Uetliberg-Lauf - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
G            3. Walser Marion                       71 Nänikon                     1:13.57,0      6.32,3  (3015)  
X            2. Walser Raphael                      97 Neerach                        1.56,9      0.13,1  (8710)  
A            1. Walser Thomas, Wetzikon ZH          73 TV Teufen                     55.14,5       -----    (45)  
A           16. Walter Stefan                       74 Adligenswil                 1:11.00,4     15.45,9    (46)  
B           43. Wäny Roland, Frauenfeld             67 LSV Frauenfeld              1:08.33,4     14.48,3   (581)  
L            7. Waser Nicole, Boswil                85 LR Wohlen                     32.27,3      5.06,8  (5007)  
D           63. Wasser Rolf                         46 Bonstetten                  1:26.33,1     30.00,9  (1706)  
Q           21. Weber Anja, Oberglatt ZH            92 MR Oberglatt                  13.17,6      4.23,0  (6709)  
O            4. Weber Franziska, Oetwil am See      87 LATV Egg                       8.14,9      0.34,7  (6103)  
C           78. Weber Joerg, Neftenbach             58 TV GGW                      1:14.58,4     17.42,6  (1085)  
V           14. Weber Josua, Oberglatt ZH           94 Jugi Oberglatt                11.21,7      2.29,5  (8204)  
L            6. Weber Romana                        85 Thalwil                       30.04,3      2.43,8  (5008)  
U           15. Wegmann Marc, Zürich                91 LCZ                            9.29,9      1.58,3  (7902)  
R            9. Wegmann Michèle, Zürich             94 LCZ                           10.25,1      1.51,1  (7001)  
U           18. Wegmüller Lukas, Oberglatt ZH       91 Jugi Oberglatt                10.09,4      2.37,8  (7908)  
C          113. Weiler Christoph, St. Gallen        56 LG Gübsensee                1:22.58,7     25.42,9  (1086)  
A           17. Weinwurm Urs                        76 Stäfa                       1:11.01,8     15.47,3   (213)  
C           41. Weisert Jan                         61 Wallisellen                 1:09.47,9     12.32,1  (1242)  
C          115. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 LC Swissair                 1:24.05,7     26.49,9  (1087)  
D           15. Welter Martin                       45 Zürich                      1:09.55,6     13.23,4  (1729)  
D           18. Wenger Kurt                         46 Zürich                      1:10.27,6     13.55,4  (1707)  
C           48. Wernli Christian, Künten            59 LR Wohlen                   1:10.48,7     13.32,9  (1089)  
C          120. Wernli Urs                          56 Schalchen                   1:27.04,9     29.49,1  (1090)  
C           59. Wetter Daniel, Uetikon am See       59 Hurtiga Bäver               1:12.47,5     15.31,7  (1248)  
C           93. Wetzel Herbert                      56 Weiningen ZH                1:18.13,9     20.58,1  (1220)  
C          132. Wetzel Thomas                       56 Zürich                      1:40.42,2     43.26,4  (1091)  
C          128. Widmer Hubert                       56 Spreitenbach                1:32.22,7     35.06,9  (1247)  
E           11. Widmer Paul, Effretikon             39 SLVS                        1:17.09,6     11.27,6  (2014)  
C          101. Widmer Stefan, Horgen               55 OZS Horgenberg              1:20.08,0     22.52,2  (1092)  
U            2. Widmer Steven, Spreitenbach         92 Running Kids Spreitenbach      7.47,0      0.15,4  (7911)  
A           14. Wiesendanger Markus, Dinhard        74 TV Dinhard                  1:09.41,9     14.27,4    (47)  
A           45. Wildhaber Christoph, Flumserberg Tb 81 Polizeischule               1:37.37,1     42.22,6    (48)  
B           73. Wildi Robert                        70 Zürich                      1:13.26,2     19.41,1   (582)  
D           31. Wipf Oskar                          46 Flaach                      1:15.07,8     18.35,6  (1702)  
A           53. Wirth Michael, Fehraltorf           77 Polizeischule               1:51.11,3     55.56,8    (49)  
C           88. Wittensöldner Hugo, Greifensee      56 HUKA Greifensee             1:17.40,3     20.24,5  (1094)  
T           18. Wood Daniel, Wetzikon ZH            89 LVZO                           9.20,8      2.01,5  (7512)  
S            8. Wood Simon, Wetzikon ZH             87 LVZO                           8.06,7      1.03,0  (7213)  
C          123. Worthington John                    53 Herrliberg                  1:27.44,2     30.28,4  (1234)  
B           32. Wullschleger René, Pfungen          63 TV Pfungen                  1:05.40,5     11.55,4   (583)  
X            5. Wüthrich Patrick                    96 Horgenberg                     2.06,7      0.22,9  (8805)  
H            5. Wyler Madeleine, Uetikon am See     60 C+M Sport Männedorf         1:13.15,3      4.31,7  (3712)  
A           54. Wyrsch Nazar, Tuggen                77 Polizeischule               1:52.42,6     57.28,1    (51)  
S            1. Wyss Daniel, Hedingen               87 LV Albis                       7.03,7       -----  (7214)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.