. Battaglia Flurin, Wil ZH            58 OLK Rafzerfeld               52.18,6     9.13,9  (1014)    4.09
U            5. Battaglia Mattia, Wil ZH            91 Jugi Wil                      5.30,7     0.18,2  (7855)    3.26
B           48. Battaglia Simon                     69 Schlieren                    48.52,6     8.36,6   (504)    3.52
B           12. Bättig Adrian, Goldau               65 VMC Steinen                  43.18,5     3.02,5   (786)    3.26
G           14. Bättig Karin, Bubikon               66 LC Meilen                    57.49,3     8.12,8  (3201)    4.35
Q           48. Bauert Jasmine, Saland              91 Jugendsport Bauma-Saland      7.21,4     1.30,0  (6647)    4.35
M          ---  Baumann Daniel                      55 Mesikon                      21.07,1     4.48,5  (5549)    4.13
R           14. Baumann Delia, Dübendorf            93 Die schnellen Sportskanon     7.14,7     1.13,1  (6910)    4.31
C          225. Baumann Heinz                       55 Dübendorf                  1:01.44,6    18.39,9  (1015)    4.54
C          161. Baumann Leo, Zürich                 58 Sacki-Peepel                 56.37,4    13.32,7  (1251)    4.29
M          ---  Baumann Michael                     85 Mesikon                      20.01,9     3.43,3  (5550)    4.00
Q           26. Baumann Nora, Dübendorf             91 Pink-Panther (S)              6.50,1     0.58,7  (6606)    4.16
C           86. Baumann Peter, Wolfhausen           54 LT Rapperswil-Jona           51.34,8     8.30,1  (1247)    4.05
U           13. Baumer Roman, Schaffhausen          91 LC Schaffhausen 3 (S)         5.54,3     0.41,8  (7834)    3.41
C            4. Baumgartner Bruno, Therwil          59 TV Muttenz                   43.15,5     0.10,8  (1016)    3.25
B           93. Baumgartner Markus                  68 Weinfelden                   53.17,2    13.01,2   (718)    4.13
B           16. Baumgartner Rolf, Neftenbach        64 ZH Patrouilleure             44.27,8     4.11,8   (505)    3.31
C          116. Baur Hansruedi                      55 Rafz                         53.23,8    10.19,1  (1017)    4.14
C          165. Bayard Claude, Frauenfeld           61 LSV/Frauenfeld               56.56,5    13.51,8  (1209)    4.31
C          106. Becher Benjamin                     60 Uster                        52.51,0     9.46,3  (1018)    4.11
O           13. Bechtiger Nadja, Mühlrüti           87 LR Mosnang                    9.19,2     1.18,5  (6003)    3.53
C            6. Beeler Karl, Rothenthurm            59 KTV Rothenthurm              44.10,3     1.05,6  (1019)    3.30
M          ---  Bekier Claudia                      66 Adetswil                     22.33,2     6.14,6  (5551)    4.30
H           46. Beloli Astrid                       56 Rümlang                    1:12.16,4    23.27,0  (3502)    5.44
M          ---  Benes Roman, Kloten                 76 LCD Senioren I               21.59,1     5.40,5  (5514)    4.23
D          104. Benninger Ernst, Gattikon           45 SSC Langnau a.A.           1:02.41,3    19.15,2  (1510)    4.58
D           42. Benninger Hansjörg, Embrach         50 LC Swissair                  54.48,3    11.22,2  (1741)    4.20
D          119. Berardi David                       44 Oetwil am See              1:04.50,1    21.24,0  (1511)    5.08
Q           62. Berek Lisa, Dübendorf               92 Four Girls (S)                7.57,1     2.05,7  (6607)    4.58
C          195. Berger Hanspeter                    54 Höri                         59.19,9    16.15,2  (1020)    4.42
U           66. Berger Marco, Oberglatt ZH          91 Jugi Oberglatt                7.22,8     2.10,3  (7916)    4.36
P            3. Berger Michaela                     89 Höri                          5.28,2     0.21,4  (6339)    3.25
R           21. Berger Michelle, Oberglatt ZH       93 Mädchenriege Oberglatt        7.26,0     1.24,4  (7010)    4.38
D           22. Berger Samuel, Pfäffikon ZH         43 Nike Alpha Team              50.57,5     7.31,4  (1512)    4.02
U           15. Berli Amédée, Hausen am Albis       91 LAC Hausen                    6.01,1     0.48,6  (7919)    3.45
J           16. Berli Beatrice, Hausen am Albis     50 SC Hausen                  1:04.36,9    13.56,1  (4203)    5.07
Q            4. Berli Chloé, Hausen am Albis        91 LAC Hausen                    6.04,8     0.13,4  (6712)    3.48
U           75. Berner Simon, Dübendorf             91 Silverspeed (S)               8.16,7     3.04,2  (7809)    5.10
