Uetliberg-Lauf - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D           34. Kirchhofer Armin, Baar              49 SLVS                        1:15.36,5     19.04,3  (1519)  
H            6. Kottmann Nartano                    54 Baar                        1:14.19,9      5.36,3  (3711)  
C           13. Foster Kevin                        62 Baden                       1:03.42,3      6.26,5  (1225)  
B           84. Zimmermann Stephan, Baden           70 Impuls Tri                  1:16.25,5     22.40,4   (585)  
K            1. Dietiker Reto, Balsthal             83 TV Balsthal                   21.25,3       -----  (4502)  
A           46. Barandun Rico, Bassersdorf          80 Polizeischule               1:37.38,6     42.24,1     (3)  
C           17. Castelmur Markus, Bassersdorf       60 LC Swissair                 1:04.32,0      7.16,2  (1019)  
C           85. Fischli Robert                      55 Bassersdorf                 1:16.56,3     19.40,5  (1226)  
E           24. Lamprecht Albert, Bassersdorf       37 MR Bassersdorf              1:27.34,2     21.52,2  (2006)  
C           83. Meyer Hans-Ulrich                   54 Bassersdorf                 1:16.06,5     18.50,7  (1057)  
X           15. Patella Denis                       99 Bassersdorf                    3.59,1      2.15,3  (8807)  
D           39. Peterhans Urs, Bassersdorf          51 LC Swissair                 1:16.14,9     19.42,7  (1726)  
E           13. Spichiger Armin, Bassersdorf        42 Kapo Zürich                 1:18.17,5     12.35,5  (5515)  
C          115. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 LC Swissair                 1:24.05,7     26.49,9  (1087)  
C           52. Bänziger Albert                     61 Bauma                       1:11.11,0     13.55,2  (1239)  
F            7. Rothe Christa                       77 Bauma                       1:23.51,8     19.21,3  (2511)  
A           48. Rüegg Stephan, Bauma                79 Polizeischule               1:38.52,5     43.38,0    (32)  
C           19. Fässler Albert, Berg SG             61 LG Wittenbach               1:05.44,3      8.28,5  (1215)  
W            5. Fässler Désirée, Berg SG            95 TV Berg                        1.57,8      0.21,4  (8501)  
A           41. Blättler Rolf, Berikon              77 Polizeischule               1:34.36,5     39.22,0     (5)  
B          109. Knaus Stefan, Berikon               65 mistabel                    1:36.18,8     42.33,7   (552)  
D           10. Schuler Franz                       46 Berikon                     1:07.10,7     10.38,5  (1535)  
D           13. Zimmerli Kurt, Berikon              51 VMC Berikon                 1:09.10,7     12.38,5  (1733)  
C            9. Reber Markus, Bern                  54 ST Bern                     1:00.54,8      3.39,0  (1211)  
A           18. Kern Marcel                         75 Bettwiesen                  1:11.41,8     16.27,3    (18)  
B           74. Diethelm Martin                     63 Binz                        1:14.06,2     20.21,1   (516)  
G           23. Kurth Diethelm Arlette              67 Binz                        1:48.13,2     40.48,5  (3006)  
C           38. Reber Adrian, Binz                  62 SSC Riehen                  1:09.19,2     12.03,4  (1068)  
H           11. Spring Karin, Binz                  62 SC Ebmatingen               1:17.41,3      8.57,7  (3516)  
W            3. Spring Rahel                        95 Binz                           1.47,9      0.11,5  (8409)  
R            3. Spring Rebecca                      93 Binz                           9.04,0      0.30,0  (6908)  
S           11. Schlittler Kevin, Birmensdorf ZH    88 LV Albis                       8.30,0      1.26,3  (7305)  
T            4. Schlittler Robin, Birmensdorf ZH    89 LV Albis                       7.27,9      0.08,6  (7610)  
H            7. Moser Theres                        56 Birmenstorf AG              1:14.57,5      6.13,9  (3510)  
U           19. Peier Simon, Bisikon                92 Jugi TV Effretikon            10.28,6      2.57,0  (7807)  
D           24. Berner Hansruedi, Boniswil          52 LG Homberg                  1:12.17,8     15.45,6  (1736)  
D           37. Bühlmann Hans, Bonstetten           43 SLVS                        1:15.53,2     19.21,0  (1704)  
B           76. Gottsmann Torsten                   63 Bonstetten                  1:14.24,6     20.39,5   (711)  
B           93. Maurer Christian                    68 Bonstetten                  1:18.28,3     24.43,2   (554)  
C           62. Meyer Robert                        56 Bonstetten                  1:13.03,0     15.47,2  (1058)  
D           63. Wasser Rolf                         46 Bonstetten                  1:26.33,1     30.00,9  (1706)  
C           23. Geissbühler Andreas                 60 Boppelsen                   1:06.34,2      9.18,4  (1231)  
L            7. Waser Nicole, Boswil                85 LR Wohlen                     32.27,3      5.06,8  (5007)  
H           24. Bratschi Ana, Brütten               54 Bratschi Winners            1:25.50,9     17.07,3  (3713)  
D           17. Keller Heinz, Brüttisellen          52 LC Swissair                 1:10.13,0     13.40,8  (1518)  
A           38. Meier Roger, Brüttisellen           81 Polizeischule               1:26.53,4     31.38,9    (26)  
C           97. Trinkler René, Brüttisellen         59 RC Chiangrai                1:19.29,2     22.13,4  (1082)  
C            5. Hafner Andreas, Buch am Irchel      60 Finishers Winterthur          59.39,8      2.24,0  (1038)  
A            7. Frank Markus                        74 Buchs SG                    1:03.25,0      8.10,5   (202)  
L            1. Cejka Caroline, Bülach              85 OLK Rafzerfeld                27.20,5       -----  (5002)  
H           10. Cejka Katja, Bülach                 58 OLK Rafzerfeld              1:17.35,8      8.52,2  (3502)  
J            3. Gehring Isabelle, Bülach            51 SLVS                        1:12.42,4      6.30,4  (4003)  
C           60. Lakang Lobsang, Bülach              58 LV Bülach                   1:12.51,9     15.36,1  (1203)  
B           69. Zwick Jürg                          63 Bülach                      1:12.43,5     18.58,4   (588)  
B           98. Hofer Daniel                        65 Buochs                      1:22.31,6     28.46,5   (734)  
C           81. Pfiffner Vivi                       59 Buochs                      1:15.27,5     18.11,7  (1232)  
D            4. Giger Leo, Busswil TG               50 LSC Wil                     1:02.28,4      5.56,2  (1512)  
J            2. Graf Monika                         48 Bütschwil                   1:11.56,3      5.44,3  (4202)  
E            5. Graf Peter                          40 Bütschwil                   1:12.48,9      7.06,9  (2207)  
K            6. Muhl Sandro, Büttenhardt            85 OLG Schaffhausen              24.51,9      3.26,6  (4702)  
C          100. Urech Markus, Büttenhardt           60 Tristar SH                  1:19.58,1     22.42,3  (1083)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.