B           79. Berrino Cesi                        63 Russikon                     51.32,3    11.16,3   (775)    4.05
G           51. Bertschinger Evelyn                 70 Wallisellen                1:12.02,6    22.26,1  (3224)    5.43
Q           85. Bertschinger Jael, Dübendorf        91 Super Stars (S)               9.45,6     3.54,2  (6611)    6.06
P           57. Besmer Carole, Dübendorf            89 Pink-Panther (S)              7.20,4     2.13,6  (6305)    4.35
Q           70. Besmer Ingrid, Dübendorf            92 Die schnellen Sportskanon     8.08,6     2.17,2  (6633)    5.05
M          ---  Besmer Jürgen, Dübendorf            59 Sportivo                     28.36,6    12.18,0  (5705)    5.43
M          ---  Betschart Martin                    88 Nürensdorf                   21.14,2     4.55,6  (5552)    4.14
D          120. Betschart Ulrich                    50 Nürensdorf                 1:04.57,1    21.31,0  (1513)    5.09
L            6. Beuchat Gabriela, Eglisau           85 SSC Eglisau                  21.25,7     3.40,6  (5002)    4.17
R            3. Biedermann Denise                   93 Neuenegg                      6.15,6     0.14,0  (6937)    3.54
P           41. Bieri Lara Lisa, Wila               90 SC Tablat                     6.37,0     1.30,2  (6303)    4.08
Q           35. Bieri Marlen, Wila                  91 SC Tablat                     7.03,0     1.11,6  (6605)    4.24
C          112. Bieri Thomas, Wila                  56 SC Tablat                    53.09,6    10.04,9  (1021)    4.13
B          128. Biggel Martin                       64 Turbenthal                   56.24,2    16.08,2   (506)    4.28
U           29. Bilkei Martin, Dübendorf            92 Speed-Team (S)                6.24,1     1.11,6  (7806)    4.00
P           39. Bilkei Nora, Dübendorf              90 Tornados (S)                  6.35,5     1.28,7  (6315)    4.07
B           65. Billich Michael                     63 Uster                        50.25,6    10.09,6   (736)    4.00
U           67. Binder Martin, Winterthur           91 Jugi TV Oberwinterthur        7.25,7     2.13,2  (7831)    4.38
C          126. Binder Peter                        56 Zürich                       54.11,7    11.07,0  (1022)    4.18
T           45. Binder Stefan, Winterthur           89 Jugi TV Oberwinterthur        6.11,3     1.19,5  (7540)    3.52
B           29. Biotti Andreas                      69 Eschenbach LU                45.44,3     5.28,3   (507)    3.37
M          ---  Bischofberger Karin, Lütisburg      81 Swiss Team Faustball Dame    26.41,4    10.22,8  (5531)    5.20
V           15. Blaser Gino, Dübendorf              93 The Power Boys (S)            6.39,5     0.47,6  (8136)    4.09
U           35. Blaser Patrick, Oberglatt ZH        91 Jubi Oberglatt                6.33,5     1.21,0  (7918)    4.05
M          ---  Blum Daniel, Wallisellen            61 Firth AG                     20.25,2     4.06,6  (5724)    4.05
D           66. Blum Edgar                          51 Fällanden                    57.41,0    14.14,9  (1706)    4.34
B           97. Blum Hellmut                        63 Maur                         53.51,1    13.35,1   (508)    4.16
F           41. Blum Irene                          74 Fällanden                  1:30.55,0    45.25,6  (2502)    7.12
R           35. Blum Lara                           94 Fällanden                     8.20,3     2.18,7  (6938)    5.12
M          ---  Blum Thomas                         62 Dübendorf                    22.58,7     6.40,1  (5553)    4.35
U            1. Bochtler Nicola, Wald ZH            92 LC Meilen Erdgas Zürich       5.12,5      -----  (7914)    3.15
C           50. Böcker Daniel                       59 Zürich                       48.59,2     5.54,5  (1261)    3.53
H           31. Bögli Yvonne                        62 Fehraltorf                 1:06.07,5    17.18,1  (3712)    5.14
R           49. Böhler Rahel, Dübendorf             94 Super Girls (S)               9.12,2     3.10,6  (6913)    5.45
V           16. Bohli Patrick                       93 Rikon im Tösstal              6.40,2     0.48,3  (8205)    4.10
S           18. Böhm Florian, Horgenberg            88 OZS Horgenberg                8.52,2     1.29,9  (7307)    3.41
B          169. Bolfing Bruno, Eschenbach SG        65 SC Diemberg                1:01.18,1    21.02,1   (509)    4.51
U           25. Bolfing Dino, Eschenbach SG         92 SC Diemberg                   6.17,1     1.04,6  (7820)    3.55
V           20. Bolfing Fabio, Eschenbach SG        94 SC Diemberg                   6.44,7     0.52,8  (8101)    4.12
X           13. Bolfing Mirco                       96 Eschenbach SG                 4.06,0     0.43,9  (8701)    5.07
K           19. Bolkart Manuel                      86 Egg b. Zürich                21.57,0     7.13,8  (4501)    4.23
C           70. Bolliger Armin, Hohentannen         60 Run Fit Thurgau              50.41,2     7.36,5  (1023)    4.01
E           30. Bolliger Edi, Zürich                36 LR Ebikon                  1:00.18,4    12.24,2  (2005)    4.47
M          ---  Bolliger Marc                       75 Dübendorf                    19.39,1     3.20,5  (5554)    3.55
A           15. Bolt Daniel, Wolfhausen             79 LC Meilen                    46.33,1     5.15,9     (3)    3.41
B           64. Boos Martin, D-Waldshut-Tiengen     63 LG Hohenfels                 50.25,0    10.09,0   (746)    4.00
R           16. Borner Chiara                       93 Adliswil                      7.18,1     1.16,5  (7005)    4.33
W            7. Borner Giulia                       95 Adliswil                      3.48,8     0.43,0  (8510)    4.46
P           12. Borner Laura, Adliswil              90 Worldrunners (S)              5.50,2     0.43,4  (6327)    3.38
C          226. Borra Mario                         60 Schwerzenbach              1:01.50,0    18.45,3  (1268)    4.54
D           24. Bösch Jakob, Aadorf                 52 LC Swissair                  51.20,0     7.53,9  (1514)    4.04
P           47. Bosshard Nathalie, Dällikon         90 STV Dällikon                  6.47,2     1.40,4  (6304)    4.14
C          144. Bosshard Peter, Felben-Wellhausen   62 LSV Frauenfeld               55.13,0    12.08,3  (1024)    4.22
B          127. Bosshard Stefan                     65 Wallisellen                  56.22,4    16.06,4   (728)    4.28
D           50. Bosshard Stephan                    52 Russikon                     55.41,4    12.15,3  (1747)    4.25
R           12. Bossler Martina, Oberglatt ZH       94 Mädchenriege Oberglatt (V     7.06,5     1.04,9  (6932)    4.26
C          242. Bourne Pat                          60 Zumikon                    1:04.35,3    21.30,6  (1025)    5.07
P           56. Bourne Sheila                       89 Zumikon                       7.07,0     2.00,2  (6340)    4.26
T           25. Bovay Lawrence, Unterengstringen    89 HC Limmat                     5.51,2     0.59,4  (7509)    3.39
G           38. Brand Doris                         70 Untereggen                 1:05.17,2    15.40,7  (3001)    5.10
G            6. Brand Petra, Zürich                 70 SC Schlieren                 55.33,5     5.57,0  (3002)    4.24
H           45. Brändli Gabi                        60 Rümlang                    1:11.51,3    23.01,9  (3503)    5.42
G           29. Braune-Krickau Katrin               72 Basel                      1:01.26,3    11.49,8  (3003)    4.52
P            8. Brechbühl Denise                    89 Böttstein                     5.41,2     0.34,4  (6341)    3.33
J           20. Brem Doris                          42 Zollikerberg               1:11.42,1    21.01,3  (4001)    5.41
C          243. Brem Marcel                         53 Winterthur                 1:04.55,5    21.50,8  (1756)    5.09
C          237. Brem Ruedi, Winterthur              56 QV Waldegg                 1:03.52,4    20.47,7  (1179)    5.04
D            3. Brenn Jürg                          50 Zürich                       46.39,9     3.13,8  (1748)    3.42
J           12. Brettle Doris, Mönchaltorf          49 LG Uster                   1:02.03,3    11.22,5  (4002)    4.55
T           67. Breu Alex                           90 Ellikon an der Thur           6.54,1     2.02,3  (7557)    4.18
P           34. Breu Cornelia                       89 Ellikon an der Thur           6.30,2     1.23,4  (6342)    4.03
Q           50. Breu Jasmin                         92 Ellikon an der Thur           7.25,5     1.34,1  (6662)    4.38
H           44. Breu Judith                         62 Ellikon an der Thur        1:11.40,2    22.50,8  (3504)    5.41
R           27. Breu Nadia                          94 Ellikon an der Thur           7.41,5     1.39,9  (6939)    4.48
G           48. Brigitta Böckli                     64 Dübendorf                  1:10.27,1    20.50,6  (3004)    5.35
T           26. Brühlmann Kevin, Thayngen           90 LC Schaffhausen               5.54,0     1.02,2  (7542)    3.41
U           14. Brühlmann Tim, Thayngen             91 LC Schaffhausen               5.58,8     0.46,3  (7835)    3.44
B           44. Brühwiler Rolf, Zürich              68 TV Oerlikon                  48.14,3     7.58,3   (765)    3.49
E           50. Brun Robert                         35 Fällanden                  1:08.04,2    20.10,0  (2205)    5.24
M          ---  Brunner Arnold, Schwerzenbach       53 Brunner-Haustechnik-Runne    25.26,0     9.07,4  (5543)    5.05
G           61. Brunner Jacqueline                  72 Nänikon                    1:20.26,9    30.50,4  (3005)    6.23
C          114. Brunner Peter                       58 St. Gallen                   53.13,7    10.09,0  (1027)    4.13
D           71. Brunner Peter, Forch                52 LG ZKB                       58.17,7    14.51,6  (1515)    4.37
C          252. Brütsch Gerold                      54 Uster                      1:07.16,5    24.11,8  (1028)    5.20
B          116. Brütsch Marc                        66 Zürich                       55.29,5    15.13,5   (511)    4.24
B          179. Bucheli Roberto Willi               65 Zürich                     1:02.50,1    22.34,1   (512)    4.59
M          ---  Bucher Denise, Dübendorf            74 Chefetage Birchlen           25.33,1     9.14,5  (5506)    5.06
V           37. Bucher Janick, Niederweningen       94 TV Niederwenigen              7.22,3     1.30,4  (8115)    4.36
B            7. Bucher Robert, Cham                 68 LR Beromünster               42.51,5     2.35,5   (732)    3.24
R           51. Bucher Stéphanie, Oberglatt ZH      94 MR Oberglatt                  9.41,8     3.40,2  (6933)    6.03
U           73. Bucher Thomas, Schleinikon          91 TV Niederwenigen              8.01,2     2.48,7  (7824)    5.00
G           54. Büchler Esmeralda                   71 Ottenbach                  1:13.11,7    23.35,2  (3202)    5.48
U           38. Büchler Nico                        91 Dübendorf                     6.40,1     1.27,6  (7856)    4.10
D           77. Büchler Roland                      51 Berg TG                      58.28,7    15.02,6  (1754)    4.38
C          215. Buchli Reto, Dübendorf              59 Free Radicals              1:00.55,1    17.50,4  (1211)    4.50
C           89. Buchmann Heinz, Nänikon             57 Netplanet.CH                 51.51,9     8.47,2  (1029)    4.06
B           34. Bühler Daniel, Hochfelden           67 LT Hochfelden                46.46,2     6.30,2   (513)    3.42
C          202. Bühler Xaver, Netstal               62 LG Glarus                    59.52,6    16.47,9  (1252)    4.45
D           62. Bühlmann Ernst, Küsnacht ZH         43 SLVS                         57.19,8    13.53,7  (1516)    4.33
D           83. Bühlmann Hans, Bonstetten           43 SLVS                         59.34,7    16.08,6  (1517)    4.43
E           35. Bühlmann Jakob, Tuggen              35 SSC Langnau a.A.           1:01.50,3    13.56,1  (2006)    4.54
E            4. Bührer Paul, Stäfa                  42 LC Meilen                    50.39,5     2.45,3  (2007)    4.01
D          146. Bürchler Urs, Niederweningen        46 LG ZKB                     1:20.39,5    37.13,4  (1753)    6.24
C          178. Burdet Jacques                      53 Winterthur                   57.30,6    14.25,9  (1030)    4.33
R           10. Burkart Jasmin, Dübendorf           94 Domino (S)                    6.59,3     0.57,7  (6927)    4.22
R            7. Burkart Marisa                      93 Dübendorf                     6.47,2     0.45,6  (7015)    4.14
K           20. Burkhard Patrick, Zürich            85 LC Zürich                    26.22,6    11.39,4  (4502)    5.16
U           20. Burkhardt Manuel, Ebmatingen        92 Team Concord (S)              6.10,8     0.58,3  (7851)    3.51
U           72. Burri Markus, Schleinikon           92 TV Niederwenigen              8.00,4     2.47,9  (7825)    5.00
B          121. Buser Franz, Bolligen               63 SLVS                         55.47,8    15.31,8   (514)    4.25
F            4. Buser Patrizia, Rüti ZH             75 TV-Oerlikon                  48.21,9     2.52,5  (2711)    3.50
C          199. Buzzi Andreas                       62 Stallikon                    59.32,5    16.27,8  (1031)    4.43

Total 180



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.